Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj na waldorfsko šolo sprejmejo samo lepe?

kaj na waldorfsko šolo sprejmejo samo lepe?

Ali zakaj je treba ob vpisu priložit otrokovo fotografijo?

od kje to tebi? eden izmed mojih treh je obiskoval waldorfsko, pa prvič slišim, da bi morali priložiti sliko…

tako piše na njihovi spletni strani:

Prošnja mora vsebovati:

    kontaktne podatke staršev (ime, priimek, elektronski naslov, telefonska številka, poštni naslov),
    osnovne podatke o otroku (ime, priimek, datum in kraj rojstva),
    življenjepis otroka,
    fotografijo otroka, 
    razloge za vpis v waldorfski program.
nova
Uredništvo priporoča

Lepe ne, slišala sem pa, da bolj problematične.

No kakorkoli. Moj sin v klasičen sistem šolstva in svojih sošolcev ne paše. Star je 10 let in ima dolge lase, kljub temu, da ga poskušamo prepričati v nasprotno. Je velik pacifist in dobrodelnež. Otroci ga ponižujejo in so do njega nesramni. Nihče se ne druži z njim. Družil se je s puncami, sedaj pa so zrasle in ga njihova igra več ne zanima.

    Moj otrok v šoli doživlja travme in z največjim veseljem bi ga vpisala v šolo, ki je bolj strpna in tolerantna. Kajti ta šola mu pušča rane v duši. Otroci, ne šola. Sicer je odličen in s statusom umetnika. Več pa ne norem povedat.

Mene tudi zanima ta šola, ta nora zapiflana šola bo otroka čist uničila.

Na to solo  sprejmejo v glavnem bolj neumne.   Poznam jih nekaj, pa so bili vsi bolj

Odgovor na objavo uporabnika
Qiqqe, 26.05.2021 ob 13:59

Na to solo  sprejmejo v glavnem bolj neumne.   Poznam jih nekaj, pa so bili vsi bolj

Ni res! Na tej šoli je večina otrok , ki imajo radi umetnost.

Na waldorfsko grejo taki, ki imajo radi rocna dela.  Matematika, fizika …jim pa ne gre od rok.   Opismenjevanje traja tri leta.   Veliko risejo, strikajo, se ucijo o veri..

 

Jaz lahko waldorfsko šolo le pohvalim. Sin je bil na Waldorfski osnovni šoli in Waldorfski gimnaziji. Krasen človek, čuteč, empat, zna se postaviti zase, ve kaj hoče, kreativen, ustvarjalen, spreten, končuje zdaj 3.letnik naravoslovnega študija in profesorji na fakulteti ga imajo zelo radi, saj ga vse zanima in ni tam samo zaradi pozitivne ocene.

Waldorfska šola razvija vsestransko osebnost in ne samo intelekt.

Na to šolo grejo takšni, ki so za šolo z omejitvami, pa se lepše sliši waldorfska…

Med drugim zahtevajo tudi življenjepis 6 letnega otroka? Tega še nisem slišala. Kaj pa tu napišete? Do kdaj se je dojil in imel dudo in plenice?

Odgovor na objavo uporabnika
To je hecno, 01.06.2021 ob 05:58

Med drugim zahtevajo tudi življenjepis 6 letnega otroka? Tega še nisem slišala. Kaj pa tu napišete? Do kdaj se je dojil in imel dudo in plenice?

Saj vidiš, kakšne pišejo. Otrok je star 10 let, mama napiše, da je pacifist in dobrodelnež. Druga napiše, da je empat. Pri takem doživljanju mam se nekaj že nabere za življenjepis. Recimo, da je pri 4 letih rešil črva pred dehidracijo ali da je dal sošolcu za ugriznit sendvič.

Aha, če pa napiše, da ji je za rojstni dan skvačkal kapo, je pa avtomatsko sprejet… 😄

Naša snaha je waldorfka, boljšega človeka njenih let ne poznam in lej zlomka pri 25 je magistrirala iz naravoslovja in ja je tudi lepa.

Sprejmejo pa tja samo vzgojene otroke, kolikor vem.

Ja itak. Vsak od nas pozna vsaj enega ( po zelji vstavi: necak, sosed, hci sodelavke, vnuk, necak, sin…..) ki je hodil na to solo in je danes najmanj doktor znanosti in dusa od cloveka…….

Odgovor na objavo uporabnika
čemu je to potrebno, 26.05.2021 ob 11:22

Ali zakaj je treba ob vpisu priložit otrokovo fotografijo?

fotografija je najbrž za kakšno izkaznico

Odgovor na objavo uporabnika
Eh pa ja de, 01.06.2021 ob 20:00

Ja itak. Vsak od nas pozna vsaj enega ( po zelji vstavi: necak, sosed, hci sodelavke, vnuk, necak, sin…..) ki je hodil na to solo in je danes najmanj doktor znanosti in dusa od cloveka…….

A ne de, si zamisliš da dobim kako tako “navadno” snaho, enega takega zamerljivega in faušljivega človečka tvojega kova?

Naj ti povem nekaj, če bi imela mlajše otroke, bi definitivno šli na eno od koncesijskih OŠ, ker to kar je danes državna OŠ je sramota za vso pedagoško stroko, z vsemi dosedanjimi  ministri vred in na čelu z Gabrom.

Tja vzamejo vsakega,  itak vsak naredi,ker placas.   Velik del zavzemajo rocna dela, lutke iz naravnih materialov, nagibajo se k vegetarjanstvu, ne gledanju tv,  precej premalo se ukvarjajo z normalnimi predmeti.  Ce se ne motim tja sprejmejo tudi dusevno prizadete.

Ne samo sliko in življenjepis, tudi intervju imajo z otrokom! Pa za starše organizirajo predavanja, ki sicer niso obvezna, a pri morebitni omejitvi vpisa tudi štejejo. Kaj vse si drznejo!

Lej, izbira je svobodna. Noben te ne sili, da svoje otroke vpišeš v Waldorfsko šolo. Jaz svoje sem, vem zakaj sem jih in ni mi žal. Tistih izjav o prizadetosti in podobno pa ni vredno komentirati.

Odgovor na objavo uporabnika
Fiona329, 02.06.2021 ob 08:15

Tja vzamejo vsakega,  itak vsak naredi,ker placas.   Velik del zavzemajo rocna dela, lutke iz naravnih materialov, nagibajo se k vegetarjanstvu, ne gledanju tv,  precej premalo se ukvarjajo z normalnimi predmeti.  Ce se ne motim tja sprejmejo tudi dusevno prizadete.

Zelo daleč od tega, da bi sprejeli vsakega. Vsako leto imajo več kandidatov kot mest za vpis, tako da lahko izbirajo. Kako točno poteka pri njih izbirni postopek in po kakšnih kriterijih pa bo morda napisal kdo, ki je otroka vpisal na to šolo.

Najraje sprejmejo kakšne posebneže, otroke umetnikov in  znanih staršev. Vsi ostali pridejo v poštev samo če je še prostora.

Waldorfska šola je zakon, sploh sedaj v teh norih časih.

To je šola za glavo, roke in srce.

Koliko pa je cena za šolnino za  npr.1 razred? A se upošteva doh.razred staršev ali je cena za vse ista?

 

Sem imela lani priložnost videt matematični zvezek deklice iz te šole (5. razred). V primerjavi z našo, takrat v 5. razredu, kot noč in dan…..

 

Sicer oblikovno zvezek 1A, vse porisano, pobarvano, okrašeno…..predelana snov pa kako leto zadaj.

Odgovor na objavo uporabnika
nizek standard, 16.06.2021 ob 08:12

Sem imela lani priložnost videt matematični zvezek deklice iz te šole (5. razred). V primerjavi z našo, takrat v 5. razredu, kot noč in dan…..

 

Sicer oblikovno zvezek 1A, vse porisano, pobarvano, okrašeno…..predelana snov pa kako leto zadaj.

In to je pomembno, zakaj? Resno sprašujem, ker sem dober del mladosti preživela v Skandinaviji in tam so osnovne šole bolj podobne Waldorfski kot naši javni šoli. Ni takega presinga in hitenja, snov se obdeluje na easy, sem sigurna da pokrijejo dosti manj kot v Sloveniji. Hkrati so dosti zunaj, ustvarjajo, pač delajo praktične stvari. In ne boš verjela, ko so stari 18-20 let, nobenega ne briga, koliko snovi so predelali v osnovni šoli. Nihče ne travmira, ker poznajo manj matematike kot v kakšni drugi državi. Pa družba, gospodarstvo, itd., ravno tako funkcionira, si upam trditi, da bolje kot v Sloveniji.

New Report

Close