Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj res mislite, da vaši riti avtomatsko pripada avto?

Kaj res mislite, da vaši riti avtomatsko pripada avto?

sem tista mamica iz spodnje teme, ki jo avtorica omenja.

Kot prvo čeprav sem iz Ljubljane imam do prve avtobusne postaje 15 min hoje, da bi prišla do vrtca bi morala na določen avtobus. Tam imam od postaje do vrtca celka 7 minut hoje, potem čakat nov avtobus za starejšega v 2.razred, tam je od busne do šole manj ampak samega ga še ne morem pustit ob tisti cesti, potem na 3 avtobus do moje službe, 20 min vožnje, kjer je od postaje do službe 10 min hoje. Potem 8 ur na polno delat in vse nazaj jovo na novo. Da fizičnih stvari ki jih prenašam s sabo za tameladva in mojo službo sploh ne omenjam. Če bi pa bil dež pa še marele, najmanj 2. Kje naj vse to odlagam, če avta nimam? Pa po službi grem velikokrat še v trgovino da imamo kaj za jest, vrečke naj prenašam po avtobusih in celo pot domov? Pa poleg službe in šole in vrtca imamo tudi druge dnevne obveznosti, naprimer kakšni nastopi tamalih, pot na banko, pošto, kakšni obiski, bohnedaj k zdravniku, itd, itd, itd Bi blo smešno da si lahko privoščim avto ampak rajši hodim na bus in izgubim 3 ure na dan za nič!

Avtorica počasi mi greš zelo na živce, ker misliš da veš vse a v resnici nimaš pojma. Ti imaš svoje življenje in tako ti ustreza, ostali imamo svojega in nikoli ne sodi knjige po platnicah. Da me obsojaš zaradi 1 avta, tebe res ne bi želela imeti za kolegico!!

Ne obsojam enega avta, ampak dva, tri, štiri avte na družino. In da vsak s svojim leze v center, ki tega ne prenese. Kdo ti brani razvažat svoje otroke okoli z avtom? Verjetno bi tvoj mož, če ga imaš, enako rekel, da mora z avtom v službo, da razvozi otroke, ki so potem dvakrat razvoženi. Tudi on iz istega razloga ne more na avtobus.

Sploh pa nisem jaz tista, ki stokam. Vi stokate že par dni zaradi zaprtega voznega pasa, ne jaz. Torej ste vi tisti, ki imate problem.

ne da mislimo da naši riti avto avtomatsko pripada ampak si ga kupimo z lastno zasluženim denarjem ker nam ga nihče ne podari

Potem si pa s tem istim denarjem plačajte še parkirnino v mestu in nehajte cviliti, ker pri takšni količini avtomobilov ni in ne more biti brezplačnih parkirišč. Jaz ga plačam z veseljem, ko ga rabim, ker sem vesela, da ga sploh dobim. Da ga težko dobim, lahko pomeni samo eno, cena parkirne ure je prenizka.

To ven metanje jaz pa imam denar, kupil sem avto potem izpade smešno, ko ob vsaki priliki pišete, da vas bo parkirnina uničila.

pred leti sem 5 let živel v jubljani. vedno sem uporabljal mestni promet. že takrat je zelo zadovoljivo funkcioniral, danes verjetno še bolje. dejstvo pa je, da ne more avtobus vsakega posebej pobrati pred domom.
tudi pri nakupu nepremičnin je v tujini zelo pomembno kje se le ta nahaja, kako daleč je vrtec, šola, zdravstveni dom, kakšne so povezave do nakupovalnega centra, marketa, centra mesta itd….v tujini v večjih mestih so to zelo pomembni podatki.

mislim, da so avtobusne proge tako speljane, da so ustrezno povezane vse pomembne ustanove, včasih pa je pač treba počakati par minut ali narediti par sto metrov peš.
za čas ko je dež, so pa tudi izumili dežnike in pelerine.

Vem kaj je hotela povedati avtorica in se strinjam z njo. Če živiš v bloku, ti pripadata(si jih zakupil) maksimalno dva parkirišča. Problem nastane, ko jih je v družini več avtomobilov kot jim pripada parkirišč. In ti potem smetajo po pločnikih in zelenicah. Da bi pa kdo kupil še dodatno garažo ali najem parkirišča to pa ne. Živim izven Lj in zato pač rabim avto, vendar imam doma dve garaži na svoji zemlji.

vsaj naj se vozi s čimer hoče. Jaz delam od doma pa imam vseeno avto. Mi pač paše, da sem neodvisna. In, da ne porabim uro in pol za en majhen opravek, ki mi z avtom vzame 15 minut. Da grem lahko obiskat svojo družino. Da grem lahko babici čez vikend pomagat. Z javnim prevozom ne bi mogla. Bi mogla iti najprej 20 minut do avtobusne, pa eno uro do Lj in potem še uro in pol do večjega kraja, še enkrat presesti do kraja, kjer še vozi avtobu in nato še 5 km po hribu gor.

Enkrat se mi je avto pokvaril in je bil na servisu. Me kliče sredi noči neznani gospod in pove, da je moja mami imela prometno nesrečo. Sredi noči nisem uspela nikogar priklicati, da bi me peljal 60 km do bolnišnice. Pomoje je bil to eden mojih najhujših trenutkov, ker nisem mogla biti ob njej. Tako, da pri meni avto mora biti.

Potem si pa s tem istim denarjem plačajte še parkirnino v mestu in nehajte cviliti, ker pri takšni količini avtomobilov ni in ne more biti brezplačnih parkirišč. Jaz ga plačam z veseljem, ko ga rabim, ker sem vesela, da ga sploh dobim. Da ga težko dobim, lahko pomeni samo eno, cena parkirne ure je prenizka.

To ven metanje jaz pa imam denar, kupil sem avto potem izpade smešno, ko ob vsaki priliki pišete, da vas bo parkirnina uničila.[/quote]

Od kje si pa ti dobil podatek da se jaz karkoli pritožujem glede parkirnine? samo odgovarjam avtorici na zastavljeno vprašanje

Taksi bi takrat vzela, ljuba duša. Po moje te več kot 30 evrov ne bi stal, ugibam. Ampak ko je mama bolna, daš tudi 300, a ne? Jaz bi dala brez problema, pa če potem tri mesece nimam ta jest.


Škoda besed! Tud taki morjo žvet! Buh ti požegni tvoje otroke pa tvoje avtomobile, pa da jih boš v veselje okolice še naprej uporabljala! Buh je pravičen!!

Jaz sem razmišljala enako in sem zdržala leto in pol, potem sem pa klonila. Za po mestu ni noben problem z avtobusom, kolesom in taksijem – treba je priznati, da so poceni. Najem avtomobila je pa drag špas. Končalo se je tako, da smo se recimo do žlahte na obisk pripeljali z vlakom, potem pa … am, a bi vas lahko, torej, lepo prosili, da nas pridete iskat na postajo? pa še na koncu odpeljete nazaj, ker, saj veste, nimamo avta. V redu, enkrat že še gre, v nedogled pa ne. In ko se je pojavila ugodna prilika, sem kupila avto, čeprav je še zmeraj pretežno v garaži. Je pa dober občutek, da ni treba nikogar nič prositi.

In kaj pol, če nekdo SVOJ vrt zbetonira in noter postavi avte? Kaj imaš ti pri tem?

Ne, nikomur nič ne pripada, kot si napisala v naslovu. Pač pa ima vsak lahko hiš, stanovanj, avtomobilov in vsega drugega kolikor si jih lahko privošči.

Bo držalo, ko si bo ta tvoj “vsak” lahko privoščil lasten planet in se bo lahko vozil in betoniral po njem po mili volji.

Mislim, da ne razumete avtorice. saj ni apriori proti avtu. Ampak, da bi komot šlo pri kakšnih družinah z manj – npr. 18 letnik iz BS3 ne rabi svojeg avta do fdv ali celo filofaksa, ker gre lahko lepo na trolo. Foter, ki dela v NM ga jasno rabi.

Jasno, da nekdo v vukojebini npr. v Ribnici na Pohorju rab avto, če hodi v službo v Mb, otrok pa trenira gimnastiko.

Jaz npr. živim 5 min iz centra največjega mesta, od koder je za moje potrebe in smeri dovolj javnega prometa. Imam otroka v vrtcu in 1. triadi, imamo kolesa, rolerje, se ne preseravamo z elitnimi vrtci na drugem koncu mesta. K babici v KP gremo z vlakom – za vse tri nas karta za intercitiy stane 6, 61 – dvomim, da je bencin Lj Koper toliko. Navajeni smo, da znamo spakirat malo učinkovite prtljage tudi za morje, London, Dunaj in pohorje.

Kakorkoli, ko bom avto potrebovala ga bom kupila. Verjetno tudi v krtkem, zaradi menjave službe. Ampak otrok v 500 m oddaljeno šole ne bom vozila, niti otroka v vrtec, razen v snegu do kolen. Podobno kot je rekla kolesarka, za psa k veterinarju, za nedeljski izlet, za službo. Ne pa za 200 m do trgovine po mleko.

ljudje že vemo, zakaj tako računamo. V naši družini bi brez dveh avtov dostikrat težko shajali. je pa drugi avto relativno malo v uporabi, zato je tudi ena taka najcenejša možna varianti, da so stroški minimalni. Niti vinjete nima 😉 Rabimo ga pa, vsaj še nekaj let, da bosta otroka starejša.
To pa ne pomeni, da ne koristimo javnega transporta. Ga, a vem, da me več stane, če grem v službo z avtobusom, kot če se sama !!! peljem z avtom (in grem potem še kar nekaj peš, da mi ni treba plačat parkiranja). Gume za avto, pa registracija avta so namreč fiskni stroški, ki jih moram plačat ne glede na to ali v letu prevozim 5 km ali 5.000. Bencin je pa po porabi.

New Report

Close