Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kaj pravi R.Kerševan o življenju?

Kaj pravi R.Kerševan o življenju?

Na, spet sem vsa evforična in vsa na trnih in
vsa jezljiva, ker so mi ušli tisti posti čez stotko,
kar je bilo spoznavanja med šefico in Bgv, bemtiš!
Ampak, sam da se men “ofna”, da pridem dol, da vaju dobim v pesti, da …… no, vse mi je ušlo, ker me ni bilo in ker vas ne utegnem prebrati. Upam, da bo zadeva danes kaj boljša, kajti jaz sem tako presneto dobro razpoložena, da mi veselje sili iz ušes (če ni to uno, kva je že, ušesno maslo, ali kaj že, bah, sej sploh ni važno, vsaj slišim malce bolje, pa naj prileze ven veselje ali pa kaj drugega !).

Torej, veselje mi polni celo obilnost in okroglost trupla, ki je postalo za dva kilograma težje, ne vem, kje vraga sem jih našla in vzela za svoje, kot bi mi res bili tako nujno potrebni, kje se mi to pozna, ko sem cela kot en v servet zaviti in s cvirnom prevezani štrukelj, pripravljen za vzdigovanje in kuho. No, to z vzdigovanjem niti ni tako slabo, ane, iz malega nastane, če se človek le malo potrudi, kar nekaj velikega in uporabnega, na vsak način. Eh, fuj, kako sem neumno začela to zadevo, ampak je res tako: ženske postanemo sčasoma kot kvašeno testo: na eni strani phamo notri, na drugi leze ven. Izvzemši Nikito seveda, pa Barbaro in našo bubano Lili, te so kot una drobcena mala bitjeca, ki jim pavimo molji: jejo jejo jejo, pa nič, nič in nič!

Ampak, življenje je lepo, življenje je sladko, življenje je zato, da ga užijemo v vseh rečeh, v hrani, v telesni ljubezni, v duševnem skladju s seboj in s svojo okolico, z naravo, s prijatelji ……

“Kdor se veseli življenja, se ne sprašuje, zakaj živi in ne razmišlja, zakaj sonce sije. Zvečer se zahvali dnevu in po prespani noči objame svit, poljubi jutro, v novi dan se mudi.”

In še tale:

Živimo, ko smo polna reka. Širimo bregova, naj ječita. Pljuskajmo čez njiju, da kot v nižinah Nila, na rodnem blatnem polju dozorimo v klas, v žito svojega življenja.”

Tako, tole je o življenju zapisal R.Kerševan in bogme, rada bi ga spoznala, zelo rada. Pisal mi je na kožo, pisal je o rečeh, ki meni veliko pomenijo, zapisoval si je misli o svojih doživljanjih vsega in ničesar, zapisoval je v temi in ob luči svojega življenja, našel je v sebi ogromno misli o ljubezni, o upanju, posvetil se je globokemu razmišljanju o človeku, življenju, duhovnosti …..

Naj nas danes v sredo popelje njegova gornja misel o življenju, naj danes iz nas življenje kipi s tisto silo in močjo, da bo predrla bregove in da bomo dozoreli drug ob drugem v cvet, iz katerega bomo pulili latice in se spraševali: je dober, ni dober, je moj, ni moj, me ima rad, me nima rad, bo danes gori, ne bo danes gori, bomo noreli, ne bomo noreli, bomo veseli, ne bomo veseli, bomo duhoviti, ne bomo duhoviti, bomo spustili kakšno noro, ne bomo spustili nobene nore, bomo norčki, ne bomo norčki …..

Prijatelji, lep sončen dan (aha, in danes grem spet v “ta glavno mesto naše”).

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

JUheeeejjjjj!! Tud en dons nekej trga heheheh!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

ha tisto glavno se pa ni izpisalo hudimrja..čaki da popravim…juhej!!

/SAMO JEDNOM SE ŽIVI!!!/>

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

hahahaha prau pa naj bo tko!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Marija ,kaj naj rečem ?
lepo si napisala vendar sem malo razumel ….hehhehehehehe

Vseeno lep pozdravček,tebi in vsem mojim prijateljem ,žal sem se obesil ravno za tvoje krilo ….

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

Hej, štumpi, kot sem rekla, ni da bi zajček verjel :)))))))))))

wellcome in cmoka!

jojjjjjjj Štumpiiiii *****************++++++++++++++++++++++++*********************

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

tudi tebi ++++++++++**********************+++++++

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

zdej bom pa jokala šmrc šmrc.šmrc…čaki kako reče Mariči..ti vragec črni..pa dej no tuki te pogrešamo za božjo voljo..pust na mir mal vrata!!Sej bodo počakala…naujo nikamor ušla…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Štumpi, Štumpi, ne veš, kako sem te vesela,
ti se kar drži mojega krila, pa ti potem pokažem
še štumpantlne! Dobrodošel spet nazaj, hej,
in veselo in lepo se z nami imej!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

He , he …. kaj si mi ti dober :))))

Ej , sonce , kako kaj vrata ?

Nikitka je prav vesela , ko najde kje Štumpa

ti samo izivaj H U D I Č A…… še sam ga včasih ne morem brzdati….hehehe

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

Hehe, iz mojih izkušenj, štumpi dragi, še hudič včasih pred nami pobegne :)))

heheheh, prav imaš!

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

Tudi mene veseli da si se oglasila !
Kako pa Jahalne vaje …heheheh

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

Tole povem pa kliznem :))
vaje in konjček oki, le Nikitka nekam čudno in težko hodi :)))

že kidam, u lijevo….

Če odgovorim v tvojem stilu – ajajajajajj , jahalne vaje :))))

Nikitka trenira , trenira , ni hudič , da enkrat ne bo šlo

ti samo tereniraj ,s tem lahko faj utrdiš prave mišice….

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

New Report

Close