Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj izgubim, če v starostno dobo vnovčim služenje vojske v JLA

Kaj izgubim, če v starostno dobo vnovčim služenje vojske v JLA

A se mi pri penziji pozna kakšen procent manj?

Aja, pozabil povedat, da pa bom že imel 40 let delavne dobe, vendar še ne bom star 60 let..

Naj ti na ZPIZu izračunajo, oni najbolje vedo.

 

Sploh veš, da moraš za upokojitev izpolnjevati OBA pogoja hkrati – tako delovno dobo kot tudi starost, da izpolnjuješ pogoje?

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
a je jasno, 05.12.2022 ob 10:31

Naj ti na ZPIZu izračunajo, oni najbolje vedo.

 

Sploh veš, da moraš za upokojitev izpolnjevati OBA pogoja hkrati – tako delovno dobo kot tudi starost, da izpolnjuješ pogoje?

Ni treba. Starost lahko dokompenziraš z vojsko, otroki….

Drgač pa to vem, da bi mi na SPIZu to vse povedal, ampak je treba tja odit. Sem mislil, da tukaj kdo ve…

Racimo da si imel pred 8 meseci 40 let delavne dobe imaš pa na današnji dan točno 60 let starosti, informativni izračun penzije pa jurja.., si do današnjega dne izgubil točno 3200€ v osmih mesecih.. Če si še dober v nizkem startu.. Ujami keš.

Odgovor na objavo uporabnika
Popay363, 05.12.2022 ob 11:47

Racimo da si imel pred 8 meseci 40 let delavne dobe imaš pa na današnji dan točno 60 let starosti, informativni izračun penzije pa jurja.., si do današnjega dne izgubil točno 3200€ v osmih mesecih.. Če si še dober v nizkem startu.. Ujami keš.

Tole pa ne zastopim.

Odgovor na objavo uporabnika
Tik pred penzijo, 05.12.2022 ob 10:40

Ni treba. Starost lahko dokompenziraš z vojsko, otroki….

Drgač pa to vem, da bi mi na SPIZu to vse povedal, ampak je treba tja odit. Sem mislil, da tukaj kdo ve…

Z določenimi olajšavami nižaš starostno mejo, to je res.

Ampak to še vedno pomeni, da moraš izpolnjevati to mejo, ki je pač zate nekaj nižja.

Ampak leto vojske ne prinese znižanja eno leto.

glede teh izračunov je v Sloveniji vsak dan nekaj drugače, zato se ti splača dobit nekoga, ki to obvlada, da preračunaš pod kakšnimi pogoji se ti v penzijo najbolj splača.

Odgovor na objavo uporabnika
a je jasno, 05.12.2022 ob 13:55

Z določenimi olajšavami nižaš starostno mejo, to je res.

Ampak to še vedno pomeni, da moraš izpolnjevati to mejo, ki je pač zate nekaj nižja.

Ampak leto vojske ne prinese znižanja eno leto.

Vem da se vojska ne šteje leto za leto. Bojda se 14 mesecev vojske računa potem 8 ali 9 mesecev. Pa še delo pred 18 letom itd…

Bolj me zanima, ali sem v primeru da uveljavim tole vojsko, potem pri penziji trajno oškodovan in koliko.

 

če imaš 40 let delovne dobe, ničesar ne izgubiš, če še vojsko uveljavljaš.

absolutno ničesar, samo prej ti priznajo pokojnino.

Odgovor na objavo uporabnika
en jebač ki ga večkrat pokrtač, 05.12.2022 ob 13:50

Tole pa ne zastopim.

@en jebač…., upam, da ne večji od mene,hehe..

vojska ti nanese 8 mesecev.. 8mesecev po 400€, če maš recimo izračunano penzijo jurja na okroglo.  Seveda pa prevladujejo tisti, ki imajo komaj 600… 700€ izračunane panzije, kar pomeni 200.. 300€

Tist dan, ko imaš točno 8 mesecev do starosti 60 let, delaš pa naprej, ker še nimaš 60 let starosti( ker prvi pogoj je 40 let delavne dobe in 60 let starosti) imaš pravico do 40% izračunane penzije, da jo dobivaš poleg plače… Ampak to moreš sam uveljavit, greš na zpiz in rečeš, da bi rad uveljavil vojsko v delavno dobo. Aja, če si pa v bolniški več kot 20 dni, pol pa tega denarja od penzije baje ne dobiš za tist mesec.., tako nekako.. Pejt že včerej na zpiz, ne dons..

New Report

Close