Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj najprej naredite zjutraj, ko vstanete? Se preoblečete? Naredite v pižami zajtrk? In kaj sledi potem?

Kaj najprej naredite zjutraj, ko vstanete? Se preoblečete? Naredite v pižami zajtrk? In kaj sledi potem?

Sem vstajala prej, pa se vedno čudežno zbudila obadva takoj za mano. In potem je pač pol ure dlje dretje…
[/quote]

Muc ni skoči na hrbet ali majavka namesto budilke. Potem si plasc ogrnem čez pižamo grem v kuhinjo skuham kavo. Jo popijem včasih se nardim zajtrk. Ko je kaj v vezi s sirom mi muc pomaga pojest. Potem se igrama z igračkami za mucke in lovima po stanovanju. Včasih mi se kaj zapojem. Ko nisma sama doma ne delam hrupa. Potem pa kopalnica umivanje zob preoblačenje in grem ven na sprehod. Zbudim se pa okoli 8 ure ali pozneje.

Tudi mi se okol 12 pogovarjamo kaj bi jedli oz če bi naročili dostavo malic. Vsak dan se nam ne da kuhat. Živim pa brez otrok in partnerja s starši in muckom.

Ob 7.00 zazvoni budilka.
Najprej vržemo v smeti nočno masko.
Potem se oblečemo v skafander.
To traja približno do kosila, ki je ob 13.00.

Zdi se mi, da najprej lulam, pristavim kafe, nekaj malega pojem, popijem kavo, skadim cik, grem na skoljko, se stusiram, umijem zobe, se oblecem in grem. To se dogaja okoli petih. Nekje okoli osme lahko recem, da sem budna.

Ko se zbudim prvo preletim kakšne novosti na telefonu, nato si naredim zajtrk, umivanje zob seveda pride po zajtrku a ker si ne predstavljam pred zajtrkom, kako to vam rata? Že zaradi okusa zajtrka po umivanju zob in po zajtrku itak imate že ‘packarijo’. Nato v kopalnico se umit, preoblačit. Ker sem brezposelna sem itak doma in kaj pospravim, grem ven po opravkih, se družit.

Tuširanje je vedno zvečer, zjutraj ne hvala, kar mi postane nelagodno. Ker nisem nikoli bila jutranji tip.

Wc, zobe, se oblečem. Stvar 5 min.

Ob 7.00 zazvoni budilka.
Najprej vržemo v smeti nočno masko.
Potem se oblečemo v skafander.
To traja približno do kosila, ki je ob 13.00.
[/quote]

Kad večeram ga uteram, ko ogladim, ga izvadim.

Preden vstanem:
1. Tisti trenutek, ko odprem oči v postelji, najprej pomislim:
“Omg, še en jeb.en dan na tem planetu, kamor definitivno ne spadam.”
2. Nato se vprašam:
“Koliko časa še?”

Ko vstanem:
1. Popijem 0,6 l tople vode z limono na tešče
2. Pozdrav soncu, raztezanje
3. Čiščenje črevesja

Sledi:
1. Sprehod
2. Druženje z Violino
3. Kuhanje
4. Čas za Mon
5. Nič posebnega

Najprej izklopim budilko na telefonu in telefon odnesem s seboj v kopalnico. Tam imam že pripravljen kozarec vode, ki jo po požirkih pijem medtem, ko se urejam.
Najprej si spnem lase, grem na wc, umijem roke, zobe in obraz. Slečem pižamo – vsa oblačila. Temu po potrebi sledi tuš (tuširam se sicer zvečer). Oblečem spodnje perilo, nanesem deodorant in kremo za obraz. Oblečem kopalni plašč in grem v kuhinjo pogret vodo ter pripravit skodelico kave ter skodelico čaja. Na hitro si pripravim zajtrk in vse skupaj odnesem na jedilno mizo. Vrnem se v kopalnico, kjer se naličim, si vstavim leče ter si uredim pričesko. Zatem pojem zajtrk in popijem kavo in čaj. Če imam več časa in se mi ljubi, med zajtrkom na telefonu preverim služben mail, na računalniku pa novice, MON in še kaj drugega.

Oblečem si oblačila, ki si jih pripravim večer pred tem in me čakajo na hodniku. V spalnico se namreč ne vračam, da ne zbudim moža.
Nanesem parfum.
Vzamem telefon, ročno uro in občasno še malico. Preverim, da imam v torbici vse, kar potrebujem, ter odidem v službo.

Zelo podobno rutino imam tudi na proste dneve in takrat, ko grem v službo kasneje. Edine razlike so, da se v kopalnici preoblečem v udobna oblačila “za doma”, ne v kopalni plašč, kavo pijem samo po potrebi (je raje ne), leče, ličenje in urejanje frizure (z izjemo česanja) pa pridejo na vrsto tik pred odhodom od doma. Več časa si vzamem za pripravo zajtrka. Na proste dneve se sicer ne ličim, razen za posebne priložnosti ali če sem s kom dogovorjena za srečanje v mestu (ne v naravi, na sprehodu ali na kakšni drugi aktivnosti).

Jaz načeloma po petelinjem zajtrku nič ne delam več.

Evo moja razlaga zakaj umivati zobe pred zajtrkom.

Poskusi si enkrat umiti zobe takoj ko vstaneš in predvsem uporabiti strgalo za jezik. Ko vidiš kaj vse zjutraj spraviš iz ust predvsem z jezika, si boš vedno zobe in jezik umil pred zajtrkom, ker tega pa res ne želiš jesti skupaj z zajtrkom. Ko si po strganju jezika dobro oplakneš usta, ostane svež dah, pa ne po zobni pasti.

Moje mnenje in mnenje širše družine. Dela pa seveda vsak kot njemu ustreza.

New Report

Close