Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj predlagate, ji dam še eno šanso?

Kaj predlagate, ji dam še eno šanso?

Edina varianta, da je vzameš nazaj, da je do 55 tega leta pod popolno fizično kontolo. Imaš dostop do vseh njenih socialnih omrežij. Povsod in vedno je s tabo. Hiša pod kamerami in ne sme sprejemati moških obiskov, niti nenapovedano od doma. Ima montirano sledenje lokacijam. Skratka kontrola, če želi obdržati zakon. Če ji zakon kaj pomeni, ji to ne bo pretežko.


Ko ga šiša. :))
[/quote]Dobr si ga,
Nevzgojenc.

Bi ti to naredo svoji? Kaj bo tak tip delal ko bo prišo domov, prečekiral njen telefon in kamere? To ni zagotovilo da ne bo varala. Če hočeš varat varaš, ne glede na nadzor. Zaupanja se ne da nadzirat in brez zaupanja ni zdrave zveze.

Je pa pogumna, da se takole nastavlja z drugim pred hišo. A nimata nobenih sosedov, otrok se pa je igral v sobi? Škoda da ju nisi slikal.

Kaj naj ti rečem, če je zgodba resnična, bodi takten. Jezo spravi ven s kakšno drugo dejavnostjo, recimo šport ali nov hobi. Pred njo poskusi bit skuliran, miren. Denar začni dajat na stran v kakšno nogavico in se pripravljaj tudi na morebitno ločitev, če vama ne uspe to prebodriti. Prevaranti znajo zelo dobro manipulirat, lagat, igrat žrtev pred ostalim sorodstvom, v primeru ločitve tudi na csdju. Samo se ne maščuj, da bi ji vrnil na podoben način s kakšno ljubico. Čeprav vem, da bo ti to zelo težko, poskusi bit hladno prijazen do nje, če je vsaj malo človeka v njej, ji bo to velika kazen. Samo ne daj ji veselja s kakšnimi izpadi, vse to bo izkoristila v primeru ločitve. Če boš jo še imel na sumu, pridobi in shrani dokaze, recimo kakšna sporočila, klici, slike.

Glej in premisli, zakaj je do tega prišlo? Je doma vse štimalo? Ponavadi pride varanje na vrsto takrat, ko je doma zadeva mrtva.

Hvala vsem. Se počutim bolš.

Hear, hear, pomeni, sliši, sliši, ali v dobi interneta, preberi, preberi.

Bi ti to naredo svoji? Kaj bo tak tip delal ko bo prišo domov, prečekiral njen telefon in kamere? To ni zagotovilo da ne bo varala. Če hočeš varat varaš, ne glede na nadzor. Zaupanja se ne da nadzirat in brez zaupanja ni zdrave zveze.
[/quote]

Sem ženska 60+.

Poznam nekaj primerov, ki so sami prostovoljno s popolno predanostjo družini spremenili svoj prejšnji jebiveterski odnos, ker so hoteli obdržati družino in so po zunanjih obveznistih takoj leteli domov in se v celoti posvetili domu. Vztrajnost se jim je poplačala, da so sestavili razsuti zakon in odnos. Danes pa je bolj malo ljudi tako vztrajnih in predanih??

Sem ženska 60+.

Poznam nekaj primerov, ki so sami prostovoljno s popolno predanostjo družini spremenili svoj prejšnji jebiveterski odnos, ker so hoteli obdržati družino in so po zunanjih obveznistih takoj leteli domov in se v celoti posvetili domu. Vztrajnost se jim je poplačala, da so sestavili razsuti zakon in odnos. Danes pa je bolj malo ljudi tako vztrajnih in predanih??
[/quote]

Ljubezni se ne da izsiliti.

Strinjam se z osebo, ki pravi, da se najprej pomiri, ker najslabše odločitve so v jezi ali pa ko vse v rožcah vidiš, torej brez razuma.
Škoda, ker nisi slikal. Tako bi imel tudi dokaz, da se kur*ba okrog.
Ne bo se ponovili, my ass, pa ona ga je zapeljala.
Če imaš denar, bi se sama lepo mirno obnašala, najela detektiva. Tako jecnanj možnosti, da nagaja z otrokom. . Če je taka packa, v vsakem primeru najdi dobrega odvetnika. Kot omenjeno, predno karkoli narediš, si pripravi svoj teren.


Daj nehaj no, kot samski sem natepaval poročene, radodajke so bile že pred zakonom, v zakonu so samo nadaljevale to kar so znale kljub temu, da so imele povsem dobre može, ki jih niso bile vredne.
Avtor, vse so ti že napisali, odločitev je tvoja. Natika ti rogove in še jih bo, takih ne ustaviš. Jih poznam.
Pravzaprav takih žensk in tudi moških ni tako malo, na tebi je, da oceniš koliko te moti. Smo različni, ponos je nekaterim svet, mnogi ga ne poznajo.
Kot je bilo že zgoraj omenjeno, nobene panike, nobene kontrole, ne izplača se trošiti moči, bo brez učinka.
Vzemi si čas, nikamor se ne mudi in trezno premisli kako naprej. V primeru ločitve se začni pripravljati in skrivnost strogo obdrži zase, navzven popolnoma normalno obnašanje. Saj veš; črni fond, v skupnost ne vlagaš nič, na skrivaj preštudiraj zakone o skupni lastnini, skrbništvu… Priprava lahko traja eno leto ali več. Mirno in razumno, strah in negotovost pred prihodnostjo bo vsak dan manjši.
V uteho, nisi edini v takem položaju, malo morje podobnih zgodb.
Veliko sreče v pravi odločitvi.

hmm, to pa postaja zanimivo…, če je pa to naredila pod skupno streho, pol pa ni dileme, odklop.., ker s tem pokaže, da ne ceni tvojega truda in dela vloženega v skupni dom in s tem ni zajebancije, saj tak človek nima realne predstave o življenju, ene stvari so svete. To izpade tako kot, da te partner v poslu, biznusu izda in je ogrožena tvoja eksistenca.
No ja.. edin, če je ta streha bolj njena kot tvoja po finančni strani ali sami nepremičnini 1+1=2, pol pač ima neke bonuse, ker ne moreš ti nje podit iz njenega doma ampak se moreš ti umaknit. Tak je lajf.

Če ni tole spet zgodbica za klike in ji bodo čez nekaj časa dodali priponko. Ampak, ok recimo, da je res.
Ji dati še eno šanso? Glej, vaza je razbita. Lahko jo bosta še tako lepo zlimala nazaj, cela ne bo nikoli več. Lahko, da gre določeno število oseb preko tega in kao vse pozabi. Večina pa tega ne more.
Mene je najbolj zbodlo, da je priznala napako – ampak kriv je pa on – mati božja, a je lahko še bolj prozorna. Je polnoletna in opravilno sposobna!? Je. Zato je krivda za njeno dejanje, izključno njena. Taki ljudje so zahrbtneži in varalica ostane varalica. Zgoraj je nekdo napisal, da se lahko totalno jebiveterska oseba čisto spremeni. Morda, ampak tisti prevarani pa ji bo težko spet popolnoma zaupal. Stvar pragmatike ali računice. Zaupanja pa zagotovo ne.
Ok. Skregala sta se že. Zdaj vse lepo prespi, razmisli kako naprej, ostani mrtvo hladen, zgolj hladno vljuden in razmišljaj. Nikakor ne začni izvajat nekih [hashtag=kontrolfrikarski]#kontrolfrikarski[/hashtag]# dejanj. To je ponižujoče predvsem zate. Obnašaj se čisto normalno, le z veliko mero distance do nje.
Razmisli kako bo oz bi bilo s premoženjem in skrbništvom. Čigavo je kaj. Poskrbi za pomembne dokumente (za vsak slučaj) in ji spravi na varno. Črni fond je bolj vprašljiva zadeva. Na sodišču (če prideta do tam) vedno lahko zahteva izpiske vseh tvojih prihodkov.
Če je res privlekla tega dedca v vaš dom, potem nimam besed ne opravičila. Res, neke stvari so svete in o osebi, ki to umaže … nimam besed.
Si pred težko življenjsko odločitvijo. Vseeno pojdi do dobrega odvetnika (za ločitev ga ne potrebuješ, ker so postale že rutinska zadeva), za nadaljevanje pa morda.

Zanimivo, da s to zgodbico hraniš hijene na anonimnem forumu, ki služi s kliki. Kaj to pove o tebi? Si tako deloval tudi v zakonski skupnosti?

Ljudje dragi moji, niste realni. Nikogar ne boste suvali čez vrata, ker niso časi taki, da se bi ločevali kar po tekočem traku. Vsak za sebe danes človek z eno plačo težko preživi. Kam boste šli živet? K mamici? V najem s svinjsko visoko najemnino? Drugemu partnerju pod streho, kjer ni nič tvojega? Boste prodajali nepremičnino? Boste otrokom vzeli dom katerega so bili navajeni ? Se boste selili in spreminjali naslove na dokumentih? Boste dajali za preživnino? Boste otroka spoznavali z novimi partnerji katerim bodo šli na živce in si jih podajali z bivšim kot odvečne mačke? Kdo vam bo otroke čuval? Kaj boste naredili, ko boste spoznali, da je vaš naslednji partner še slabši? Pa to še ni vse, je še polno drugega obstranskega sranja, ki ga prinese ločitev.
Lepo se boste usedli, požrli svoj prizadet ego in se pogovorili. Pa ne se pozabit vprašat kakšen je bil vaš delež, da je prišlo do tega.
Na koncu marsikateri obžaluje, ker se takrat ni znal pogovoriti in oprostiti, ko je bil še čas.
Odrastite!

Pravijo, da ena laž vrže dvom na vso nadaljnjo resnico.
Če ji lahko oprostiš, pozabiš in ji tega nikoli več ne mečeš naprej, potlej imata šanso, seveda ob pogoju, da je ona od tu dalje čista ko suza. In ti tudi, da ne bo pomote.
Je pa to igra z živci. Vsakič, ko se boš zdaj vozil domov, boš gledal sence, vsak sms, ki ga bo dobila, ti bo dvignil vse nerve, ko bo zamujala domov boš razmišljal s kom je in kaj počne…ne vem.
Tvoje življenje je, ti boš s tem živel in šel zvečer spat. Če imaš miren spanec in si pomirjen s svojo vestjo, potlej je to to. Če ne spiš dobro in te vse žre, potlej pa tako življenje ni vredno. Predstavljaj si še naslednjih 50let takih. Gre? Ne gre?

Ne se ločit (enkrat že ampak ne še sedaj) in zagreni ji življenje. Ostani v hiši, uredi si svojo sobo, bodi z otrokom, finance itak ločene, ampak ne ji dat zadovoljstva z ločitvijo, ker očitno njej ne bo hudo če greš. In ne dovoli da kdorkoli hodi po tvoji hiši. Nikoli več ji ne zaupaj in tretiraj jo kot… slabo cimro.

Hvala še enkrat vsem, nisem pričakoval tolk odgovorov. Romanca traje že dlje in med nama je končano. Njemu zakona ne bom uničil zavoljo otroka. Gre začasno k bratu zaradi moje trme. Bom že preživel.

Ta tvoj post se bere kot , da si se ena varalica vec, ces sej me tako ne bo zapustil, ker nima kam it, otroci ne bodo imeli kje zivet. Ja veliko je takih in zaradi tega trpijo, otroci pa v tem se veliko bolj! Verjamem, da je avtor v tem postu sposoben in se ne bo pustil ponizevat za voljo ekonomske situacije. Ne rabi sedaj na horuk oditi, ampak taktno, pac naredi si rezervo, ce bo partnerka se srala okoli. Nekateri prav rabijo to solo, da spoznajo, koliko so pa sami sposobni kar se tice ekonomske racunice in s tem jim zraste tud samopodoba. Ravno v stiskah se ljudje iz misi lahko prevelijo v volkove.

Ta tvoj post se bere kot , da si se ena varalica vec, ces sej me tako ne bo zapustil, ker nima kam it, otroci ne bodo imeli kje zivet. Ja veliko je takih in zaradi tega trpijo, otroci pa v tem se veliko bolj! Verjamem, da je avtor v tem postu sposoben in se ne bo pustil ponizevat za voljo ekonomske situacije. Ne rabi sedaj na horuk oditi, ampak taktno, pac naredi si rezervo, ce bo partnerka se srala okoli. Nekateri prav rabijo to solo, da spoznajo, koliko so pa sami sposobni kar se tice ekonomske racunice in s tem jim zraste tud samopodoba. Ravno v stiskah se ljudje iz misi lahko prevelijo v volkove.
[/quote]

Se že nekaj časa na svetu, veš. In koliko si staro ti bitje? 20 let mogoče? 🙂 Slej ali prej se vsi spustijo/te na realna tla. Na žalost, šele takrat, ko je prepozno.

Brez skrbi, zagrenil si ga bo tudi sebi. Še najbolj pa otroku.

Seveda boš preživel. Torej, če prav razumem … gre ona h svojemu bratu, ker si ti trmast in ti ni do lepljenja razbite vaze. Ok, razumem. Kaj pa bo rekla bratu, zakaj se seli h njemu? Nekaj je oz bo morala povedat.
Romanca traja že dalj časa. Ok, razumem. Ni ti do tega, da njemu uničiš zakon. Pa si siguren, da njegova žena že ne ve? Zagotovo ve, če ne, bo zvedela v kratkem. Ker bo začela ta, ki se seli h bratu, delat scene. Ne bo mirno prenesla, da bosta ona dva “kao zgledna zakonca”, ona pa je morala spokat.
Še bo štala, verjemi. Le ti ohrani dostojanstveno držo in zgledno skrbi za vajinega otroka.

Če mož ali žena ne izgleda slabo, bo prišlo slej ko prej do tega, ker taki imajo oboževalce in jim pihajo na dušo. Večno “ne” se ne da govorit. Doma nastanejo problemi in tud drugje nastane napaka…
Midva nimava teh problemov, sva oba podpovprečna in brez oboževalcev.

Tole drži. Moj bivši je bil lep ko bog. Neprestano so se mu babe metale pod noge. Enkrat pa je pač podlegel.
Zdaj pa, ko imam silikonske dojke, sem jaz na udaru. Težko se zadržujem, saj mi dvorijo tudi taki tipi o katerih sem nekoč lahko samo sanjala. Trenutni partner pa ni ravno poskočen v postelji.

To je najboljša taktika in strategija.
Odnos moraš končati, da bo vedela, da z nekom, ki vara ne želiš imeti nič. Če te ne bo vzela resno, potem si ti tisti, ki se ne spoštuješ dovolj in te tudi ona ne bo (varanje je tudi eden izmed posledic nespoštovanja človeka). Moraš vedeti tudi, da ljudje ki varajo nimajo pravih vrednot, npr. zvestoba ni njihova vrednota. Vrednote pa se spreminjajo samo dolgoročno. Zato pravijo, da tisti, ki vara, vara stalno, ker ni enostavno spremeniti svojih pogledov na svet. Če pa jih ljudje spremenijo, moramo na lastni koži spoznati, da nekaj ni ok s prepričanji, ki jih imajo v sebi.
Nekateri ljudje res naredijo napako in jim je nato zelo žal in spremenijo stvari. Za to, pa je najboljše, da je človek ločen od partnerja, da ima možnost doživeti kako je živeti brez partnerja, pa tudi da se ima možnost čisto po svoji volji odločati ali bo hodila na zmenke s tem človekom, s katerim so se začele razvijati stvari ali celo nekom tretjim ali da bo vlagala v odnos s teboj. Če se bo odločila, da vlaga v odnos s teboj, potem boš doživel.
En mesec jo daj na stran, minimalni stiki in pogovori. Videl boš kako bo v tem času reagirala, če bo sploh dala kakšne znake, da ji je mar.
Potem jo lahko počasi spuščaš blizu, da se pogovarjata. Ampak to ne pomeni, da jo v nekaj tednih vzameš nazaj ali da se srečujeta in imata v tem času na koncu srečanja celo spolne odnose.
Dobro je, da vidi, da živiš življenje, ko bosta narazen, naprej in da to ve tudi ona. Da greš tudi ti ven s prijatelji, da grem kam sam npr. na kakšen hrib, da se udeležiš kakšnega dogodka, da se vpišeš v kakšno društvo … Verjemi, da nasprotno stran vedno stisne, če ima občutek, da partner dobro živi življenje tudi brez njega in da ne travmira. Takšna samozavest je privlačna.
Glede otrok pa. Prosi za stike, vendar ne tečnari, če jih omejuje. Iz izkušenj ti povem, da tako narediš največ. Ženske prej kot slej ugotovijo, da če so same, da je prav fajn, če si kakšen vikend odpočičejo od otroka in imajo čas zase. Si pa ustvarjaj dokaze, da si želel ohranjati stike npr. da glede tega z njo komuniciraš preko sms-jev ali pisno preko e-maila.
Če hočeš iti po pravi poti zdrži ta sistem, da živita vsak na svojem koncu brez spolnih odnosov vsaj pol leta. Pogovarjajta se. Vzrok za varanje je (če ga ni, je to znak za rdečo luč!). Do tega morata priti in to tudi reševati. Šele po pol leta, če se bo res trudila, jo vzami nazaj.

Drugače sem mnenja, da bo enako kot pravijo drugi – varala bo naprej (volk menja dlako, naravo nikoli).

Jaz sem imela izkušnjo z varalico in ti povem, sem tako kot mnogi obupala. Sva imela celo štiri takšne epizode, ko sem ga vzela nazaj in to me je zelo izčrpalo in na koncu celo precej uničilo.

Vedno rečem, daj priložnost, ampak samo enkrat.

New Report

Close