Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj ponuja Zavod za zaposlovanje?

kaj ponuja Zavod za zaposlovanje?

Ali je treba nadomestilo za brezposelnost potem, ko se zaposliš tudi vračat? Ali je treba vračat samo dsp?

V času zaposlenosti se je plačeval pri plači prispevek za zaposlovanje, zato se ne vrača.

Sem se imela sreco da sem imela eno celo leto javna dela. Kolikor vem, pošiljajo tudi na usposabljanja za 3 mesece in s tem so dolžnosti do tebe na zavodu opravili, zaposli pa te tam itak ne noben, zdaj bodo ti ljudje na usposabljanjih nadomeščali dopuste redno zaposlenih itd.

Moras malo pazit kako in kaj! Ker nekaj vzameš, pa odpadejo druge opcije.

DSP ni več potrebno vračat od februarja 2017, zato ga jaz zdaj ponovno prejemam. je bilo o tem tudi v časopisu, menda februarja, da so ukinili vračanje DSP. Prej sem bila pa par let brez ker ne nameravam vrnit nič ker nisem jaz kriva da so razpisi lažni, že oddani, in da se na zaposluje diplomantov, ker pač nimamo 10 let izkušenj z pucanjem wcjev.

Otrok, ki nima statusa dijaka ali študenta, mora biti obvezno prijavljen na Zavodu za zaposlovanje, če ga želijo starši uveljavljati kot olajšavo pri dohodnini.

Jaz sem z malo vztrajnosti dobila izobraževanje na povsem drugem področju kot je moja izobrazba in kot to kar sem 20 let delala. Želela sem popolno spremembo.
Po končanem tečaju sem dobila izobraževanje na delovnem mestu. Ves ta čas sem se res učila, spraševala, brala vse kar sem našla, na delovnem mestu ravno tako in na koncu izobraževanja sem dobila zaposlitev za določen čas s pomočjo subvencije. Tako, da se da samo moraš točno vedet kaj si želiš in poiskati informacije sam in potem delat.
Razpisi se ves čas menjujejo zato nima smisla spraševati tukaj. Sledi strani zavoda in ko najdeš kaj primernega sebi stopi sama do svetovalke in povej, da je to tisto kar si v življenju želiš. Srečno.

tudi jaz sem preko Zavoda delala javna dela, ampak niti 9 mesecev ni bilo, ker sem bila v šolstvu in so vmes neka pravila spremenili. tko da je zmanjkalo celo za denarno nadomestilo (neka malenkost ti menda pripada potem še 3 mesece, ko službo izgubiš).
tako da lahko rečem, da so mi pomagali. samo malo manj kot drugim, ki so se v javna dela vključili kje drugje, ne v šolstvu.

Po enem letu v JD na šoli se dobi 3 mesce 585 evrov odpravnine, meni se ni zdelo malo.

o, to je pa zgolj malo manj kot sem jaz plače imela. no, jaz sem bila za to prikrajšana, ker za to nadomestilo moraš biti aposlen vsaj 9 mesecev. meni so se pa JD prekinila prej. 🙁

Mislis nadomestila na Zavodu za zaposlovanje?

V ZDR-1 je sicer predvidena odpravnina pri izteku pogodbe o zaposlitvi za dolocen cas, a je javno delo (izrecno zapisano!) ena od tistih izjem, kjer odpravnina ne pripada.

Barca po 9mescih javnih del ti pripada 3mesecno nadomestilo na ZRZS.

https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/prijava_brezposelne_osebe/denarno_nadomestilo

Tole ti pripada, kot vsem zaposlenim.

Ljudje kar pogumno če imate pogoje, izkoristite.

Barca JD so maximalno 1leto za navadne delavce, zato nevem kaj bluziš o ZDR-1, kjer so pogoji 10 let in več? Delovne dobe ne moreš podaljšat za 10 let v JD.

Poznam pa več ljudi, ki so žal delali manj ko 9 JD mescev da niso prejeli tega nadomestila. Žal, tak je sistem, sočustvujem.

Citirala sem tekst, kjer piše o odpravnini (!), ne o nadomestilu na zavodu za zaposlovanje.

Že pri določeni starosti so JD za 2 leti (nikjer nisem pisala o kakih desetih letih…).

Mislis nadomestila na Zavodu za zaposlovanje?

V ZDR-1 je sicer predvidena odpravnina pri izteku pogodbe o zaposlitvi za dolocen cas, a je javno delo (izrecno zapisano!) ena od tistih izjem, kjer odpravnina ne pripada.[/quote]

Odpravnina je isto kot nadomestilo ?

Mislis nadomestila na Zavodu za zaposlovanje?

V ZDR-1 je sicer predvidena odpravnina pri izteku pogodbe o zaposlitvi za dolocen cas, a je javno delo (izrecno zapisano!) ena od tistih izjem, kjer odpravnina ne pripada.[/quote]

Odpravnina je isto kot nadomestilo ?[/quote]

Seveda ne.

Odpravnina je isto kot nadomestilo ?[/quote]

Seveda ne.[/quote]

OK, hvala. Odpravnino izplačuje delodajalec in nadomestilo zavod za zap ! Ali kako drugače?

Seveda ne.[/quote]

OK, hvala. Odpravnino izplačuje delodajalec in nadomestilo zavod za zap ! Ali kako drugače?[/quote]

Drži.
In za oboje so določeni pogoji, kdaj se izplača in kdaj ne.

New Report

Close