Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek JT: Otrokov zamašeni nos in vneto srednje uho sta pogost par – kaj narediti?

JT: Otrokov zamašeni nos in vneto srednje uho sta pogost par – kaj narediti?

Pogled na otroka s svečko pod nosom v zimskih dneh je znan vsaki mami. Ste vedeli, da je pri takem, običajnem nahodu poleg zgoščene sluzi prisotno tudi vnetje nosne sluznice, ki otroku še dodatno otežuje dihanje? Pogosto to vodi v vnetje srednjega ušesa in posledično v uporabo antibiotikov.

V tokratni javni tribuni bomo podrobneje predstavili sirup – novejšo obliko priznanega naravnega zdravila Sinupret®. Zakaj in kako lahko pomaga otroku, da mu lažje odmašimo nos in da lažje diha, kdaj in kako ga uporabiti, kako lahko z njim zmanjšamo nastanek pogojev za vnetje srednjega ušesa, od katere starosti dalje je primeren, ga lahko uporabimo sočasno ob antibiotiku in zakaj otroci dobro sodelujejo pri taki terapiji je le nekaj vprašanj, ki jih boste lahko zastavili.

Gost in sogovornik bo Robert Terčelj, ki z ekipo Farmedice podpira uporabo zdravil rastlinskega izvora, fitoterapijo.

Pridružite se nam v sredo, 20.10.2021, ob 10. uri na forumu Starševski čvek!

 

 

 

Been there, done that …

Pri dvoletnici … Najprej zamašen nos, nato vnetje ušes in antibiotik. Ene trikrat v 5 mesecih. Nato od sodelavke izvedela za tablete Sinupret, v lekarni vprašala, kaj imajo za otroke – priporočili so kapljice. Od takrat dalje ob uporabi kapljic je nos čez tri dni prazen, vnetij ušes več ni. Ga imamo na zalogi v hladilniku, sedaj devetletna punca sama prosi za sirup za nos, ko je treba.

Toplo priporočam, nam je rešilo veliko.

Odgovor na objavo uporabnika
Mejana, 19.10.2021 ob 18:52

Been there, done that …

Pri dvoletnici … Najprej zamašen nos, nato vnetje ušes in antibiotik. Ene trikrat v 5 mesecih. Nato od sodelavke izvedela za tablete Sinupret, v lekarni vprašala, kaj imajo za otroke – priporočili so kapljice. Od takrat dalje ob uporabi kapljic je nos čez tri dni prazen, vnetij ušes več ni. Ga imamo na zalogi v hladilniku, sedaj devetletna punca sama prosi za sirup za nos, ko je treba.

Toplo priporočam, nam je rešilo veliko.

Naša sodeluje, ker je zelo hitro ugotovila, da se ji nos veliko hitreje očisti in potem ne bolijo ušeska. Otroci to vse razumejo, samo na primeren način jim je treba pojasniti. Okus sicer ni privlačen (ker so to zelišča), ampak se ga lepo zakamuflira v čaj, sok …

nova
Uredništvo priporoča

Pa obstaja Sinupret za otroke?

Sama ga namreč imam, tablete BNO, odlične so, če prav trenutek vzamem se vse ustavi, prej pa vedno antibiotike.

Me pa zanima za vnučko, ki je pogosto bolna, stara je 18 mesecev in zadnje dva meseca je non stop bolna, res non stop.

Hvala

G. Terčelj,

mene pa zanima kaj je točna razlika med prehladom in sinusitisom? Včasih, ko seje še dalo k zdravniku brez kolobocij, mi je dostikrat diagnosticirala sinusitis?

 

Hvala

Pozdravljeni, mene pa zanima, kako prepoznati, da gre za vneto (srednje) uho? Moja punčka, stara 7 let, se pritožuje, da jo boli uho, bova šli verjetno k zdravniku, ampak je raje ne bi vlekla med ljudi, če se da to pozdraviti drugače. Najlepša hvala!

Običajno pri nas doma otroci ne uporabljajo sirupov in zdravil za prehlade, pač gredo normalno čez to. Ampak v času korone, zaradi šole, razmišljam v to smer, ampak vseeno ne želim otrokom dajat nekih “strupov” v telo, zato me zanima, kako zelo naravni so ti sirupi? kaj vsebujejo? Hvala in lp

Mene pa zanima kako hitro je potrebno začeti z uporabo? Takoj, ko se pojavijo težave? Bo sirup enako učinkovit po tem, ko ima moj otrok že konkretno zamašen nos? Pri nas najprej poskušamo pozdraviti čim bolj naravno, s čajčki in tako, pa ne bi kar takoj preskočila na sirup. Vidim sicer, da se lahko uporablja skupaj z antibiotiki, ampak najbrž je bolj smiselno, da se z uporabo začne čim prej …

Kako naj svojo punčko, ki je še v vrtcu, predvsem zaščitim, da ne bo tako hitro zbolevala? Saj vse lepo in prav, da znamo zdraviti prehlade in da obstajajo taki super pripomočki, ampak meni se že malo meša od vseh teh prehladov. Že od septembra smo vsak drugi teden doma, ker v vrtcu vedno pobere vse kar je možno. Ne vem, kaj še lahko storim preventivno. Zdravo jemo, veliko smo zunaj, ampak takoj ko je spet med sovrstniki .. bam, prehlad.

Pozdravljeni,

hvala za vaše izkušnje. Z veseljem jih preberem. Sinupret je tu res zelo učinkovit, skrivnost pa je v sočasnosti dveh ključnih učinkov – redči gosto sluz (otrok jo lažje izpiha) IN zmanjša vnetje nosne sluznice (oteklina uplahne, otrok lažje diha skozi nos). Sirup je zaradi okusa sedaj primernejša oblika za otroke, kar ste ugotovili tudi sami.

čim manj prehladov vam želim!

Robert Terčelj

Pozdravljeni!

Naš 5 letnik ima vedno ob prehladu, ki ga spremlja zamašen nosek, tudi težave z ušesi. Čeprav redno spiramo s fiziološko raztopino in mu do lažjega dihanja pomagmo z kapljicami za nos, še vedno težko diha. V kateri fazi bi se mu moralo začeti pomagati s Sinumpretom?

Odgovor na objavo uporabnika
Mejana, 19.10.2021 ob 18:55

Naša sodeluje, ker je zelo hitro ugotovila, da se ji nos veliko hitreje očisti in potem ne bolijo ušeska. Otroci to vse razumejo, samo na primeren način jim je treba pojasniti. Okus sicer ni privlačen (ker so to zelišča), ampak se ga lepo zakamuflira v čaj, sok …

Pozdravljeni,

drži, okus mu ni vrlina :). Zato je oblika sirupa primernejša kot pa kapljice, sirup je prijetnejšega sadnega okusa, nekaj zelišč pa je vseeno čutiti. Okus je pomemben, saj otrok lažje sodeluje, s tem pa je terapija uspešnejša.

lep pozdrav,

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Dragi uporabniki,

začenjamo z današnjo Javno tribuno in lepo pozdravljamo današnjega gosta g. Roberta Terčelja.

Pozdravljeni,

 

kako vem kdaj je čas za antibiotike? Ne bi predolgo vztrajala s sinupretom, če gre ubistvu za hujše vnetje?

Mene pa zanima kaj je v Sinupretu?

Za Sinupret sem že slišala, vidim pa da imate več izdelkov. Kakšna je razlika med njimi? Ali učinkujejo enako?

Morda malce hecno vprašanje… Ali tega za otroke lahko vzamejo odrasli, če drugega nimamo doma?

Moj sin je non stop prehlajen, je smisleno Sinupret dajati non stop, recimo skupaj z vašim ameriškim slamnikom?

Noseča sem 23 tednov.Moje vprašanje ni vezano na otročke, me pa zanima, če lahko jemljem sinupret?

Odgovor na objavo uporabnika
mamica258, 20.10.2021 ob 09:20

Pozdravljeni, mene pa zanima, kako prepoznati, da gre za vneto (srednje) uho? Moja punčka, stara 7 let, se pritožuje, da jo boli uho, bova šli verjetno k zdravniku, ampak je raje ne bi vlekla med ljudi, če se da to pozdraviti drugače. Najlepša hvala!

Pozdravljeni,
Da gre res za vnetje srednjega ušesa bo lahko ugotovil le zdravnik. Glede na letni čas in pojavnost, starost vaše punčke in to da dobro pove, kaj jo boli, bo verjetno omenjeno vnetje prisotno. Tu z obiskom ne bi odlašal. Če ima prisoten tudi zamašen nos in smrkavost, potem je Sinupret sirup tu lahko tisto, kar bo zmanjšalo pogoje, pri katerih nastane vnetje srednjega ušesa. Sinupret ima sočasen učinek na redčenje goste sluzi (otrok lažje izpiha nos) in zmanjša oteklost nosne sluznice, kar je zelo dobrodošlo tudi pri vnetjih srednjega ušesa.

lep pozdrav,

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Odgovor na objavo uporabnika
babi597, 20.10.2021 ob 08:59

Pa obstaja Sinupret za otroke?

Sama ga namreč imam, tablete BNO, odlične so, če prav trenutek vzamem se vse ustavi, prej pa vedno antibiotike.

Me pa zanima za vnučko, ki je pogosto bolna, stara je 18 mesecev in zadnje dva meseca je non stop bolna, res non stop.

Hvala

Pozdravljeni,

obstaja – imenuje se Sinupret sirup za otroke. Učinek je enak, kot pri ostalih oblikah, okus pa je prijetnejši, saden in tako prilagojen otrokom. Tukaj boste lahko prebrali več: https://www.farmedica.si/izdelek/126/Sinupret%C2%AE-sirup-100ml

lep pozdrav,

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

še glede uradne starostne meje: Sinupret sirup jo ima pri 24 mesecih. Pri starosti 18mesec, ki je zelo blizu tej meji, priporočam posvet z otrokovim zdravnikom.

lp,

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Odgovor na objavo uporabnika
kakšna je razlika, 20.10.2021 ob 09:02

G. Terčelj,

mene pa zanima kaj je točna razlika med prehladom in sinusitisom? Včasih, ko seje še dalo k zdravniku brez kolobocij, mi je dostikrat diagnosticirala sinusitis?

 

Hvala

Pozdravljeni,

S prehladom označujemo širši sklop simptomov in znakov, ki nastopijo pri okjužbah dihal: zamašen nos, kašelj, vnetje grla, solzenje, rahel porast telesne temperature. Povzročitelji so največkrat virusi. Pri sinuzitisu gre za zaplet prehlada, kjer pride do vnetje enega ali večih sinusov (obnosnih votlin). Moteno je njihovo prezračevanje, otečejo prehodi (ostje) med sinusi in nosno votlino, sluz zastaja. Najpogostejši je akutni postviralni rinosinuzitis, kjer po nekaj dneh okrevanja pri prehladu pride do poslabšanja. Značilna je obrazna bolečina in ostali nosni simptomi. Čeprav so primarni povzročitelji največkrat virusi, se taki okužbi rade pridružijo bakterije.

Pri zdravljenju nahoda (zamašen nos, kihanje, izcedek iz nosu) in sinuzitisa (ali njegovo preprečevanje) je Sinupret lahko zelo učinkovito zdravilo. Sočasno redči gosto sluz in deluje protivnetno, zato se vneta sluznica “umakne”, lažje dihamo, obnosne votline se ponovno bolje prezračujejo, kar je pomembno za dobro okrevanje.

Tukaj bo še nekaj koristnih nasvetov: https://nahod.farmedica.si/

lep pozdrav,

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Odgovor na objavo uporabnika
ne uporabljamo sirupov, 20.10.2021 ob 09:24

Običajno pri nas doma otroci ne uporabljajo sirupov in zdravil za prehlade, pač gredo normalno čez to. Ampak v času korone, zaradi šole, razmišljam v to smer, ampak vseeno ne želim otrokom dajat nekih “strupov” v telo, zato me zanima, kako zelo naravni so ti sirupi? kaj vsebujejo? Hvala in lp

Pozdravljeni,

hvala za dobro vprašanje – to je ena od dobrih lastnosti Sinupreta: je uradno, registrirano zdravilo rastlinskega izvora (Javna agencija za zdravila RS). V sestavi so učinkovine 5 zdravilnih rastlin: sporiša, rumenega svišča, jegliča, kislice in bezga. Vse skupaj delujejo kot celota in so odmerjane tako, da dosežejo v študijah dokazan terapevtski učinek. Več, vključno z navodili za uporabo, lahko preberete na spletnih strani tega zdravila: https://www.farmedica.si/izdelek/126/Sinupret%C2%AE-sirup-100ml

Sinupret je od leta 2020 tudi v uradnih evropskih rinoloških smernicah za zdravljenje akutnega rinosinuzitisa. Kot rinusinuzitis širše poimenujemo značilne nosne simptome (nahod), katerim so se pridružili tudi simptomi vnetja obnosnih votlin. V obeh primerih težav je Sinupret lahko dobrodošla in dokazana naravna pomoč.

lep pozdrav,

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno213, 20.10.2021 ob 09:38

Mene pa zanima kako hitro je potrebno začeti z uporabo? Takoj, ko se pojavijo težave? Bo sirup enako učinkovit po tem, ko ima moj otrok že konkretno zamašen nos? Pri nas najprej poskušamo pozdraviti čim bolj naravno, s čajčki in tako, pa ne bi kar takoj preskočila na sirup. Vidim sicer, da se lahko uporablja skupaj z antibiotiki, ampak najbrž je bolj smiselno, da se z uporabo začne čim prej …

Pozdravljeni,

to je zelo pomembno vprašanje. Sinupret sirup je zelo primeren že pri prvih simptomih, kot tudi če je nahod (in zamašenost nosu) že dodobra razvit. Sočasno namreč redči gosto sluz (otrok jo lažje izpiha) IN zmanjša vnetje nosne sluznice (otrok lažje diha skozi nos). Skratka – ni razloga, da bi čakali z jemanjem Sinupreta, ko se pojavi prva “svečka” pod otrokovim nosom. Otroci ga praviloma radi vzamejo, terapija bo s tem uspešnejša, nos pa prej čist ali pa se ob hitrem prvem odmerku niti ne zamaši popolnoma. Otrok bo tako tudi lažje spal. Več o Sinupret sirupu lahko preberete tudi na https://www.farmedica.si/izdelek/126/Sinupret%C2%AE-sirup-100ml

Naj vam služi dobro, da bodo nosovi odmašeni!

Robert Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

New Report

Close