Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jehove priče – izpoved dekleta na Preverjeno

Jehove priče – izpoved dekleta na Preverjeno

Nisi pogledala prispevka? Starši so se je od dne, ko so i zvedeli, da ima spolne odnose pred poroko s fantom, ki ni bil Jehova priča, odrekli. To je bilo pri 19 letih. Od takrat se preživlja sama tako, da dela preko študenta, zato je tudi ponavljala 1. letnik farmacije. Pomagajo pa so ji in ji prijatelji – od bivših sošolk do fanta in njegove družine …

Ota Lutarja pa bežno poznam. Tudi on je izobčena Jehova priča zaradi podobnih razlogov kot Naomi in ima za sabo težko zgodbo, ki je razklala njegovo družino. Res škoda, da ni več Izobčenega strežnika, na katerem so bile različne zgodbe o ljudeh, ki so imeli grenke izkušnje v tej religiji.

Sponzorjev, pa štipendije ni, pa je treba na RTV pridit blatit in javkat. Težki študij in delo pač tudi v današnjih časih ne gresta skupaj

Ne vem kaj je hotela povedati s tem nastopom na TVju. Glede na to da staršev še vedno ni prebolela, bi ji najbolj svetoval psihoterapijo. Da predela in da odf* tastare, ne pa da se pred TV joče, da jo ne pokličejo in sprašujejo kako ji gre in če je zdrava.

Nisi pogledala prispevka? Starši so se je od dne, ko so i zvedeli, da ima spolne odnose pred poroko s fantom, ki ni bil Jehova priča, odrekli. To je bilo pri 19 letih. Od takrat se preživlja sama tako, da dela preko študenta, zato je tudi ponavljala 1. letnik farmacije. Pomagajo pa so ji in ji prijatelji – od bivših sošolk do fanta in njegove družine …
[/quote]

Torej je zadeva taka, svoje sončke lahko takoj nehate finančno podpirati, ker lahko z delom preko študenta čisto lepo študirajo. Pa komot se obesijo finančno na prijatelje.
A dejte no, a res čisto vse verjamete? Preko študenta še za najemnino ne zaslužiš, kje pa je vse ostalo.

Preberite si knjigo Katarine Nadrag – Utopljene sanje, ko je njen oče pijanec nehal piti in srečal jehove priče. Adijo pamet. Brutalno do konca.

Torej je zadeva taka, svoje sončke lahko takoj nehate finančno podpirati, ker lahko z delom preko študenta čisto lepo študirajo. Pa komot se obesijo finančno na prijatelje.
A dejte no, a res čisto vse verjamete? Preko študenta še za najemnino ne zaslužiš, kje pa je vse ostalo.
[/quote]

Predvidevam, da si Jehova priča, ki ni mogla spati, ker je pogledala resnici v obraz, ker normalnega človeka se ta zgodba zelo dotakne, tako da ne piše takšne nebuloze kot jih ti :
https://www.24ur.com/novice/preverjeno/izpoved-mladega-dekleta-iz-kocevja-o-strogem-zivljenju-med-jehovovimi-pricami.html

Nisi pogledala prispevka? Starši so se je od dne, ko so i zvedeli, da ima spolne odnose pred poroko s fantom, ki ni bil Jehova priča, odrekli. To je bilo pri 19 letih. Od takrat se preživlja sama tako, da dela preko študenta, zato je tudi ponavljala 1. letnik farmacije. Pomagajo pa so ji in ji prijatelji – od bivših sošolk do fanta in njegove družine …
[/quote]

Starši so ji bili ok, dokler je bila prisesana na njihovo denarnico?
S čim pa se je preživljala potem? Kje je živela? Prisesala se je k fantu in njegovim? K prijateljem?
Sama se je preživljala – služba? Pa je kljub temu vpisana na reden študij? Pa 3 leta je bilo ok, kaj je razlog da se izpostavlja zdaj? Sori no, eni pač ne kupimo vsake zgodbe. Pa tudi to je samo ena plat.

Hotela je povedati svojo zgodbo. In odločila se jo je povedati pred TV-jem – tako kot marsikdo drug, kot na tisoče drugih. Prav je tako. Ne vejo vsi, ne vemo vsi, kaj je v o zadju vsake organizacije in vere, tako pa bo lahko kakšno življenje ali družina rešena pred podobno zgodbo.
To, da je rekla na TV, da staršev ne pogreša ni realno. Vsak otrok hrepeni po odnosu s starši in brati ter sestrami, želi si sprejetosti od njih. LEta so od tega, ampak čez TV se vidi bolečina, ki jo trpi to dekle zaradi tega. Ubogo dekle, kaj mora prestajati. Jaz menim, da se še Bog se lahko zjoka ob takšnih zgodbah.

Predvidevam, da si Jehova priča, ki ni mogla spati, ker je pogledala resnici v obraz, ker normalnega človeka se ta zgodba zelo dotakne, tako da ne piše takšne nebuloze kot jih ti :
https://www.over.net/novice/preverjeno/izpoved-mladega-dekleta-iz-kocevja-o-strogem-zivljenju-med-jehovovimi-pricami.html
[/quote]

Narobe predvidevaš.
Samo jokajoče tv zgodbe, ki jih ne naredijo realni raziskovalni novinarji, ki raziščejo celo stvar, me ne ganejo. Še vedno me zanima, kako lahko nekdo, brez doma, brez podpore staršev, brez vsega nemoteno redno študira. Saj je to vprašanje čisto logično, a ni?
Pa če so jo ven vrgli, a je lahko vzela oblačila, svoje stvari? Kam je šla ta isti dan? Kaj je narobe s temi vprašanji? A zdaj pa nisem normalna, ker me zanima cela zgodba, ne samo populistična enostranska plat?
Potem grem lahko s podobno zgodbo jaz jutri na tednik- preverjeno in izmolzem honorar od naivnih. Samo za to gre, kaj je cela zgodba.

Narobe predvidevaš.
Samo jokajoče tv zgodbe, ki jih ne naredijo realni raziskovalni novinarji, ki raziščejo celo stvar, me ne ganejo. Še vedno me zanima, kako lahko nekdo, brez doma, brez podpore staršev, brez vsega nemoteno redno študira. Saj je to vprašanje čisto logično, a ni?
Pa če so jo ven vrgli, a je lahko vzela oblačila, svoje stvari? Kam je šla ta isti dan? Kaj je narobe s temi vprašanji? A zdaj pa nisem normalna, ker me zanima cela zgodba, ne samo populistična enostranska plat?
Potem grem lahko s podobno zgodbo jaz jutri na tednik- preverjeno in izmolzem honorar od naivnih. Samo za to gre, kaj je cela zgodba.
[/quote]

očitno si razvajena baba, ki ji mama še pri 50 tih kuha za celo familijo in pegla, da si tega ne znaš predstavljati? Mansardniki ste res eno razvajeno leglo družbe.
Punca ima štipendijo, živi v študentskem domu, če uspe dokazat, da starši ne skrbijo zanjo, pa lahko celo uveljavlja denarno pomoč. Če še kaj dela, potem se skromno preživi. Če prav razumem ima fanta, torej ji najbrž tudi on pomaga.
Sploh pa ne vem kaj bluzite o več plateh?
A sami tudi prisiljujete svoje otroke, da razmišljajo tako kot vi, se obnašajo točno tako kot hočete, sicer prekinete vse stike z njimi?

očitno si razvajena baba, ki ji mama še pri 50 tih kuha za celo familijo in pegla, da si tega ne znaš predstavljati? Mansardniki ste res eno razvajeno leglo družbe.
Punca ima štipendijo, živi v študentskem domu, če uspe dokazat, da starši ne skrbijo zanjo, pa lahko celo uveljavlja denarno pomoč. Če še kaj dela, potem se skromno preživi. Če prav razumem ima fanta, torej ji najbrž tudi on pomaga.
Sploh pa ne vem kaj bluzite o več plateh?
A sami tudi prisiljujete svoje otroke, da razmišljajo tako kot vi, se obnašajo točno tako kot hočete, sicer prekinete vse stike z njimi?
[/quote]

Tvoj zapis je tako poln predsodkov, tako da ni čudno, da kupite vse, kar vam servirajo. Kaj pa, če sem čisto solidno zaposlena, z lastnim stanovanjem, nikoli prejemala sociale in mame nimam več? Imam pa razvito logično razmišljanje in skozi službo poznam ogromno poštenih ljudi, ki so jim žleht ljudje z izmišljenimi zgodbicami zagrenili življenje. Tudi s pomočjo csd- jev. In se danes borijo za osnovne pravice in poskušajo oprati dobro ime samo zato, ker je nekdo verjel neki enostranski zgodbi.
Pa meni ni potrebno nikogar žaliti, tako kot to počneš ti, pa me niti ne poznaš.
Ponavljam, ta oddaja pač ni narejena strokovno, raziskovalno.
Ti povem primer? Oče ima prepoved približevanja, ker ga je bivša obtožila nasilništva brez enega dokaza. S pomočjo csd- jevke, ki je takoj skočila v luft na strani matere, oče lahko videva otroka samo pod nadzorom. Ta otrok na stiku joka 2 uri, naj ga ati vzame, da noče biti pri mamici in se ga histerično oklepa okoli vratu, ko je treba narazen.
Ampak ljudje, ki jih ne moti pomanjkanje argumentov, stojijo na stališču matere. In enak občutek imam pri včerajšnji zgodbi, da to ni zgodba o dekletu, ampak zgodba proti nekomu.
Svoje otroke vzgajam tako, da ne verjamejo vsega na prvo žogo.

očitno si razvajena baba, ki ji mama še pri 50 tih kuha za celo familijo in pegla, da si tega ne znaš predstavljati? Mansardniki ste res eno razvajeno leglo družbe.

Tvoj zapis je tako poln predsodkov, da glava peče.
Kaj pa, če sem čisto solidno zaposlena, z lastnim stanovanjem, nikoli prejemala sociale in mame nimam več? Imam pa razvito logično razmišljanje in skozi službo poznam ogromno poštenih ljudi, ki so jim žleht ljudje z izmišljenimi zgodbicami zagrenili življenje. Tudi s pomočjo csd- jev. In se danes borijo za osnovne pravice in poskušajo oprati dobro ime samo zato, ker je nekdo verjel neki enostranski zgodbi.
Pa meni ni potrebno nikogar žaliti, tako kot to počneš ti, pa me niti ne poznaš.
Ponavljam, ta oddaja pač ni narejena strokovno, raziskovalno.
Ti povem primer? Oče ima prepoved približevanja, ker ga je bivša obtožila nasilništva brez enega dokaza. S pomočjo csd- jevke, ki je takoj skočila v luft na strani matere, oče lahko videva otroka samo pod nadzorom. Ta otrok na stiku joka 2 uri, naj ga ati vzame, da noče biti pri mamici in se ga histerično oklepa okoli vratu, ko je treba narazen.
Ampak ljudje, ki jih ne moti pomanjkanje argumentov, stojijo na stališču matere. In enak občutek imam pri včerajšnji zgodbi, da to ni zgodba o dekletu, ampak zgodba proti nekomu.
Svoje otroke vzgajam tako, da ne verjamejo vsega na prvo žogo.

očitno ti rada verjameš lažnim zgodbicam glede na to kaj si nakvasila, oz. najbrž si celo moški, ki ne prenese, da ženske uidejo izpod njegove komande.
me pa res zanima kaj bi rada slišala? Kaj po tvoje ni bilo resnično?

Sem ženska.
Nikjer nisem napisala, da zgodba ni resnična. Pravim, da manjka še zgodba druge strani, zgodba šolske svetovalne službe, zgodba csd.
Bi šlo zdaj?

Za jehovce nekako mislimo, da so rahlo smešni bebci, dejansko so pa izredno nevarna verska sekta. Menda imajo obveščevalno boljšo kot CIA.

A se še komu zdi, da so nas tudi tukaj na forumu obiskali in sedaj napadajo to dekle?

Zelo dobro poznam kako deluje sekta jehove price. Bistveno je razumevanje, da veljajo dolocene prepovedi in nenapisane prepovedi. Na nivoju posameznika je potrebno razumeti, da je v vecini primerov druzenje omejeno na druzenje med clani sekte. Ce pride do izobcenja pje treba razumeti, da posameznik nima spletenih vezi in socialnih stikov z neclani sekte, po drugi strani ga clani sekte odpikajo, ker se ne smejo druziti z izobcenci itd. Dlje, ko je bil clan sekte toliko huje za izobcenca. Se najhuje je za rojene kjer sta starsa ze clana sekte tako, da tam je socializacija omejena na clane sekte in enoumje.

Sem ženska.
Nikjer nisem napisala, da zgodba ni resnična. Pravim, da manjka še zgodba druge strani, zgodba šolske svetovalne službe, zgodba csd.
Bi šlo zdaj?
[/quote]

hahhahahahahahaha oh ti moškeljc ti. Ti bi rada zgodbo csd, v prejšnjem postu pa pisariš zgodbice o krivicah, ki jih je socialka naredila?

Točno to. To je hudičeva sekta.

Ključen problem je, da so sredi Evrope v 21 stoletju med nami otroci, ki rastejo v okolju, kjer odrasli zaradi nekih religioznih prepričanj zlorabljajo svoje otroke.

Veroizpoved po lastni izbiri je človekova pravica. Ni pa vredna več ali nadrejena drugim pravicam, ki jih imajo otroci. Zlorabe v imenu vere bi morali iskati in strogo kaznovati, če želimo kot družba zaščititi nemočne. Vse ostalo je čista hinavščina in sprenevedanje vseh nas ter dopuščanje zlorab v stilu “nismo vedeli, nismo mogli ukrepati.”

Zato je bila oddaja. Zdaj vemo, veste in razmišljajte kako bi mi vsi kot družba lahko ukrepali na civiliziran in legalen način.

“”Preberi svoj zmazek za seboj in preštej žaljivke. Potem ti bo jasno, kdo je pravzaprav g***””
Čisto prav in pošteno ti je napisala in lahko bi še veliko več in bolj ostro.Kako te ni sram, da preko drugih ljudem vsiljujete svoje umazano početje. Punca je vse pokazala in dokazala in tukaj ni prav nobene slave in denarja. Ne ocenjujte poštenih ljudi po svojih umazanih dejanjih!!!

Vsekakor, ker so mojstri manpulacije.

Narobe predvidevaš.
Samo jokajoče tv zgodbe, ki jih ne naredijo realni raziskovalni novinarji, ki raziščejo celo stvar, me ne ganejo. Še vedno me zanima, kako lahko nekdo, brez doma, brez podpore staršev, brez vsega nemoteno redno študira. Saj je to vprašanje čisto logično, a ni?
Pa če so jo ven vrgli, a je lahko vzela oblačila, svoje stvari? Kam je šla ta isti dan? Kaj je narobe s temi vprašanji? A zdaj pa nisem normalna, ker me zanima cela zgodba, ne samo populistična enostranska plat?
Potem grem lahko s podobno zgodbo jaz jutri na tednik- preverjeno in izmolzem honorar od naivnih. Samo za to gre, kaj je cela zgodba.
[/quote]
Za sodelovanje na oddaji preverjeno ne dobiš honorarja.

Ta deklica nikoli več ne bo imela miru. Očitno je še vedno naivna in premalo pozna sekto. Ne pozna tiste skrivne plati, da so izvrstni lažnivci, manipulatorji, prevaranti, ki se ne odrečejo niti premoženju žrtve. Zasledovali jo bodo, vohunili za njo, ker je veeno preveč povedala. Ima uničeno življenje, uničili ga bodo še bolj. Kdor ni imel nikoli opraviti z njimi, naj jih ne hvali, ker hudičeva sekta se ne usmili niti otrok, pedofiliha je na vrhuncu..starši molčijo, ker se bojijo maščevanja….
Mogoče se bodo spravili celo na novinarko, še vedela ne bo, da je v godlji.

V 90ih se spomnim, so prišli k nam domov, širit svojo vero 🙂 Smo jih spustili noter, da slišimo, kaj povedo. Jaz se ne spomnim, sem bila še otrok. Ampak moja starša sta tako versko nepremakljiva oz. ju nobena vera ne zanima, tako se je zgodba tukaj zaključila.
Nekaj hiš stran od nas jim je uspelo pridobiti eno družino z otroki mojih let. Od takrat dalje je v tej družini šlo še samo navzdol, na koncu tudi ločitev staršev, mati je popolnoma zblaznela v tej veri. Raje ne pišem dalje, kaj se je še dogajalo.

New Report

Close