Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj mislite, ali bo javni sektor še kar delal, če novembra ne bo plač?

Kaj mislite, ali bo javni sektor še kar delal, če novembra ne bo plač?

A res, a res? Glede na kaj? Na stopnjo izobrazbe (je višja kot v gospodarstvu)? Glede na produktivnost – kako jo boš pa meril, ni tako enostavno kot prešteti število žebljev ali plastičnih vrečk, ki ti jih naštanca tisti z osnovno šolo? Glede na plače v gospodarstvtu? Jebiga, v JS ne morejo tako goljufati pri izplačevanju na roko in prek avtorskih pogodb kot v gospodarstvu. Tako da je tale tvoj 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čisto iz trte izvit. Zakaj ne 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Zakaj ne 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Zakaj ne bi v JS kar delali volontersko pa od strank pobirali napitnino? Jaz lahko, ni problema, delam tako specifično in zaželeno stvar, da mirno od vsake stranke poberem 1000€, pa še bodo poceni prišli skozi.
Skratka, ne zajebavaj se s stvarmi, o katerih nimaš pojma, ampak samo stresaš ene politične cenene floskule.[/quote]

Dejstvo je, da so plače v primerjavi z gospodarstvom višje za ca 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, medtem ko povsod v Evropi je to razmerje približno 1:!.

Politično sem neorientiran.[/quote]

A ne znaš nič bolj izvirnega. A bi še kaj rekla o dejstvu, da so plače pri nas beračija v primerjavi s tistimi v tujini? In da je dejstvo, da je gospodarstvenik z uni izobrazbo v gospodarstvu pri nas plačan neprimerno bolje kot v JS. Ne moreš pa pričakovati, da bo kirurg imel enako plačo, kot prodajalka. Ali pa? Pa se pojdi operirat takemu.

ma gnoj babji….ker je tebi vlada naredila krivico boš sedaj pokazala hudiča otrokom….no saj me ne čudi preveč.
TIstih par sposobnih se bo s starši recimo organiziralo, nakupijo te pripomočke, ki kakor beremo znesejo glih 10€ mesečno. Ampak ti ne spadaš me te….ti boš udarila po mizi.

Moja plača je dobra in se ne pritožujem[/quote]

A res? Potem pa prispevaj del svoje plače v državni proračun, če imaš tako željo rezati tuje plače! A to pa ne? Vsak bi jemal samo drugim! A to se vrne, verjemi![/quote]

Iz moje plače gre vsak mesec v proračun ca 7000 €ur, koliko pa iz tvoje?

A ne znaš nič bolj izvirnega. A bi še kaj rekla o dejstvu, da so plače pri nas beračija v primerjavi s tistimi v tujini? In da je dejstvo, da je gospodarstvenik z uni izobrazbo v gospodarstvu pri nas plačan neprimerno bolje kot v JS. Ne moreš pa pričakovati, da bo kirurg imel enako plačo, kot prodajalka. Ali pa? Pa se pojdi operirat takemu.[/quote]

To so pač dejstva o plačav v JS. Govorimo o povprečju plač ne o posametznigh mejnih primerih, ki so na obeh straneh.

Tudi Bruselj na to opozarja ter sta tako Pahor kot Janša to poskušala popraviti, vendar zaradi meni ne povsem razumljivov razlogov prehitro odnehala.

A res? Potem pa prispevaj del svoje plače v državni proračun, če imaš tako željo rezati tuje plače! A to pa ne? Vsak bi jemal samo drugim! A to se vrne, verjemi![/quote]

Iz moje plače gre vsak mesec v proračun ca 7000 €ur, koliko pa iz tvoje?[/quote]

Povej še, koliko storitev narediš brez računov!

Iz moje plače gre vsak mesec v proračun ca 7000 €ur, koliko pa iz tvoje?[/quote]

Povej še, koliko storitev narediš brez računov![/quote]

Sem redno zaposlen v gospodarstvu ter nimam nobenega podjetja.

A ne znaš nič bolj izvirnega. A bi še kaj rekla o dejstvu, da so plače pri nas beračija v primerjavi s tistimi v tujini? In da je dejstvo, da je gospodarstvenik z uni izobrazbo v gospodarstvu pri nas plačan neprimerno bolje kot v JS. Ne moreš pa pričakovati, da bo kirurg imel enako plačo, kot prodajalka. Ali pa? Pa se pojdi operirat takemu.[/quote]

To so pač dejstva o plačav v JS. Govorimo o povprečju plač ne o posametznigh mejnih primerih, ki so na obeh straneh.

Tudi Bruselj na to opozarja ter sta tako Pahor kot Janša to poskušala popraviti, vendar zaradi meni ne povsem razumljivov razlogov prehitro odnehala.[/quote]

Glede na to, da kakor hitro Janša zniža plače javnim uslužbencem, ta prihranek hitro prinese noter, ko poviša sebi in zaposli nekaj svojih. Po drugi strani pa naj pritisne na delodajalce v gospodarstvu, da bodo delavcem izplačevali celotne plače na plačilno listo, nič na roke, pa bo razlika hitro manjša.

Jaz osebno nebi (pa ne delam v JS, samo pravim). Dokler je denar za posojanje drugim drzavam in za financiranje bancnih riti, pa za place politikov in se marsikaj do takraj DENAR JE! Ce pa z njim ne znajo delat in ga kradejo, da nic ne ostane, pa to ni moj problem.

Se strinjam, da je potrebno radikalno rezati na vseh področjih, vendar se moramo zavedati, da nam bo vsem stadnard padel vsaj z a 20-30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v nekaj letih. Čimprej bo prišlo do tega zavedanje, lažje bomo naredili ta korak, ki je žal nujno potreben.

NE.
Če delam, pričakujem za delo plačilo. Če plačila ne bo, delala ne bom.
A mi kdo da kaj zastonj. Elektrika, ogrebvanje..trgovina. NE.
Delam zato, da s plačilom za delo preživim.

Povej še, koliko storitev narediš brez računov![/quote]

Sem redno zaposlen v gospodarstvu ter nimam nobenega podjetja.[/quote]

Se opravičujem, ker vskakujem v temo.
Evo iz moje plače pa gre v proračun mesečno 8750 €. Jp, 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več, kot od tvoje, saj sem iz javne uprave. Pa veš kaj, NIČ ne delam…. ok, pretiravam, enkrat tedensko pa le zalijem moj krasen fikus… če sem že pri fikusu, prejšnji vikend sem malo skočila v Monako in tam občudovala fikus visok 10m, sej veš, drevo…. fantastičen. Sem sklenila, da bom malo povečala svoje delovne obremenitve na zalivanje 2x tedensko, saj mora biti moj še lepši! Se pa lepo zeleno sveti 🙂

Povej še, koliko storitev narediš brez računov![/quote]

Sem redno zaposlen v gospodarstvu ter nimam nobenega podjetja.[/quote]

In tak si drzne pametovat, da naj mizerijo v javnem sektorju še znižajo! Če bo tebi začel šele zdaj padati standard, dobrodošel v realnosti! Javnim delavcem pada že 10 let, junija so bili še dodatno okleščeni, eni izkoriščevalci bi pa radi videli, da delajo zastonj, a ne?

Še enkrat, prej ali slej se bomo morali sprijazniti s padcem standarda, ki je v povprečju zadnjih 10 let vseskozi rastel. Dejstva sem ti predstavil in verjamem, da uvidiš, da druge poti ni.

Udrihanje po mejnih primerih in njihovo izpostavljanje pa prav gotovo ne bo rešilo problema.

Moja najboljša prijateljice uči na srednji šoli. Njen komentar je, da leta jim je šlo preodobro, sedaj se bodo morali počasi navaditi, da jim gre samo še dobro. Pa ji privoščim. Samo nehajte jokat in malo poglejte okoli svoje riti kako je ostalim. Res ste na slabšem ampak še vedno vam gre odlično.

Ta pravi liderji začnejo pri sebi, ne pa pri raji. Ko bo pralamet, vlada, direktor Krke, Adrie itd, tistih nekaj podjetij tudi delal brez plače, za đabe, v dobro ljudstva – pol se spet javite.
Tako je pa očitno, da bi nekateri zelo radi jemali drugim, sebi pa ne, ker oni so pa preveč pomembni.
Dajte no, ko mi ne bo treba plačevati položnic in bom hrano dobivala zastonj …

Še enkrat, prej ali slej se bomo morali sprijazniti s padcem standarda, ki je v povprečju zadnjih 10 let vseskozi rastel. Dejstva sem ti predstavil in verjamem, da uvidiš, da druge poti ni.

Udrihanje po mejnih primerih in njihovo izpostavljanje pa prav gotovo ne bo rešilo problema.[/quote]

Tebi je standard seveda zadnjih 10 let rastel in se boš zdaj moral navajati na nižjega. Ne veš pa, da je javnim delavcem zadnjih 10 let, ko ste si gospodarstveniki izplačevali božičnice in dobičke, stalno padal napram podražitvam, saj so bile plače zamrznjene vseh 10 let, od junija pa so nižje še za 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Tako da bi bilo prav, da ste zdaj na vrsti tisti, ki ste se zadnjih 10 let lepo imeli, ne pa ves čas eni in isti.

Žal tvoje trditve ne držijo. Standard je v Sloveniji povprečno rstel, tudi v JS. V javnem sektorju so se bruto plače v zdnjih desetih letih vsako leto povečale za cca 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Dejasnko znižanje plač ob upoštevanju odprave plačnih nesorazmerij junija letos ni bilo 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ampak približno 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če že želipš uporabljati številčne podatke, uporabi vsaj točne.

Se strinjam, da moramo vsi zategniti pasove je pa res, da smo v goposdarstvu to že zelo občutili v letih 2009 -2012, medtem ko v JS to šele prihaja.

To pa prvič slišim, da je v JS premalo ljudi – kot sem razumel govrimo, da je preveč ljudi….[/quote]

Daj povej kako hitro sedaj prideš na vrsto pri raznih uslugah, ko veš, da je zaposlenih tam preveč.

In kaj ima direktor Krke z JU oz. JS? On ima lahko plačo tudi 50 jurjev na mesec in to naj nikogar nič ne briga. On je gospodarstvo, ne JS!

pa še to, ta slovenska fovšija, naj sosedu tudi crkne krava. nikoli nam ne bo dobro, ker ne držimo skupa, smo čisto navadne riti. pljuvamo pač na tistega na katerega lahko, ne pa na tistega kateri je kriv. SRAM VAS NAJ BO.

To pa prvič slišim, da je v JS premalo ljudi – kot sem razumel govrimo, da je preveč ljudi….[/quote]

Daj povej kako hitro sedaj prideš na vrsto pri raznih uslugah, ko veš, da je zaposlenih tam preveč.[/quote]

Torej si mnenja, da je ljudi v celotnem JS (ne samo v zdravstvu, šplstvu, vrtcih,…) :
– premalo?
– ravno prav?
– preveč

JS, JU ni kriv, da se je iz mase za plače kradlo, ‘posojalo’ itd. To so delali posamezniki, ne vsi. Delali smo svoje in še v času razcveta gos, ko so vsi v gosp. imeli kaj od tega so v JS, JU že nižali plače, res ne vsem – tam pri vrhu itak nikoli ničesar ne jemljejo.
Torej predlagajte dobro stoječemu podjetju naj začne delati za đabe, zato ker je država dovolila, da so vse pokradli, pa sporoči kako ti bo šlo.
Delo s starostniki, bolnimi, šolskimi in predšolskimi otroki ni zaradi ‘krize’ nič lažje ali drugačno. Če pa pristajate na to, da se generalno niža standard najranljivejšim skupinam, prav, slej ko prej bo udarilo tudi vas, ki pišete kako bi jemali, odpuščali, rezali.

Žal tvoje trditve ne držijo. Standard je v Sloveniji povprečno rstel, tudi v JS. V javnem sektorju so se bruto plače v zdnjih desetih letih vsako leto povečale za cca 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Dejasnko znižanje plač ob upoštevanju odprave plačnih nesorazmerij junija letos ni bilo 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ampak približno 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če že želipš uporabljati številčne podatke, uporabi vsaj točne.

Se strinjam, da moramo vsi zategniti pasove je pa res, da smo v goposdarstvu to že zelo občutili v letih 2009 -2012, medtem ko v JS to šele prihaja.[/quote]

Ne pametuj kar nekaj v 3 dni, ker se vidi, da nimaš pojma! Plače v JS so zamrznjene 10 let! Dejansko so se znižale za 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}! Izjema so tisti, ki so jim uskladili plačna nesorazmerja, to pa niso vsi, večini se je plača znižala za 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če se je pa plačna masa povečala, se je pa samo na račun zaposlovanj tistih pri koritu, za navadne javne uslužbence je že dolgo moratorij na nove zaposlitve.
Ja, gospodarstvo je krizo občutilo šele l. 2009, javni sektor pa že od leta 2002, po Virantovi in Janševi zaslugi. Prihranjeni denar pa je šel rakom žvižgat.

Podatki govorijo drugače tako, da zavajanja niso na mestu.

Podatki govorijo drugače tako, da zavajanja niso na mestu.[/quote]

Zavajaš ti!

New Report

Close