Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je za vas okolica Ljubljane, 45 minut vožnje?

Kaj je za vas okolica Ljubljane, 45 minut vožnje?

25 km je oddaljen Kranj, Vrhnika 20 km… odvisno od človeka, katere kriterije si postavi za poimenovanje “okolice”.
Imamo zelo slabo infrastrukturo, balkansko, ljudje ne morejo migrirati v mesto in iz njega in posledično “okolice” pri nas v resnici izpadejo kot največje vukojebine v razvitem svetu 🙂
[/quote]

Infrastruktura je že v redu, zgrešen je le pristop da se vse centralizira v Ljubljani.

45min je do Celja po prazni ac ali do Brezovice po zabasani obvoznici. Realno je treba štet za Zagradec 1h+ v popoldanskem času, ker pač nimamo helikopterja.

Sodelavec pravi, da je iz Rakeka v pol ure v Ljubljani v službi. (če mu verjameš, ali pa morda ob treh ponoči pri 160 km/h na uro). Se pravi 3/4 ure do Postojne…. Vse to je torej okolica Ljubljane….. 🙂

No pa saj v konkretnih mestih to je okolica nekega mesta. V bistvu je za konkretno mesto, cela Slovenija potemtakem okolica Ljubljane. Edini problem je , ker je Ljubljana za tuje razmere, vas.

nova
Uredništvo priporoča

Razmišljamo prodati 2ss hišo v Logatcu. Ne vem, koliko vožnje je do Ljubljane.
Kak potencialni interesent?

Zagradec spada pod Ivancno, Ivancna je pa blizu obcine Ljubljana…

Moja sestricna zivi v centru 3 mijonskega mesta, do strogega centra ima 45 minut pes. Jaz zivimi konkretno izven centra Ljubljane, a do Preserca imam kakih 25 minut pes.
[/quote]

Se vidi, da še nikoli nisi zares šla peš do centra Lj. Jaz živim pri Plavi laguni in imam 20 min peš do Prešerca.
Tako pride do takih nakladanj. 20 minut je cca. 2km.

Pa saj to je realno, vendar ne: julija in avgusta, vikendi, jutranje konice, popoldanske konice, ko nekje kaj delajo.
Radovljica – Brod rabiš 35 minut max, po predpisih. Brod – končni cilj v LJ je pa potem druga zgodba.

Se vidi, da še nikoli nisi zares šla peš do centra Lj. Jaz živim pri Plavi laguni in imam 20 min peš do Prešerca.
Tako pride do takih nakladanj. 20 minut je cca. 2km.
[/quote]

Od stare cerkve v siski po najkrajsi poti skozi tivoli do centra zna trajat tudi 1 uro 😁

New Report

Close