Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj podariti bolniku z rakom?

kaj podariti bolniku z rakom?

Na žalost sem imela nekaj ljudi okoli sebe z različnimi oblikami raka.

Vsakega sproti sem vprašala, če ima sploh čas, da se vidimo in če kaj rabi ali ima željo po čem
Vsi po vrsti so mi najprej zatrdili da ničesar, vsekakor pa ne sadja.
Ker sem bila z vsemi v res dobrih odnosih, so itak vsi vedeli, da s tem, ko vprašam, mislim resno in nič slabega in da jih na ta način še ne delam nebogljene. Kadar so kaj rabili, so rekli, če niso, tudi ok, prav tako, če jim ni bilo do obiska, je bilo razumevanje z moje strani.

In še sedaj na primer kolegici, ki je rak za njo, za nobeno darilo, niti za rojstni dan, ne prinesem nič, ker vem kako se ji je spremenil pogled na svet, in to pač upoštevam.

Puste senzo pr gmah
Jz pa mislim da se zdej mora filat z vsem zivim in mu kupujejo dodatke
In ker so dragi ne vidim razloga zakaj ne.olajsas druzini vsaj a 14 dni dodatkov.
Zakaj bi se delal da prides k zdravemu ce ni zdrav.
To je tko kot da bi imel zdravga za bolanga.
Zakaj se delat budalo z njega..itak s pogovorom hitro vidis al bi o tem govoril al ne.
Prevec se delamo enkrat pred drugim.

Res je, prosure in podobni napitki so za tiste, ki ničesar drugega ne spravijo več v sebe. Bolniki jih pa dobijo na recept, tako da res ne nosit tega.

Nič od hrane ali pijače tu lahko veliko sfališ vsaj prvič. Ko boš šla pa drugić na obisk takrat boš pa že videla ali pije kak poseben sok itd.
Odnes če je ženska kako aktualno revijo ali križanko. Prinesi ji dobro voljo in pozitivnost. Vzemi si čas in pojdita če lahko ven na sonček.
Prinesi ji smeh, prinesi ji ramo prinesi ji……


Vprašaj ga, če bi jo jemal, povej mu, če še ne pozna o CBD, ki zelo blaži probleme s kemoterapijo.

Hvala za pomoč. Odločila sem se za čisto klasično vrečko: kava, čaj, sok – bio variante in domači piškoti, s svojci se bom pa potem zmenila, kaj lahko kupim za drugič, da jim vsaj malenkost finančno olajšam. Kolikor sem se še z znanci pogovarjala, gredo najbolj v promet čudežne zelene rastlinice, ki so zaenkrat še nelegalne 😉

Če nimaš informacij, ne nosi nikakršne hrane, sokov, prehranskih dodatkov itd. Nekateri bolniki so na strogih dietah, drugi zaradi kemoterapije zelo občutljivi na vonjave, okuse itd. Tako da je lahko prinešeno popolnoma mimo…

Čeprav si že rekla, kaj boš, vseeno. Jaz hrane in pijače ne bi nosila. Raje nekaj drugega. Če rad bere, kako dobro revijo (bolj drago), če rešuje križanke, potem to, če rad posluša glasbo, kaj na to temo, če je veren, kako podobico, itd. Nekaj, kar je za človeka, ne pa za to, da ti potešiš svoje notranje vzgibe, da praznih rok ne moreš priti.

En čik marihuane.

Razumem in ravno zato, ker ne vem, kaj lahko in kaj ne, bom nesla nekaj splošnega, kar bodo ponucali domači, če bolnik ne more. Za naslednjič bom pa že več vedela.

Kava, čaj, sok in piškoti so tudi za človeka, so pa splošna stvar, ki jo lahko uživajo tudi domači, če bolnik ne more. Glede revij in križank, tu v bistvu zelo težko zadaneš, kaj je komu všeč, glasba je na netu, verni imajo itak že kup podobic, …
Za človeka pa nesem s seboj dobro voljo, smeh, optimizem, ramo, lepe spomine in vse, kakor je že ena zgoraj napisala – naslednjič bom pa tudi že vedela, kaj materialnega lahko dodam raven, da svojcem olajšam finančno breme.

Razumem in ravno zato, ker ne vem, kaj lahko in kaj ne, bom nesla nekaj splošnega, kar bodo ponucali domači, če bolnik ne more. Za naslednjič bom pa že več vedela.[/quote]

Vem, kaj misliš, ampak jaz ti to odsvetujem. Moja mama je npr. imela strogo dieto in marsičesa ni smela niti poskusit. In potem je bilo prav žalostno, ko so ji obiski nanosili to in ono, pa je lahko samo gledala :/

p.s. Saj veš, včasih si tistega, česar ne smeš, še bolj želiš.

In še, iz istega razloga ne bi nikakršnih prehranskih dodatkov. Tudi tega se je nabralo še in še, vsak je nekaj nekje prebral, slišal, videl, da pomaga, na koncu če bi vse to pojedla, bi bilo itak več škode ali koristi.
Če bi ji prinesla Ensure ali Prosure, bi mi ga pa verjetno vrgla v glavo, tako jih je bila sita :))))

Razumem in ravno zato, ker ne vem, kaj lahko in kaj ne, bom nesla nekaj splošnega, kar bodo ponucali domači, če bolnik ne more. Za naslednjič bom pa že več vedela.[/quote]

Vem, kaj misliš, ampak jaz ti to odsvetujem. Moja mama je npr. imela strogo dieto in marsičesa ni smela niti poskusit. In potem je bilo prav žalostno, ko so ji obiski nanosili to in ono, pa je lahko samo gledala :/[/quote]

Česa je bila (ste bili) pa najbolj vesela?
Tudi če ne bi bilo bolnika, bi nesla kavo in piškote, vsaj meni je neprijetno priti nekam praznih rok.

Kaj pa če prineseš šopek rož. Tulipani zdaj so prelepi, pomladni, nimajo pretiranega vonja. Jaz bi jih bila zelo vesela. Tako ne prideš praznih rok, je nekaj lepega in nič čudnega.

Če se je dovolj dobro počutila, našega časa in družbe. Sicer pa tudi tega ne.
p.s. Glede vonjav sem že napisala. Lahko so problem.

Razumem in ravno zato, ker ne vem, kaj lahko in kaj ne, bom nesla nekaj splošnega, kar bodo ponucali domači, če bolnik ne more. Za naslednjič bom pa že več vedela.[/quote]

Vem, kaj misliš, ampak jaz ti to odsvetujem. Moja mama je npr. imela strogo dieto in marsičesa ni smela niti poskusit. In potem je bilo prav žalostno, ko so ji obiski nanosili to in ono, pa je lahko samo gledala :/[/quote]

…in na koncu je bilo kaj? Lačna je umrla?

Vem, kaj misliš, ampak jaz ti to odsvetujem. Moja mama je npr. imela strogo dieto in marsičesa ni smela niti poskusit. In potem je bilo prav žalostno, ko so ji obiski nanosili to in ono, pa je lahko samo gledala :/[/quote]

…in na koncu je bilo kaj? Lačna je umrla?[/quote]

Si srečna, kaj? Mogoče pa kdaj izveš in izkusiš na lastni koži, pa boš izvedela.

…in na koncu je bilo kaj? Lačna je umrla?[/quote]

Si srečna, kaj? Mogoče pa kdaj izveš in izkusiš na lastni koži, pa boš izvedela.[/quote]

Izkušeno je že, zato pa sem to napisala, ker ko nič več ne pomaga, človek še jesti ne sme vsega. Brezveze in mukotrpno. Srečna?

Čas.

Si srečna, kaj? Mogoče pa kdaj izveš in izkusiš na lastni koži, pa boš izvedela.[/quote]

Izkušeno je že, zato pa sem to napisala, ker ko nič več ne pomaga, človek še jesti ne sme vsega. Brezveze in mukotrpno. Srečna?[/quote]

Ko bi vsaj vedela, kaj pišeš…

Ne rož, … jih je tudi naša dobila in njen komentar “saj še nisem umrla” 🙁

Izkušeno je že, zato pa sem to napisala, ker ko nič več ne pomaga, človek še jesti ne sme vsega. Brezveze in mukotrpno. Srečna?[/quote]

Ko bi vsaj vedela, kaj pišeš…[/quote]

Ne razburjaj se. Ti je samo vrnila, kar ti drugin dnevno serviras.

Tak bolnik ne pričakuje ničesar materialnega. Že to, da sploh greš na obisk, je zelo lepo. Pojma nimate, koliko ljudi se bolezni ustraši in jih ni blizu. Kot sem že napisala, najlepše je, če boš prišla še drugič, … Nekateri, ko vidijo bolnika shiranega, ne zmorejo več priti.

New Report

Close