Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kaj je na stvari…

Kaj je na stvari…

Najprej dobro jutro in vsem skupaj srečno 2003. Tisti, ki ste bili v torek v službi veste o čem sem pisala, ostali boste pa izvedeli sedaj. Torej…Našo psičko smo peljali k veterinarju. Mislila sem, da ji bo dal pač kakšno stvar ( ne vem…kakšno tableto ali kaj takega, da jo bo “spucalo”…) na koncu nam pa pove, da ima vnetje črevesja in da ni drugega, kot da gre na operacijo. Dal jo je na rentgen in tudi nam pokazal sliko in smo lahko videli, da ima res nekaj v trebuščku. Rekel je, naj prideva čez približno eno uro nazaj, ko bo konec operacije…..minilo je dolgih 60 minut….Šla sva na veterino in operacije še vedno ni bilo konec. Čakala sva in čakala in čakala…..še 30 minut. Ko je prišel veterinar iz operacijske, je rekel, da črevesje je bilo le malo vneto, da pa je imela popolnoma uničen želodec in povečano vranico. Vse je moral prerezat, spucat, pošivat…in kaj vem jaz še kaj. Ko sem zagledala našo psičko me je skoraj kap. Popolnoma krvava, prerezana…Veterinar je rekel, da če bi jo malo kasneje pripeljali, bi bilo konec. Nato pa nama je tudi povedal, da je med operacijo že umrla, vendar so jo morali oživljati. Torej….Danes je tretji dan po operaciji. Še vedno nič ne je, po operaciji je bila ves čas na tačkah, ker ni mogla ležati, ker jo je tako bolelo, sedaj pa samo leži, leži in leži….Meni je pa hudo in samo čakam kaj bo prinesel čas…To silvestrovo si bom zapomnila za vedno. Tako, da….moji prazniki so bili vredni en k….

Dobro jutro, zvezdica. Kdo bi si mislil, kajne, kaj se
zna izcimiti iz golih domnev. In vendar, ti si čutila, da
se ji ne piše dobro, kajne. Uboga psička, vendar
zdaj menda ja gre na bolje, ali ne? Torej ste jo že v
torek imeli na operaciji, na Silvestrovo? Ja, uboga
živalica…. in zdaj vendar lahko malo tudi leži in počiva?

Mož pa našo danes še enkrat pelje po injekcijo. In potem
bo tudi naša kužika ležala cel dan, taka potrta in nebogljena,
ker so te injekcije zelo hude. Pa vendar, bolje to kot ……..

Oh zvezdica, vidiš, tako je, človek ima z živalico,ki mu je
ljuba, lahko veliko težav in skrbi, a hvala bogu, gredo tudi
te skrbi mimo. Še dobro, da se je tako pošlo in da je bilo
kakor pravi čas, anede? Vso srečo, zvezdica, vama z možem
in vajini psički, res vso srečo. Ko bo psička spet letala okrog
vaju, boš pozabila tudi na ta neprijeten prehod iz enega v
drugo leto in leto se bo začelo drugače, saj je leto … sonca !

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Boga kužika…bogi vsi,ki jo imate radi…ampak upaj zvezdica ne obupaj…..saj je nežna živalca parkrat dokazala,da želi še živeti..zato bo še vse dobro verjemi……..DrŽIM PESTI!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Živjo Mariči. Veš…malo me pa vseeno skrbi, ker noče nič jesti. Pa tako potrta je. Ja, no, saj vem, da je imela zelo hudo operacijo. In takrat, ko smo jo peljali na sterilizacijo, se ne more niti primerjati s tem, kar prestaja uboga živalca sedaj. Upam, da bo….Tudi tebi in tvoji oz. vaši psički želim, da bi šlo čim bolje vse skozi…Pa še enkrat ti želim SREČNO 2003

Zvezdica….pa vseeno pogled z lepše plati…verjetno če bi imela “kul” silvestrovo, pa bi bla zdej brez psičke in ti bi bilo še huje…tako da….hvalabogu, da je šlo tako, sej se bo zlizala, nej hudič de ne.

Je pa šit, če imaš take praznike, ja.

Mi smo našega tamalga predlani, ponoči na božično noč morali pod nujno najprej do dežurnega v Postojno, od tam pa na infekcijsko v Ljubljano, kjer je bil potem 6 dni + seveda mama, star dva meseca, pod unmi cevkami za infuzijo ipd…božič za ne pozabit.

Prazniki za en k., ma veš kako rečejo dame….če je za en kurac, je še dobro :))))))))))))))

Čau in hepi nju jork !

Hvala tudi tebi muca…eni pravijo, da sva šutasta, ker sva tako drago plačala operacijo, ampak jaz pravim, da če imaš živalco rad, boš naredil vse, da bo ostala s tabo….se mar motim?

Nič se ne motiš..prau je tako..kaj si mislijo drugi je nepomembno..saj ne razumejo..:))))

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

To pravijo verjetno tisti, ki dajo po ene 100,000 sit za petarde, rakete, in podobne “pametne” zadeve, a ne?

Ojla Saško…tudi tebi srečno in vse naj, naj…Ja…res so en k…taki prazniki. Ampak imaš pa prav, kar se tiče tega, da če bi šla pohajat, naše psičke ne bi bilo več. Tudi sama sva se z možem pogovarjala o tem. Veš…vsako leto sva šla kam za silvestrovo in novo leto, letos pa nikamor….kot bi vedela…ne vem….Ja, no…Upam, da bo bolje…

A veš, zvezdica, če je bila na operaciji za želodec, še
dolgo revica ne bo mogla jesti, še doglo bo trajalo,
a ko se bo počutila bolje, bo zagotovo sama prosila
za hrano. Tudi naša kdaja pa kdaj tudi po dva dni ne
je, glih toliko, da se dotakne hrane. Pa je zdrava veš!
Pri psičkih je že tako, da naj bi baje imeli en dan brez
hrane v tednu. Ko naša tudi ni jedla par dni, smo bili
v skrbeh, smo klicali veterinarja in ga vprašali, kaj je
na stvari, pa nam je povedal, da bo sama prosila za
hrano, ko bo spet pripravljena jesti. In veš kaj, ko je
spet začela jesti, sem ji jaz naredila juhico, ja, res,
pravo juhico sem ji skuhala! Ker se mi je tako smilila.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ja…pravijo, da kdor nima rad živali, tudi ljudi nima rad a ne? Saj priznam, res naju je udarlo po denarnici…pa kaj hočem? Če jo imam pa rada…in če me bi kdo videl, kako sem se včeraj jokala, ko sem jo gledala, bi rekel, da sem šutasta….

Točno…..hudo je bilo,zato sedaj tako…..Boh ve kolko jo je bolelo oz jo še boli sedaj…Za hrano je še čas….
Kužek je kot otročiček…kadar je bolan rabi še več ljubezni,topline….
fejst ga pocrklej…kej redkega mu probaj suhati,pa ne vročega,pa če je treba še po žlički probaj..ampak revica ima notri vse razboleno..joj prau smili se mi…ne jo s hrano slučajno silit….saj bo potem prinesla noter…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Veš, zvezdica, kdo je za mene šutast: tisti,
ki žal ne premore ne toliko čustev, za karkoli in
za kogarkoli, da bi lahko jokal in toliko poguma,
da bi to storil. Tisti je zame šutatst, ne pa ljudje,
ki so čuteči in ki znajo upoštevati tudi življenje
flore in favne! Tako. In ti nisi nič šutasta, če znaš
imeti rada svojo ljubljenko in če zanjo znaš potočiti
tudi kakšno solzo. Naj ti nekaj povem? Želiš to slišati? Tudi moj mož je jokal, ko se je nekaj zgodilo psički, ja, ja, pa jaz tudi, oba sva jokala. Pa zdaj je že v redu in hvala bogu, da je šlo iz nas. Za našo živalico. Tako! Sva potem tudi midva šutasta? Oja, sva, seveda sva. Ampak sva kar rada tako šutatsta in kar všeč nama je tako, saj se kar da s tem šutastim živeti !!!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Zvezdica takole je. Če vprašaš mene, bi dala zadnji tolar za zdravje svojega psička !!!! Stradala bi v nedogled , se odpovedala vsemu , samo da bi bil zdrav !
Ravnala si pravilno , kako ne maram ljudi , ki se jim zdi škoda nekaj vložiti v zdravje živali.
Vedno bom trdila , da človek si lahko pomaga sam , mu pomaga tudi drug, a živalica je povsem odvisna od nas in treba ji je pomagati…
Cenim in spoštujem za vse kar si naredila za svojo psičko, brez dvom abi to naredil vsak izmed gmajnarjev, v to sem 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana, ker tukaj so gor ljudje, meni dragi in seveda ljudje v pravem pomenu besede.
Zdaj le pogumno naprej ! Toplina , ljubezen , skrb, to potrebuje psička tvoja in če samo malo podvomiš v njeno počutje , kliči veterinarja….!!!!!!!!!!
Daj bog, da se vse lepo reši !!!

Tisdti,ki imamo radi živali že vemo….in takše in podobne govorice nas ne ganejo kaj preveč….
Veš,tudi jaz sem velik ljubitelj živali..ampak sedaj so me bolj mali otroci okupirali..a kot punca ne bom pozabila ene izmed psičk,ki je znala vse samo govorit ne…Pa je zbolela za pasjo kugo…hudo je bilo od epileptičnih napadov(grozni izgledajo)..do popolne oslepitve,hromosti telesa……pa do inekcije za usmrtitev..ni bilo druge..revica se je tako matrala…Zraven sem bila…in ne prašaj kako sem jokala..kako žalovala..bila sem takšna da tudi cel teden nisme prišla k sebi..in tudi grižljaja hrane nisme takrat spravila vase…Bilo je res hudo..zato te zastopim…
Ampak glavno da bo vse oKI DOKI!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ma ja, dej.

Žvau je žvau, če imaš kej srca, jo moraš imet rad, sej je živo bitje.
Nej bo pes, mačka, prasec, krava ali kanarček….karkoli pač.

Ja, sem ji skuhala že juhico, ki je pa ni jedla, potem pa mineštrco (tako zelenjavno) in mi je malo jedla z roke…ma je ubožica stara komaj deset mesecev…pa že dve operaciji je dala skozi. Sterilizacija je bila nula proti tej. Vidim, da je bilo tokrat res hudo…

Ojla zajček….ja, verjetno bom danes morala kaj poklicati veterinarja, ker je rekel, da naj ostanemo na »zvezi«, da mu bomo povedali, kako kaj gre z našo psičko…v kolikor bo potrebno bo morala dobivati umetno hrano…P.S: pa tudi tebi srečno novo leto.

ljubezen, skrb , žrtvujte svoj čas zanjo. Pogum !!!! In bo , ker mora bit !!!!

točno tako !

Tako je. Iz silvestrovega na novo leto oz. na novo leto nisem skoraj nič spala, ker sem ves čas mislila le na našo bogo kužiko. In seveda sem bila nato zvečer zmatrana kot ne vem kaj…in ko sem rekla tašči, da nisem nič spala, ker sem pač mislila na psičko, je rekla…«ojej….ma kaj pa še bo….zaradi psa nisi spala….???« Sem ji rekla: »Taka sem, kaj si čem….«

Zvezdica , srečno novo leto naj tokrat velja tvoji psički izključno ! Naj ji uspe preživeti !!!!!
In če ji bo , potem bo srečno novo leto tudi veljalo meni !

in tvoja tašča je : da ne izgovorim !

zvezdica … tvoji psički želim čimprejšnjo ozdravitev … pa … ima srečo da ma tebe …

B.

Ojla…pa ne samo mene…tudi mojega moža….

New Report

Close