Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj mislite koliko hudičev v zdravniških haljah je posejanih po Sloveniji??

Kaj mislite koliko hudičev v zdravniških haljah je posejanih po Sloveniji??

Ne glede na vse, si želim, da o moji smrti odločijo jaz ali moji bližnji in ne karkšnakoli tretja oseba, tudi ne zdravnik, četudi bi se mu smilila. Sploh pa ne Radan, ki se v času nočnega dežurstva ne pusti motiti, da o ostalih stvareh sploh ne govorimo …[/quote]

Moril ni samo Radan, tudi drugi zdravniki morijo. In spijo med dežurstvi in sestre jih ne smejo buditi. Na vseh oddelkih je tako.[/quote]

Se pravi, da človek lahko kar umre, če se ponoči pride do kakšne resne težave! Katastrofa!!!

sramota kje živimo

Po mojem jih spet ni toliko. Tale Radan je zelo očiten ker je že po nastopu vidno,da so njegove vrednote drugačne od vrednote večine. Problem je samo še ta, da si ne prizna da je morilec. Sploh pa odgovoren in pameten človek iz takega okolja, kot ga je opisal on odide prostovoljno. Tko da ne verjet vsem kar je natvezil.

[/quote]
itak nihče ni večen … in vsi smo umrljivi
Gre samo še za koliko € bo kdo crkovina

Ja kaj pa mislite, kako je? Tudi pri diagnozah je tako, da zdravniki kar lepo odpišejo bolnike, ker niso – ali pravega imena, – ali dovolj mladi, – ali se pač nekemu zdravniki zdi, da “je brez veze zdraviti”. konziliji so samo administrativna stopnica.
Mislite, da se trudijo za vse enako? To je naše javno zdravstvo, ki ga imamo. Monopol, brez nadzora in brez kontrole. Zdravniki so tisti, ki “določijo”, da si prestar ali preveč bolan za zdravljenje in ti določijo par mesecev. Potem ko se zadeva “zavleče”, pa gledajo kot čuki. “A ta je pa še živa?”
Če ti uspe priti iz našega kliničnega centra, si lahko srečen.

On je počel tisto, kar počnejo tudi drugi. Še zmeraj je morilec. Še druge je treba poiskati in zapreti. In tudi sestre bodo morale odgovarjati!

Skrajni čas, da počistimo to nesnago!

Realno gledano je kakovost storitev v KC Ljubljana še vedno daleč daleč pred ostalo Slovenijo. Je pa tako ravnanje zdravnikov po eni strani razumljivo. Smisel javnega zdravstva ni kvaliteta ampak ta da ga je deležen čisto vsak. In da to zagotovijo rabijo grde prijeme. In sedaj se vprašajte tisti,ki stalno skačete po ulicah ob vsaki omembi,da bi javno zdravstvo izboljšali, če to hočete?

Afera Radan odpira marsikakšno vprašanje. Kot kaže že ta tema, se bo verjetno izrodila v pogrom, v katerega ozadju so marsikdaj tudi osebne frustracije in fovšija, namesto da bi se s kulturnim argumentiranjem dotaknili vprašanj o etiki, deontologiji, vlogi zdravnika oziroma med. osebja, evtanaziji, človeka (ne le v vlogi pacienta) dostojni (ne le strogo medicinski) obravnavi, tudi denarja v zdravstvu. A za obravnavo takšnih tem je potrebno kaj več kot le udrihanje tja v tri dni.

res je kar pišeš, res je tudi da bi lahko prihajalo do zlorab, res pa je tudi da si ljudje zaslužijo dostojno smrt in ne mučenja. Definicija dostojne smrti je pa tolk raztegljiv pojem in tukaj so potem težave, če izvzamemo možne zlorabe smrti zaradi dediščine in podobnega. Tukaj bo potrebno še marsikaj narediti

Me ne preseneča, da so si bili okoli Radanovih dejanj najbolj na jasnem dežurni “poznavalci” v našem lokalnem kafiču. Kot kronično brezposelni brez najmanjše volje in sposobnosti, da bi se sami kje dokazali (večina se ni obnesla niti kot pomoč pri selitvah, s šolo so pa itak zaključili tam pri 16), imajo pač veliko časa za pametovanje. Ob takih debatah hitro preidejo na pokvarjenost zdravnikov in njihove plače.

sorry sam da so plače na tapeti so pa predvsem krivi mediji, ki enostransk oprikazuejo sliko. POvedo da je ta p ata zaslužu tolk in tolk, ne povedo pa kolk je delal,kolk je vredna njegova ura in podobno. pač ljudem dajej okosti za glodat, ker drugače ne bi meli česa komentirat (poročila, razne oddaje in podobno)

Ko pa kdo od njih ne more prdnit, pa hoče častit in ves priliznjen lazi okoli takih, za katere računa, da mu bodo pomagali. Pa na podoben hinavski odnos naletiš tudi marsikje drugje

to je pač mentaliteta večine ljudi. Žal

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

emmm a dej no … a čakanje pol leta + je neka kvaliteta??
pa na urgenci čakanje ur+ je nekaj razumnega

ne se hecat … biti deležen zdravstva po smrti pa je nesmisel ☺

zdravstvo naj gre privat – lahko v navezi z zavarovalnicami
To kar imamo pa je lopovščina, mafija, VIP, … skratka kraja plačevalcel obveznega!! zavarovanja

Že kot sem samo vizuelno videla dr. Radana, bi ocenila,da bi lahko bil morilec. Vem, da to ni relavantno, ampak meni, da tak človek kot je on sodi med Trobca in Pluta – za zapahe, za vedno!
Ta članek je tudi groz en!!!
http://www.24ur.com/novice/slovenija/dopisovanje-med-radanom-in-njegovimi-sodelavci-razkrivajo-strasljive-podrobnosti.html%5B/quote%5D

ja, zaradi takih bedakov, kot si ti, ki sodijo, še preden vidijo celo sliko (prva ovca gre nekam, ostale pa slepo za njo… ), je šel kar sam nad sabo….

emmm a dej no … a čakanje pol leta + je neka kvaliteta??
pa na urgenci čakanje ur+ je nekaj razumnega

ne se hecat … biti deležen zdravstva po smrti pa je nesmisel ☺

zdravstvo naj gre privat – lahko v navezi z zavarovalnicami
To kar imamo pa je lopovščina, mafija, VIP, … skratka kraja plačevalcel obveznega!! zavarovanja[/quote]

In koliko misliš da čakajo drugje? nastane problem če vse pošiljajo v Ljubljano. Če potegneš črto ugotoviš da je v UKCju kvaliteta storitev še vedno na visokem nivoju v primerjavi z ostalo Slovenijo. To pač dela centralizem.

Se strinjam s tabo! Veš, kaj se mi zdi čudno, da vsi svojci molčijo! Obstaja možnost, da je obstajala kakšna povezava med svojci in doktorjem? Mogoče je dr. Radan tudi grešni kozel, njega so izbrali, da po njem tolčejo. Kdove, kaj se je v resnici dogajalo in se dogaja. Kdove, kaj vse se je v preteklosti dogajalo, ko se o tem ni vedelo. Sicer pa – vsi ti bolniki so bili paliativni, kar pomeni, da je bilo njihovo življenje že na koncu, pomeni, da so svoje življenje že dali skozi!
In res, groza je pomisliti, kaj doživljaš, ko ne moreš čisto nič, edino to še veš, da obstajaš.[/quote]

Joj ženske, preden pišete neumnosti, se pozanimajte malo, kdo leži na intenzivnih oddelkih nevrološke klinike. Sklepam da tam še niste bile. To so pacienti, ki se praviloma ne zavedajo ničesar, ne morejo prosit za injekcijo, ne komunicirajo ali pa zelo omejeno. Poudarjam, govorim o intenzivnih oddelkih, sklepam da na ostalih oddelkih ravno niso morili.[/quote]

Poznam človeka, ki je pri polni zavesti ležal na nevrologiji ob sotrpinih, ki niso zmogli govoriti, jesti, hoditi… Ob sestrah, ki so prijazne, vse poteka kot si le želimo. A včasih so v službi tudi take, ki jim lahko rečem sadistke. Takrat je grdo. Dokler je svet tako nor, je evtanazija prava milost.

Joj ženske, preden pišete neumnosti, se pozanimajte malo, kdo leži na intenzivnih oddelkih nevrološke klinike. Sklepam da tam še niste bile. To so pacienti, ki se praviloma ne zavedajo ničesar, ne morejo prosit za injekcijo, ne komunicirajo ali pa zelo omejeno. Poudarjam, govorim o intenzivnih oddelkih, sklepam da na ostalih oddelkih ravno niso morili.[/quote]

Poznam človeka, ki je pri polni zavesti ležal na nevrologiji ob sotrpinih, ki niso zmogli govoriti, jesti, hoditi… Ob sestrah, ki so prijazne, vse poteka kot si le želimo. A včasih so v službi tudi take, ki jim lahko rečem sadistke. Takrat je grdo. Dokler je svet tako nor, je evtanazija prava milost.[/quote]

Jaz pa poznam človeka, ki je po operaciji pri polni zavesti ležal na intenzivnem oddelku nevrološke klinike in celo noč poslušal krohotanje in špetir sester v sobi, kjer bi naj bila tišina in 24-urna nega. Poskušal je prositi za vodo, pa jih ni uspel “priklicati”, ker se ni mogel premikati, samo momljal je lahko, pa ga ni nobena slišala. Sestre se niti slučajno niso pustile motiti in ga preveriti. Šele pred jutranjo izmeno je lahko zaspal, ko je nočna izmena šla domov, jutranja pa je bila še zaspana.

Zdravnikov pa tam res ni. Samo ob jutranji viziti so.

Nikjer na oddelkih ponoči ni zdravnikov,razen mogoče na intenzivnih.Zdravniki in vms so dežurni,to pomeni da so 24ur v službi in gredo ponoči spat. Ponoči so sms na oddelkih,ki delajo v izmenah in zato čujejo in negujejo paciente.
Me pa zanima,koliko od vas dela nočno službo?
Kdo od vas dela z umirajočimi?
Kdo od vas je že bil ob umirajočem človeku?
Po pisanju sodeč nihče, razen mogoče 1raglja.
Zato pa ste tako na hudičevo pametni.

Mene pa zanima, ce je mogoce kdo od tvojih v zadnjem času umrl na nevrološki? Ni? Potem bodi tiho, ker nimaš pojma, kaj se nam mora po glavah, po vsem kar slišimo? Ves, ni fino razmišljati o tem, da mogoce so pa očeta enostavno odklopili od aparatov in se je zadušil.

Mene pa zanima, ce je mogoce kdo od tvojih v zadnjem času umrl na nevrološki? Ni? Potem bodi tiho, ker nimaš pojma, kaj se nam mora po glavah, po vsem kar slišimo? Ves, ni fino razmišljati o tem, da mogoce so pa očeta enostavno odklopili od aparatov in se je zadušil.[/quote]

No, rešitev je preprosta. Takih pacientov nikar pošijati v bolnišnice. Negujte jih doma, da boste mirni! Pa tudi sami nikar k zdravnikom (kamoli v bolnišnico). Saj obstaja “morje” alternativnih možnosti (v bistvi je samo vaš “energetski tok” porušen), uradni medicini in farmaciji gre pa tako ali tako le za denar.

Mene pa zanima, ce je mogoce kdo od tvojih v zadnjem času umrl na nevrološki? Ni? Potem bodi tiho, ker nimaš pojma, kaj se nam mora po glavah, po vsem kar slišimo? Ves, ni fino razmišljati o tem, da mogoce so pa očeta enostavno odklopili od aparatov in se je zadušil.[/quote]

No, rešitev je preprosta. Takih pacientov nikar pošijati v bolnišnice. Negujte jih doma, da boste mirni! Pa tudi sami nikar k zdravnikom (kamoli v bolnišnico). Saj obstaja “morje” alternativnih možnosti (v bistvi je samo vaš “energetski tok” porušen), uradni medicini in farmaciji gre pa tako ali tako le za denar.[/quote]
Ti se sicer zayebavaš, ampak imaš zelo prav, to kar praviš. Čimdalj od bolnic in zdravnikov, če hočeš dobro živeti. Jaz se tega držim uspešno že vse življenje.

No, rešitev je preprosta. Takih pacientov nikar pošijati v bolnišnice. Negujte jih doma, da boste mirni! Pa tudi sami nikar k zdravnikom (kamoli v bolnišnico). Saj obstaja “morje” alternativnih možnosti (v bistvi je samo vaš “energetski tok” porušen), uradni medicini in farmaciji gre pa tako ali tako le za denar.[/quote]
Ti se sicer zayebavaš, ampak imaš zelo prav, to kar praviš. Čimdalj od bolnic in zdravnikov, če hočeš dobro živeti. Jaz se tega držim uspešno že vse življenje.[/quote]
Res se zajebavam, a po drugi strani se tudi držim napisanega. Pri 50+ še nisem bil hospitaliziran, farmacije načeloma ne uporabljam (morda v življenju škatlica aspirinov) a ko me bo “zagrabila” bolezen bom šel k doktorjem ker so navkljub vsemu še vedno “najboljša opcija” (vsaj po mojem mnenju). Mislim da boljše alternative pač ni – žal.

Saj zdaj se bo izkazalo, da je tisti, ki je počasi umiral in je prišel pod roke Radana imel veliko srečo. Ta mu je pomagal, da je odšel hitro in brez bolečin, vbrizgal mu je dozo in človek je končno v miru brez bolečine zaspal. Če so te pa dobile tiste zdravnice, o katerih se govori zdaj, potem si ga pa na..ebal. So te kar lepo odklopile od aparata in si se dušil v bolečinah in trpljenju. Nobene protibolečinske terapije. Očitno so se pa zdravniški lobiji spravili na tega Radana. Ga bodo uničili.

Mene pa zanima, ce je mogoce kdo od tvojih v zadnjem času umrl na nevrološki? Ni? Potem bodi tiho, ker nimaš pojma, kaj se nam mora po glavah, po vsem kar slišimo? Ves, ni fino razmišljati o tem, da mogoce so pa očeta enostavno odklopili od aparatov in se je zadušil.[/quote]

No, rešitev je preprosta. Takih pacientov nikar pošijati v bolnišnice. Negujte jih doma, da boste mirni! Pa tudi sami nikar k zdravnikom (kamoli v bolnišnico). Saj obstaja “morje” alternativnih možnosti (v bistvi je samo vaš “energetski tok” porušen), uradni medicini in farmaciji gre pa tako ali tako le za denar.[/quote]

pa si res mentalna sirota, imaš kar pravi nick.

Si skrbel/a za koga z neozdravljivo boleznijo do konca? Čist do konca? ko čakaš, kolikokrat bo še vdihnil in izdihnil, pa če bo čez pol minute še enkrat? Ko že dva tedna leži v komi, daješ samo še morfij, da blažiš če sploh še čuti in samo čakaš, da srce neha biti? pa ko zagledaš modre prste na nogah in veš, da je konec res blizu?
Jaz si želim zase, da mi ne bi bilo treba tega doživeti, da mi dovolijo, da dostojno zaspim. pa če bi zaradi tega teden dni prej, kaj potem?[/quote]

Ja pa dobro no – ne na način, kot je to on počel. Pa če je šlo za dogovor, ali ne. Ker je razlika, ko to nekdo morda počne iz lastnega užitka, pri tem uživa, ko to dela, pri tem pa se tolaži, da jim dela uslugo… To je lahko zelo podlo dejanje pod Hipokratovo zaprisego, sploh pod 5. alinejo.

Ja, sva z mamo skrbeli do zadnjega diha nekoga iz kategorije, ki jo ti omenjaš. Telo je odpovedovalo, možgani so bili brihtni do zadnjega – nikoli nebi imela srca, da bi taki osebi preko nekoga v beli halji odobrila “zlati šus”. Si je še tako želel živeti, stiskal roko vedno, ko smo bili poleg – pa ne od bolečin, za njih je poskrbel morfij – stiski so bili od ljubezni in od volje do življenja, ne odhajanja, pa čeprav je bila ta oseba stara že krepko čez 8 desetletij. In za nekatere osebe v belih haljah oseba z emšom, ki je za odpis.

Izjava Radanovega brata razkrije marsikaj, predvsem pa resnico:

http://www.24ur.com/novice/slovenija/dopisovanje-med-radanom-in-njegovimi-sodelavci-razkrivajo-strasljive-podrobnosti.html

Nobenemu zdravstvenemu delavcu ne privoščim, da bi se ga svojci lotili na nepravne načine.

Bravo za napisano!

New Report

Close