Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj narediti človeku ki me je okužil s hiv?

Kaj narediti človeku ki me je okužil s hiv?

S tožbo in s prijavo na policijo ne boš nič dosegla, samo sebe boš izpostavila. Zgodilo se je, nisi bila pazljiva, on ti ni povedal ali pa sploh ni vedel, da je okužen. Mlada si in lahko še vedno živiš, začni s terapijo. Veš, danes so zdravila s katerimi lahko živiš, pred tridesetimi leti pa je bil virus hiv smrtna obsodba, ker ni bilo zdravil.

Ne vem. To je izjemno odvisno od lokacije, kjer živiš/delaš.
Jaz osebno sem bil zelo pozitivno presenečen, ko sem imel raka – ker ni nihče kaj posebnega odreagiral (razen podpore) – od kolegov v bolnici sem pa poslušal o stigmatiziranju na vasi oz. v manjših krajih…
[/quote]
Ne vem, mogoče. Ampak ne bi hotel preskušat na lastni koži. Ljudje smo neprizanesljivi.

Ne vem. To je izjemno odvisno od lokacije, kjer živiš/delaš.
Jaz osebno sem bil zelo pozitivno presenečen, ko sem imel raka – ker ni nihče kaj posebnega odreagiral (razen podpore) – od kolegov v bolnici sem pa poslušal o stigmatiziranju na vasi oz. v manjših krajih…
[/quote]

Rok, raka in okužbe s hiv-om pa res ne moreš primerjati, no.

Rok, raka in okužbe s hiv-om pa res ne moreš primerjati, no.
[/quote]
Ker za raka nisi kriv?


Ker za raka nisi kriv?
[/quote]

Ker se ne prenaša (z nespametnim seksom, recimo). Pa pustimo ob strani dejstvo, da ga niso vsi dobili na ta način, prav.

P.S. Za raka si sam kriv?

V normalnih časih, okrog leta 1980, je švicarski glasbenik, ki je okužil nekaj 29 žensk, dobil 12 let. V Švici pač nimajo smrtne kazni, jaz in ženske bi mu jo prisodil.
Danes pa so nad vsem ŽAL človekove pravice, da za tako stvar ni kaznovan…

Tu je žal možno uporabiti le “glas ljudstva” – da se takega umre…

Kaj jamras jaz tudi imam hpv pa genitalni herpes … kaj cemo zdaj… 🙁

Če imaš sedaj 20 in si pred 3 leti (torej si bila stara 17) kr šla z enim tipom v postlo, potem si res mal zblojena.

Kaj cvekas … bila je velika ljubav …

Po moje je provokacija. Tako mlada punca bi tezko sla z nekom ki ima ze morje zensk za sabo se prav da more bit starejsi. Pa tut kera butara bi tako pisala o takem sranju kot je hiv?

Rok, raka in okužbe s hiv-om pa res ne moreš primerjati, no.
[/quote]

Tudi jaz sem tako mislil, potem pa poslušal o stigmi in ljudi, ki jih je bilo sram in so se skrivali, ker so zboleli za rakom… tako da zdaj dopuščam vse mogoče.
Sicer pa ne primerjam. Napisal sem eno izkušnjo, a kdo ve kakšna bi bila druga?
Lahko podobna, lahko pa bistveno hujša.
Verjamem pa, da je odvisno od tega med kakšnimi ljudmi živiš.

Provokacija tko seka ven, da je res slabo napisano..

Potrudi se drugič malo bolj, no..

Od enega fuka se hiva sploh ne dobi.
Samo toliko.
Kolk pa to MON lovi te klike in to z izmišljeno psihozo, pa to ste za tožit!

Če je res, mi je zate avtorica iskreno žal, še posebej zato, ker ne razmišljaš, da bi kljub tej bolezni jemala zdravila, ki omogočijo normalno življenje.

Kriviti se za to ne smeš. Je sicer res, da bi morala spolni odnos zavrniti, ker ta moški ni želel uporabiti kondoma, pa sedaj tu kljub temu ne moremo pametovati. Še zdaleč nisi edina, ki je storila tako napako.

Ko berem raznorazne forume, najstnice nimajo strahu pred ničemer drugim, kot pred nosečnostjo, kar je res žalostno. Kaj pa je otrok slabega, četudi se ti zgodi? Še vedno ga lahko da v posvojitev, ko ga rodi. Ni lepo, ni pošteno, vendar še vedno boljše, kot pa dobiti bolezen.

Zaščita s kondomom je danes absolutna nuja. Zaradi raznoraznih lahko dostopnih zmenkarijskih portalov in portalov, kjer se ponujajo ženske na klic, je vedno večja možnost, da četudi ste v resni partnerski zvezi, da se okužiš s kakšno izmed SPB. Četudi si poročen, ni nujno, da je partner zvest. Tudi v resnih zvezah je zato potrebno uporabiti kondom. Še vedno je to edino sredstvo, ki ščiti pred SPB.

Straši me misel, koliko parov že obiskuje swingerske klube, se privat gre trojčkov itd. Groza. Svoje telo res ne smemo deliti z vsakim. Ni ga vsak vreden. Predvsem ženske bi se morale bolj spoštovati.

New Report

Close