Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je z mano narobe?

Kaj je z mano narobe?

S to temo ne želim nikogar užaliti, videz sebe in drugih opisujem kar se da objektivno. Hvala.

V najstniških letih sem mislila, da z mano nekaj ni ok. Moje telo je najstniško fazo nekako preskočilo. Nikdar nisem doživela tiste nerodne faze mozoljev, čudno razvijajočega se telesa, neprijetnega vonja in ostalih stvari. Že pri 15 letih sem se oblačila bolj elegantno. Nikdar nisem nosila tistega, kar je bilo v agendi najstnikov v tistem času. Nosila sem krila, bluze, visoke pete in plašče. Nisem grda, nikdar nisem bila. Za sebe bi rekla, da sem nadpovprečno lepa, če sem iskrena. Visoka sem 170 cm, imam zelo dolge noge in kratek trup, ozek pas, prsi c košarice, širši boki. Sem rjavolaska z naravnimi obrvmi in rjavimi očmi na mandelj. Naravno imam zelo lepo in čisto kožo. Obraz imam zelo ženstven, mogoče rahlo otroški, bolj sem Audrey Hepburn kot Marilyn Monroe. :)) Vedno sem urejena, imam umite in urejene lase, nežen make up in urejene roke.

Že iz srednje šole opažam, da sicer dobivam na ulici veliko pogledov neznancev, zelo malo fantov (še posebej moje starosti) pa dejansko do mene pristopi. Veliko več pozornosti mladih fantov so v šoli in na faksu dobivale moje sošolke z aknastimi obrazi (več krat tudi grobo napudrane s tekočim pudrom čez mozolje), kratkimi celulitastimi nogami in neurejenimi zobmi. Če pomislim na študentka leta, smo bile na moji smeri sama dekleta razen 4 fantov. Bi pomislil, da se te fantje (kljub slabšemu videzu) počutijo kot pravi plaboyi in bodo pecali najlepša dekleta. Pa ni bilo tako, kljub nekaj zelo lepim puncam v razredu, so oni na pijače vabili le tiste bolj povprečne.

Ena od mojih prijateljic pravi, da mlajši fantje ne pristopajo do najlepših deklet, pač pa do tistih, ki se zdijo dostopna in prijazna. Ko sem med študijem začela delati nekje, kjer sem imela kontakt z gosti. Ljudje (posebno starejši) so me občudovali, govorili, da izgledam kot porcelanasta lutka. Včasih sem se počutila kot eksotična žival v vitrini, mojih kolegic zraven mene včasih še opazili niso.

Danes je tekla tu debata o tem, da moški punce vabite na pijače tudi kar v trgovinah in mesnicah. Ne meni se pa to ne dogaja. Moški me na takih krajih gledajo, ogovorijo pa ne. Ne razumem, kaj se dogaja, morda drži ta teorija moje prijateljice, morda sem pa samo grda za večino ljudi.

Mogoče si pa samo prepotentna. Preveč sama sebi všeč. Vzvišena celo, ker se imaš za najlepejšo. In to odbija.

Odgovor na objavo uporabnika
toopretty, 31.01.2023 ob 10:49

S to temo ne želim nikogar užaliti, videz sebe in drugih opisujem kar se da objektivno. Hvala.

V najstniških letih sem mislila, da z mano nekaj ni ok. Moje telo je najstniško fazo nekako preskočilo. Nikdar nisem doživela tiste nerodne faze mozoljev, čudno razvijajočega se telesa, neprijetnega vonja in ostalih stvari. Že pri 15 letih sem se oblačila bolj elegantno. Nikdar nisem nosila tistega, kar je bilo v agendi najstnikov v tistem času. Nosila sem krila, bluze, visoke pete in plašče. Nisem grda, nikdar nisem bila. Za sebe bi rekla, da sem nadpovprečno lepa, če sem iskrena. Visoka sem 170 cm, imam zelo dolge noge in kratek trup, ozek pas, prsi c košarice, širši boki. Sem rjavolaska z naravnimi obrvmi in rjavimi očmi na mandelj. Naravno imam zelo lepo in čisto kožo. Obraz imam zelo ženstven, mogoče rahlo otroški, bolj sem Audrey Hepburn kot Marilyn Monroe. :)) Vedno sem urejena, imam umite in urejene lase, nežen make up in urejene roke.

Že iz srednje šole opažam, da sicer dobivam na ulici veliko pogledov neznancev, zelo malo fantov (še posebej moje starosti) pa dejansko do mene pristopi. Veliko več pozornosti mladih fantov so v šoli in na faksu dobivale moje sošolke z aknastimi obrazi (več krat tudi grobo napudrane s tekočim pudrom čez mozolje), kratkimi celulitastimi nogami in neurejenimi zobmi. Če pomislim na študentka leta, smo bile na moji smeri sama dekleta razen 4 fantov. Bi pomislil, da se te fantje (kljub slabšemu videzu) počutijo kot pravi plaboyi in bodo pecali najlepša dekleta. Pa ni bilo tako, kljub nekaj zelo lepim puncam v razredu, so oni na pijače vabili le tiste bolj povprečne.

Ena od mojih prijateljic pravi, da mlajši fantje ne pristopajo do najlepših deklet, pač pa do tistih, ki se zdijo dostopna in prijazna. Ko sem med študijem začela delati nekje, kjer sem imela kontakt z gosti. Ljudje (posebno starejši) so me občudovali, govorili, da izgledam kot porcelanasta lutka. Včasih sem se počutila kot eksotična žival v vitrini, mojih kolegic zraven mene včasih še opazili niso.

Danes je tekla tu debata o tem, da moški punce vabite na pijače tudi kar v trgovinah in mesnicah. Ne meni se pa to ne dogaja. Moški me na takih krajih gledajo, ogovorijo pa ne. Ne razumem, kaj se dogaja, morda drži ta teorija moje prijateljice, morda sem pa samo grda za večino ljudi.

Iz tvojega zapisa je jasno, da ti veliko pomeni zunanji videz – tako pri sebi kot pri drugih. Sebe opisuješ v superlativih, pri drugih opažaš pomanjkljivosti pri videzu, vendar pa se moraš zavedati, da videz ni vse. Ljudje smo si simpatični zaradi sto in enega razloga. Ko ti je nekdo všeč, na njem ne opaziš aknaste kože ali mastnih las, tudi šminka ni pomembna, ampak je pomembna njegova simpatičnost, energija, ki jo izžareva, to, da se ti nasmehne, da opaziš iskrice v njegovih očeh, ko ga pogledaš.

Pomisli na situacijo, ko nekoga pozdraviš. Če dobiš nazaj mehanski pozdrav, se boš počutila veliko manj dobrodošlo, kot če te nekdo toplo pozdravi, pogleda v oči, se nasmehne, s tabo še malo pokramlja. Za vzpostavljanje stikov z ljudmi je potrebna komunikativnost in izražanje želje, da si želiš stikov z drugimi.

Ko enkrat človeka bolje spoznaš, je pa sploh pomembno vse kaj drugega kot videz. Kaj ti bo nekdo, ki je super lep, če se z njim nimaš kaj pogovarjati ali če nima iste vrste smisla za humor kot ti?

nova
Uredništvo priporoča

Vsak ima svoj okus. Jaz dam absolutno več na simpatičnost kot pa na neki oh in sploh. Mogoče pa nisi tako lepa kot se opisuješ, če bi bila, bi najbrž imela koga, ki bi do tebe pristopil.

Mogoče ti manjka nekaj. Nekateri ljudje oddajajo neko pozitivo, neko iskrico, ti so toliko bolj privlačnejši za nasprotni spol.

Veš kaj, na koncu rabiš samo enega, ki bo imel dovolj poguma, ki te bo hotel zares spoznati in več kot enega ki te ima neskončno rad in si mu vse, ne potrebuješ. Ta ne bo povprečen. Morda bo povprečen v videzu, v vsem drugem bo izjemen.

S tabo je narobe samo to, da misliš, da je narobe, če se povprečneži  ne mečejo za tabo.

Teorija tvoje prijateljice bo kar držala. Če si neka dignjena fem fatal, te bo večina moških v strahu obvozila.

Napisala si, da je tvoje telo najstništvo nekako preskočilo, a mentalno si še vedno na ravni najstnice. Tvoji problemi so tipično najstniški. Najstnice se namreč ukvarjajo s tem, kako lepe so in kako jih vidijo drugi. Pa s tem, zakaj fantje raje pristopajo k drugim puncam, k njim pa ne. Pa s tem, koliko mozoljev, celulita in kil imajo druge punce.

Odrasti bo treba in začeti gledati na življenje malo bolj realno.

Jaz da sem na tvojem mestu grem in se ustrelim v glavo.

Če greva po vrsti….

Pri 15 letih si se oblačila kot 25-30  letnice, zato si zgledala smešno in za fante odbijajoče.  Vprašanje je, zakaj si se oblačila kot 10, 15 let starejše punce?  Najbrž si že takrat kazala neko deviantno obnašanje, ljudje se takih oseb izogibajo.  Na faksu se je zgodba nadaljevala, vztrajala si na nekakšnem “popolnem” izgledu, vprašanje pa je, če je tvoj videz v resnici tako popoln oziroma, če te drugi vidijo takšno, kot se vidiš sama.  namreč, lepi ljudje (dekleta) takih težav kot jih opisuješ, nimajo.  Če si pri ljudeh vzbujala asociacijo na nekakšno porcelanasto lutko, verjemi da to ni bilo mišljeno kot pohvala.  Kar pomisli, kakšnim ljudem pravimo, da izgledajo kot porcelanaste lutke – prej nekim izumetničnim osebam, kot lepoticam.

In zdaj si končala študij in si še zmeraj brez fanta.  Kljub čisti koži na obrazu in ozkemu pasu ter dolgim nogam?  Takih deklet je kolikor hočeš, nimaš nobenega atributa s katerim bi sama po sebi pritegovala moške, sploh če se ne znaš obnašati.  In glede na to, kako si ga “biksala” že pri 15 letih, bi znalo biti, da imaš napačno predstavo o svojem izgledu in tudi o pričakovanjih.

 

Odgovor na objavo uporabnika
najstnica711, 31.01.2023 ob 11:53

Napisala si, da je tvoje telo najstništvo nekako preskočilo, a mentalno si še vedno na ravni najstnice. Tvoji problemi so tipično najstniški. Najstnice se namreč ukvarjajo s tem, kako lepe so in kako jih vidijo drugi. Pa s tem, zakaj fantje raje pristopajo k drugim puncam, k njim pa ne. Pa s tem, koliko mozoljev, celulita in kil imajo druge punce.

Odrasti bo treba in začeti gledati na življenje malo bolj realno.

To!

Gledajo te, ker si lepa, na srečo pa imajo toliko pameti, da se ti izognejo. Lepe, narcisoidne goske z inteligenco retardiranega pingvina so zadnje kar hoče kdo imeti. Kot mušnica v gozdu, gledaš jo, zraven pa ne greš, ker veš kaj te čaka…

Mladi fantje se pač bojijo zavrnitve kakršne koli vrste. Pristopijo k dekletom, ki se zdijo prijazna, dostopna in sramežljiva. Najmanjša možnost, da ga bo zavrnila.

Po opisu delujes izredno lepo in zenstveno.. in tako zensko si ne upajo ogovorit, majo vec moznosti pri manj lepih.. nic ni narobe s tabo, sprejmi pac to dejstvo 🤷‍♀️. Tistmu ki mu bo res do tebe bo tvegal morebitno zavrnitev. Ce ne vprasas ne ves, se vedno je pol pol moznosti.

Moja hči je zelo podobna tebi-kot si se opisala. A za razliko ima snubcev ogromno. Se pa preprosto&najstniško oblači, je še srednješolka. Predvsem pa še nima za nekaj več od ostalih. Verjetno je ravno v tem razlog za njeno priljubljenost

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 31.01.2023 ob 19:38

Po opisu delujes izredno lepo in zenstveno.. in tako zensko si ne upajo ogovorit, majo vec moznosti pri manj lepih.. nic ni narobe s tabo, sprejmi pac to dejstvo 🤷‍♀️. Tistmu ki mu bo res do tebe bo tvegal morebitno zavrnitev. Ce ne vprasas ne ves, se vedno je pol pol moznosti.

bravo. Avtorica, kje si videla večjo gužvo, v H&M ali Gucci? Pa etooo ko je shvatio, shvatio je

Verjamem, da si lepa in postavna. Imam pa občutek, da daješ vtis, da si visoka in nedostopna.

Svetujem ti, da postaneš bolj preprosta in enostavna. Iz moje mladosti se spomnim, da so si tiste punce, ki po zunanjosti niso bile nič posebnega, takoj dobile fante in se poročile.

Lepotice so bile dolgo, dolgo same. Zelo pozno so se poročile, če sploh so se. Nekaterim je lepota v pogubo.

Praviš da nisi grda, ampak dejstva pravijo drugače. Če bi bila lepa bi pristopali do tebe.

He, he, poznam nekaj res lepih zensko – a samska ni nobena bila kaj dolgo.

Nekaj ne stima – ali drugim nisi tako lepa, kot vidis sama sebe v ogledalu ali pa si nemogoc karakter, pri katerem vecina ljudi raje naredi obvoz.

Moški včasih ne upajo pristopiti k lepoticam. Možno je tudi, da si lepa, a deluješ hladno in nedostopno.

Pojma nimam kaj bi lahko bilo narobe. Tudi ta telesna razmerja, ki si jih opisala, so zelo skopa in subjektivno podana. Dolge noge, kratek trup, potem si neke vrste barbika, a to hočeš povedat? Fantje ne pristopajo, ker običajno moški iščejo nekaj povprečnega, normalnega, pri ženskah je pa to malo drugače. Kaj pa glavo, imaš bolj okroglo, majhno? Nosiš uhane? Si zrihtana v nulo? Mogoče pa mislijo, da iščeš nekoga, ki ima dosti pod palcem.

Odgovor na objavo uporabnika
Pojma nimam, 31.01.2023 ob 23:04

Pojma nimam kaj bi lahko bilo narobe. Tudi ta telesna razmerja, ki si jih opisala, so zelo skopa in subjektivno podana. Dolge noge, kratek trup, potem si neke vrste barbika, a to hočeš povedat? Fantje ne pristopajo, ker običajno moški iščejo nekaj povprečnega, normalnega, pri ženskah je pa to malo drugače. Kaj pa glavo, imaš bolj okroglo, majhno? Nosiš uhane? Si zrihtana v nulo? Mogoče pa mislijo, da iščeš nekoga, ki ima dosti pod palcem.

Glavo imam nekoliko manjšo ja, nimam velike glave. Oblika obraza je nekaj med okroglim in srčastim. Uhane nosim VEDNO. Do mene pa na žalost pristopajo samo razno razni alfa moški s prevelikim egom in veliko starejši, pogosto tudi poročeni. Le teh pa nočem, ker vem, da redno menjujejo ženske. Želim si, da bi mi pozornost namenili normalni fantje.

Se strinjam z zaratrose. Nisem vec rosno mlada, nekaj zivljenja ze prezivela, eno pa ostaja isto- lepih, samozavestnih (govorim o zdravi samozavesti) in elegantnih zensk se moski “bojijo”, mislijo da itak nimajo sans. Zdijo se jim drug svet v katerem se ne bi najbolje znasli. Kot sem rekla, skozi zivljenje hodimo, se ucimo, nikoli ne ves na katerem zivljenskem koraku bos srecala moza. :)) Samo pogumno. Glede najstnikov, ja kaj pa mulc ve kaj je zenska, lepo vas prosim no, mulariji delajo hormoni na polno.

Tu nekaj ne štima. Ti si bila vedno zelo lepa, vse druge pa mozoljaste in celulitaste? To vemo, da ni tako, da bi bila samo ena lepa, druge pa ne. Iz tega sklepam, da si precej vzvišena. To je odbijajoče. Mogoče tudi sicer neprijeten karakter.

Tole, da moški ne pristopajo do najlepših žensk, pa tudi niti slučajno ne drži. Predvsem do njih pristopajo. Razen, če se pač že na daleč vidi, da so smotane. Na koncu je kljub vsemu važna celotna podoba.

Lahko si najlepša ženska na svetu, a če ne oddajaš prave energije, je vse zaman. Problem je pa tvoj, niso ti druge krive, da si sama in ne najdeš nikogar zase oz k tebi ne pristopijo, nihče te noče ipd. Zato se nehaj primerjati z njimi in se posveti sebi, telo in obraz nista dovolj za kvalitetno zvezo. Na dolgi rok pa tudi moški iščejo nekoga, s katerim lahko sobivajo in ki doprinese k njihovi sreči. Že iz prve objave je razbrati zagrenjenost in ljubosumje, torej nek manjko eq in osebne rasti, da sploh komu rečeš, da je grd, pa naj bo to moški ali ženska.. kdo pa si ti, da lahko druge ocenjuješ? Vsak je nekomu lep. Žal, glede na tvoj trenutni opis deluješ prazna. S tako si pa ponavadi moški samo filajo ego, malo se pokažejo okoli pred družbo, potem pa butne ven praznina in tišina. Če si s partnerico nista kompatibilna to zna udariti tudi čez xy let in takrat pride do “nepremostljivih razlik”. Na začetku se zamotita z otroki, službami, stanovanjskim problemom, potem pa ostaneta sama skupaj in…tema. Nič skupnega.

Razmisli kaj so tvoje prednosti in slabosti, kakšna si želiš biti, kaj te zanima, kaj so tvoje vrednote, kako preživljaš čas in kje… in poišči skupno množico lastnosti s potencijalnimi snubci. Kaj njih zanima, kaj bi oni od tebe. Potem jo dopolni. Ni druge, kot se prilagajati dokler se z enim ne najdeta in se vajini množici v večjem delu prekrivata. Najdeš ga pa v tem skupnem delu. Recimo da rada hribolaziš in si želiš, da bi tudi on to rad počel in da tudi on želi eno tako. Tam se pojavi bolj pogosto, pa bodi bolj dostopna, pogovarjaj se z ljudmi o tej svoji strasti, morda oni poznajo kakšnega samskega navdušenca pa vaju povežejo… in prišel bo dan, ko se bosta z nekom ujela v teh pogovorih, pa bo še kakšna iskrica preskočila.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1355, 01.02.2023 ob 08:56

Tu nekaj ne štima. Ti si bila vedno zelo lepa, vse druge pa mozoljaste in celulitaste? To vemo, da ni tako, da bi bila samo ena lepa, druge pa ne. Iz tega sklepam, da si precej vzvišena. To je odbijajoče. Mogoče tudi sicer neprijeten karakter.

Tole, da moški ne pristopajo do najlepših žensk, pa tudi niti slučajno ne drži. Predvsem do njih pristopajo. Razen, če se pač že na daleč vidi, da so smotane. Na koncu je kljub vsemu važna celotna podoba.

Neumnost, zgolj se je opisala vi pa v opis dajete svoj predznak, ki z avtorico nima nobene veze.. nimate pojma kaksno energijo ima v reali pa ji kar dolocite da je samovsecna ker si je drznila se opisat tako kot je.

Js tud nikol nisem imela mozoljev, pa je bila vecina sosolk mozoljastih ena tafousna je celi pribila da mam pidhozne mozolje, tadruga jo je pa zabila nazaj pokazujoc ji na njej kaj je podkozni mozolj in da jst nimam nic kot lepo cisto kozo.

 

New Report

Close