Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kaj izbrati …

Kaj izbrati …

… ko imamo možnost izbire? Kaj vzeti, ko imamo
možnost vzeti?

Nekomu so ponujali zvezde, pa je izbral Zemljo!
Čemu, zakaj? Ker brez hrepenenja ne bi mogel živeti!
Dolgo že živimo v temi, zelo dolgo. Vsake toliko časa
se posveti, rahlo, pa spet pade mrak. In kaj se zgodi,
ko prižgemo prave luči? Šele takrat lahko vidimo temo,
v kateri živimo. Misel, ki je sicer pretemačna, prezahtevna
za razmišljanje, vendar misel, ki se mi ponudi vsake toliko
časa. Mislim si, da takrat pač prižgem pravo luč in ob tem
morda potiho upam, da je stikalo pokvarjeno. Smešno.
Samo to stikalo ni nikoli pokvarjeno, v naši hiši pa praktično
vsako tretje, res smešno.
Nič, gremo naprej. Treba se bo prilagoditi, kakorkoli že. Kdor
se prilagaja, izgublja sebe seveda, kdor pa se ne prilagaja,
je izgubljen. Kaj zdaj? Hitro pomagajte! Kaj od vsega tega
izbrati, po čem hrepeneti?

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

… ” Od nekdaj menim , da življenje smrtnih
je senca ……………..
… Zakaj med smrtnimi nihče ni srečen ;
morda bogastvo komu izmed njih
obilneje priteka , ni pa srečen “

…. tako so rekli ……..

in pa :

“Zavidam nesrečno usodo
tistemu , ki je vedno bil nesrečen :
zrasel je z zlom ,
in nikdar pod njim ne omaga .
Menjajoče se usoda je najslabša ;
najtežje breme bivanja : užiti
vso srečo in pasti na dno .

Če luč že poznaš , jo prižgi tudi , ko je tema . ?

POnavadi če smem odgovoriti..vzamemo tisto v katerem bolj trpimo..kaj vem zakaj…ampak tako je….
Raje hodimo čez pekel do nebes..kot pa da bi najprej zajadrali v nebesa…
Zakaj? Se tudi jaz prašam…
Tisti,ki mi rečejo..to je zato,ker se s tem kališ,ker s tem postajaš bolj močna..ampak klinc pa tako zorenje..pa kaljenje…
Kaj vem..jest bi rekla..da smo pač buteljni…Tisto lepo kar se nam ponuja..nočemo…hočemo pa fejst trpet,fejst puzat po kolenih..in se ob tem fejst potit..kaj vem zakaj..mogoče veste vi?!!!
Tud mene zanima…..kajti opažam da izbiram vedno težje plati živlenje…tiste lažje,ki se mi valjajo pod nogami pa ne…
Tako kot si napisala Marička..jaz očitno na to ko pogledam živlenje..lahko rečem da hodim v temi..ob poti fašem vsak dan kako buško..hmm ampak rinem.rinem..naprej……proti sončku..proti lučki…EKo…To je moje mnenje…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Bemti lampa enkrat te dobim…hehehheheh

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

ojla, dober večer…tipam v temi……..a, tu ste , zagledala sem vas v soju sveč.Punce, je že tako , da tavamo, saj smo duše ( ta dobre).
Po dooooooolgem času sem spet pokukala sem gor in vidim, da ste še zmerom prijetne duše,vedno osvetljene.
Spoznala sem bogato, res finančno močno družino……imajo “vse”: hišo, vikend, jahto, da ne govorim o zaposlenih po hiši, ena lika, druga pospravlja,….obleke….vsak čevelj k eni……..Sicer prijetni ljudje, ki ne vejo kaj bi sami sabo.Zagrenjeni, zaposleni, in največji kritiki. Takrat sem se obrnila k možu in rekla: Kako ponosna sem na mojo družino, nimam hiše, živim s taščo, pa kaj, skuha mi kosilo, otroka sta dobra športnika, prav dobra v šoli, z možem delava in sproti uživava, imava mnogo prijateljev, privoščiva si odmor……sonček sonček …….samo videt ga je treba, ko ta zaide pa je tu luna, ko je ni prižgemo svečko………….(danes je bilo zelo svetlo, zato pišem z bleščicami).V glavnem prišla sem do spoznanja, da vidimo tisto kar hočemo, kadar hočemo.Vsaj sama, če se prepričam da bo danes lepo, tako tudi bo.Enostavno se ljudje ne bodo mogli upreti moji dobri volji ali pa obratno, slabi.Torej ” su con morale”
Prijeten večer

paty

Paty, človek kar verjeti ne more. Sem bila
prepričana, da si pozabila geslo in se potem nisi
hotela več pojavljati… od začetka…. potem sem si
mislila, da smo ti postali preveč vsakdanji … potem
pa nisem mislila nič več. Ni te bilo in ni te bilo, a
sled za teboj je ostala…. in po njej si spet prišla.
Dobrodošla.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Marija, ura se je spet premaknila in tema je tu( prava večerna tema).
Tako sem spet za računalnikom.Sicer pa nisem uporabljala neta, ker sem bila najmanj štirkrat na teden brez telefona, ker so v bližini hiše delali gradbinci, ki so nam vedno znova ” po nesreči ” rezali žice.Tako sem za nekaj časa ostala brez neta, se naučila zapolniti čas s športnimi aktivnostmi in pri tem uživala, da sedaj, ker sem potrebovala neke informacije , sem skočila sem gor. Sedaj pa grem po te informacije……..
naj vam lučka sveti, da ne bo bušk.
čao

paty

oj paty….lepo te je brati…ma kako lahko zdržiš brez nas!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Vedno izberemo življenje , ker ga
vsaj malo že poznamo , smo ga
vsaj malo že vajeni , ker se
bojimo vsega , česar ne poznamo !!!???

New Report

Close