Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj pa ime Sara?

Kaj pa ime Sara?

Se strinjam. Enako je tudi z imenom Hana. Muslimani so od nekod privlekli, da so to stara muslimanska imena in jih kot po tekočem traku dajejo svojim hčeram.

Sej so…stara hebrejska, svetopisemska, muslimanska imena…Sara – žena božjega odposlanca Abrahama (če hočte Ibrahima a.s.), Hana…sicer pomena ne poznam na pamet, vzemite v roke knjigo z naslovom “Muslimanska lična imena” če ne verjamete.
Aja pa Adam je tudi napisan (Adem a.s.), pa Jezus (Isa a.s.)

God is one for all of us.
In vsi, ki so ga ispričevali so njegovi odposlanci – Adam, Abraham, Noe, Mojzes, Elija, Jezus, Mohamed.

Glede na to, da je islam najmlajša med naštetimi religijami, so pač določena imena prevzeli. In to še zdaleč ne pomeni, da so imena potem “njihova”.

No, vela.

Islam spoštuje Tevrat (Toro), Indžil (Evangelij – poslanstvo Jezusa) in Koran, zadnjo božjo objavo.
Po pojmovanju vernega muslimana je npr. Abraham musliman, kar pomeni da je veroval v ENEGA in edinega boga…

pa ne bomo zdaj o verstvih aneda 🙂
Vsakemu svoje, pa druge spoštovat, pa bo mir…

Tako da je ime Sarah oz Sara lepo muslimansko ime staro hebrejskega izvora…zdej pa grunti in žveči.
Še zdaleč pa ni nujno da so vse Sare in Hane muslimanke, je pa res, da se bolj fino sliši v šoli ali pa v vrtcu: “Ej Sara a prideš malo sem”, kot pa “Ej Mejrema (kar je btw Marija…) al pa Abdurahmana a prideš malo sem”

Poznam en par, ki je dal svoji punčki ime Ajša zato ker jima je bilo ime in njegov pomen zelo všeč, pa imata kolikor vem oba izključno slovenske korenine.

Tudi meni je ime Sara zelo všeč!

Župa je juha po primorsko.

Sara je kristusova hći

Grdo je. Spomni na sranje. Sara, si že srala?

Sara je stara.

 

Sara, takoj srat!

Sara, kje je sarma?

Nikoli mi ni bilo všeč, zelo trdo zveni in vedno me asociira na sir, ne morem pomagat.

Sara, jaooo. Prepogosto in zato popolnoma nezanimivo ime. Lepše je Tara ali Lara, Kara…

To, da je pogosto, je samo znak, da je veliko ljudem všeč, torej je splošno mnenje, da je to eno tako luštno, prijetno ime.

Meni so “unikatna”, “posebna” in na vse druge načine ekstravagantna imena, tipa Ruj, Lun, Rinor, Leonit, Šana, Rinesa, Inaya in tako dalje, dosti bolj vprašljiva in se ne čudim, da je tako ime le peščici otrok in tega ne bi vzela ravno za kompliment…

Ampak, vsak po svoje, na koncu je še najbolj pomembno, kako človek svoje ime nosi in kako je njemu všeč. Okolica se vsega navadi.

New Report

Close