Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj se to dogaja z gostinci !!!

kaj se to dogaja z gostinci !!!

Če ne gre ravno za gostilno v neki vukoj*, za začetnike ali za gostilno z astonomsko najemnino, naj ti povem, da je gostinska dejavnost ena od najbolj donosnih dejavnosti. Poleg tega je to dejavnost, ki še vedno omogoča utajo dohodka.
Ti lahko povem, imam tri gostince dokaj blizu… en si je letos kupil nov avto, ima več računov v tujini. Od države je dobil kar nekaj subvencij – za pokrit stroške sproti. Drugi je kupil hišo in stanovanje, čeprav ima na papirju že leta izgubo. Tretji popolnoma obnavlja gostišče.

Ja, živila so se podražala, zato višje cene tudi v gostilnah. Pojdimo v gostilno na pijačo, da se bomo mi lepo imeli, za gostince pa ne skrbet, bodo preživeli, vsaj večina.

Prodajna cena mora pokrit stroške. Glede na kretenske ukrepe naših vladajočih so odhodki slabitev zalog pač porastli. V bistvu si lahko srečen da nisi dobil piva s pretečenim rokom.

Nič dobrega se nam ne piše, denar se tiska na veliko, surovine na borzah se nevarno dvigujejo, kripto posledično tudi.

A jebiga parjatu, hotu si gostilne met odprte, pa pir spit, Eto, odprle so se samo zate, zdej pa jamr. Pejdi v parkec pa se ga poglej v nahrbtnik pa se ga nalokej.

mene me ne gane kaj preveč. Tisto eno pivo na mesec, ki mi ga kupi država se pa ne bom bil sekiral koliko stane.

Gostinci izkoriščajo veliki naval žejnih gostov…

A jebiga parjatu, hotu si gostilne met odprte, pa pir spit, Eto, odprle so se samo zate, zdej pa jamr. Pejdi v parkec pa se ga poglej v nahrbtnik pa se ga nalokej.
[/quote]
zarad mene ste lahk vsi zaprti …posebej taki kot ti …ampak ti verjetno delas no-stop ,pred trgovinama,ki zicas za drobiz…gnoy

Tako je, v Ameriki so v zadnjem letu natisnili že skoraj 10 bilijonov $, pa Biden pravi, da bodo morali še tiskati, ker se jim zaposlenost ni dovolj dvignila prejšnji mesec.

V Evropi smo kljub vseeno natisnili manj denarja kot v Ameriki, približno 4x manj, zato bo pri nas nižja inflacija, se bo pa vseeno konkretno poznala, sploh v juniju in juliju jo bo vsak opazil.

Kako se borimo proti inflaciji?

Sedaj se splača kupovati in investirati, splača se vzeti kredit po fiksni obrestni meri, ker so obresti nižje od inflacije in splača se kupiti zlato/ srebro, kdor se spozna, tudi kripto.

Kdor bo denar držal na banki, bo kmalu ugotovil, da mu je inflacija odnesla tretjino ali več prihrankov in da mu v bistvu ni ostalo nič.

Tako je. Ampak pred lokalom je od 13:00 do konca skoz (dolga) vrsta.
Ljudje naročajo na veliko. Očitno nikogar ne motijo visoke cene.
Ali pa v Centru kepica sladoled okrog 2€, lokali pa v soboto in v nedeljo nabito poln!
Očitno še ni krize!

Nekateri pa gredo celo tako daleč, da brez slabe vesti z žičnato gobico izbrišejo dol datum.

Tako je. Ampak pred lokalom je od 13:00 do konca skoz (dolga) vrsta.
Ljudje naročajo na veliko. Očitno nikogar ne motijo visoke cene.
Ali pa v Centru kepica sladoled okrog 2€, lokali pa v soboto in v nedeljo nabito poln!
Očitno še ni krize!
[/quote]

ja in?…kaj ste misli, da se bodo storitve pocenile, ali kako, logično, da grejo gor, v najboljšem priemru so iste kot predtem. kepica sladoleda ej v centru že lep čas 2 eur, nič novega…

Tile bari, bifeji, kafane so bili in bodo leglo greha, razvrata, južnakov. In kjer ta spodnji, tam goljufija.

Je prišlo do mene, da je bil kozarček vina v Lj. 4,80€.
Naj prodajajo nemško pivo, ki ni bilo še nikoli tako poceni, kot je danes.
Kepica sladoleda je v Nemčiji v centru mesta 1,20€.

kaj obrnes temo zdaj na ene juznjake ali podobno…saj vecjih pijanckov in galamdzije od slovencev ni…na hrvaskem vas na kilometer slisi….natakarji komaj cakajo da spizdite iz lokalov….

ti bi prostovoljne prispevke zbirala za njih,ki so eno leto ziveli od prihrankov?!…folk dela v nekaj izmenah za drobiz,komaj se prezivljavajo,placa nezadostna,ni govara da lahk sploh presparajo ti pa bi njim,gostincem, dala prostovoljne prispevne,…ispektorji in kazne dobivajo vsi,tudi tisti ki imajo osebno dopolnilno delo,….ne gre samo za gostince ampak za vse zake “poslovneze” pozresni v nedogled,ki nikol nic ne ustvarjajo ampak samo preprodaja in nategovanje folka…samo poglej igrace ali karkoli ze,made in china,na vsak kiosk,petrol…noben ne ve a sploh imajo ustrezne dokumentacijo…kupljene v “alibaba” za 0.07 cento….tezki polovnezi

Pravo poanto (in zaskrbljenost) uvodnega prispevka ne vidim v tem, da je cena narasla za cca pol eura, marvec v tem, da je podrazitev 20 PROCENTNA !!

New Report

Close