Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj jedo vaši otroci popoldan doma

kaj jedo vaši otroci popoldan doma

No, če je pa katerikoli materi kakršnakoli druga “obveznost” pomembnejša od lastnega otroka, in njegovih osnovnih življenskih potreb (hrana), si pa zasluži ša kaj drugega, ne samo obsojanja.[/quote]

Otroci, ki hodijo v šolo, si znajo kaj za malico pripraviti tudi sami, ali pač ne? Jim morate mame vse narediti in jih pedinati nonstop in ne morejo biti samostojni niti malo? Vzeti jogurt iz hladilnika, sadje z mize, kaj na kruh namazat, speči si jajca, tole pa zna vsak osnovnošolec.

Jaz vsak dan kuham ker moje tri iz šole in vrtca pridejo vedno lačne. Samo ena je bolj okrogla (vendar ne debela), dve pa skoraj podhranjeni. Že iz vrtca sta starejši dve vedno prihajali lačni. Ko vprašam v šoli če jejo je vedno rečeno da pojedo vse.
Nikoli nimamo med tednom juhe, meso in sladico.
Med tednom kuham testenine, riž, čorbice, zrezke, nekaj kar je na hitro.
Moje definitivno ne preživijo samo s šolskim kosilom. Sicer trenira nobena, smo pa večino popoldneva zunaj na travniku, gozdu, vrtu in se orenk “zgonijo” 🙂

No, če je pa katerikoli materi kakršnakoli druga “obveznost” pomembnejša od lastnega otroka, in njegovih osnovnih življenskih potreb (hrana), si pa zasluži ša kaj drugega, ne samo obsojanja.[/quote]

Otroci, ki hodijo v šolo, si znajo kaj za malico pripraviti tudi sami, ali pač ne? Jim morate mame vse narediti in jih pedinati nonstop in ne morejo biti samostojni niti malo? Vzeti jogurt iz hladilnika, sadje z mize, kaj na kruh namazat, speči si jajca, tole pa zna vsak osnovnošolec.[/quote]

Normalni osnovnošolec že. Ampak nekateri ne vedo, ker jih starši vedno ujčkajo. Tukaj pa se težave začnejo…

Sicer je že kar nekaj časa odkar sem bil osnovkar, ampak če sta starša delala popoldne, je bilo najbolj samoumevno, da sem iz hladilnika vzel kaj za na kruh, sadje, sir, olive, pršut, si pogrel čorbo, tam od približno 4. razreda dalje pa si naredil jajca, preprosto fritajo, sataraš ali špagete. Ni nobena kunšt. Včasih je prišla babica ali pa sem se napokal sladkarij ali kasneje zavil v meka.

Pri nas je bilo isto, ko sta bila manjša oz. v OŠ. Sedaj sta večja, v šoli nimata kosila, ampak samo suho malico (ne toplega kosila), tako, kosilo doma obvezno. Oba fanta, eden suh, drug normalen. Od kosila se ne zrediš, redijo se otroci od tistih žemljic pa buhteljčkov, katere jedo namesto kosila.

podpišem… lenoba!!!!

Jebelacesta, a mormo samo zenske kuhat?! Moski so pa nesposobni in ne znajo kosila pripravit?!? Ni zenska naloga da vsak dan kuha, v sluzbo hodimo oboji! Rada kuham,pecem,nimam sicer se otrok ampak me take res pogrejejo! Zadnje case tut js ne kuham vec vsak dan, me vcasih pisano pogleda pa samo recem da se mi ne da-pa se njemu tudi ne in si vsak vzame kaj suhega. Nisem sluzkinja da bom cistila,kuhala,prala in likala-naj se se tip zasuka in kej nardi!

“zanimiva” debata … mame lene, otroci pa kaj? najmanj nesposobni (ne po lastni krivdi), če za svojo prehrano popoldne ne morejo sami poskrbet.
Tako kot sem sama, tudi moja otroka, zdaj ko nista več ravno prva triada, sama poskrbita za svojo prehrano. Doma je vedno kakšno jajce, da se lahko ocvre, kakšna (goveja) juha, omaka iz mletega mesa v hladilniku, špageti … ni treba biti glih kuharski mojster, da si nekaj narediš, če si lačen. Ali pa v hladilniku kakšno meso, ki se na hitro popeče. Sirovi štruklji …
Občasno dovolim, da si naročilta pico (to je res bolj izjemoma).

Če že v šoli je kosilo, ne razumem zakaj doma še enkrat kosilo? Pa naj si vzamejo za jest sami iz hladilnika ali drugje. Nasa je stara 4 leta in ko je lačna si sama vzame take stvari, za nekatere, ki so visje vprasa me, če ji dam. Jogurti, rogljic, zemljica, krof, piškoti itd. Pred večerjo ne dovolim sladkarij jest.

New Report

Close