Najdi forum

Naslovnica Forum Recepti.Over.Net Prehrana in kulinarika Kaj imate od zelenjave najraje?

Kaj imate od zelenjave najraje?

Imate radi zelenjavo? Kaj imate od zelenjave najraje ali pa vaši družinski člani.

Pa magari krompir v obliki pomfrija.

Vedno bolj in vedno vec mi je zelenjava vsec.😊

Segedin golaž.

Praktično ni zelenjave ki jo ne bi marala, dolgo nisem štekala blitve, dokler nisem posejala pisano mešanico Bright Lights. Zdaj sem totalno nora nanjo in jo nonstop sejem.

Sicer pa, naj najljubše, v nobenem posebnem vrstnem redu

Ohrovti, še najraje glavnat

Zelena katerakoli

Por

Motovilec

Pesa, jem jo kar surovo

Že omenjena blitva

Pa še ne ravno zelenjava, koruza in GOBEEE!!!!

Različno zelenjavo imam rada, najljubša pa korenček, fižol, grah, solata kristalka………… krompir imam najraje kot pire krompir (najmanj pa pomfri)…………

Ne morem se odločit, ker jem vso zelenjavo. Če bi izbirala med solatami, mi je kristalka najboljša.
Tako lepo v ustih “zahrusta” 🙂

Jem res vse, od zelenjave imam vedno na zalogi kumare, zelje, brokoli, cvetaco, brsticni ohrovt, spinaco, zeleno in kolerabo, strocji fizol in grah, sveze ali zamrznjeno.
Izpostavila bi mogoce kumare v sezoni in seveda sezonski domaci mesnati paradiznik. Pa paprike!

Korenja ne maram prevec, ga pa redno jem.

Edin špinače ne jem, pa surove čebule in česna, za najljubšo se ne morem odločit, naj bo regrat s toplim krompirjem pa še ocvirki gor. Res mi ga premalkrat kdo nabere oz.ce bi ga vsaj spucal kdo.

vse bolj kot ne – cvetača, brokoli, brstični ohrovt, vse vrste ohrovta, zelja, – naredim kremne zelenjavne juhe, bučke, melancane, šparglji, paradižnik v par. omaki, – svež ne toliko, tudi, ampak ne toliko – če je pasiran pa njam njam… , pa špinača, blitva njam najm, repa kisla – to raje kot zelje, ki sem se ga preobjedla… edino solate ne jem toliko – raje kuhana zelenjava… izjema je motovilec z jajčko… sveža paprika in murke so mi pretežke – imam raje kuhane…

ne maram pa – regrata pa rdeče pese!!!! od sadja pa kakija – to so tri zadeve takoj , ki mi prideta na pamet- no go.

Jaz sem mesna bolj, ampak vedno je tu še zelenjava. Sploh se mi po vaših seznamih cedijo sline. Preprosto ne morem rečt kaj mi je najljubše. Mogoče brstični ohrovt, cvetača, brokoli, domač paradižnik, mladi grah, redkvice, kumare, želje,…
Uh ne vem, danes npr super mlado želje v solati, včeraj super pečeni jajčevci, paradižnik, jutri se veselim solate, . V glavnem jem vse ni da ni, imam ogromen vrt od špargljev do korenčka.
Redko pa izberem gomoljno zeleno.

Imam rada zelenjavo. Še najraje ohrovt in brstični ohrovt.

Glede solate pa tako. Ne bi si jo ravno zaželela in jo ne kupujem in še manj sadim. Če pa že naletim nanjo, pač pojem.

Radič pa ja. To pa imamo na vrtu in redno na krožniku.

Zadnja leta odkrivam potencial buč. Odločno niso samo za juhe in pireje.

Vse!
Mogoče edino kakšen koromač in ohrovt nista ravno po mojem okusu, pojem pa.

Koleraba in paradižnik. Mislim, da bi bil paradižnik na prvem mestu, tisti majhen, datljev, koleraba pa na drugem. Skoraj vse ostalo pa je precej blizu na tretjem mestu. Edino zelene ne preveč. Pa kuhano korenje se mi zdi bolj brezvezno. Surovo, naribano v solati, to pa ja.

Kratkomalo vse, mogoče še najbolj fižola in zelje.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Najljubše_
Od spomladanskih so mi najljubše- regrat, motovilec, šparglji, solate, kolerabice
Od poletnih – paradižnik, paprika, melancani, solate, bučke, kumare, koruza
Jesen – gobe, kostanj, pesa
Zima – kislo zelje, kisla repa, ohrovt (listnati), brstični ohrovt

Trudim se jest sezonsko, ker je zelenjava izven sezone čisto brez okusa, razen če je vložena ali zmrznjena.
Jem skoraj vso zelenjavo, ne maram pa npr. tartufov (mi zelo smrdijo), pa fižol tudi zelo slabo prenašam.

Vse, vbse prav vse.
najljubši šrankerliv solati, potem črna redkvica s fižolom, tinstano zelje, jas lahko ćivim smo od zelenjave, gobice so pa sploh specialiteta. Tartufi prav tako v jedeh z omakco.

Stročji fižol ste pa pozabili. Zabeljen z ocvirki ali pa v solati. Ptujski maslenec je najboljši. Ne maram pa rumene kolerabe, mlada koleraba je pa dobra v kremni juhi. Ne maram brstičnega ohrovta.

Enkrat sem jedla stebelno zeleno ki jo pomakaš v eno belo omako in je bila odlična. Catering je pripravila gostinska šola iz Mb.

Za koromač je super recept v prvi knjigi Dva požrešna Italijana.

Cikorija s karamelizirano čebulo, cvetovi od cikorije s česnom na olivnem olju-hrustajo.

Makedonski pelati, rumeni mali paradižniki v obliki datljev, vsi radiči, zelje belo, rdeče, kisano. Repa surova direkt iz njive ali kisana repa. Korenje surovo iz vrta, tudi na maslu popečeno.
Gobe pa vse ki jih najdem pri nas. Tartufe pa samo v omaki iz kozarčka politi na testenine.
Rukola mi ni dobra.

Jem skoraj vse, maram pa ne. Če že potlej krompir v katerikoli obliki.

Hmmm…najraje? Tezko reci, odvisno od letnega casa; sedaj so dnevno na sporedu hokaidke, paprike, korenje, brokoli, cvetaca, duseno zelje … Ni da ni.

Nisem pa navdusena nad solato, listnato. To mi pa ne gre najbolj v slast.

Stročji fižol (ga imam več vrst, se ga ne najem), artičoke, šparglje, motovilec, mlad korenček, stebelna zelena, ohrovt, brokoli, malancani.
Jem vse, to pa najraje.

Domačo zeleno solato, kumare in paradajz.

Najraje imam (ne po tem vrstnem redu): solata ledenka, radič (vseh vrst), rukola, blitva,belgijski radič,por, beluši, artičoke, zelje,paradižnik, krompir ( ne maram pomfrija, najraje imam praženega).
Manj rada imam brokoli, cvetača, korenje

Ne morem napisati najljubše – med različnimi sezonami, mi paše različno. Tudi poleti mi gredo druge zadeve v slast…

Imam pa zelo rad brstični ohrovt in brokoli, pa seveda špinačo s česnom!
Tudi paradižnik, papriko, por, motovilec, blitvo, stročji fižol, melancane, artičoke, rukoloitd.

Če so v tej temi pod pojmom zelenjava zajeti še krompir in stročnice, potem je pri meni vrstni red tak:

1. kumare, paradižnik, krompir
2. korenje, bučke, por, špinača, brokoli, buče, ohrovt
3. cvetača, koleraba, jajčevci, zelje, blitva, grah, motovilec, stročji fižol
4. zelena solata (v vseh ostalih oblikah), paprika, redkev
5. vse ostalo

Jem vso zelenjavo, ki jo poznam, razen pekočih paprik in surove mlade čebule.

Jaz skoraj vso.
Najraje pećene bučke, melancane in paprike. S svežim kruhom, njammmiiii….

New Report

Close