Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj menite je halal sprejemljiv ?

Kaj menite je halal sprejemljiv ?


Maliki očitajo drugim malikovanje haha cista norišnica
Cerkve se bohotijo od zlatih kipov pred katerimi klecijo verniki

Halal je samo marketing oznaka, tako kot Eko, Bio, LCHF, Glutenfree… V resnici pa je vse daleč od tega, kar se oglašuje.

Živilskopredelovalna industrija na račun teh oznak mastno kasira, vi se pa sekirate, če ste mogoče diskriminirani? Nič bat, še malo bolj na glas jamrajte, pa bodo prec na hrano usekal še nalepke Kosher, Blagoslovljeno… posebno za vas. Za dvojno ceno seveda, kaj ste pa mislili.

Koza sita, volk cel.

Si vis pacem, para bellum.

Se strinjam z napisanim in menim, da gre tudi pri “halal” za nekaj podobnega – zahvala za hrano (kar nam zahodnjakom manjka). Ko pa bereš Sv. pismo – stara zaveza – ti je kar malo slabo ob opisu obrednega klanja. Še dobro, da se vsaj v našem okolju tega več ne prakticira. Najbrž tudi pri “halal” klanju ne – predpisi veljajo tudi zanje. Čeprav postopki v velikih klavnicah kljub predpisom ne zagotavljajo, da živali ne bi bile v stresu.

Vseeno pa mislim, da je za žival manj boleče, če se jo najprej omami – n.pr. s pištolo.


če nekaj se povdarja da je Halal naj pa le oni kupujejo. Jaz to sigurno ne kupim. Iz principa ker se mi obrača želodec od prodanih riti in prostituiranja.
[/quote]
halal naj gre kjer prakticirajo halal. Kaj si ti nor bom halal v Sloveniji kupovala? Marš!

Reven sem kupim občasno meso, ki je znižano. Kako je zaklano, ne ne briga ali katoliško ali muslimansko.

“Si ateisti predstavljate vihar ko bi v klavnici klalec molil Rožni venec, vsake toliko pa bi še fajmošter prišel požegnat vse skup…”

To ni običaj pri klanju živali. So pa molili ko se je klalo pogane in tudi partizane med vojno.

Koran prepoveduje kakršnokoli upodabljanje Alaha, Mohameda in drugih prerokov, celo ljudi in živali.
Zdaj si pojdi pa pogledat podobice in kipce v naših cerkvah.
Potem poguglaj, kaj pomeni malik/ovanje.
In predvsem uporabljaj besede, katerih pomen poznaš.

V bistu mi je kot ateistu čisto vseeno kaj je zaeno meso pa če tist homeini tam zraven tuli ali pa župnik z vodo šprica, al pa harekrišna z zvončki dirjajo po klavnici.
Vsiskupaj so ene navadne maškare. Oz. pajaci ki so tam le za svoj dobiček.

Konec koncev pa zakaj pa ne… a jajca, šunko pa hren župnik ne pošprica?

Glede na to da je pa zame svinja kralj živali dvomim da halal špila pri tem kako vlogo.

Danes sem videla halal bonbone. In to tiste maline in robide, polnjene z želatino, ki me spomni nekako na otroštvo.
Noben musliman npr. ne je Haribo bonbonov.

New Report

Close