Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Nega, ličenje in style Kaj delate za nego kože?

Kaj delate za nego kože?

Zdravo,

Zanima me, kakšne so kaj vaše rutine, če jih imate

…to spet pisat, smo že tolikokrat obdelali. Kaj pa če uporabiš iskalnik? So že bile take teme, pa tam vprašaj če te še kaj zanima.

Nič posebnega. Umivam se in to je to.
Zadnje čase se mi je pojavila suha koža na petah, tako, da tam včasih namažem s kremo. Po obrazu, drugje po telesu, nič kreme. Šmink in drugih ličil ne uporabljam.
Aja, občasno kako kremo proti mozoljem.
Stara 45.

nič pa še vode minimalno kot da bi me grizla mi je mami rekla v otroštvu hahahah

pri 45-ih mozoli je to kaj zdravstvenega, prehrana 😮

Jaz si na umito kožo polagam lupine, olupke….. za 10 mnut in potem splalnem-

Vse olupke v kuhinji… preden kredo v kanto, si jih položim na lička.

– olupke od banane
– kumar
– pese

Še s čajnimi vrečkami (ko je skuhan čal) si potapkam kožo.

In sem kot roža v spomladanskem soncu. 🙂

nič pa še vode minimalno kot da bi me grizla mi je mami rekla v otroštvu hahahah

pri 45-ih mozoli je to kaj zdravstvenega, prehrana 😮
[/quote]

Celo življenje imam pred menstruacijo težave z mozolji.

Glede na zelo dobro gemetiko in to, da nikoli nisem kadila in tudi pijem ne, pa spim če je le možno vsaj 7 ur na noč še tole:
pri tuširanju obvezno hladno knajpanje tudi obraza na koncu. Nikoli obraza ne umivam z milom in tekočimi tuš geli – vedno pred tuširanjem očistim obraz z vato in kakšnim micelarnim čistilnim mlekom ali vodo. Pozimi čez noč nekajkrat tudi kokosovo olje brez vonja, še na mokro kožo telesa in obraza – zjutraj nič mastno in mehko. Drugače po tuširanju pred spanjem obraz namažem z nočno kremo s hialuronsko kislino, zjutraj pa dnevno s hialuronsko – cel dan mir. Koža mehka in z dobrim tonusom, zelo malo gub. 2x mesečno naredim piling s surovim pšeničnim zdrobom ( =gresom) ali surovo polento, zmešano z žlico oljčnega olja.

Ali po hialuronski ne nanašaš kreme? Sem dobila za darilo serum s H. kislino, kjer piše, da jo uporabim pred nanosom kreme. Ne vem, a je to potrebno? Se mi zdi, da bi s kremo “uničila” ta drag serum… ali pa ravno brez kreme sploh ne deluje? Če že piše, da uporabiš še kremo…

Ali po hialuronski ne nanašaš kreme? Sem dobila za darilo serum s H. kislino, kjer piše, da jo uporabim pred nanosom kreme. Ne vem, a je to potrebno? Se mi zdi, da bi s kremo “uničila” ta drag serum… ali pa ravno brez kreme sploh ne deluje? Če že piše, da uporabiš še kremo…
[/quote]

Serum uporabljaš, ko je koža zelo “žejna”, ni nujno, da – ponavadi poleti, ko smo bolj izsušene, pa v času kurilne sezone, v kakšnih suhih zaprtih prostorih – tako jaz :). Ne, ne dajem pod kremo seruma vsakič.. Ker ne potrebujem. Samo, če je koža bolj izsušena, žejna. Serum je intenzivna nega, ne za vsak dan.

Serum uporabljaš, ko je koža zelo “žejna”, ni nujno, da – ponavadi poleti, ko smo bolj izsušene, pa v času kurilne sezone, v kakšnih suhih zaprtih prostorih – tako jaz :). Ne, ne dajem pod kremo seruma vsakič.. Ker ne potrebujem. Samo, če je koža bolj izsušena, žejna. Serum je intenzivna nega, ne za vsak dan.
[/quote]

Sem ta serum dobila za darilo, je naraven…kar drag, vsaj za moje pojme, 30 evrov. Piše na njem, da se uporablja zjutraj in zvečer, pred kremo. Se mi zdi preveč naenkrat oboje, a sam serum deluje brez kreme ali je krema zraven obvezna za optimalno delovanje? Piše, da je predvsem za okoli oči, čelo, nos, pod in nad ustnicami. Drugače pa imam kronično suho kožo.

Ehhh že spet nobena nič ne uporablja, razen kakega oljčka, a L’Oreal prosperira. Vsaj videti ali slišati ni da bi jim bilo kaj hudega. Ne vem kdo vse to pokupi, jaz ne, jaz sem fan korejske kozmetike.

Jaz uporabljam kreme samo takrat, ko se komplet cela okopam , z lasmi vred (to je na 2 ali 3 dni). Sem takrat dolgo pod vodo, pa se mi zdi, da mi izsuši kožo. Namažem nek navaden losion za telo (trenutno imam Le petit Marseillais) in kremo za obraz od Afrodite. Kupim, ko mi zmanjka tisto, ki je takrat v akciji. Za vsak dan po tuširanju mi ne paše, ker se takoj prepotim od teh krem in sem vsa mokra od tega. Pa ne da se mi čakati, da se to vpije, pa pušča mastno sled, itd. To je to od krem, potem pa še piling med tuširanjem 1x tedensko.

Najbolj pomilovanja vredno, ko napiše da uporablja žajfo in vodo 😆 a ste pismene? Govori se o negi! Pri 46 letih brez vsake nege… moraš izgledati kot starka… zapuščena, zgubana, zanemarjena grdavša!

Zjutraj najprej umivanje z oljnim pripravkom, na koncu knajpanje s popolnoma mrzlo vodo, sploh v predelu oči, da omilim podočnjake,… Potem sledi nanos kreme za obraz, ki vsebuje hialuronsko kislino in seveda nanos kreme okoli oči. Uporabljam kozmetiko od Balee, Afrodite, za okoli oči pa trenutno preizkušam od Frezyderm Eye Balm. Aja pa trikrat na teden si naredim še piling oz. masašo še z Garnier-jevo zadevico, ki ima na vrhu tako mehko krtačko.
Telo pa seveda po vsakem tuširanju napojim kar z Lidlovim kokosovim maslom za telo. Šampon za telo in lase imam od Balee (5% urea). Krasna nevtralna zadeva, pa še poceni je.

Jaz pri 40 + uporabljam AHA in BHA kisline v obliki mask in C vitamin za pod kremo. Kreme ne kupujem dragih npr. Afrodita, DM …
Kupila sem si rabljen kozmetični aparat, ki mi spodbuja tvorbo kolagena (en tretma pri kozmetičarki je okoli 30,00 eur). Moja koža se je pomladila za 10 let, ker si delam tretma vsaj enkrat na teden, na začetku dvakrat.

O kakšnem aparatu je govora, če smem vprašati?

Kakšna je ta kozmetika, za kaj se gre in kje to nabaviš?

Ali po hialuronski ne nanašaš kreme? Sem dobila za darilo serum s H. kislino, kjer piše, da jo uporabim pred nanosom kreme. Ne vem, a je to potrebno? Se mi zdi, da bi s kremo “uničila” ta drag serum… ali pa ravno brez kreme sploh ne deluje? Če že piše, da uporabiš še kremo…
[/quote]
SERUM JE NAJBOLJ POMEMBEN.
bolj od kreme.
ker prodre globje v kozo od kreme.

Serum uporabljaš, ko je koža zelo “žejna”, ni nujno, da – ponavadi poleti, ko smo bolj izsušene, pa v času kurilne sezone, v kakšnih suhih zaprtih prostorih – tako jaz :). Ne, ne dajem pod kremo seruma vsakič.. Ker ne potrebujem. Samo, če je koža bolj izsušena, žejna. Serum je intenzivna nega, ne za vsak dan.
[/quote]
pojma nimaš-.
serum je pomemben točno tako kot krema-vsak dan.

Kam nanašate preparate, ki so za okoli oči? Samo pod očesom spodaj, kjer so gubice…ali tudi okoli, na zgornjo veko oz. kam vse?

1. obraz s hladno vodo oplaknit
2. micelarna vodica
3. afrodita serum za obraz
4.HADA krema za oči
5. HADA dnevna krema
6.maskara
7.labela

pitje čajev in dosti tekočine za napeto kožo

Ne bo držalo, manj, ko je kemije, bolj sijoča je koža.

Res pa koža ne mara cigaret, alkohola, kave na litre, tone mesa, maščobe, soli

Koža ljubi sveže sadje, zelenjavo, kislavo (zelje, repo, v sodu kisano zelenjavo), navadno vodo, dober spanec

Uporabljam doma narejeno naravno trdo milo, vodo, naravno kremo za obraz in telo , deodorant. Jem vegansko in sem kot roža pri 50+.
Ne, ne zgledam 20 let mlajša, ampak za svoja leta imam sijočo in gladko kožo tudi na vratu in dekolteju, ki žensko najprej izdata.

Jaz npr. se za vikend namakam v mleku. Imam to sreco, da imamo v kopalnici kopalno kad.


Tudi nad ocesom do roba obrvi, kremo vtapkam s konicami prstov.

Veliko je v genetiki. Sama se trudim jesti čim bolj zdravo, pretežno zelenjava, žitarice, sadje, a tudi nekaj mesa trikrat tedensko in drugih beljakovin. Sladkarijam se težko odpovem, kave spijemo veliko, od alkohola v glavnem pivo, kadila nisem nikoli. Tudi soncu se bolj izogibam. Včasih sem se precej rekreirala, hodila v naravo. Pijem veliko čajev in zdravih napitkov. Skoraj vsak dan si naredim masko iz kakšne zadeve, ki je ravno pri roki, enkrat tedensko piling iz gline. Zvečer: čist. mleko in tonik. Zjutraj tonik in krema (enkrat s hialuronom, drug dan glinena ali bolj lahka vlažilna, pozimi olje). Uporabljam različne znamke, tonik in mleko pa vedno Balea. Vsak dan delam vaje za obraz. Pri 60 imam minimalno gub, tudi drugih težav ne, je pa koža nekako brez leska in napetosti, pač letom primerno. Občasno grem na masažo obraza, enkrat letno h kozmetičarki.
Iz lastne izkušnje povem, da je vpliv stresa lahko zelo velik.

New Report

Close