Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj se dogaja s partnerjem?

Kaj se dogaja s partnerjem?

Zadnji mesec je nemogoč. Konstantno slabe volje, noče se pogovarjat, ničesar mi ne pove. Za na sploh je tip, ki nerad jamra in govori o problemih, najraje vse reši sam. Vem, da ima zaradi lastne neumnosti dolg do zavarovalnice, v višini nekaj tisoč evrov. Tudi pri poslu 2 stranki nekaj mutita, tudi tu ni čisto vse njihova krivda. Ima prevelike stroške, ki jih ne more plačevati. Opazila sem, da ogromno hodi na veliko potrebo, zadnjič je nekaj zamomljal, da ima hemeroide. Je zadircen do mene, do otrok, zadnjič je za čisto brezveze tamalega po riti, čeprav sva oba mnenja, da se to ne dela. Zdaj skos govori, da kakšna vzgojna ne škodi, da jih je tudi on kdaj dobil. Jaz sem absolutno proti temu, povem na lep način, a velikokrat ne pomaga, najmlajši je star šele 2 leti, veste kako je s trmo pri teh letih. Ni mu do spolnih odnosov, zadnjič je pa prišel do mene, opravil v 2 minutah in šel stran, potem je rekel, da se je pač moral spraznit. Kretensko obnašanje do konca. Včeraj je popizdil, ker mu natakar ni takoj prinesel kave, je mislil, da ga ni slišal, mu je rekel natakar, da je slišal, on je vrgel denarnico na mizo in ga začel preklinjati. Uglavnem, sploh si ni več podoben. Pogovarjat se noče, govori tudi o odhodu, ampak mislim, da samo grozi. Kako mu naj pmagam? Naj ga pustim, da se stvari umirijo? Če silim vanj, je še slabše.

Takemu se da ultimat. Imas cas … poljubno ,kolikor se zmenita…tri mesece, pol leta, en mesec, eno leto – da se spravis s sebi in nehas morit vse okoli sebe, ce ne, pac razhod.  Nihce  ni dolzen prenasati enega tezaka, ki NOCE povedati kaj ga matra, ki NOCE pomoci, ki NOCE urediti zadev, ampak se samo stresa na vse okoli sebe.

Vsaj ne za nedolocen cas.

Koliko je star. Gledam tu v slubži (delam s 5 moškimi) in pri prijateljicah, ki imajo toliko stare moške, da se velika večina začne tako idiotsko obnašat tam okoli 45 leta.

Moj je na srečo šele 35 :S

Če dam jaz njemu ultimat, bo spakiral tisti trenutek, ko bom to rekla. Ker je preveč preponosen. Kdor se še ni srečal s takim človekom, ne more vedeti kako je. On bi raje kamenje jedel, kot pa se drugim uklonil. Jaz pa nočem, da gre. Nočem ostati sama z otrokoma. Se manj pa nočem, da si ju podajava vsak teden in da ju po cele vikende ne bi videla.

Star je 33 😁

Potem pa ne jamraj in ga vzemi takšnega kot je. Če je res tako nemogoč, pa naj gre. Se bojiš ostati sama? Zakaj že?

Raje trpiš, samo da sta skupaj? Svašta res.

Kakšen film mu daj za gledat, mal povprašaj kateri odpre oči,… da se malo zamisli. Krettensko se obnaša samo zato, ker se lahko in ker mu ti z lepo besedo ne znaš dati za misliti.

Odgovor na objavo uporabnika
Varuhinjazdravja, 01.07.2021 ob 13:03

Če dam jaz njemu ultimat, bo spakiral tisti trenutek, ko bom to rekla. Ker je preveč preponosen. Kdor se še ni srečal s takim človekom, ne more vedeti kako je. On bi raje kamenje jedel, kot pa se drugim uklonil. Jaz pa nočem, da gre. Nočem ostati sama z otrokoma. Se manj pa nočem, da si ju podajava vsak teden in da ju po cele vikende ne bi videla.

Ja kaj pa pol jamras? Takim, ki jamrajo, naredili pa ne bi nic, se ne da pomagat. Ok, je zgodbica za klike, ampak je tudi res.

Pol ga pa prenasaj, kaj ti cmo.

Spakiraš in greš na dopust za 1 teden sama, njemu putiš celotno gospodinjstvo in otroke.

Potem prideš domov in mu poveš, da ga to čaka vsak drug teden, če se ne misli vzet v roke.

Jah, tu je pa res težko odgovorit kaj drugega kot “takega si hotela, takega imaš.”

pa kje najdete take kretenske desce?? opažam pa, da jih je vedno več, kjerkoli in kadarkoli, iz popolnoma brezveznega razlogi cel nadrkani..

Ja, ampak ona ne bi rada ostala sama z otroci…..ker je nesposobno ženšče

Odgovor na objavo uporabnika
Replika541, 01.07.2021 ob 12:47

Takemu se da ultimat. Imas cas … poljubno ,kolikor se zmenita…tri mesece, pol leta, en mesec, eno leto – da se spravis s sebi in nehas morit vse okoli sebe, ce ne, pac razhod.  Nihce  ni dolzen prenasati enega tezaka, ki NOCE povedati kaj ga matra, ki NOCE pomoci, ki NOCE urediti zadev, ampak se samo stresa na vse okoli sebe.

Vsaj ne za nedolocen cas.

če ima partner probleme in če se z njim ok razumeš mu skušaš pomagati, ne pa da mu na glavo daš še dodaten problem kot so ultimati in na koncu razhod. Hvala lepa za tako pomoč in adijo!

Po tvojem zapisu sodeč ni od vedno tak. Očitno je v totalnem stresu ker mu gre poslovno vse narobe. To je orng udarec za marsikoga, sploh moške. Sploh če je vajen da več zasluži in je ponosne sorte. Človek je ali na robu živčnega zloma ali pa na robu depresije. In ja lahko se vsem zgodi.

Probaj se pogovorit z njim. Brez obtoževanj, brez očitkov, brez izpostavljanja kako se obnaša….nalij mu malo viskija zvečer in mu povej da te skrbi zanj in da ti lahko pove kaj ga skrbi. Ko bo pripravljen. Da si tam in da sta tim in bosta že rešila karkoli že pač je.

Ultimat mu dat! Nima kaj iz naslova svojih frustracij, če je nezadovoljen zaradi svojega neuspeha in zadolženosti  se fizino spravljat na otroke.  Svoje ventile nima kaj spušat na otroke. Hemeroidi so pa posledica tudi preveč sedenja (  pisarna, avto).

 

On bi rabil tri vzgojne v rit – da ob familiji spravlja v finančno nevarnost s takim zadolževanjem zaradi njegovega verjetno prej “ega”, kot neumnosti, pa gre se mutibarivode z dvema sodelavcema, kot navajaš, ipd.

IN to, da si mu v intimi dobesedno “vreča za praznjenje”, kar ti je tudi dal vedet jasno pove, da nima do tebe nobenega spoštovanja več.  Tudi če imata skjšne otroke, se mora zavedati, da ga gladko lahko odpikaš, nima kaj raćunat, da mu boš rit krila, če bo nasilen tako kot je do otrok. Mrš, nima kaj otrok tepst takole iz takih svojih zabluzenih razlogov.

Odgovor na objavo uporabnika
Beden nasvet, 01.07.2021 ob 14:34

če ima partner probleme in če se z njim ok razumeš mu skušaš pomagati, ne pa da mu na glavo daš še dodaten problem kot so ultimati in na koncu razhod. Hvala lepa za tako pomoč in adijo!

Nekak ti ni ratal prebrati dela o tem, da zavraca vsak pogovor ali pomoc?

Jasno, da pomagas, ce sprejme pomoc. Ce pa ne, potem samo vi ta pametni veste kaj narediti.

A to, da ti je dobesedno dal vedet, da je rabil samo dve minuti, da se je “spraznil vate”, pa ni znak, da bi morala ti malo bolj biti ponosna na svoje dostjanstvo? A si torej lahko tako briše svoje “šuhe” vate in ti to dopuščaš? Ok, ti je prej dajal o je bilo perja dovolj po jurja, par jurjev na mesec, darila, ali pa sovjo kartico, pa rekel, troši ženo? A da ne?

 

Imaš opravka s psihičim manišulatorjem. In ko je v finančni krizi, ki je prizadela prdvsem njegov ego in ker ne zna reševati svojih problemov, mu moraš postavit ultimat – na soft verzijo – s pogovorom: lej, tako ne bo šlo naprej, ker se tako e dela -da boš ti tudi  zadrčen na natakarja, ki ti nič kriv ne dolžen prinese kavo. Ni natakar kriv, da je on u peeezdi zaradi finančnega dolga.  Pazi le, da ti po alkohlu ne poseže in se še tukaj potem zapleza.  Zato nobenga viskija pred pogovorom mu v roke tlačit, mu lahko pride v zlorabo in navado, prblema pa še vedno ne bo pri sebi rešil. Očitno ni sposoben reševati kriznih situacij, ko se v njih znajde. Tukaj mu pa moraš pomagat, če ti bo negov ego to dopustil.

Veckrat hodi na wc…

To je delal moj bivsi…na koncu sem nasla skriti drug telefon v predalu na wcju…..kurbarija

 

potem pa ne jamraj in pač trpi naprej ali karkoli pač že počneš. nimaš mu kaj pomagati, to je na tvojem zeljniku zraslo, kako bi ti njemu pomagala, ga spremenila ipd. te je prosil za to?

 

 

Varuhinjazdravja, kot so že nekateri napisali to je kurbarija.

Verjetno še nekje v drugo namaka, pa z dvema  se več ne znajde ,pa je živčen.

Ljubica pritiska na njega  in je mir šel.

Da je zaradi finančnih težav takšen  je bolj izjema in ne bi verjela.

 

Pazi, da ne boš izvedela, da je še kateri drugi otroka naredil.

 

Odgovor na objavo uporabnika
sami popolneži, 01.07.2021 ob 14:37

Po tvojem zapisu sodeč ni od vedno tak. Očitno je v totalnem stresu ker mu gre poslovno vse narobe. To je orng udarec za marsikoga, sploh moške. Sploh če je vajen da več zasluži in je ponosne sorte. Človek je ali na robu živčnega zloma ali pa na robu depresije. In ja lahko se vsem zgodi.

Probaj se pogovorit z njim. Brez obtoževanj, brez očitkov, brez izpostavljanja kako se obnaša….nalij mu malo viskija zvečer in mu povej da te skrbi zanj in da ti lahko pove kaj ga skrbi. Ko bo pripravljen. Da si tam in da sta tim in bosta že rešila karkoli že pač je.

sami popolneži ,ja,ja, veš da . Da ta avtoričin mož je le nedolžna žrtev kot je bil moj.  Se je zadolžil ,ker je financiral si svojo ljubico, pa mi ni upal povedati.  Je prišlo nekega dne vse ven.  Stroški zaradi kurbarije . Pa še njegova ljubica mu je grozila z samomorom.

 

Tudi jaz sem mislila, da se je spremenil zaradi finančnih težav, sem mu hotela pomagati, potem pa je  poknila velika bomba, ko sem izvedela, da namaka še svojega tiča drugje. Celo me je enkrat potisnil,da sem padla ,  pa piti je začel ,pa skozi se je nekaj jokal.

 

Ne si zatiskati oči, to niso težave v službi, ali finančne težave, ampak tvoj še obdeluje travo kakšni drugi.

Odgovor na objavo uporabnika
kakšen vic, 02.07.2021 ob 18:49

sami popolneži ,ja,ja, veš da . Da ta avtoričin mož je le nedolžna žrtev kot je bil moj.  Se je zadolžil ,ker je financiral si svojo ljubico, pa mi ni upal povedati.  Je prišlo nekega dne vse ven.  Stroški zaradi kurbarije . Pa še njegova ljubica mu je grozila z samomorom.

 

Tudi jaz sem mislila, da se je spremenil zaradi finančnih težav, sem mu hotela pomagati, potem pa je  poknila velika bomba, ko sem izvedela, da namaka še svojega tiča drugje. Celo me je enkrat potisnil,da sem padla ,  pa piti je začel ,pa skozi se je nekaj jokal.

 

Ne si zatiskati oči, to niso težave v službi, ali finančne težave, ampak tvoj še obdeluje travo kakšni drugi.

No če je pa tvoj varal pa zihr tudi njen. Logično. Imaš prav. Ni možno da bi bilo karkoli drugega, ker če je tvoj zihr vsi. Sedi 5.

Pa kaj se nekaj bezveze usajaš – pa saj je vseeno dobar mož! Hodi domov spat in ne pije in te ne tepe pa še u službo hodi.

Le pazi da ga ne izgubiš. Ker že imaš otroke se boš teško ponovno poročila.

Dobro mu kuhaj pa prosi kakšno prijateljico za pomoć – da ga enkrat za spremembo počastiš s trojčkom.

Če imaš možnost (npr. telemach EON), je gor nanizanka Accused, pokaži mu prvi del.

Jaz bi ga zapustila oz odsla za nekaj casa z otroci. Pa naj se vrne ko si bo streznil glavo in postal normalen. Naj vidi, da nisi samoumevna niti ne otroci. Močno liči na narcisoidno motnjo kar opisuješ. S tem pa sori, se jaz ne bi za nobeno ljubezen na svetu ukvarjala in poniževala.

New Report

Close