Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj na waldorfsko šolo sprejmejo samo lepe?

kaj na waldorfsko šolo sprejmejo samo lepe?

Če je tole res, me pa zelo žalosti. Otroci so odraz nestrpnosti staršev in vedno bolj se sprašujem, kam gre vse skupaj…res žalostno. Tvoj sin je vreden vsega spoštovanja, ker si upa biti drugačen in pri tem vstraja. Verjemi mi, osnovne šole bo konec, in potem bo našel prijatelje po svojih merilih.

Popolnoma razumem starse, ki svojih otrok nocejo izpostavljati podmladku plebsa. Kako naj se otrok cesa nauci, ce je v razredu Tian-Lan (fotr mali kriminalec, mati 25 letna pocestnica), Fukljica-Klara (ADHD, neprilagojena, ker jo starsi ne smirglajo) in Pepcek (kmecki fant, po poverbal kmetijo, se mu ni treba ucit in raje molze krave pred poukom).

Slovenski sistem je popolnoma faljen, ker (starse in) otroke sili v neko uravnilovko – nismo vsi enaki, dajte se ze enkrat sprijaznit s tem, no.

Odgovor na objavo uporabnika
alava, 16.06.2021 ob 08:30

Odgovor na objavo uporabnika
nizek standard, 16.06.2021 ob 08:12

Sem imela lani priložnost videt matematični zvezek deklice iz te šole (5. razred). V primerjavi z našo, takrat v 5. razredu, kot noč in dan…..

 

Sicer oblikovno zvezek 1A, vse porisano, pobarvano, okrašeno…..predelana snov pa kako leto zadaj.

In to je pomembno, zakaj? Resno sprašujem, ker sem dober del mladosti preživela v Skandinaviji in tam so osnovne šole bolj podobne Waldorfski kot naši javni šoli. Ni takega presinga in hitenja, snov se obdeluje na easy, sem sigurna da pokrijejo dosti manj kot v Sloveniji. Hkrati so dosti zunaj, ustvarjajo, pač delajo praktične stvari. In ne boš verjela, ko so stari 18-20 let, nobenega ne briga, koliko snovi so predelali v osnovni šoli. Nihče ne travmira, ker poznajo manj matematike kot v kakšni drugi državi. Pa družba, gospodarstvo, itd., ravno tako funkcionira, si upam trditi, da bolje kot v Sloveniji.

Jah…..zakaj potem ne vzamemo za primerjavo otrok v Kongu recimo? Ki sploh v šolo ne hodijo, pa so tudi čisto srečni…..

New Report

Close