Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek JT: Nosečka včasih, danes in Stanko Pušenjak

JT: Nosečka včasih, danes in Stanko Pušenjak

Tudi jaz imam 50 let. Si ne predstavljam, da (vsaj zadnje pol ure) pred rojstvom ob meni stoji mož.
Si ne želim, da me vidi v takih mukah. Mu res želim prihranit to!
Seveda pa lahko takoj vidi “malega sluzastega polžka”. V sobi, kjer ga umijejo, tehtajo, merijo….
In k meni lahko pride, ko je vsega konec!

JAZ RES NE VEM, KAJ BI RADE ŽENSKE!!! Jaz sem možu pokazala fračo šele ob prihodu domov.
Pa sva se prej govorila. Da imam 12 zunanjih šivov, izliv krvi v ritnico (pol rite sem imela modro kot sliva) , da ne morem sedet…. Patronažna sestra je bolj zaradi mene hodila, me negovala z njihovimi
mažami in zdravili. Plus tega sama ene kreme na vložek in na vse rane. TO je videl mož in je res debelo gledal, solze spustil, ko si je predstavljal moje trpeljenje.

Saj sem ga hudomušno potolažila: ” Hej, zdaj je vse za mano. Zdaj bo vse dobro! Hej, a boš lahko še kdaj seksal z mano?” Tega ne prenese vsak! Mnogi trpijo še bolj kot ve, samo ne povejo. “Če je šu on, bom pa še jaz!”

Ženske takooooo težite s tem, ko rojevate. Nikjer v naravi ni samec zraven. Ne more pomagat samici! Ne more tako skrbet za mladiča, kot mati. Nočem in niti ne pričakujem, da bo moč/oče prevzel pol gospodinjskih opravil.
ON pa tudi ve, da ne bom štihala vrta, kosila trave, šraufala avta, ga vozila na tehnični pregled, žagala drva in nosila 50kilske potovalke.

Razumete? Oče je “gazda kuće”! Mati pa je milina, toplina, cvet!

Meni se to, da moške vlačite s seboj na porod ne zdi sprejemljivo! So stvari, ko jih moramo opraviti sami. Izpulit zob, iti v vrtec, izpit za avto, maturo, razgovor za službo, rodit, umet . … Vse moraš sam, vsi “sodelujoči” pa naj počakajo na rezultat!

Ne poznam dr. Pušenjaka – očitno je pa kot dan in noč nekoč znanemu dr. Cerarju. Res sem vesela, za vas ženske, da vas v roke dobi tako človeški zdravnik. Plus tega še duhovit.
Sanje v resnični podobi!

Ob meni je bil mož ob obeh porodih in za naju je bilo rojstvo najinih deklic nekaj najlepšega kar se nama lahko zgodi!Mož mi je stal ob strani,mi dajal piti oz. močil ustnice,masiral hrbet in nasploh me je s svojo prisotnostjo pomiril. Videl je praktično vse, kako sem se odpirala,ker sem rodila v medenični vstavi, je videl kako me je porodničar “prerezal”,pa potem sam porod,šivanje,tud mali kakec mi je ušel med potiskanjem itd….pa ni bil noben bav bav!Vse je naravno (v večini) in ne vem zakaj komplicirate glede tega?!Dejstvo je,da zaradi tega zdaj veliko bolj spoštuje ženske v tem smislu,prej se mu je zdel porod nekaj kar pač mimogrede opraviš…koliko se pa ženska “namuči” pa ni videl/vedel…:-)))
V glavnem,delamo na tretjem otročičku in srčno upam,da bo vse potekalo vredu in bo ponovno lahko zraven!;-)
Lp

pozdravljeni.Mene pa samo zanima koliko so zaneslivi testi nosečnosti First sign?Namreč meni je pokazol,kot da naj bi bila noseča sicer mi zaostajka menstruacija 10 dni,ena črtica je bolj močna druga je mal bolj intenzivna sta pa dve črtici.

New Report

Close