Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kaj si dovolijo nekateri učitelji

Kaj si dovolijo nekateri učitelji

Ne da je samo neumnost brezmejna kot vesolje, tudi naivnost je.

Vržeš kost in evo tup folk navali ko mutavi na telefon.

Dajte vsaj preverit za katero šolo gre. O tej info. pa ne duha ne sluha.

Katastrofa, vas bi morali prijavit na CSD, otroci morajo upoštevati nek red. Drugače pa jo dajte v zasebno šolo, kjer boste plačevali in naj hodi okoli naga če želi.

Odgovor na objavo uporabnika
Huda mama, 24.01.2022 ob 17:07

Hčerka hodi v 8. razred osnovne šole. Dekleta kot dekleta, rada so lepa, nekatere se že rade malo šminkajo. Ene bolj, druge manj, večina pa uporablja vsaj maskaro in bleščilo za ustnice, pa nohtki so skoraj sigurno, vsaj občasno nalakirani. Meni se to ne zdi nič takega, kar bi lahko motilo učitelje, pa vendar hčerkino razredničarko moti in to zelo. Tako zelo, da bo jutri imela v šoli odstranjevalec ličil, aceton in vato. Vse, ki bodo prišle našminkane si bodo morale ličila odstraniti, sicer bo sledil vzgojni ukrep za neposlušnost oziroma neprimerno vedenja v šoli.

Zdaj pa naj mi nekdo pove od kje si jemlje učiteljica pravico, da bo na tak način diktirala našim hčerkam? Kdo je ona, da posega v kaj več kot v poučevanje in pridobivanje ocen? Če nas staršev ne moti oziroma to naših hčerkam dopuščamo, kdo je ona, da bo delala red na tako osebnem nivoju kot je ličenje. To je poseganje v zasebnost, ki z vzgojno učnim procesom nima veze.

Mislite, da je to zrelo za prijavo na Ministrstvu za šolstvo ali pa na šolskem inšpektoratu? Na ravnateljevo posredovanje ne moremo računati, saj je le figura v rokah dominantnih učiteljic.

 

Kakšna mama, taka hči.  ZAto nismo presenečeni nad tvojimi vprašanji.

Kaj pa potrebuje imet dekle v 8mem razredu OŠ dolge nohte po 7+ cm in naflajsan obraz z “masko” s tremi plastmi od pudra do enhancerja, do lighterja – aha, ene začnejo že zgodaj se zavedat, kaj  bo njihov največji atribut naslednjih 5 let, vemo. So tudi sošolke napiš  to počele. Ena je rekla, hči nohtarce sicer , da jih ima ttako dolge nohte zato, ker ji paše, da jo starejši moški gledajo in ogovarjajo zaradi njenih “fukish” nohtov   pri 14ih so nekatere zelo že spolno radodajke, oja. Pač take tudi hitro odcvitajo, ker se jih klientela naveliča.

 

tudi ti  s takimi kremplji, ku božičn drevc morda?:

As A Black Woman, My Acrylic Nails Will Always Be More Than Just A Manicure  To Me

Neokusno je gledati negodne deklice, ki posnemajo vzore s spleta (ali pa kar domače matere), in bi bile rade videti kot cenene ponujačice. Mladost ima lepoto že sama po sebi, pa bi jo zatirali in spreminjali najrajši kar že v prvih razredih OŠ. Tako se vzgaja potrošnike, ki ne smejo biti nikoli zadovoljni s svojim naravnim videzom, ampak se morajo prenarejati že od zgodnjega otroštva naprej. V kaj siliš, mama, svojo deklico??? In še spodbujaš to pleskanje in sprenevedanje ter zanikanje same sebe? Šola izobražuje in vzgaja. Če imajo v svojih pravilih, da make up ne spada na šolo, si poiščite tako šolo, kjer je to dovoljeno že pri 12, 13-ih letih ali pa še prej, kaj bi drugega, če vam toliko pomeni “urejenost” deklice. Problem je velikokrat tudi v tem, ker si deklice vzamejo veliko časa za odhode na WC in skrivno špeganje v ogledalca med poukom, ali so še vedno dovolj popolne. K make upu se skoraj po pravilu poda tudi izzivalno oblačenje, ki poudarja rastoče oblinice, s katerimi deklice (morda tudi nehote, verjetno pa hote) izzivajo fante in s tem preverjajo, ali so dovolj “zaželena roba”. Ponujati se kot kup cenenega mesa že v tako mladih letih je poniževalno za deklice. Naj razvijajo druge kvalitete, s katerimi se bodo dokazovale v življenju, da ne bodo “ponujale in prodajale samo svoje zunanje fasade”. In s tem bi ti mama obremenjevala še inšpekcije, ministrstvo, pa še ubirala pravne poti? Bolno. Očitno imaš preveč časa, mama. Posveti ga raje deklici in kvalitetnemu druženju z njo, kjer boš mama, ne pa “frendica”. Neodgovorna in nezrela si, žal.

To ni stvar prijave na Ministrstvo za šolstvo, ampak na CSD. V 8. razredu nimajo kaj hoditi naličene v šolo. Doma naj bo maškarada, če ji vi ne znate postaviti meja, v šoli pa naj bo red.

Odgovor na objavo uporabnika
Brusnica370, 25.01.2022 ob 18:11

To je bolno. Jaz bi dala prijavo TAKOJ! Sem na faksu, ampak imamo zeloo slabe izkušnje z osnovno šolo! Veliko učiteljev se znaša nad učenci, to niti pozdrazno ni njihova pristojnost. Kr naj se je dotakne, pol jo pa tožite za spolno nadlegovanje. Prokleta vešča! Nekaterim puncam je nerodno, imajo akne, mozolje,… a je bolje da se skrivajo kot pa malo makeup da jim to pomaga. Za vse tiste mamice, ki pa trdite da ste na učiteljevi strani, a ste že pozabile koliko so bile stare mame naših babic ko so rodile? 😉

Niso bile stare mame že ob porodu.

Se strinjam z učiteljico.

Otrok je še in ne klovnesa z šminko in kremplji.

 

Šola je VZGOJNO izobraževalna institucija in seveda, kar ste starší falili mora nekdo popravit.

Še enkrat si pooočasi preberite kaj je sploh napisala..maskara, glos, naravni lak..od kdaj hudiča je to full make up??! S tem samo poudariš svoj naravni izgled..ja in izgleda NARAVEN videz.. džizs ljudje božji jezik vam pa laufa..mal možgane vklopt pa bo, ne pa na prvo žogo tkoj take izstrelke metat. Pa lp.

Preveri šolski hišni red in oceni make up tvoje hčerke. V večini šolah ni primerno oz. je odsvetovano:

Neprimerno, pomanjkljivo oblačenje

vpadljivo ličenje

vpadljiv lak na nohtih

nošenje dragega nakita

Na eni šoli sem zasledila, da učitelj lahko zahteva, da učenka odstrani ličilo…

Odgovor na objavo uporabnika
Color, 25.01.2022 ob 17:06

Določeni poklici zahtevajo kulturo oblačenja in ličenja, bonton…na višjem nivoju in imajo recimo ob petkih bolj casual stil…

V protokolih , sploh državnih, ga tudi pokronajo z izbiro, pred časom, delegacija pri Arabcih-ženske pa z dekolteji…

a je osnvonošolka gre po tvoje v službo vsak dan, ko gre kot 13, 14, letnica v hram učenosti, na izobrževanje njenih možganov?

Ja, protokol, kodeks oblačenja bi moral bit tudi v  slovenskih osnovnih in srednji šolah  – in niso zastonj po svetu tudi uniforme v osnovnih, srednjih šolah – ravno zaradi tega. Francija, Švica, Japonska…….., da ne bomo samo o  uniformah v S Koreji in Ameriki…

Lahko ste zadovoljna, da nekdo primerno razmislja. Nalakirani nohti, pretirano naličenje res ne spada še v osnovno šolo. Ti otroci se bi morali poditi po otroskih igrisčih in plezati po drevesih.

Je pa res, da ni primerno od uciteljice da zahteva odstarnjevanje ličil in laka za nohte. Dovolj bi bilo opozorilo, da naj pač v solo ne hodijo pretirano naličene.

Pozdravljeni, sem stara 26 ter sem ravno v uvajanju- delam cca 2 leti ter zaradi ne dolgo zakljucenega solanja lahko povem, da ima vecina sol v pravilih hisnega reda zapisano da se dekleta morajo primerno oblaciti ter prav tako zadevno- ne liciti. Sprva preverite stvar v hisnem redu, pravilnikih sole, sele potem pa ugovarjajte uciteljici. Sama sem mlada ter bi zeljo ucenke verjetno odobravala, ce ta ne bi bila pretirana ter ne bi motila vzgojno-izobrazevalnega dela. Pa lep

pozdrav…

A to si vsak učitelj svoj hišni red v šoli zmišljuje?

Pred več kot 20.leti,ko sem bila jaz v teh letih, se je veliko sošolk že ličilo, vključno z mano. V osmem razredu (sedajšnji 9.razred) pa že skoraj vse. Nikoli se ni nihče od učiteljev vtikal v to, pa je to že več kot 20.let nazaj! V kolikor ni ličenje ekstremno, ne vidim razloga, da bi se jim to prepovedovalo, sploh pa s strani učiteljev.

Odgovor na objavo uporabnika
ma res, 24.01.2022 ob 18:27

zaradi mene, če se v klovne naštimajo, to nima učiteljice kaj brigat. Očitno je stara  baba fouš mladenkam, da jih z neko muslimansko miselnostjo napada.

Stari babi v učiteljskih vrstah malo več dela naložit, da ji ne bodo neumnosti šle po glavi.

V šoli so pravila šole, doma pa se naj punce mažejo. Definitivno zagovarjam učitelja. Me zanima kakšna punca bo čez 10 let; verjetno brez izobrazbe, več na psihiatriji kot doma in z osebnostnimi motnjami.

Mama se naj RAJE posveti vzgoji in posveti prosti čas otroku, ne pa kako punca pri 13, 14 zgleda z ličili in kaj reče učiteljica. Učitelj je v šoli ŠEF kot imamo v službi vodje, šefe in direktorje. ČE pa smo na borzi in plečih države in nimamo kaj začet za delat, pa se ukvarjamo s takšnimi stvarmi kot ličenje mladoletnic in jim s tem samo škodimo in ne koristimo.

 

Imam dve hčerki stari 20 in 17 let. V OS sta se obe rahlo ličili in lakirali nohte.  Dokler je licenje v mejah, ne vidim težave. Najverjetneje hci ne uporablja večernega make upa in glede na obvezno uporabo maske, ne vem zakaj razrednicarko make up moti, sploh, če ima hci dobre ocene. Razrednicarka bi lahko razredno uro posvetila tej tematiki, morda povabila vizažistko, ki bi predstavila dekletom licenje.

Ko se enkrat naličiš, ni več poti nazaj – potegne te za zmerom v blodnjak prostitucije, alkohola, drog in propada.

Ce make up ni pretiran potem ena uciteljica nima kaj tezit. Niti grozit. Je pa res ker vse vec punc v osnovnih solah ze pretirava z sminko, oblacili in so res videti kot da so naprodaj. Ko se kateri izmed njih kaj zgodi pa seveda ni nic odgovorna. Vse ima svoje meje tudi kultura oblacenja in sminkanja.

Pa vendar ce dekleta ne pretiravajo nima uciteljica nic s tem. Ni njena stvar. Bi bilo bolje ce bi se z njimi pogovorila in jih poducila o vsem. Ne pa da grozi.

Punca pri teh letih je lepa in privlačna brez ličil. Kolk pritišnjena mora bit mama, da otroku to mazanje sploh dovoli. 

Odgovor na objavo uporabnika
tudi mene zanima, 24.01.2022 ob 19:12

Tudi mene zanima zakaj otroci potrebujejo fasado na obrazu pa celo nalakirane ali pa še huje: umetne nohte?

Toliko vreščanja s strani monkelj kako se ne bodo njihovi otroci cepili pa ne testirali pa ne nosili mask. Potem pa te ista monklje pošiljajo v šolo našminkane, napudrane, pofarbane otroke?

Pa ve trape veste, da ta kemija na frisu, obrazu, nohtih škoduje?

Res nimate keša drugam dat, da morate škodljivo kemijo frocem kupovat?

Ne bi raje svojim otrokom, namesto te nemarščine, kupile kako knjigo ali pa športno opremo?

A fotrov nimajo te punčke? Če so že mame tako zblojene in jim kupujejo to kemijo, a fotri nimajo tudi nič v glavi?

Da ne omenjam kako grdo, pocestniško, ceneno to zgleda? Potem pa se boste čudile, če se bodo po teh punčkah slinili stari deci. Pa kako naj pri vsem tem našmiranem na frisu sploh vedo, da gre za otroke, če so pa videt kot odrasle babe, ki iščejo seks?

Se Strinjam. Kot učiteljica.

Brez besed. Huda mama očitno vam “fasada” veliko pomeni. Spomnite se primera, ko si je punca zlomila umeten noht. Eno je domače okolje, drugo je okolje v katerem veljajo neka nenapisana pravila. Očitno ste vi tista, ki jih kršite, zdaj pa bi še radi podali prijavo na Ministrstvo. Če pride tale primer v moje roke, bom z veseljem podebatirala z vami, kaj je prav in kaj ne. Uživajte v razburjanju. Učiteljico pa 100 % podpiram. Vas in vaše vzgoje pač ne.

P.S. mogoče pomislite iz tega stališča, da vaša hči odrašča, začela se je razvijat in z make upom lahko zgleda starejša kot v resnici je. Da ne boste potem kakšnega pedofila preganjali, ko vam bo prijokala domov. Zresnite se.

Učitelj je v šoli zato, da uči in to naj bo njegova prioritetna naloga. Osebno me moti, ko piše pol razreda kakšen predmet 1. Takrat je po mojem nekaj zelo narobe z učiteljem. Otrokova naloga je, da sodeluje, ne moti pouka in izpolnjuje šolske obveznosti. To kako je oblečen, na ličen, jo nima kaj brigat. To je skrb staršev. V teh letih so deklice v puberteti, iskanju identitete….

Sem na strani uciteljice. Tastara od te smrklje jo ocitno ” vzgaja” permisivno, verjetno ji tudi dopusca da se daje dol ze v osmem razredu, ne samo, da se mala po gobcu! Pa kaj je to sola ali kurbisce? Ti mati, si ista koza, kot tvoja hci, isti gnoj!

Poznam kuzlo od matere, saj drugace ji ne morem reci, ko je svoji puncari ze v prvem razredu barvala lase, ker so imele tudi sosolke, je bil njen izgovor. Pa spati je tudi hodila ob treh zjutraj, drug dan pa sola. Ni cudno, da ni nic iz nje, ena boga frizerka je in lena pa zafnana, kot njena tastara. Tudi foter je en gnoj, isti shit vsi skup. Smrkja se goni ko psica okoli in vsak teden ima drugega, njena zabita starsa jo pa se zagovarjata. Pa laze tudi. Samo slabe stvari sta jo naucila. Njena stara je ze v letih in jo pamet se ni srecala. Ta smrklja, ki se mala po frisu in njena mati sta me spomnili tocno na ti dve afni. Nagont iz sole vsako tako droljoin uvesti uniforme, pa bo mir!

Kaj pa vem no… zakaj taka drama… a nima osnovna šola še nek kodeks oblačenja, ličenja in frizur? Nam je enkrat ravnateljica na sestanku kar lepo povedala, da ima šola kodeks in bonton, po katerem naj punce ne bi nosile hot hlačk in majice naj bodo čez popek. Ker je namreč šlo že malo čez meje in to v osnovni šoli. In enako je veljalo za pretirano uporabo ličil.

Zakaj punca ne eksperimentira doma, v šolo pa gre z normalno urejenimi nohti, mogoče z nežno barvo? Je to res tako narobe in danes tako nesprejemljivo? Sploh v osnovni šoli?

Je res za inšpekcijo in prijavo, če bo šola in učiteljica zahtevala drugače, kot si želi otrok in očitno tudi vi? Za nohte in ličila se gre….

Bomo spet brali o eni mami, ki podaja prijavo, ker se gre za hčerine nohte….?

Mogoče bolj pametno, da se s punco končno enkrat pogovorite.

So dogodki in tudi prostori, kjer se pač spoštujejo neki kodeksi in bontoni. In snovno šola to sigurno je.

Razen seveda, če je ne sami spodbujate v to smer, da se že zdaj uredi kot odrasla oseba in vam je všeč,  ko pri 13. hodi naokrog kot 25 letnica…

Vsi znajo samo z odvetniki in prijavami grozit. Samo da njihovi sončki ne bojo s čim omejeni…in bo po njihovo.

Kaj pa ko bo enkrat imela službo, kjer bo dejansko obstajal kodeks oblačenja in ličenja? Boste poslali odvetnika tudi tja?

New Report

Close