Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj naj, "mož" noče iz bajte

kaj naj, "mož" noče iz bajte

Ves kaj bi tale tvoj..ne bi bil s tabo,bil bi pa vseeno v hisi in imel vse ugodnosti in ugled kot druzina,po moje..sem poznala ene take,ki so potem vseeno ziveli v isti bajti, in on je imel potem novo ona tudi..in so bili kar vsi skupaj..jaz bi ga nagnala,ce mu ni za bit z vami.,naj gre v stanovanje,ki ga imate..to pa on ne bi,ne,ker to prinasa dohodek.Vsega pac ne more imet in sedet o moznosti na dveh stolih.

Otroci skoraj redno pristanejo pri mamici!
[/quote]
Dokler en oče ne bo popizdil in vložil tožbo zoper državo na sodišče za človekove pravice. Dodeliti otroka materi samo zato ker je ženska je spolna diskriminacija. Če oče lahko zagotavlja višji standard otrokom, a jih sodišče vseeno dodeli materi je to zelo dobro izhodišče za tožbo. Slovensko sodišče bo moralo ESČP-ju prekleto dobro pojasniti zakaj so otroke dodelili materi. Odgovor tipa “ker je ženska” na ESČP ne pride skozi.


Kaj bi ga nagnala? On je 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastnik nepremičnine. Vanjo je vlagal svoj denar in čas. Ne moreš ga ven iz hiše nagnat pa če si še tako zelo želiš. Ima pravico biti tam. Edina rešitev je da mu izplačaš 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delež hiše ali pa se hiša proda in vsak dobi 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Na srečo ljudi iz lastnih stanovanj ne morete metati.

Meni se to bere tkole – zdej k si mi naredu otroke, poskrbel za bivališče lahko spokaš ker te ne rabim več. Še sreča da imamo sodišča in zakone, ki to preprečujejo.

Tale kozlarija je bila pred leti precej popularna, tudi moj bivši je imel to idejo. Seveda se na prvo žogo zdi ok, v resnici pa ni ne dobra, še manj cenovno ugodna – na koncu so potrebna 3 stanovanja in res ne vem, zakaj je to ceneje, kot imeti 2? Da o tem, da to lahko funkcionira (čeprav v resnici ne) le, dokler si eden od partnerjev ne ustvari novega partnerstva, kaj šele družine …

Ena kolegica se je lani odločila za nekaj podobnega, s tem, da še za bolj izprijeno varianto takega bivanja. Ona celo vsak dan po službi gre v hišo, jo pospravi, skuha za otroke (in bivšega moža), ko vse poštima, se odpelje v novo najeto stanovanje. No comment.

Slej ko prej se bo treba nekaj dogovoriti. Sedaj je najbrž vse še zelo sveže, sčasoma pa se bodo stvari odvile. Morda bo lažje, če vsaj eden dobi novega partnerja in bo v povezavi s tem prišlo tudi do rešitve.

Iz hiše ga kar vreči ven ne moreš, ravno tako tega ne more storiti sodišče. Slednje mu sicer lahko (ali pa tebi) naloži, da se izseli, dokler ločitev, skrbništvo in ostalo ni rešeno – tako je recimo naložilo mojemu bivšemu možu, vendar moraš vedeti, da mu boš za tisti čas plačevala najemnino za polovico hiše. A to še ne pomeni, da boš ti ostala v njej, ga izplačala, on se pa izselil. S tem se mora on strinjati. če se ne, gre hiša v prodajo, vidva pa oba ven.

Najbolje da se vržeš na tla pa v jok, če te noče ubogat.

“Imeti dom” je širši pojem kot en sam edini prostor.
Imeti dom je tam, kjer se počutiš dobro, varno, prijetno, sprejeto, ljubljeno.
In otrok, ki je odvisen od odrasle osebe, ne samo materialno, ampak in prevsem čustveno, vzgojno, tega “doma” ne bo dobil, od dveh ločenih starših, ki sta non stop živčna, pod stresom, si skačeta v lase, se ljubosumno napadata ipd.
Po tej logiki lahko ostaneta kar skupaj in se najedata naprej.
Ker selitev sem in tja vzdržuje stanje ločitve, napetosti in zamere se nimajo kje umaknit, umirit.
Ravno zato ljudje, ki se več ne zmorejo sporazumet, rešit zakona, grejo narazen.
Narazen pomeni, fizično narazen, da se lahko čustveno pomiriš, sestaviš nazaj.
In s selitvijo sem in tja, da ti bivši, brska po intimnem prostoru, kjer se na novo sestavljaš, je enako, kot da ti ves čas en praska rane. Ne morejo se zacelit.
In otroka od takšnih staršev nimajo kaj dosti.
Daleč od kakšnega prijetnega Doma, ki ga dejansko nujno potrebujeta.
[/quote]

O kakšni varnosti pa ti govoriš? Občutka varnosti tistega pravega ni več, ker je družina razbita. Zakaj trdiš, da bosta starša non stop živčna in pod stresom, ker se bosta morala seliti? Potem priznavaš, da je non stop se seliti živčno in stresno? Ampak otroka to ne bo motilo, ker je otrok? Kako se nimata kam umaknit? Je hiša in je stanovanje. Onadva skupaj ne bosta. In ta zadeva bi komot lahko laufala, dokler si eden od njiju ne ustvari nove družine.

Pri nas vse kar je novega in dobrega naleti na silen odpor in takoj , da je to nemogoče. Nemčija to res lepo prakticira, čedalje pogosteje. Saj so varovalke, če nekdo noče, zakaj se pa ne bi kdaj kako mamo poslalo na kake delavnice in terapije, izdalo plačilni nalog, ker je ravno mati običjano ta, ki noče in ne zmore primernih odnosov.

Svet Evrope je absolutno za sostarševstvo in klasična dodeljevanja skrbništev bodo v Evropi kmalu preteklost, le pri nas niakor nobenega premika. Smo edinstveni v Evropi, kjer se ženskam dodeli več kot 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok, tega ni v nobeni državi več, zizjemo slovenije.
[/quote]

Svet Evrope je lahko še tako zelo za sostarševstvo, kar pomeni le pozitivno mnenje in nič drugega. Ker ne pri nas ne v Evropi ne nikjer, sodišče ne more in ne sme zapovedati skupnega skrbništva. Le to je lahko vedno le obojestransko dogovorjeno. V nasprotnem primeru takoj trči v navzkriž z ustavo, ki je zakon nad vsemi zakoni. če ti pa še ni jasno, zakaj, pa le par primerov: če bi sodišče zadalo skupno skrbništvo, s tem avtomatično poseže tudi v kraj bivanja, šolanja, službe, novega partnerstva ipd. Pač ne gre in nikoli ne bo šlo. Nihče ti ne sme ukazati, v katerem kraju moraš živet, ne more in ne sme ti prepovedat selitve, menjave službe. za začetek … potem je pa še en kup drugih zadev. A je dovolj ena, da vse skupaj pade še pred začetkom v vodo.

zgleda da on niti ne ve, kaj bi, bi šel, ne bi..če hoče, da so otroci pri tebi, očitno nisi tako slaba mama..če noče iz hiše, potem tudi očitno nisi tak zmaj..on bi verjetno rad, da ima kao tebe, vseeno pa pravi, da nista za skupaj, da bi on imel še kakšno postrani, ali kaj, ne vem.
če je možno, naredite iz te hiše dva vhoda, pa ostanite vsi..samo potem bo malo čudno, ko bosta imela vsak svoje nove partnerje..
jaz imam feeling, da on ni siguren, ali bi šel stran od tebe ali ne, če se pa z otroci razume, služi denar in ni nasilen, pijanec itd..potem pa itak je za razmislit.
Kdo je bolj za narazen it, ti ali on?

KAR TI ODIDI, njega ne moreš ven metat

[img]http://www.digitaljournal.com/img/3/4/5/1/7/1/i/1/5/6/o/warofroses.jpg[/img]
Razdelita si hišo, tako kot Barbara in Oliver Rose.
Rdeče cona ob Barbare, rumeno cona od Oliverja, zeleno je nevtralna cona.
Ko se srečata na nevtralni coni, se lepo pozdravita.
“Bitch!” / “Fu*k you”
Zakonca sta Rose obvezen ogled za vsak par, pa ne ob poroki, vsaj 10 let po njej.

Nihče ni nič zakuhal, se iz določenih razlogov razhajajo in to ni nič, še najmanj pa rešitev, samo tekanje v eno stanovanje več. Če si vsak želi na novo uretiti življenje, je potrebno stvari razdeliti.

New Report

Close