Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj naredit ko se fantu zmesa na zabavi?

kaj naredit ko se fantu zmesa na zabavi?

ja, kaj narediti?

1. če ta del karakterja tvojega fanta sprejemaš, potem se pač veseli z njim in se smej skupaj z njim in njegovo družbo, oz si v tej njegovi družbi poiščeš svoj “miren” kotiček in čakaš, da se on nazabava in gresta potem veselo domov skupaj in vso situacijo še enkrat predebatirata v smehu in sproščenih “zajebancijah”.

2. če ti ni prijetno in te je sram, da si njegovo dekle, pa bo trda. z besedo ga ne boš pripravila, da bi naredil, kar ti želiš – torej lahko ali odideš ali obsediš v kakem kotu kot kup nesreče in čakaš, da se zabava konča in brez besed oditeta.

Ko sem bila jaz mlada, so mi starejši ljudje svetovali, naj opazujem bodočega ali že fanta, kako se obnaša do drugih ljudi. Ker prav tako se bo čez čas obnašal do mene. A ta nasvet mi ni preveč pomagal, bila sem že tako zaljubljena kot si očitno ti. Moj takratni fant se je prav grdo obnašal v družbi ali do drugih ljudi. Seveda se je kasneje tudi do mene. Po malem je pil, takrat je bilo še huje, bil je brez olike in občutka. Z njim sem preživela kar veliko let, imela sva otroke. Na koncu nisem zdržala več, sem odšla.

Tebe kot vidim zanima samo to, kaj takrat narediti, ko ima izbruh? Ja nič kaj, pusti ga, naj si da duška, pa tudi če bo padalo po tebi. Če mu boš nasprotovala, grdo gledala ali kako drugače protestirala, bo še slabše. Aja, pa zameriti mu ne smeš nič, ne glede, kako te je prizadel in užalil. Delaj se, kot da ni nič. Če ti tako gre, potem bo šlo obema.

Odkrito povedano takole, če ni bil pijan imaš resen problem.
Predlagam nekaj časa natančno opazovanje njegovega vedenja, brez njegove vednosti. Bodi res pozorna na to kako se vede do drugih, v trgovini, na cest, z neznanci in s prijatelji. Nedolžno jih malo povprašaj kako je bilo kaj ko je bil fant mlajši, kakšne so kaj ušpičili.
Nasvet za to, kako v dejanskem momentu njegovega izpada reagirat, je težko dati. Ena možnost je, da mu zdaj zelo taktno in obzirno poveš, da ti ta plat, ki si jo videla na vaški zabavi ni všeč, in ga vprašaš ali je bilo njemu vse OK. Tvojih opozoril očitno ni jemal preveč resno, ko je imel izpad, ne?

Ga pošlješ na vaške zabave samega in vmes počneš nekaj drugega.

Vprašaj pa se, če se njemu to ne zdi nič takega in ga tvoje nelagodje ne briga, glede na to da sta še precej na začetku ali želiš tvegati, ker njegovo vedenje se bo kvečjemu kvarilo, ne pa izboljševalo. Kaj bo, ko bodo pritiski dosti večji?

Tudi jaz mislim, da če ni bil pijan, imaš resen problem. Najprej sem pomislila na drogo. Govorim iz izkušenj.

Ko sem bila jaz mlada, so mi starejši ljudje svetovali, naj opazujem bodočega ali že fanta, kako se obnaša do drugih ljudi. Ker prav tako se bo čez čas obnašal do mene. A ta nasvet mi ni preveč pomagal, bila sem že tako zaljubljena kot si očitno ti. Moj takratni fant se je prav grdo obnašal v družbi ali do drugih ljudi. Seveda se je kasneje tudi do mene. Po malem je pil, takrat je bilo še huje, bil je brez olike in občutka. Z njim sem preživela kar veliko let, imela sva otroke. Na koncu nisem zdržala več, sem odšla.

Tebe kot vidim zanima samo to, kaj takrat narediti, ko ima izbruh? Ja nič kaj, pusti ga, naj si da duška, pa tudi če bo padalo po tebi. Če mu boš nasprotovala, grdo gledala ali kako drugače protestirala, bo še slabše. Aja, pa zameriti mu ne smeš nič, ne glede, kako te je prizadel in užalil. Delaj se, kot da ni nič. Če ti tako gre, potem bo šlo obema.[/quote]

Odlično napisano…
Upoštevaj ta nasvet!

napij ga ene 3x če bo goved ga pust

Na sedanjo slepoto se spomni čez par let….. ali desetletij, ko boš imela voljo do videnja resnice. Eni pač morajo vse probat na svoji koži….. s toliko buškami, kolikor jih rabijo.
Bedak se uči na svojih napakah, modrec pa na tujih.

tudi jaz tako mislim…

V takšni situaciji lahko samo odideš. Vse ostalo nima smisla.[/quote]

Jaz pa vidim smisel v tem, da se avtorica zamisli zakaj je s takim fantom. sploh ob upoštevanju dejstva, da si ljudje praviloma izbiramo partnerje, ki so za nas najboljši špegu…[/quote]
No, tole se pa enkrat trinjam s teboj… Samo me malalo skrbi kakega sem si izbrala jaz. Ne spije niti kapljice. Dolgčas 🙂

Saj veš kaj pravijo….V vinu je resnica oz. po domače povedano, če se tip ko je pijan obnaša kot kreten – to tudi je. Na tvojem mestu bi bežala kolikor je možno. Imam srečo, da moj ko kaj spije ni tak. Moj samo fuuuuul filozofirat začne 🙂

Za vsakega bi bilo fajn da se vsake tolko napije in zdivja,da si da duška.-resetira.

New Report

Close