Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj namesto stekla nad kuhinjskim pultom?

Kaj namesto stekla nad kuhinjskim pultom?

mi tud nimamo zdele 500 evrčkov za steklo, pa smo dali eno čist preprosto belo samolepilno tapeto, se je sploh ne opazi. bo za prebrodit krizo, pol bo pa steklo:)

mogoče sem se malo nerodno izrazila, tudi barvo steklo je seveda kaljeno. je pa 120e za m2 res najnižja cena za katero lahko delamo.

Lp :)[/quote]

Miicka, narobe si razumela.
Barvno kaljeno steklo je po 120e za m2 in navzgor, imajo pa tudi prozorno kaljeno steklo, ki pa je po 70-80e za m2. Ce ti je barvno predrago, lahko das prozorno in steno pod njim pobarvas na kaksno barvo.

Na steklu se pozna vsaka kaplja, kljub temu, da se lepse cisti kot ploscice…a kaj pomaga, ce je ob naslednji kuhi ali pranju solate spet vse ospricano. Priporocam ultrapas. Prenese visoje temperature, vzorec na katerem se ne pozna vsaka dejavnost v kuhinji…nobenih fug, ni potrebno 5xdnevno glancanje, da imas obcutek, da je cisto…

nisi povedala na kaj kuhaš. Če imaš elektriko, lahko daš pleksi. Mi imamo pobarvano z pralno barvo, ker pa imamo še nekaj narisano, pa sem zaradi lažje čiščenja za štedilnikom dala samolepilno folijo. Zaenkrat funkcionira.

Proizvajalec pleksija mi je le tega odsvetoval v kolikor pogosto kuhaš.
Steklo ali pa iz istega materiala kot je pult, mogoče ploščice. Meni je steklo tudi zelo lepo.

Ne razumem logike nekoga, ki mora več mesecev šparat, da si kupi steklo za na steno??? Ajde, da rečeš, da moraš počakat do naslednje plače, ne pa več mesecev dajat na kup za kapric in nečimrnost. No, pol pa že, če nujno rabite, ne?

Kaj pa kovinsko?

[img]https://www.commercemetals.com/media/wysiwyg/infortis/ultimo/custom/landing/modern-stainless-steel-kitchen-backsplash-4.jpg[/img]

baba je verjetno že menjala kuhinjo, saj je stara 6 let, to pa ni več moderno.

Točno tako.
Jaz imam steklo, barvano.
Nikoli več.
Se kao hitreje čisti, ja za na pol slepe ki nič ne vidijo. Maščobo spravljaš dol dosti dlje kot iz ploščic. Prvo z čistilom za maščobo. Potem imaš pa flekasto steklo in še z vodo in kisom in ne vem čem tisto poliram da je čisto. Potem pa sperem gobico in evo spet flek. Dejstvo je da je steklo dosti težje lepo vzdrževati kot pa karkoli drugega. Ko menjam pult bo vse v enem kosu (pult in stena zadaj). Brez tistih letvic vmes. Ker če je še kaj bolj nagravžnega za pucat kot steklo nad štedilnikom je tista letvica med steklom in pultom, izgleda čista, potem pa z parnim čez pošpricaš in črno ven prileze. Gravž.

MA TALE JE ŽE ZDAVNAJ STEKLO KUPILA…

Pocinkano pločevino. Jaz sem jo dobila v Italiji za 8 evra na m2. Poskusi pogledat v kakšni železnini, v Merkurju…

Pleksi nikakor!

Tako je – jaz sem tako dala pred 15imi leti, ko še ni bilo steka za na steno. Položene so pa na stik – dimenzije 50×80 cm – pokončno – torej je 80 cm od pulta do višine nadglavnih omaric – super izgoeda- kot bi bil naravni kamen….. Za pucat pa odlično.

New Report

Close