Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kaj si dovolijo nekateri učitelji

Kaj si dovolijo nekateri učitelji

Hčerka hodi v 8. razred osnovne šole. Dekleta kot dekleta, rada so lepa, nekatere se že rade malo šminkajo. Ene bolj, druge manj, večina pa uporablja vsaj maskaro in bleščilo za ustnice, pa nohtki so skoraj sigurno, vsaj občasno nalakirani. Meni se to ne zdi nič takega, kar bi lahko motilo učitelje, pa vendar hčerkino razredničarko moti in to zelo. Tako zelo, da bo jutri imela v šoli odstranjevalec ličil, aceton in vato. Vse, ki bodo prišle našminkane si bodo morale ličila odstraniti, sicer bo sledil vzgojni ukrep za neposlušnost oziroma neprimerno vedenja v šoli.

Zdaj pa naj mi nekdo pove od kje si jemlje učiteljica pravico, da bo na tak način diktirala našim hčerkam? Kdo je ona, da posega v kaj več kot v poučevanje in pridobivanje ocen? Če nas staršev ne moti oziroma to naših hčerkam dopuščamo, kdo je ona, da bo delala red na tako osebnem nivoju kot je ličenje. To je poseganje v zasebnost, ki z vzgojno učnim procesom nima veze.

Mislite, da je to zrelo za prijavo na Ministrstvu za šolstvo ali pa na šolskem inšpektoratu? Na ravnateljevo posredovanje ne moremo računati, saj je le figura v rokah dominantnih učiteljic.

 

Če majo punce v 8 razredu že full on make up, potem sem na strani šole in učitelja.

Sem proti, da se deklice šminkajo, tudi za v srednjo šolo ne, ampak to je res na nas starših, da urejamo. Ne rečem, če bi v šolo hodile neprimerno oblečene, make up pa ni v pristojnosti učitelja.

Kot sem brala, ne vem če vse Oš, majo v šolskem redu jasno navedeno glede ličenja ter oblačenja. Ne vem no. Veliko mamic bi takoj odvetnike, pa ministrstvo, pa inspekcio, a ne zmorejo prebrati šolskega reda. 🙄

Ja fosili nimaš kaj…pri nas so morali imeti točno določeno pisalo z izgovorom, da drugače ne more brati. 🙂

Kakšen smisel imajo ličila pod masko in kako jih učitelji sploh opazijo?

Kot učitelja me ne bi absolutno nič motilo, če bi bile učenke na šoli bom uporabil izraz doterane.

Za *Huda mama*

 

Ja sem na strani učiteljev.

Imam čas in občasno pogledam skozi okno tudi de čudovite deklice. Marsikatera od njih izgleda kot da je iz rdeče cone ušla.

V šoli jim mora biti prioriteta aktivno sodelovati pri pouku, poslušati učitelje in delati in si zapomniti kaj je za nalogo.

Potem pa te tako super deklice bolj slabo razumejo, ne sodelujejo in ne znajo, posledično so slabše ocene in kdo je kriv.

Seveda učitelj, ki jim ni v njihove lepo okrašene glavice in teleščke ni znanja vbil.

Ja skrbna mama, tvoj otroček naj bo lep in če učiteljica teži, je sigurna ljubosumna na tvoje lepo sončece. Predlagam prijavo na policijo8zatiranje lepote tvojega otroka), na MŠŠ in vsekakor na Inšpekcijo, samo ne vem ali na veterinarsko, zdravstveno ali ste morda mislili z odvetnikom še na ketero drugo.

Bravo učiteljica.

Če so starši teh punc totalno zbolojeni, je ok, da jim učiteljica pove kako je prav.

Učiteljica želi puncam preprečiti, da bi bile pri 14 na pogled kot navadne, poceni pocestnice.

Grem stavit, da ne zgleda samo hčerka kot poceni pocestnica, ampak so tudi mame teh malih pocestnihc videt kot postarane poceni pocestnice.

Odgovor na objavo uporabnika
Huda mama, 24.01.2022 ob 17:07

Hčerka hodi v 8. razred osnovne šole. Dekleta kot dekleta, rada so lepa, nekatere se že rade malo šminkajo. Ene bolj, druge manj, večina pa uporablja vsaj maskaro in bleščilo za ustnice, pa nohtki so skoraj sigurno, vsaj občasno nalakirani. Meni se to ne zdi nič takega, kar bi lahko motilo učitelje, pa vendar hčerkino razredničarko moti in to zelo. Tako zelo, da bo jutri imela v šoli odstranjevalec ličil, aceton in vato. Vse, ki bodo prišle našminkane si bodo morale ličila odstraniti, sicer bo sledil vzgojni ukrep za neposlušnost oziroma neprimerno vedenja v šoli.

Zdaj pa naj mi nekdo pove od kje si jemlje učiteljica pravico, da bo na tak način diktirala našim hčerkam? Kdo je ona, da posega v kaj več kot v poučevanje in pridobivanje ocen? Če nas staršev ne moti oziroma to naših hčerkam dopuščamo, kdo je ona, da bo delala red na tako osebnem nivoju kot je ličenje. To je poseganje v zasebnost, ki z vzgojno učnim procesom nima veze.

Mislite, da je to zrelo za prijavo na Ministrstvu za šolstvo ali pa na šolskem inšpektoratu? Na ravnateljevo posredovanje ne moremo računati, saj je le figura v rokah dominantnih učiteljic.

 

samo napišem učiteljici, da se mojega otroka ne bo dotikala, niti ga ne bo slilila v nič… v primeru, da bo karkoli od tega storila, boste ukrepali po pravni poti.

ti si res huda.

 

mama pa ne!!!

Zrelo za prijavo. Kaj če se katera slabo počuti recimo zaradi flekov na koži? Jih ne bi smela zakriti, ampak bi morala psihično trpeti?

Imam hči v teh letih. Nekatere so naličene. Ne vse. Pri nas imamo pravilo, da doma lahko ekspirementira, za ven se pa ne liči. Ampak to so najina pravila, ne pravila šole. Naloga učiteljice je da poda znanje, ne pa da vsiljuje svoja prepričanja drugim. Če želi vzgajat, naj to dela na pravi način, tako da ne preseže svoje pristojnosti.

So se pa pred novim letom vsi v razredu zmenili, da si na maske s šminkami narišejo ustnice.  Je bilo veliko smeha.

V šolah bi morali imeti pravilnik, ki bi prepovedoval rdeče kremplje, umetne kremplje, šminko, make up… pa kam pa pridemo, da so še smrklje pod 15 let kot navadne cipe.

Potem pa f..njene mame po medijih vreščijo, da bodo tožile učitelje, ker si je njihova mala cipica zlomila umetni noht v šoli.

 

Me ne bi presenetilo, da se najde kaka trapa, da pride v šolo še v visokih petkah.

Koliko pa računajo za skok te frajlice z umetnimi nohti, minicami, namalane čez in čez?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 24.01.2022 ob 18:11

Imam hči v teh letih. Nekatere so naličene. Ne vse. Pri nas imamo pravilo, da doma lahko ekspirementira, za ven se pa ne liči. Ampak to so najina pravila, ne pravila šole. Naloga učiteljice je da poda znanje, ne pa da vsiljuje svoja prepričanja drugim. Če želi vzgajat, naj to dela na pravi način, tako da ne preseže svoje pristojnosti.

So se pa pred novim letom vsi v razredu zmenili, da si na maske s šminkami narišejo ustnice.  Je bilo veliko smeha.

    Si imela pa smolo, da te je učiteljica naučila ličenja, kako se pa sklanja tvojo otrokinjo pa ne.

No, vidite, kako ste se otresle zahodnega feminizma, kot Fate v islamskih državah: hčeram prepovedat vse, samo maske imajo lahko na obrazu. Dobro jih boste pripravile na življenje z Mujoti, ko bodo zavladali Evropi.

zaradi mene, če se v klovne naštimajo, to nima učiteljice kaj brigat. Očitno je stara  baba fouš mladenkam, da jih z neko muslimansko miselnostjo napada.

Stari babi v učiteljskih vrstah malo več dela naložit, da ji ne bodo neumnosti šle po glavi.

Pa kaj so te vaše hčere tako grde, da si niti v šolo ne upajo brez fasade?

Zastopim, da ste ve stare monklje že tako grde, da ne upate ven brez šminke, ampak, da so mlade punce tako grde mi pa res ni jasno?

Monklje, ne bi raje svojih hčera raje naučile fris umivat, namesto, da si ga pofarbajo? Pa nohte, da si raje očistijo kot, da jih polakirajo?

Verjetno so tudi ocufane vseh dlak kot oskubljene kure?

Brskam po spominu in vem, da so že v četrtem razredu osnovne šole nekatere sošolke uporabljale makeup, ampak seveda tako, da ni bilo preveč opazno.

Odgovor na objavo uporabnika
pa kaj so tako grde, 24.01.2022 ob 18:28

Pa kaj so te vaše hčere tako grde, da si niti v šolo ne upajo brez fasade?

Zastopim, da ste ve stare monklje že tako grde, da ne upate ven brez šminke, ampak, da so mlade punce tako grde mi pa res ni jasno?

Monklje, ne bi raje svojih hčera raje naučile fris umivat, namesto, da si ga pofarbajo? Pa nohte, da si raje očistijo kot, da jih polakirajo?

Verjetno so tudi ocufane vseh dlak kot oskubljene kure?

Moja je ekstrem. Sicer srednja šola, ampak umetne trepalnice, puder, maskara morajo bit. Visokih pet ne nosi, umetnih nohtov tudi ne. Od mene in starejše hčere tega gotovo ni pobrala, ker sva obe brez make upa.  Vedno bili. Tamala pa ne vem, kje se je našla. Tudi njene frendice niso tako upedenane.

Skratka, če bi kakšna učiteljica moji prepovedala make up, bi ji jaz sicer dala prav, ampak hči bi pa znorela. Po moje bi imeli težave, ker ne bi hotela več v šolo hodit nenaličena.

Možno je sicer, da je učiteljica znorela, ker se namesto da poslušajo razlago, gledajo v špegu in popravljajo šminko. Mogoče se delajo norca tavečje frajerke iz tistih, ki niso naličene. Marsikaj je možno, torej kontaktiraj to razredničarko in se pogovori.

v jugi bi te njprej tršica s šibo po tacah, pol ti bi pa na silo spucal faco. ne bi nč mevkalo.

Zakaj pa ti ne vzgajas hci?

8.r, to je staro 14 let ali morda celo 13. Po moznosti se niti menstruacije nima.

Zakaj 13 letni otrok potrebuje maskaro in gloss?

Resno! Zakaj 13, 14, 15 letni otrok potrebuje make up?

Tudi tršice so bile nekatere zelo, zelo zrihtane.

Tudi mene zanima zakaj otroci potrebujejo fasado na obrazu pa celo nalakirane ali pa še huje: umetne nohte?

Toliko vreščanja s strani monkelj kako se ne bodo njihovi otroci cepili pa ne testirali pa ne nosili mask. Potem pa te ista monklje pošiljajo v šolo našminkane, napudrane, pofarbane otroke?

Pa ve trape veste, da ta kemija na frisu, obrazu, nohtih škoduje?

Res nimate keša drugam dat, da morate škodljivo kemijo frocem kupovat?

Ne bi raje svojim otrokom, namesto te nemarščine, kupile kako knjigo ali pa športno opremo?

A fotrov nimajo te punčke? Če so že mame tako zblojene in jim kupujejo to kemijo, a fotri nimajo tudi nič v glavi?

Da ne omenjam kako grdo, pocestniško, ceneno to zgleda? Potem pa se boste čudile, če se bodo po teh punčkah slinili stari deci. Pa kako naj pri vsem tem našmiranem na frisu sploh vedo, da gre za otroke, če so pa videt kot odrasle babe, ki iščejo seks?

New Report

Close