Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj bi naredila Barca, če bi imela kredit v CHF

kaj bi naredila Barca, če bi imela kredit v CHF

Ne, ne nikakor NLB!

Hmmmmm, kako bi to čim lažje razložila, kje najti strokovnjaka: npr. v velikih podjetjih, ki veliko izvažajo na različne svetovne trge, obstaja oseba (ali več), ki ureja vse glede zavarovanja pred valutnimi tveganji; pa tudi kdo drug bi se našel (npr. sodni izvedenci za poslovne finance, bi to morali poznati), itd. Zakaj sem napisala proti plačilu? Ker lahko, da bo ta strokovnjak naredil to zastonj (to naredim običajno sama, razen, če se že v naprej to od mene pričakuje) ali pa bo rekel, da naredi to za neko proti plačilo (je bilo kar nekaj takih primerov). Bi pa to moral znati narediti asistent predmeta Poslovne finance, profesor predmeta Poslovne finance, naš minister za finance, itd.[/quote]

Zavarovanja pred valutnimi tveganji se na žalost uporabljajo bolj v poslovnem svetu, pri kreditih za fizične osebe skoraj nič, niti tega vse banke ne nudijo, če pa že, pa je to precej draga zadeva. Pa še to ne za 5+ let naprej.[/quote]

Barca, vem da vsem pridno odgovarjaš, sem videla. Mogoče bi pa veljalo razmisliti kar so ti že drugi napisali, da vedno nimaš prav, in resnično ne razumem, zakaj pišeš nekaj in ljudem zapiraš vrata, pred istim kar je mogoče. Pa kaj potem, če se nekaj ne uporablja, to še ne pomeni, da tega ni oziroma, da se tega ne da uporabljati, sploh pa po mojem mnenju ne moreš nekaj napovedovati, da je drago, če sploh ne veš koliko stane oziroma sem prepričana, da takega posla še sploh sklenila nikoli nisi.

Sem danes opazila kontriranje, kr neki (nimam niti časa niti volje za to, tako da ti forum prepuščam v kraljevanje)…..ni problema, sem razumela, ljudje naslavljajo vprašanja nate in obljubim, da ne bom več nobenemu odgovorila, ki bo naslovil vprašanje nate, tako da ne bo potrebe po nekem kontriranju. In mogoče v razmislek: kaj je bolje, da oseba ne dobi odgovora ali pa da vsak dobi odgovor pa čeprav pavšalni ali zavajujoč?Pa srečno!!!!

mogoče se bo res katera temu odpovedala, bodo pa not prinesle z obrestnimi merami. Mi smo na polovici in me je prav groza. tak kredit, da smo si lahko privoščli eno stanovnjce, k nam je že tko premalo (ampak nekam je blo treba it!) , zdej pa taki šoki. če vzamem nov kredit (če ga bodo sploh dal) ga moram spet vzet na 20 let in je tko, kot da teh 10 let nisem plačala nič. Pa obrok bi bil tak, kot je zdej povečan obrok od CHF. Ma..za zjokat mi se je.[/quote]

Si spala pred 3 leti, ko je bilo jasno, da zadeve niso čisto take kot se ti je zdelo?

Igrati z valutami je podobno kot bi stavil na ruleto….JE ali pa NI. Najbolj noro pa je, da ljudje počnejo to z življenskimi investicijami.[/quote]

nisem spala, letela sem v banko. In “moj” svetovalec mi je svetoval, naj vse pustim pri miru. da se bo vse poglihalo. eto, tko.

Zavarovanja pred valutnimi tveganji se na žalost uporabljajo bolj v poslovnem svetu, pri kreditih za fizične osebe skoraj nič, niti tega vse banke ne nudijo, če pa že, pa je to precej draga zadeva. Pa še to ne za 5+ let naprej.[/quote]

Barca, vem da vsem pridno odgovarjaš, sem videla. Mogoče bi pa veljalo razmisliti kar so ti že drugi napisali, da vedno nimaš prav, in resnično ne razumem, zakaj pišeš nekaj in ljudem zapiraš vrata, pred istim kar je mogoče. Pa kaj potem, če se nekaj ne uporablja, to še ne pomeni, da tega ni oziroma, da se tega ne da uporabljati, sploh pa po mojem mnenju ne moreš nekaj napovedovati, da je drago, če sploh ne veš koliko stane oziroma sem prepričana, da takega posla še sploh sklenila nikoli nisi.

Sem danes opazila kontriranje, kr neki (nimam niti časa niti volje za to, tako da ti forum prepuščam v kraljevanje)…..ni problema, sem razumela, ljudje naslavljajo vprašanja nate in obljubim, da ne bom več nobenemu odgovorila, ki bo naslovil vprašanje nate, tako da ne bo potrebe po nekem kontriranju. In mogoče v razmislek: kaj je bolje, da oseba ne dobi odgovora ali pa da vsak dobi odgovor pa čeprav pavšalni ali zavajujoč?Pa srečno!!!![/quote]

Uh, kakšna užaljenost :((

Pa kje je napisala, da tega ni? Jaz vidim napisano, da se to bolj uporablja v poslovnem svetu, pri kreditih za fizične osebe pa skoraj nič
In na hitro sem pogledal, ima prav, večina bank za fizične osebe tega sploh ne nudi. Še za pravne osebe, za izvozne posle ne nudijo vse banke zavarovanj za 5 ali pa celo 30 let, ampak za po par mesecev. Stanovanjski krediti v CHF pa so se jemali pretežno pred letom 2008.

Barca, vem da vsem pridno odgovarjaš, sem videla. Mogoče bi pa veljalo razmisliti kar so ti že drugi napisali, da vedno nimaš prav, in resnično ne razumem, zakaj pišeš nekaj in ljudem zapiraš vrata, pred istim kar je mogoče. Pa kaj potem, če se nekaj ne uporablja, to še ne pomeni, da tega ni oziroma, da se tega ne da uporabljati, sploh pa po mojem mnenju ne moreš nekaj napovedovati, da je drago, če sploh ne veš koliko stane oziroma sem prepričana, da takega posla še sploh sklenila nikoli nisi.

Sem danes opazila kontriranje, kr neki (nimam niti časa niti volje za to, tako da ti forum prepuščam v kraljevanje)…..ni problema, sem razumela, ljudje naslavljajo vprašanja nate in obljubim, da ne bom več nobenemu odgovorila, ki bo naslovil vprašanje nate, tako da ne bo potrebe po nekem kontriranju. In mogoče v razmislek: kaj je bolje, da oseba ne dobi odgovora ali pa da vsak dobi odgovor pa čeprav pavšalni ali zavajujoč?Pa srečno!!!![/quote]

Uh, kakšna užaljenost :((

Pa kje je napisala, da tega ni? Jaz vidim napisano, da se to bolj uporablja v poslovnem svetu, pri kreditih za fizične osebe pa skoraj nič
In na hitro sem pogledal, ima prav, večina bank za fizične osebe tega sploh ne nudi. Še za pravne osebe, za izvozne posle ne nudijo vse banke zavarovanj za 5 ali pa celo 30 let, ampak za po par mesecev. Stanovanjski krediti v CHF pa so se jemali pretežno pred letom 2008.[/quote]

🙂 napačno sklepanje 🙂 nobene užaljenosti 🙂 🙂 🙂 le zakaj……

evo moj primer:leta 2007 vzela kredit 104.000e(v frankih.
v 3 leti odplačala 18.000e.
Leta 2010-poplačala kredit do konca,znesek 123.000

pravijo da je zdaj že zamujeno,ne vem kdaj pa je bil pravi čas-leta 2008,2009-????
Če potegnem črto,sem “zgubila”37.000e v 3 letih,če to ni oderuštvo ,pa nevem kaj je

New Report

Close