Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kaj si dovolijo nekateri učitelji

Kaj si dovolijo nekateri učitelji

Jaz se spomnim paralelke v 8. razredu. Tam so bile tudi take afne, da so se mazale z vsem mogočim. Pri nas nobena.

No smo imele telovadbo s tistimi kurami. Po telovadbi, fajn prešvicane, so si uredile make up pa našpricale s parfumi. Zaradi njih je garderoba smrdela kot, da bi greznico pošprical s sprejem.

Monke, raje naj se vaše hčerke umivajo, ne pa, da umazanijo in švic pokrivajo z make upom.

Ob takih frklja se vedno spomnim na tiste smdljive afne iz paralelke. Umazanijo pokriti s kozmetiko, namesto umivanja. Nagravžno do kraja.

Ja, kaj se imajo 13, 14 let stari otroci za maškarat? Razen s korona maskami? V Avstroogrski, ko je bila Slovenija še razvita kot Avstrija, so trinajstletnice že rodile prvega otroka, skrbela za gospodinjstvo in svojega gospodarja redno spolno servisirale. Niso se imele časa afnat z ličili. Takrat se je še vedelo za red in moralo.

Morda imajo v pravilih šolskega reda zaposano, da   makeup ni dovoljen.Preveri, preden napadaš učiteljico.

Se spomnim profesorice v tretjem letniku srednje pri predmetu računalništvo, ki je samo enkrat, prvo uro, povedala, da ob računalniku ne bo dolgih ali nalakiranih nohtov.

Je imela tako avtoriteto, da cel letnik nobena niti pomislila ni na to.

A ginekološko potrdilo o devištvu ste tudi morali kazati pri računalništvu?

Odgovor na objavo uporabnika
japativzgajaj!, 24.01.2022 ob 19:02

Zakaj pa ti ne vzgajas hci?

8.r, to je staro 14 let ali morda celo 13. Po moznosti se niti menstruacije nima.

Zakaj 13 letni otrok potrebuje maskaro in gloss?

Resno! Zakaj 13, 14, 15 letni otrok potrebuje make up?

Ti tudi ne znaš svoje otrokinje postavit v pravi sklon.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 24.01.2022 ob 19:26

A ginekološko potrdilo o devištvu ste tudi morali kazati pri računalništvu?

Ga niso rabile..

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 24.01.2022 ob 17:26

Kakšen smisel imajo ličila pod masko in kako jih učitelji sploh opazijo?

 

Puder, maskara, črtala za oči,…. Saj ne nosijo zaprte burke, jebeliš.

 

Naša ima tudi 14 in imamo enako pravilo: doma se s prijateljicami farbaj po mili volji, izven hiše pa ni šans.  Včasih pokukam v sobo in komaj zadržujem smeh, ko vidim, kako si svoje prečudovite obrazke iznakažejo z ličili.

Vse kar dovolim je korektor na kakšen mozolj.

Sicer pa, da sem jaz učiteljica delam takole: v primeru  da namalaba frajlica raztura pri mojem predmetu, niti ne trznem oziroma jo še forsiram na kakšna tekmovanja. S šminko ali brez :). V primeru, da pa šepa, ji pa dam elegantno vedeti, da je treba več časa nameniti učenju in manj štrihanju. Če ta stari tega ne bi videli, bi ji jaz pomagala. Ampak, kot rečeni, elegantno-da mi ne bi s kakšnim varuhom pravic težili.

 

Avtorica, meni se bolj ti zdiš zrela za prijavo. Kakor grejo stvari, bomo čez 15 let brali, Učiteljico sem prijavila, ker moji hčerki v 2. razredu oš, ne dovoli, da bi nosila makeup.

Da ne bo deklica užaljena tudi ko se vo zaposlila. Kodeks oblačenja na dolečenih delovnih mestih, mrežice za lase, nohti , vidni pirsingi, včasih tatuji v živilski industriji, zdravstvu, gostinstvu, socialnem varstvu (domovi), veterini so v vecini primerov prepovedani. So pa različno strogi. Umetnih nohtov kirurgu ne vodo spregledali, kakšna psihologinja  še mogoče lahko ima (če ni glih na intenzivni enoti psihiatrije). Kakšne zadeve niso samo zaradi varnosti pacienta, ampak tudi delavca (viseči uhani in sistematski pregled 18 mesečnega otroka negi dementnega bolnika,…- lahko jih prime in povleče do krvi).

Če vo pa iskala kakšno službo va kakšni protokularni dejavnosti, gostinstvu haj klas hotela, spaja, pa naj pozavi na minice in dekloteje, ter ekstremno dolge kremplje na rokah.

Odgovor na objavo uporabnika
Huda mama, 24.01.2022 ob 17:07

Hčerka hodi v 8. razred osnovne šole. Dekleta kot dekleta, rada so lepa, nekatere se že rade malo šminkajo. Ene bolj, druge manj, večina pa uporablja vsaj maskaro in bleščilo za ustnice, pa nohtki so skoraj sigurno, vsaj občasno nalakirani. Meni se to ne zdi nič takega, kar bi lahko motilo učitelje, pa vendar hčerkino razredničarko moti in to zelo. Tako zelo, da bo jutri imela v šoli odstranjevalec ličil, aceton in vato. Vse, ki bodo prišle našminkane si bodo morale ličila odstraniti, sicer bo sledil vzgojni ukrep za neposlušnost oziroma neprimerno vedenja v šoli.

Zdaj pa naj mi nekdo pove od kje si jemlje učiteljica pravico, da bo na tak način diktirala našim hčerkam? Kdo je ona, da posega v kaj več kot v poučevanje in pridobivanje ocen? Če nas staršev ne moti oziroma to naših hčerkam dopuščamo, kdo je ona, da bo delala red na tako osebnem nivoju kot je ličenje. To je poseganje v zasebnost, ki z vzgojno učnim procesom nima veze.

Mislite, da je to zrelo za prijavo na Ministrstvu za šolstvo ali pa na šolskem inšpektoratu? Na ravnateljevo posredovanje ne moremo računati, saj je le figura v rokah dominantnih učiteljic.

 

Kdo ste pa vi, da posegate v pristojnosti šole? Če vi niste sposobni vzgajati svoje hčere, pustite vsaj razredničarki, da napravi, kar je treba.

Makeup ne ovira pri učenju.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 24.01.2022 ob 19:18

Ja, kaj se imajo 13, 14 let stari otroci za maškarat? Razen s korona maskami? V Avstroogrski, ko je bila Slovenija še razvita kot Avstrija, so trinajstletnice že rodile prvega otroka, skrbela za gospodinjstvo in svojega gospodarja redno spolno servisirale. Niso se imele časa afnat z ličili. Takrat se je še vedelo za red in moralo.

Pogrešaš tiste čase? Takrat so bile 13-letnice prisiljene v spolno suženjstvo, danes se same ponujajo ob vzpodbudi njihovih mater.

Če Vi dovolite, potem naj bo našminkana doma. V šoli je šolski red, doma domači red.

Učiteljica nima pravice odstranjevati ličil, saj lahko ima katera učenka alergijo na Katro substanco. Lahko pa jo pošlje domov z neopravicenimi urami.  Zaradi neprimernega vedenja.

To za tako mlade punce ni primerno. Doma in v prostem času, pa je Lah tudi drekom namazana

Odgovor na objavo uporabnika
Prijavljena, 24.01.2022 ob 19:28

Ti tudi ne znaš svoje otrokinje postavit v pravi sklon.

Kaj je to otrokinja? Prvič slišim

Odgovor na objavo uporabnika
A ti tudi, 24.01.2022 ob 19:19

Se spomnim profesorice v tretjem letniku srednje pri predmetu računalništvo, ki je samo enkrat, prvo uro, povedala, da ob računalniku ne bo dolgih ali nalakiranih nohtov.

Je imela tako avtoriteto, da cel letnik nobena niti pomislila ni na to.

To je pri nas v srednji šoli veljajo za strojepisje (še na mehanične pisalne stroje), ker kao z dolgimi nohti ni možno tipkati. Pa ni res, jaz sem imela ves čas dolge nohte, pa sem imela strojepisje ves čas 5:). Tudi danes imam še vedno dolge, pa tipkam tudi še vedno lahko.

 

Otrokinja je seveda hči v napačnem sklonu.

Ampak važno je to, da je našminkana, a ne …

Ja, kam pa pridemo, če bodo že smrklje same odločale o svojem telesu. Zaradi take vzgoje potem zrastejo v feminajzarke, ki bodo tulile parole “Samo ja pomeni ja” in podobne. Take bodo tulile o pravici do splava in se šle razna “Me too” gibanja, ki rušijo civilizacijske vrednote.

Dvomim, da je to dovoljeno, če učiteljice še uši (na žalost) ne smejo pregledovati.

Imam hči, par let mlajšo od tvoje, avtorca. Jaz je ne bom pri tem omejevala, ker ni življenjskega pomena in ni na mestu, da za to izgublja čas učitelj, namesto da bi ta čas namenil učenju.

 

 

Katastrofa kakšni ste nekateri starši.

Avtorica sama sebi kontriraš ko napišeš, da kdo je ona, da posega v kaj več kot v učni proces in pridobivanje ocen. Nato pa napišeš, da te stvari z VZGOJNO-učnim procesom nimajo veze.

Poudarek sem dal na besedo VZGOJNO. Ker ja ❗❗❗pravico imajo vzgajati vaše otroke.

Zato mora imeti šola se pravico vtikati v vašo vzgojo.

 

Ker na srečo ne živimo v ameriki, kjer so otroci last staršev. Kjer otroci ne smejo niti slišati besede seks in je posledično ogromno najstniških nosečnosti, okužb s spolnimi boleznimi, otroci, ki so posiljeni si ne upajo tega povedati ker jih je sram. Istospolno usmerjeni otroci delajo samomore, ker mislijo, da je nekaj narobe z njimi in da so vsi drugi normalni, oni pa ne itd.

In tam starši ličijo že majhne punčke in jih učijo kako biti seks objekti in ugajati❗Vaše hčerke pa vrjetno tudi vi slovenski starši želite vzgojiti v kurbe in jih vzgajate tako, da gledajo usrano ameriško kulturo in kakšne Kardašianke in se po njih zgledujejo glede lepotnih idealov.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 24.01.2022 ob 21:07

Ja, kam pa pridemo, če bodo že smrklje same odločale o svojem telesu. Zaradi take vzgoje potem zrastejo v feminajzarke, ki bodo tulile parole “Samo ja pomeni ja” in podobne. Take bodo tulile o pravici do splava in se šle razna “Me too” gibanja, ki rušijo civilizacijske vrednote.

upam da je to sarkazem

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾👾, 24.01.2022 ob 21:47

Katastrofa kakšni ste nekateri starši.

Avtorica sama sebi kontriraš ko napišeš, da kdo je ona, da posega v kaj več kot v učni proces in pridobivanje ocen. Nato pa napišeš, da te stvari z VZGOJNO-učnim procesom nimajo veze.

Poudarek sem dal na besedo VZGOJNO. Ker ja ❗❗❗pravico imajo vzgajati vaše otroke.

Zato mora imeti šola se pravico vtikati v vašo vzgojo.

 

Ker na srečo ne živimo v ameriki, kjer so otroci last staršev. Kjer otroci ne smejo niti slišati besede seks in je posledično ogromno najstniških nosečnosti, okužb s spolnimi boleznimi, otroci, ki so posiljeni si ne upajo tega povedati ker jih je sram. Istospolno usmerjeni otroci delajo samomore, ker mislijo, da je nekaj narobe z njimi in da so vsi drugi normalni, oni pa ne itd.

In tam starši ličijo že majhne punčke in jih učijo kako biti seks objekti in ugajati❗Vaše hčerke pa vrjetno tudi vi slovenski starši želite vzgojiti v kurbe in jih vzgajate tako, da gledajo usrano ameriško kulturo in kakšne Kardašianke in se po njih zgledujejo glede lepotnih idealov.

 

retard

Mlade in stare trape. Smrklje naj se rajši učijo kot pa se pacajo. Med namazanimi ziher ni super odličnjakinj.

New Report

Close