kaj pomenijo črke L in N
Pohvalno, da veš. Toda ali se zavedaš, da bo lahko oseba (ki sprašuje) zaradi neznanja/nepazlivosti zaradi tebe dobila električni udar.
Ali bi tudi nekomu, ki ne zna voziti avto, tudi tako na daljavo svetovala kako se zažene avto in prestavi iz mirovnega položaja menjalnika??[/quote] Avtor po moje ni nepismen. Verjetno ve, v kolikor že na obstoječo instalacijo nekaj montira, da mora varovalko odvit. V kolikor pa priklapla kakšno tehnično stvar, jo bo pa skuril, kar bi bilo škoda. Predpostavljam, da je možnost udara minimalna, razen če ni en anti. Pa da vidimo kaj je z njim. Kličem : Ron javi se, Ron javi se..tutu…tutu, počakajmo.
Oj ron. Branje je bilo zanimivo, zabavno in poučno. Glede na en tekst o električnem udaru, me je mal zaskrbelo, pa sem zato pocingljal, da se javiš. Ron je živ. Včasih imam sam cirkuse, ker mnogo priklapljam, pa se mi marsikaj dogaja. Pazim vedno, da ni vode oziroma vlage v bližini in itd. Sem že tudi mrtev kabel odrežal, pa me je streslo kot psa. Dva sta bila skupaj pa po pomotoma onega pod tokom odrezal.
pokliči mojstra, 08.02.2012 ob 15:30
Pokličeš usposobljenega električarja, da on izvede priklop.
Eni se pa res igrate z življenjem. Upam, da ne bo nihče tako “ustrežljiv” in ti odgovoril (jaz vem, pa ti v tvoje dobro ne povem), ker nekdo ki je tako nepoučen o tem naj nikoli niti ne poskuša karkoli v zvezi z elektriko postoriti sam.
Mi smo poklicali usposobljenega električarja, da je potegnil nov vod in priklopil štedilnik. Prišel je s še enim delavcem in sta usposobljeno naredila, kar je bilo treba. Tako usposobljeno, da se je zgodilo ravno to, kar napoveduješ, da se bo zgodilo amaterjem. Električarja smo klicali, da bi prisel popravit, preden s svojim mojstrsko opravljenim delom koga do konca ubije, a se ni oglasil. Tako nam ni preostalo drugega, kot da smo najeli še enega električarja, očitno manj usposobljenega, ki je vse popravil in do danes ni bilo več nobenih pretresov.