Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek JT – Kako ustvariti hormonsko ravnovesje na naraven način?

JT – Kako ustvariti hormonsko ravnovesje na naraven način?

Kakšna neumnost! Groba neprebavljiva vlakna so zelo pomembna za normalno prebavo ter prav ničesar ne poškodujejo v normalnem zdravem črevesju. In zakaj je že treba izločevati gluten, če nimaš alergije, oz. intolerance nanj?[/quote]

Groba in neprebavljiva vlakna lahko dobimo tudi z živili, ki ne vsebujejo gluten. Praksa, katerih primeri so predstavljeni tudi v medicinskih publikacijah, je pokazala, da je pri določenih boleznih in tudi pri problemih s kožo kot je rozacea, problem v stanju črevesja in se z izločanjem določenih nitrientov za določen čas, kar imenujemo eliminacijska dieta , veliko stanj izboljša. Premalo se zavedamo ,kako sploh nastane preobčutljivost na gluten, intoleranca na ostala živila, alergija in v skrajnji fazi celijakija. O vzrokih za to več na mojih predavanjih o glutenu.[/quote]

Govorite oz. pišete preveč “na pamet”. Če se sumi intoleranca na gluten, se jo da preveriti s testom oz. biopsijo. In če je ni, je ni. Sicer se bo predmetno stanje veliko prej kazalo z drugimi simptomi kot z rozaceo.

Vaši simptomi, kažejo na hormonsko neravnovesje, spreminja se tudi glede na čas v ciklusu, zato so nihanja. Lahko imate neravnovesje med estrogenom in progesteronom, zato napihnjenost in slabo razpoloženje. Potrebno je reorganizirati prehrano in življenjski slog( del tega je vadbo), v kolikor želite spremeniti stanje. morala bi videti vaše osnovno stanje, da vidim vrzeli v prehrani in vadbi, vse to trenutno ni usklajeno z vašim hormonskim stanjem, zato tudi nabiranje kilogramov.[/quote]

Hvala za pojasnilo. Kaj torej svetujete? Obisk zdravnika, ginekologa? Fora je v tem, da me lahko zdravnki pregleda ravno v stanju ko je vse ok in seveda zakljuci da ni nic narobe, meni pa se bodo tezave pojavile cez en mesec, ko bo teza spet narascala, razpolozenje pa nihalo!? Naj potem spet tecem k zdravniku? Rabim nasvet za domaco rabo, ki ga bom lahko ves cas uporabljala! Prehranjevalni nacrt? Nadomestni hormoni?[/quote]

Vsako telo je biokemični laboratorij zase in najbolje je da greva skozi uvodno konzultacijo ( je brezplačna) in ugotoviva stanje, ter temu potem prilagodiva prehrano in življenjski slog, ki je primeren za vaše hormonsko stanje. delam tako, da pregledam tudi vaš sedanji ritem in sestavo prehrane ter potem predlagam zamenjave, ter kaj je potrebo še dodati, ter sproti spremljam stanje, zato moji protokoli trajajo najmanj tri mesece. V večini primerov ni potrebno nadomestnih hormonov, ker se naučimo na naraven način uskladiti hormonsko stanje.

Prijava na brezplačno konzultacijo
http://www.simone-godina.healthcoach.integrativenutrition.com/kontakt

Groba in neprebavljiva vlakna lahko dobimo tudi z živili, ki ne vsebujejo gluten. Praksa, katerih primeri so predstavljeni tudi v medicinskih publikacijah, je pokazala, da je pri določenih boleznih in tudi pri problemih s kožo kot je rozacea, problem v stanju črevesja in se z izločanjem določenih nitrientov za določen čas, kar imenujemo eliminacijska dieta , veliko stanj izboljša. Premalo se zavedamo ,kako sploh nastane preobčutljivost na gluten, intoleranca na ostala živila, alergija in v skrajnji fazi celijakija. O vzrokih za to več na mojih predavanjih o glutenu.[/quote]

Govorite oz. pišete preveč “na pamet”. Če se sumi intoleranca na gluten, se jo da preveriti s testom oz. biopsijo. In če je ni, je ni. Sicer se bo predmetno stanje veliko prej kazalo z drugimi simptomi kot z rozaceo.[/quote]
Prav imate intoleranco se da preveriti, ni pa samo gluten, je še kar nekaj dejavnikov, najbolje je da vidim vaš primer, ter potem vidimo kako naprej.

Hvala Simone za odgovore, dragi uporabniki vam pa hvala za vprašanja.
Če je ostalo še kaj odprtega, najdete Simone tudi na http://med.over.net/forum5/list.php?69. Vabljeni.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

prehrana za hormonsko ravnovesje: ni splošnega recepta generalno je to
hrana, ki je naravna in čim manj predelana. Iz narave takoj na krožnik

Pomemno je pravilno razmerje makronutrientov in izbira proteinov , ogljikovih hidratov ( pretežno iz zelenjave ne žit), ter ZDRAVIH MAŠČOB.[/quote]

Kaj pa so to zdrave maščobe? Sedaj je res že toliko vsega, da sem že čisto zmedena, kaj je sploh ok. Torej navadno sončnično olje iz trgovine, za splošno uporabo v kuhinji je vredu?[/quote]

Zdrave maščobe : oljčno olje, konopljino olje, kokosovo olje ( ne mast ali maslo), surovo ( tudi fermentirano) maslo, prečiščeno maslo ali ghee, oreški in semena, če naštejem le nekaj ni pa to vse.

rafinirano olje spada v kategorijo predelanih živil in lahko povzroča vnetja, ter vsebuje preveč omega 6 kislin.

ali lahko pričakujem odgovor na vprašanje, ki sem ga postavil v času tribune?

Problem izgube kostne mase, je poleg padca hormonov lahko tudi problem pri moteni absorbciji hranil, kar je povezano s stanjem črevesja, ki je lahko poškodovano in je s tem posledično motena absorbcija hranil. Pri svojih strankah v tem primeru predlagam vsaj test intolarance na hrano, ki lahko pokaže osnovno sliko stanja ( iz tega jaz vidim kolikšen je problem,) idealen je test na celiakijo oziroma pregled stanja črevesja ( kar pa ni še ustaljena praksa, povem lahko da zdravniki funcionalne medicine pri katerih se šolam in s katerimi sem usposobljena skupaj delati, to prakso izvajajo tudi v primerih osteoporoze), ker v kolikor je epitelij črevesja atrofiran je posledično motena absobcija mineralov, ter s tem posledično vpliv na kostno gostoto. V svojih programih s strankami delam večmesečne protokole regeneracije prebavil in s tem povečanje absorbcije hranil, po metodah funkcionalne medicine. Toliko na kratko.

Govorite oz. pišete preveč “na pamet”. Če se sumi intoleranca na gluten, se jo da preveriti s testom oz. biopsijo. In če je ni, je ni. Sicer se bo predmetno stanje veliko prej kazalo z drugimi simptomi kot z rozaceo.[/quote]
Prav imate intoleranco se da preveriti, ni pa samo gluten, je še kar nekaj dejavnikov, najbolje je da vidim vaš primer, ter potem vidimo kako naprej.[/quote]

V primerih, ko imam težave, se obračam izključno na zdravnike. Tako da vsekakor ne sodim v vašo “ciljno tržno skupino”.

Hvala za povabilo in sodelujočim za vsa vprašanja!

hvala za odgovor, sicer sem preglede črevesja-kolonoskopija in UZ trebušne otline že opravila in prav takoa teste za intoleranco in so vsi izvidi ok.

O prehrani in o tem kako so hormoni med seboj povezani bom več povedala tudi na Predavanju v Četrtek 12. marca ob 17 uri Maxi klub Maximarket 1. nadstropje Vabljene vstop je prost.

Šla bom skozi vse možne kombinacije hormonskega stanja: Kortizol, estrogen, progesteron, ščitnica, insulin, testosteron; kako so med seboj povezani in kje soneravnovesja ter kako lahko to rešimo.

To je dobro, pomeni, da ni patoloških stanj, lahko pa se pojavlja stanje, ki je nekje vmes, s prilagoditvijo prehrane in s poudraki na določeni hrani se lahko tudi pospeši absorbcija in s tem vpliva na izboljšanje stanje.

Pošljite mi izvide testa intolerance, da pogledam. lp


Prav imate intoleranco se da preveriti, ni pa samo gluten, je še kar nekaj dejavnikov, najbolje je da vidim vaš primer, ter potem vidimo kako naprej.[/quote]

V primerih, ko imam težave, se obračam izključno na zdravnike. Tako da vsekakor ne sodim v vašo “ciljno tržno skupino”.[/quote]

Zelo pametno, kot zdravstveni trener ne zdravim, ker nisem zdravnik vendar pa sodelujem z zdravniki . profil zdravstvenega trenerja je v Sloveniji še nepoznan, v tujini moji kolegi vedno delajo skupaj z zdravniki, ki imajo vedno v svojem timu enega ali več zdravstvenih trenerjev, katerih naloga je, da smernice prehrane in življenjskega sloga, ki jih predlaga zdravnik potem naprej naučimo paciente, da jih izvajajo v realnem življenju, kar je velikokrat težko, še posebej kadar so pacienti omejeni na eliminacijske diete in jih potem zdravstveni trener nauči kako lažje živeti s temi omejitvami. Ker najlažje je reči ne smeš ne smeš določeno hrano, kako pa se s tem spopadati v realnem življenju je pa problem. Mojim strankam pri tem pomagam in s tem tudi do izboljšanja stanja, res pa je da ne gre kar čez noč. Tudi sama imam določene bolezni pod kontrolo in sem na sebi izkusila, kaj pomeni sprememba prehrane ( pa nikoli prej nisem imela probleme z nezdravo hrano) in življenjskega sloga ( spanje , stres, vadba, odnosi… )za zdravstveno stanje in želim pomagati drugim , zato sem se izšolala za tako pomoč in se še vedno znova dodatno usposabljam in prenašam znanje naprej.

Sukrin: bazira na Erythritolu , ki ga naravno najdemo tudi v določenih vrstah sadja. Priporočam kot nadomestek sladila ( podobno kot stevia nima pa grenkega priokusa ki najbolj moti pri steviji), še posebej pri vseh ki imajo radi sladek okus ne smejo pa uživati sladkorja, ne vpliva direktno na dvig insulina.

New Report

Close