Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj bo država s tolk študiranimi?

Kaj bo država s tolk študiranimi?

Večina se ne bo ničesar uporabnega naučila ne v kratkem ne v dolgem času, ker enostavno nima ročnih spretnosti. Tudi to je talent. Nekateri si to tako tehnokratsko zamišljate, kot da smo ljudje računalniško krmiljeni stroji, ki jim samo zamenjaš program in že brezhibno opravljajo popolnoma drugačne naloge. Vodovodar morda res ne bo nikoli kirurg, ampak tudi dober kirurg ne bo nujno dober vodovodar. Prej šlampast, za katerim bodo morali potem resni mojstri vse popravljat. Neko vlogo tukaj tudi menda igra nadarjenost.[/quote]

Če že jemlješ za primer kirurga, ta ima gotovo nekaj ročnih spretnosti, verjemi:) Seveda ni nujno, da bo dober vodovodar, a če b imel voljo in interes, se bo tega lahko hitro naučil. Vodovodar z ne vem koliko volje in nadarjenosti bo rabil najmanj desetletje, da bo postal kirurg, če bo seveda zmogel študij medicine.[/quote]

Tudi kirurg ne postaneš že takoj po končanem študiju medicine.

Sem študiran, pa se kljub temu strinjam, da če ne opravljaš obrtniških del poklicno, ampak samo občasno doma, si diletant (in takih je v Sloveniji precej, temu se reče samozadostnost in kruta resnica je, da je uničevala gospodarstvo tudi ko še ni bilo krize). To pa vam lahko povem iz lastnih izkušenj, ker delam precej stvari sam, ampak točno vem koliko mi manjka in da bi lahko naredil boljše in da to terja leta in leta izkušenj. Je pa to zame hobi in se rad učim takih del, tako kot sem tudi rad študiral svoje področje.

New Report

Close