Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Jebeš pravni red, če pa vsak lahko po kavbojsko uveljavlja neka svoja pravila …

Jebeš pravni red, če pa vsak lahko po kavbojsko uveljavlja neka svoja pravila …

[img]https://www.gorenjska-online.com/wp-content/uploads/2021/05/Brez-naslova.png[/img]

Če zadeve postavimo v kontekst odločitve koprskega višjega sodišča, ki je v nedavno izrečeni sodbi ugotovilo, da v slovenskem pravnem redu nošenje mask ni omenjeno, za ne-nošenje pa v istem niso predvidene nikakršne kazensko-pravne sankcije, vse doslej izrečene kazni so nične – pa kljub temu po trditvah policistov velja, da vsak, “kdor ‘ma 5 minut cajta”, uveljavlja neke svoje ukrepe in predpise, ki se ne ozirajo na pravni red v Republiki Sloveniji. Potemtakem smo praktično prenehali biti pravna država.

Več:
Kranjski policisti so včeraj obravnavali prijavo varnostnika, da moški ne upošteva ukrepa nošenja maske v zaprtem javnem prostoru in se iz objekta kljub njegovim opozorilom zaradi te okoliščine ne želi odstraniti.

Proti kršitelju zdaj poteka prekrškovni postopek(!!!) zaradi neupoštevanja ukrepov varnostnika (!!!).

Gorenjska on line, 6.5.2021
https://www.gorenjska-online.com/jebes-pravni-red-ce-pa-vsak-lahko-po-kavbojsko-uveljavlja-neka-svoja-pravila/?no_cache=1620297282&fbclid=IwAR28_E1ON-_RDd1Jac8Ic7-RyVwZQ63KS23o51xQIvBj4ZdTcuP18lRhDuk


Saj ga ni, ker so tudi na sodiščih ponekod motenci, kot ste anticepilci in podobni in vsak obrača stavke sebi v prid. Zato pa niso pristali na omejen mandat, da lahko počno kar hočejo.

A ti veš pokveka, da je neupoštevanje ukrepa varnostnika posebej kazen? Torej ni kazen zaradi nenošenja, ampak za neupoštevanje navodila varnostnika. Za masko morda dobi še naknadno 🙂

nova
Uredništvo priporoča

A ti veš pokveka, da je neupoštevanje ukrepa varnostnika posebej kazen? Torej ni kazen zaradi nenošenja, ampak za neupoštevanje navodila varnostnika. Za masko morda dobi še naknadno 🙂
[/quote]

A dej nehi, ko ti bo varnostnik ukazal, da se moraš pred njim tam sleči, se boš tudi, ker ti je pač tako ukazal? In če se ne boš slekel in razkazoval vsem po navodilih varnostnika, bo prišla policija in proti tebi uvedla prekrškovni postopek?
mater eni ste pač zblojeni…
Pooblastila policije so skladna z zakoni in pravnim redom te države… ne more voditi prekrška za nekaj kar po zakonu ni zapisano kot prekršek…
in ne se zgovarjati,da si lahko vsak lastnik v svojem zasebnem prostoru izmisli svoja pravila, ker potlej ti lahko ukaže tudi da te sleče in posili, ker pač po vaši bolni logiki si v svojem zasebnem prostoru lahko izmišljuje svoja pravila. Pa logično to tako ne gre.

A dej nehi, ko ti bo varnostnik ukazal, da se moraš pred njim tam sleči, se boš tudi, ker ti je pač tako ukazal? In če se ne boš slekel in razkazoval vsem po navodilih varnostnika, bo prišla policija in proti tebi uvedla prekrškovni postopek?
[/quote]

Ne, ker nima te pravice. Še kakšno debilno vprašanje?

Ne, ker nima te pravice. Še kakšno debilno vprašanje?
[/quote]

no točno in enako te nima pravice oglobiti, ker nimaš maske – ker to ni nikjer definirano v zakonu kot prekršek razumeš to??? še kakšno razlago potrebuješ za nerazumevanje…

to je enako glupo kot bi si izmislil varnostnik,da moraš imeti kapo v njegovi štacuni,. če je nimaš bo prišla pa policija in te oglobila…
če ni zakonske podlage za to, te ne more oglobiti razumeš.

no točno in enako te nima pravice oglobiti, ker nimaš maske – ker to ni nikjer definirano v zakonu kot prekršek razumeš to??? še kakšno razlago potrebuješ za nerazumevanje…

to je enako glupo kot bi si izmislil varnostnik,da moraš imeti kapo v njegovi štacuni,. če je nimaš bo prišla pa policija in te oglobila…
če ni zakonske podlage za to, te ne more oglobiti razumeš.
[/quote]

Oglobijo te lahko zato ker ne upoštevaš zakonite odredbe varnostnika. In popolnoma zakonita odredba je bila da naj natakne na gobec masko, če bo hodil po območju kjer je maska potrebna. Hotel je biti pameten kakor nekateri na temu forumu in namesto da se odstrani je hotel fasati kazen. Naj. Še premalo bo fasal 200 ali koliko že je pač kazen za to.

Bolj se prepirate bolj se “suckerji” izmišljajo kaj bodo uvajali in si polnijo žepe ter račune. Se nažirajo, režijo, zadevajo, fuk.., in počnejo kar se jim zazdi.

Vi se dokazujete na tisočih področjih plačujete svega i svačega oni pa vse zastonj in se gredo bogove.
Če se vsak mangelc najde da drugemu že utruja in mu hoče bit šef kaj se šele tisti gredo, saj vemo kateri.

WAKE UP ŽE ENKRAT.

NYCI
ima prav

Bolj se prepirate bolj se “su*kerji” izmišljajo kaj bodo uvajali in si polnijo žepe ter račune. Se nažirajo, režijo, zadevajo, fu*.., in počnejo kar se jim zazdi.

Vi se dokazujete na tisočih področjih plačujete svega i svačega oni pa vse zastonj in se gredo bogove.
Če se vsak mangelc najde da drugemu že utruja in mu hoče bit šef kaj se šele tisti gredo, saj vemo kateri.

WAKE UP ŽE ENKRAT.

NYCI
ima prav

Ne, ker nima te pravice. Še kakšno debilno vprašanje?
[/quote]

gremo v prakso da ti bo jasno…
imaš privat štacuno HLEBČEK v njej si izmisliš, da zahtevaš maske… in pride Lojze, ki noče dat maske gor, ti kličeš policijo in zdaj mi povej po katerem zakonu bo policija Lojzeta kaznovala – kje je kakšna pravna podlaga napisana v kateri piše da ti v svoji štacuni Hlebček zahtevaš maske in kakšna je kazen za tistega, ki stori prekršek, če nima maske – ker samo po pravni podlagi lahko policija izreka kazni…
ne more si policija kar sama izmisliti,da je nekaj prekršek in tudi lastnik prostora ne – to mora biti jasno vnaprej pravno opredeljeno v ustrezni pravni podlagi… če tega ni nima kaj policija pisat prekrška.
ne more si policaj sam izmišljevat kaj je prekršek – policaj je uradna oseba in mora delovati v skladu s veljavnim pravnim redom in v okviru svojih pooblastil.

Tvoja bajta je tudi tvoja last – ti v njej lahko postavljaš pravila in zahtevaš od mene,da se jaz sezujem, ja maš to pravico – če se nočem sezuti lahko tudi rečeš, da me ne spustiš notri, tudi smeš…. samo zato mi nihče ne more pisati kazni za prekršek – nihče ne more reči,da sem storila prekršek zato, ker se nisem sezula, ne more policija priti in me obravnavati v prekrškovnem postpku, ker se nisem sezula v tvoji bajti – tega prekrška ni… ni zakona, ki bi to dejanje opredeljeval kot prekršek…
to je že naravnost neumno… da si policaji izmišljujejo prekrške, ki niso opredeljeni v pravnem redu

gremo v prakso da ti bo jasno…
imaš privat štacuno HLEBČEK v njej si izmisliš, da zahtevaš maske… in pride Lojze, ki noče dat maske gor, ti kličeš policijo in zdaj mi povej po katerem zakonu bo policija Lojzeta kaznovala – kje je kakšna pravna podlaga napisana v kateri piše da ti v svoji štacuni Hlebček zahtevaš maske in kakšna je kazen za tistega, ki stori prekršek, če nima maske – ker samo po pravni podlagi lahko policija izreka kazni…
ne more si policija kar sama izmisliti,da je nekaj prekršek in tudi lastnik prostora ne – to mora biti jasno vnaprej pravno opredeljeno v ustrezni pravni podlagi… če tega ni nima kaj policija pisat prekrška.
ne more si policaj sam izmišljevat kaj je prekršek – policaj je uradna oseba in mora delovati v skladu s veljavnim pravnim redom in v okviru svojih pooblastil.

Tvoja bajta je tudi tvoja last – ti v njej lahko postavljaš pravila in zahtevaš od mene,da se jaz sezujem, ja maš to pravico – če se nočem sezuti lahko tudi rečeš, da me ne spustiš notri, tudi smeš…. samo zato mi nihče ne more pisati kazni za prekršek – nihče ne more reči,da sem storila prekršek zato, ker se nisem sezula, ne more policija priti in me obravnavati v prekrškovnem postpku, ker se nisem sezula v tvoji bajti – tega prekrška ni… ni zakona, ki bi to dejanje opredeljeval kot prekršek…
to je že naravnost neumno… da si policaji izmišljujejo prekrške, ki niso opredeljeni v pravnem redu
[/quote]

Zakon o zasebnem varovanju. Še kaj?

Oglobijo te lahko zato ker ne upoštevaš zakonite odredbe varnostnika. In popolnoma zakonita odredba je bila da naj natakne na gobec masko, če bo hodil po območju kjer je maska potrebna. Hotel je biti pameten kakor nekateri na temu forumu in namesto da se odstrani je hotel fasati kazen. Naj. Še premalo bo fasal 200 ali koliko že je pač kazen za to.
[/quote]

pokaži zakon – ajde pokazi zakonsko podlago, zakon, pravilnik, itd… karkoli, kjer jasno piše člen kaj nekdo zahteva, kakšne so sankcije, če nekdo tega ne upošteva… pokaži…
nima varnostnik svakojakih pooblasti kot si vi domišljate.

gremo v prakso da ti bo jasno…
imaš privat štacuno HLEBČEK v njej si izmisliš, da zahtevaš maske… in pride Lojze, ki noče dat maske gor, ti kličeš policijo in zdaj mi povej po katerem zakonu bo policija Lojzeta kaznovala – kje je kakšna pravna podlaga napisana v kateri piše da ti v svoji štacuni Hlebček zahtevaš maske in kakšna je kazen za tistega, ki stori prekršek, če nima maske – ker samo po pravni podlagi lahko policija izreka kazni…
ne more si policija kar sama izmisliti,da je nekaj prekršek in tudi lastnik prostora ne – to mora biti jasno vnaprej pravno opredeljeno v ustrezni pravni podlagi… če tega ni nima kaj policija pisat prekrška.
ne more si policaj sam izmišljevat kaj je prekršek – policaj je uradna oseba in mora delovati v skladu s veljavnim pravnim redom in v okviru svojih pooblastil.

Tvoja bajta je tudi tvoja last – ti v njej lahko postavljaš pravila in zahtevaš od mene,da se jaz sezujem, ja maš to pravico – če se nočem sezuti lahko tudi rečeš, da me ne spustiš notri, tudi smeš…. samo zato mi nihče ne more pisati kazni za prekršek – nihče ne more reči,da sem storila prekršek zato, ker se nisem sezula, ne more policija priti in me obravnavati v prekrškovnem postpku, ker se nisem sezula v tvoji bajti – tega prekrška ni… ni zakona, ki bi to dejanje opredeljeval kot prekršek…
to je že naravnost neumno… da si policaji izmišljujejo prekrške, ki niso opredeljeni v pravnem redu
[/quote]

Bravo

Kaj pomeni to, da lahko vsak ‘po kavbojsko uveljavlja neka svoja pravila’?
Ne drži.
Vsak lahko uveljavlja pravila, ki se jih da uveljavljati po uradno sprejetih zakonih.
In ne nekih svojih. Ne blebetati neumnosti.

Zakon o zasebnem varovanju. Še kaj?
[/quote]

evo sem ti ga našla
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5760
– povej na katero kazensko določbo se sklicuješ v tem zakonu – točno povej prosim…. kazenske določbe so na koncu povej točno na katero se sklicuješ, kateri člen oz. odstavek člena je kršen in na katerega se torej nanaša kazen… prosim natančno povej

Če ti kaps napiše kazen,ki jo zakon sploh ne podpira oz ni zakonske podlage, potem pomeni, da počne nekaj kar ni to za kar je plačan.
Ali on to sam počne iz svojega namena, posluša ukaze, ne pozna zakona itd. Nima veze.

JASNO?

pokaži zakon – ajde pokazi zakonsko podlago, zakon, pravilnik, itd… karkoli, kjer jasno piše člen kaj nekdo zahteva, kakšne so sankcije, če nekdo tega ne upošteva… pokaži…
nima varnostnik svakojakih pooblasti kot si vi domišljate.
[/quote]

evo sem ti ga našla
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5760
– povej na katero kazensko določbo se sklicuješ v tem zakonu – točno povej prosim…. kazenske določbe so na koncu povej točno na katero se sklicuješ, kateri člen oz. odstavek člena je kršen in na katerega se torej nanaša kazen… prosim natančno povej
[/quote]

89. člen, osma točka.

gremo v prakso da ti bo jasno…
imaš privat štacuno HLEBČEK v njej si izmisliš, da zahtevaš maske… in pride Lojze, ki noče dat maske gor, ti kličeš policijo in zdaj mi povej po katerem zakonu bo policija Lojzeta kaznovala – kje je kakšna pravna podlaga napisana v kateri piše da ti v svoji štacuni Hlebček zahtevaš maske in kakšna je kazen za tistega, ki stori prekršek, če nima maske – ker samo po pravni podlagi lahko policija izreka kazni…
ne more si policija kar sama izmisliti,da je nekaj prekršek in tudi lastnik prostora ne – to mora biti jasno vnaprej pravno opredeljeno v ustrezni pravni podlagi… če tega ni nima kaj policija pisat prekrška.
ne more si policaj sam izmišljevat kaj je prekršek – policaj je uradna oseba in mora delovati v skladu s veljavnim pravnim redom in v okviru svojih pooblastil.

Tvoja bajta je tudi tvoja last – ti v njej lahko postavljaš pravila in zahtevaš od mene,da se jaz sezujem, ja maš to pravico – če se nočem sezuti lahko tudi rečeš, da me ne spustiš notri, tudi smeš…. samo zato mi nihče ne more pisati kazni za prekršek – nihče ne more reči,da sem storila prekršek zato, ker se nisem sezula, ne more policija priti in me obravnavati v prekrškovnem postpku, ker se nisem sezula v tvoji bajti – tega prekrška ni… ni zakona, ki bi to dejanje opredeljeval kot prekršek…
to je že naravnost neumno… da si policaji izmišljujejo prekrške, ki niso opredeljeni v pravnem redu
[/quote]

Je bilo treba takoj prijavit temo za na koronavirus, ko se je pokazalo da antimaskarji nimajo pojma, kakneda?

Terškovi in Pirnatovi fani ne triumfirajte prehitro. Zamolčala sta vam (načrtno?), da je prva stopnja potrdila veljavnost ukrepa nošenja mask na prostem. Torej ne drži njuna teza, da so vladni pravniki kot pravni svetovalci nesposobni. “Pozabila” sta namreč omeniti svoje-nevladne pravnike na prvi stopnji odločanja o predmetni zadevi.

Koliko te plačujejo,da flancaš….???


Saj ga ni, ker so tudi na sodiščih ponekod motenci, kot ste anticepilci in podobni in vsak obrača stavke sebi v prid. Zato pa niso pristali na omejen mandat, da lahko počno kar hočejo.
[/quote]

tako je. Obstajajo celo sodišča, ki so si drznila obsoditi gospoda Janeza Janšo.

Haha filozofiras o zakonih a sam jih ne poznas. Ce je z redom tako doloceno moras masko imeti. Drugace se poberi iz varovanega obmocja al pa se klice policija in dobis kazen za neupostevanje ukrepov varnostnika.. simpl

A si se rodu z masko? Se u afriki k majo ebolo ne nosjo mask pa dej nategujejo te birokrati bruslja in zahoda… Vi pa pokate na te bedarije…

kako dolgo še bodo ofce nosile nagobčnike? a res mora sam presvetli JJ sporočiti, da ni več potrebe po dušenjju?

New Report

Close