KAJ POMENI NADPOVPREČNA SAMOINICIATIVNOST IN VISOKA MERA ODZIVNOSTI
Me res zanima.
Na nekem oglasu za delo sem prebrala to, kot pogoj in me res zanima, kaj to dobesedno pomeni, ker si enostavno ne znam predstavljati.
Ali to pomeni samoiniciativnost, da pač si samoiniciativen, ali da delaš namesto delodajalca.
In kaj je visoka mera odzivnosti? Da se odzoveš kadarkoli se delodajalcu sprdne? Morda ob polnoči, ob enih zjutraj, ko te skupaj s familijo dvigne pokonci, ker te nujno potrebuje ali kaj?
Beseda samoiniciativnost pomeni težnjo po lastnem delovanju. Je lastnost, oziroma značilnost človeka, ki sam da pobudo za neko delo. Pod visoko mero odzivnosti pa razumem, da se v določenih trenutkih zelo hitro odzoveš, oziroma reagiraš na dogajanje. Ni nujno s tem mišljeno, da si mu vedno na razpolago, pač pa da se znaš primerno in hitro odzvati na kakšne probleme pri delu, oziroma najti ustrezno rešitev.
To pomeni da sama vidiš delo, si ga sama organiziraš tako, da je v roku opravljeno, sama skrbiš za to da imaš vedno delo in da ne gledaš v luft, opozoriš na napake, iščeš rešitve, si olajšaš delo ….odzivnost pa pomeni, da če te nekdo potrebuje, je nek projekt pomemben, ki ima kratek rok ipd., da se znaš obrnit, hitro odreagirat ipd.. Možno da je za določeno del. mesto predvideno tudi dežurstvo. Pri nas recimo je. In ja, ko si dežuren te lahko kličejo tudi ob treh zjutraj.
Po pravici pa temu opisu zelo malo ljudi v resnici ustreza. Čeprav zase pa vsi mislijo da ustrezajo :).
To pomeni, da boš delala za male pare 24 ur. Bila šefku vedno na razpolago, morala kar sama videt delo, da ne bo treba njemu mislit in vse organizirat. Njegova edina skrb bo odprta denarnica v katero bo samo noter padalo.
potem pa si bo pobral dobiček, ki mu ga boš ti samoiniciativno in z visoko mero odzivnosti prigarala.
On pa bo seveda ves keš samoiniciativno pogrebu in se z zelo veliko mero odzivnosti odzval na vsako tvojo pritožbo in kritiko, tako da te bo na cesto vrgel. še posebej takrat, ko te ne bo rabil več.
Kaj naj bi pomenilo takšno besedilo, že veš.
Vse pa je odvisno od delovnega mesta, na katero se prijavljaš, (no, pa od podjetja tudi).
Takale samoiniciativnost in odzivnost je naprimer pri nekem Vodji razvoja, ali Strokovnemu sodelavcu za lalala…, malo drugače mišljena kot pri nekem Prodajalcu, Referentu v administraciji, ipd.
Ali pa ima delodajalec dejansko slabe izkušnje
Mi smo pred časom imeli na usposabljanju človeka, ki bi ga kasneje redno zaposlili, ne ravno slabo plačali, še posebej ne za to branžo v gospodarstvu in za potrebno izobrazbo za tisto delovno mesto.
Odredil si mu delo, pojasnil, kaj, kako, zakaj, vse pokazal … ko je končno zaključil, je obsedel in ni niti povedal, da je zaključil. Da bi si po nekaj časa sam našel še kaj za naredit – niti slučajno. Da bi priskočil sodelavcu, ki še ni končal (primerno večji obseg dela) – niti slučajno.
Ja, in ko je 3x kihnil, je šel k zdravniku in na teden bolniške.
In potem se je dobesedno čudil, ko mu je lastnik podjetja povedal, da ga žal ne bo zaposlil.
Žal je tudi veliko takih, ki znajo samo goflat na delovnem mestu. Sama usta so jih, delajo pa nič. Ampak taki pri šefih najbolje uspevajo. V njihovih očeh so samoiniciativni in zelo odzivni.
Žal pa ne vidijo, da delo podtalajo sodelavcem, ki sploh ne vedo, da to ni njihovo delo. ko pa to izvedo, je žal že prepozno.
po vse verjetnosti že goflač dobi vse zasluge.
Šefe pa en klinc briga.
Ne vem, ali so taki bedaki, slepi ali pa jim tko paše, važno da je delo narejeno.