Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jutri pa nič mesa

Jutri pa nič mesa

A biblijski nečisti neprežvekovalski parklarji (svinje npr.) niso dovolj arbitrarno omejeni za farje, zdaj se še po hladnokrvnosti ravnajo?

Školjke se lahko zdaj konzumira, ker nimajo tople krvi, so pa po drugi strani vodne živali brez plavuti in luskin, ki so nečiste?
[/quote]

Jaz sem samo napisala razlago, zakaj so ribe za post dovoljena hrana. Če imaš še kaka vprašanja, ti kaj ni prav, se hočeš kregat okol tega ali moraš kam stresat svojo jezo in frustracije, pa se obrni na farje.

En dan pa ja boste zdržali brez mesa. Pripraviš si piščanca, ne?

Jah, bom pa pasulj z reberci!

Jaz sem samo napisala razlago, zakaj so ribe za post dovoljena hrana. Če imaš še kaka vprašanja, ti kaj ni prav, se hočeš kregat okol tega ali moraš kam stresat svojo jezo in frustracije, pa se obrni na farje.
[/quote]

Jaz sem pa samo vprašal, kako je s školjkami. Če pa hočeš stresat svoje frustracije, se pa obrni na Jezusa.

To s hladnokrvnimi živalmi je kje uradno napisano ali si farji malo sproti zmišljujejo pravila glede na to, kaj jim trenutno tekne?

Post ni za vernike, verniki se tega ne rabijo držat. Post je za župnike, oni so povprečno bolj debeli in jim koristi. Pa še to ne, če se z ribami potem bašejo.

Preden pametuješ, se izobrazi in pozanimaj, kaj učijo farji. Učijo namreč, da se za post ne je mesa toplokrvnih živali. Riba ne sodi mednje. Kajne?
[/quote]
Huda tvoja izobrazba, če te poučujejo farji.
Za časa Jezusa pojma niso imeli, katere živali so toplokrvne, oz. hladno krvne.

Kaj pa konji? Pasma konj je tudi toplo/hladnokrvna. Torej, konjsko meso, hladnokrvnega konja se v času zapovedanega posta lahko uživa?

______________________


Huda tvoja izobrazba, če te poučujejo farji.
Za časa Jezusa pojma niso imeli, katere živali so toplokrvne, oz. hladno krvne.

Kaj pa konji? Pasma konj je tudi toplo/hladnokrvna. Torej, konjsko meso, hladnokrvnega konja se v času zapovedanega posta lahko uživa?
[/quote]

Pa ti veš kaj pomeni hladnokrvna žival? Videti ni.
Mogoč se namesto mesu ti odpoveš blebetanju. Bo koristno za vse.

V katolištvu
Pepelnična sreda in veliki petek sta dneva strogega posta. Na ta dva dneva se verniki le enkrat na dan najedo do sitega (post) in se zdržijo vseh mesnih jedi (zdržek). Vsi verniki, ki so dopolnili osemnajsto leto in še niso stari šestdeset let, so se dolžni postiti (razen v izjemnih primerih, npr.: bolezen).
Vse ostale petke v postnem času velja samo zdržek od mesnih jedi.

V pravoslavju
Postna postava v pravoslavju je dosti strožja kot v katolištvu.

Meso je prepovedano vse dni posta. Večji del postnega časa verniki uživajo samo rastlinsko hrano kuhano na vodi (»post na vodi«). Ob določenih dnevih je dovoljena tudi uporaba olja oziroma rastlinskih maščob (»post na olju«). Na Marijino oznanjenje in na cvetno nedeljo je dovoljeno jesti tudi ribe (»post na ribah«). Na veliki petek je popolni post – prepovedana je vsa hrana.

Duhovnik lahko oprosti posta tiste vernike, ki imajo za to resne zdravstvene razloge.

New Report

Close