Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Nega, ličenje in style Kaj delate za nego kože?

Kaj delate za nego kože?


Pri 60 minimalno gub?smeh….
So že kar globoke,obraz je pri teh letih že povešen sploh ličnice.
Pol pa pridejo na mon se hvaliti kako so pri 40,50,60 mladostne zaradi genetike.dober vic.
Preberite si objavo od Rebeke Dremelj na njeni strani pred enim tednom glede genetike.

Glede na to, da omenjaš dnevno kremo, je potem to jutranji ritual. Zakaj zjutraj rabiš micelarno vodico? Dovolj je zvečer, ko čistiš kožo in ličila. Po nepotrebnem toliko kozmetike.

Tudi jaz sem glede tele kozmetike precej izgubljena. Bližam se 50-im in nikoli prej nisem imela nobenih težav s kožo na obrazu, nikoli nisem uporabljala nobenih krem, zadnja leta pa katastrofa, sploh zdajle pozimi.
Pojavljati so se mi začeli eni mozolji, takšni čisto tekoči in boleči, koža takoj pordi, na trenutke je grozno suha, ko pa dam gor kakšno kremo za vlaženje (sem jih sprobala miljon, pa se mi zdi, še nisem našla ene, ki bi mi res ustrezala), imam pa večkrat občutek, da peče. Razmišljam, da poskusim kakšno s CBD-jem, pa oklevam, ker je kar precej denarja za stran vršt.
Če ima katera kak predlog, bom zelo hvaležna 🙂

Od kere firme imaš te kreme s hialuronsko kislino, če ni skrivnost?

Kokosovo olje? Kokosovo olje je bolj čistilno, kot negovalno, glede na to, da ima shujševalni učinek. Mislim, da ima olivno bolj negovalno funkcijo in regeneracijsko.

Evo jaz trenutno uporabljam neko naravno kremo s CBD oljem, ki je stala 20€. Tako nasploh, ko bereš, zakaj je vse krema s cbd je našteto vse možno (od zdrave kože do ekcemov, luskavice, aken, dermatitisov, skratka za VSA stanja). Zdaj pa ne vem, a sem jaz narobe razumela ali kako. Razumem, da pri naštetih stanjih naj bi blagodejno vplivala – torej kaj izboljšala, zmanjšala neprijetnosti, da je viden nek pozitiven rezultat. Pri meni nima nobenega efekta za nič (imam rdečico, akne, ogrce), ali je to mišljeno le za vsa stanja, da je neškodljiva – da jo lahko vsak s kakršnokoli nepravilnostjo nanaša, ker je ‘blaga’ – izključno za vlaženje, hranjenje kože? Ne pa tudi za kakršnekoli izboljšave?
Mene obraz celo rahlo peče po tej kremi, rahlo pordi včasih – ne vem, a je to sploh dobro (nek efekt) ali mi celo škodi in bi jo morala opustiti??

Glede na to, da omenjaš dnevno kremo, je potem to jutranji ritual. Zakaj zjutraj rabiš micelarno vodico? Dovolj je zvečer, ko čistiš kožo in ličila. Po nepotrebnem toliko kozmetike.
[/quote]
Se ena ki nima pojma o negi kože.
Nič ni po nepotrebnem toliko kozmetike.tudi zjutraj si je treba očistiti obraz,odstraniti necistoce

O kakšnem aparatu je govora, če smem vprašati?
[/quote]

Dejstvo je, da se brez bolj intenzivne nege obraz stara, gub je čedalje več.Pa ne govorim o obiskih kozmetičarke za npr. nego obraza, ampak samo nega obraza ne naredi kaj dosti kot trenutno osveži kožo.
Intenzivnejše terapije izvajajo dermatologi, vendar so na tržišču dokaj močne zadeve, ki so čisto ok za nego obraza doma, pa tudi kakšni manjši aparati, ki so primerni za nego doma. Glede kozmetike sem napisala, čeprav nekatere ženske prisegajo na Retinol, ki je tudi ok, drugače pa je pika na i tudi kakšen aparat za kožo, ki se stara npr. radiofrekvenco, svetlobna in barvna tehnologija ipd.
Zadnjič sem gledala nekdanjo misico Metko Albreht. Ima manj gub kot jih je imela pred 10 leti. Sigurno ima primerno nego, pa verjetno tudi ne plačuje ne vem kakšne bajne vsote dermatologom, ampak si je kakšen aparat kupila tudi za doma – saj človek hitro dobi notri denar, ki ga investira v nakup, sploh če redno hodi na terapije.


Se ena ki nima pojma o negi kože.
Nič ni po nepotrebnem toliko kozmetike.tudi zjutraj si je treba očistiti obraz,odstraniti necistoce
[/quote]

da imate vse mozolje in probleme s kožo, ko toliko kemije mečete nase.

Trenutno imam ta serum s hialuronsko kislino https://www.sanolabor.si/si/osebna-nega/sanopur-serum-s-hialuronsko-kislino-intenzivna-nega-50-ml
Še ugotavljam, kako ga je najbolje “jemati”.

Od kere firme imaš te kreme s hialuronsko kislino, če ni skrivnost?

Kokosovo olje? Kokosovo olje je bolj čistilno, kot negovalno, glede na to, da ima shujševalni učinek. Mislim, da ima olivno bolj negovalno funkcijo in regeneracijsko.
[/quote]
Kokosovo olje deluje kot antiseptik, tako da je odlično za razdraženo kožo.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

da imate vse mozolje in probleme s kožo, ko toliko kemije mečete nase.
[/quote]
Po možnosti zamenjajo 5 krem v enem letu, in se čudijo, zakaj je njihova koža vsa pobezljana…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Za obraz voda in vlažilna krema, za telo poleti po tuširanju kdaj pa kdaj mleko, pozimi glicerinska krema za roke.
To je vse, kar že leta počnem. Ostalo imam včasih kakšne “popadke”, če me premami ali če dobim za darilo.

Dejstvo je, da se brez bolj intenzivne nege obraz stara, gub je čedalje več.Pa ne govorim o obiskih kozmetičarke za npr. nego obraza, ampak samo nega obraza ne naredi kaj dosti kot trenutno osveži kožo.
Intenzivnejše terapije izvajajo dermatologi, vendar so na tržišču dokaj močne zadeve, ki so čisto ok za nego obraza doma, pa tudi kakšni manjši aparati, ki so primerni za nego doma. Glede kozmetike sem napisala, čeprav nekatere ženske prisegajo na Retinol, ki je tudi ok, drugače pa je pika na i tudi kakšen aparat za kožo, ki se stara npr. radiofrekvenco, svetlobna in barvna tehnologija ipd.
Zadnjič sem gledala nekdanjo misico Metko Albreht. Ima manj gub kot jih je imela pred 10 leti. Sigurno ima primerno nego, pa verjetno tudi ne plačuje ne vem kakšne bajne vsote dermatologom, ampak si je kakšen aparat kupila tudi za doma – saj človek hitro dobi notri denar, ki ga investira v nakup, sploh če redno hodi na terapije.
[/quote]

Vse to ti je botoks.

Vse to ti je botoks.
[/quote]

Ne, ni. Botoks me ne zanima.

mažem faco z bingeljnovim oljem😀

Za kozo skrbim najprej od znotraj, jem veliko zelenjave, ze res da jo obozujem, ne jem rdecega mesa, ze res da ga ne maram, ne kadim, ne pijem alkota ker mi ima ogaben okus, nisem prevec na sladko, pijem vodo, caj.. na ven pa ne matram koze z pudri, se nikdarar v lajfu ga nisem imela gor in kolikor se poznam ga tudi ne bom imela, umijem obraz vsak dab, namazem z bio vrtnicno kremo, v zimskih mesecih pa obcasno negovalno bio vrtnicno masko. Imam lepo kozo in na racun nje sem tudi od zensk dobila veliko komplimentov.

Zjutraj: nežen piling, ki ga lahko uporabljaš vsak dan od Go-To, tonik in 4d hialuronska krema od luxfactorja. Zvečer nanesem še kakšno AHA kislino ali serum po potrebi.

To kremo imam že nekaj časa na seznamu želja, ker uporabljam njihov serum za trepalnice. Je primerna tudi za mlajšo kožo ali samo za preprečevanje gub?

To kremo imam že nekaj časa na seznamu želja, ker uporabljam njihov serum za trepalnice. Je primerna tudi za mlajšo kožo ali samo za preprečevanje gub?
[/quote]

haha js tudi samo njihov serum uporabljam in moje trepalnice so mi zelo hvaležne 🙂

A te zanimajo naravni ekološki izdelki?

haha js tudi samo njihov serum uporabljam in moje trepalnice so mi zelo hvaležne 🙂
[/quote]

Ta serum je res daleč najboljši na trgu. Preizkusila sem že skoraj vse, ki jih proizvajajo poznane znamke in mi ni noben odgovarjal – potem sem pa našla tega od lux factorja.

Stara sem 29 let in sem letos začela z bolj bogato nego kože, da preprečim gube pri 35ih ali 40ih oz. jih vsaj omilim. Dejstvo je, da je treba začet z vnosom aktivnih sestavin že v poznih 20ih če želite nek učinek.

Primer jutranje nege:
1.Obraz si umijem z mlačno vodo
2.Na še vlažno kožo nanesem tonik
3.Ko se koža posuši nanesem serum z vitaminom C
4.Zaključim z nanosom hidratantne kreme

Primer večerne nege:
1. Dvojno čiščenje obraza (najprej z micelarno vodico, nato še z gelom za čiščenje)
2. Nanos tonika
3. Nanos seruma ki vsebuje retinol
ali
3. Nanos kemičnega eksfoliatorja
4. Nanos seruma z niaciamidom in cinkom
5. Zaključim z nanosom bogate hidratantne kreme.

Uporabljam izdelke od Paula’s choice, the ordinary, CeraVe, Bioderma…

Tonik pa nabavim od Balee tistega za najbolj občutljivo kožo obvezno brez dodanih dišav.



aja pa seveda zjutraj obvezno čez še krema v vsaj SPF 30 če grem iz hiše 😀

Zjutraj in zvečer čiščenje z izdelkom za čiščenje obraza, nato kakšen serum in nazadnje krema. To je to 🙂 Imam veliko lepšo kožo kot včasih, ko sem si obraz umivala samo z vodo in uporabljala mandljevo kremo.

Moja rutina je precej enostavna: Najprej uporabim CeraVe cleanser, nato od The Ordinary “Buffet” serum (zvečer) ali Lux Faxtor kremo (zjutraj) ter od Neutrogene 100 SPF kremo. Seveda Neutrogeno ne uporabljam pred spanjem, da se mi ne zamašijo pore.

New Report

Close