Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o hčerki, ki se pogreba svoje mame, s katero sta bili sicer skregani, ni udeležila?

Kaj si mislite o hčerki, ki se pogreba svoje mame, s katero sta bili sicer skregani, ni udeležila?


Če tukaj gor opišeš dogajanje pričakuješ tudi odgovore in različna mnenja, ne vem zakaj nekaj razlagat in se potem razburjat zakaj so komentarji, ne sprašuj in se ne bo nihče ukvarjal s tabo.

O madonca, zelo sem presenecena nad tvojim pisanjem. Tvoja zgodba se bere zelo podobno moji, le da so bila pretepanja na sporedu bolj pogosto. Ampak nikoli nisem krivila svoje mame, ampak oceta. Hvala bogu svojega otrostva ne vlecem za sabo kot breme.

Kako enim še vedno pomeni ta pogreb. Ki je v bistvu smešen, saj se ob žlički pepela delajo caramonije. Pa jamica, pa pol vse vzdrževat…. obup!

Jaz nikomur ne zamerim, če ne pride na pogreb. Bolj zamerim tistim, ki pridejo firbca past in se zafrkavat za vogalom, ker mislijo, da jih nihče ne vidi!!

Na Žalah je veliko pogrebov v družinskem krogu. Samo zginte stran!
Na podeželju je tega manj, je pa žara v vežici samo dve uri pred pogrebom. In svojci hvaležno odklanjajo sveče in cvetje!!

Meni osebno raztros. Je pa spet birokracija….. pa to in ovo…. tak da denarno ni ugdno, imaš pa potem mir za vse večne čase! On/a zgoraj in vi ostanki.

Odpovedovali se bodo še dediščini. V tvoji domišljiji – na srečo.
[/quote]

Jaz pa ne vidim nobene povezave med prihodom na pogreb in dedovanjem. Pri nas sicer takšnih zamer nikoli nismo imeli, ampak vseeno se mi zdi bedno, da bi se kdorkoli odpovedal nečemu kar mu pripada po zakonu.

Jaz pa ne vidim nobene povezave med prihodom na pogreb in dedovanjem. Pri nas sicer takšnih zamer nikoli nismo imeli, ampak vseeno se mi zdi bedno, da bi se kdorkoli odpovedal nečemu kar mu pripada po zakonu.
[/quote]

Le materialisti razmišljajo tako kot ti. Če do neke osebe gojiš tako negativno čustvo, da z njo nimaš nikakršnih stikov, zakaj bi potem od te osebe karkoli vzel? Aja, saj res, pri denarju se vse pozabi😅😅😅

Le materialisti razmišljajo tako kot ti. Če do neke osebe gojiš tako negativno čustvo, da z njo nimaš nikakršnih stikov, zakaj bi potem od te osebe karkoli vzel? Aja, saj res, pri denarju se vse pozabi😅😅😅
[/quote]

Kaj veš katere račune s tem poravnavajo? Ti delaš “dobra” dela izključno zaradi tega ker boš dedoval? Res vprašanje, kdo je večji materialist!


Saj ti ni treba delat pogreba ravno tako ti ni treba na pogreb staršev, kot berem jih je kar nekaj, ki starše zaradi nekega svojega razloga tako sovražijo, da z njimi leta ne spregovorijo in ne gredo za pogrebom, drugim spet je smešno ta kolobocija okoli pogreba pa še škoda jim je denarja za take neumnosti, veliko jih je brez vsake morale in pietete do umrlega takim bi predlagal, sežgite svojega bližnjega doma na vrtu, pepel pa vrzite v wc, ker ste itak na smrt skregani vam je vseeno pa še dober občutek bo vsakič, ko boste šli na wc bo izraz: poserjem se na tastare dobeseden.

Le materialisti razmišljajo tako kot ti. Če do neke osebe gojiš tako negativno čustvo, da z njo nimaš nikakršnih stikov, zakaj bi potem od te osebe karkoli vzel? Aja, saj res, pri denarju se vse pozabi😅😅😅
[/quote]
Hm, glede na naše bebave zakone so otroci dolžni plačevati za še tako ničvredne starše in se jim ne morejo odpovedati, medtem ko se starši komot odpovejo lastnim otrokom. Se pravi, da ne glede na slabe odnose in zamere otroke terjajo za plačilo, torej je edino prav, da ti potem dobijo vsaj nujni delež. Dejansko pa sem takoj za to, da ukinemo te nujne deleže in obveznost otrok do svojih staršev. Takrat se bo lažje videlo pravo stanje in odnosi. To, da gre nekdo na pogrebu za kom, je zadnje, s čimer bi res kazal pravi obraz.


Saj ti ni treba delat pogreba ravno tako ti ni treba na pogreb staršev, kot berem jih je kar nekaj, ki starše zaradi nekega svojega razloga tako sovražijo, da z njimi leta ne spregovorijo in ne gredo za pogrebom, drugim spet je smešno ta kolobocija okoli pogreba pa še škoda jim je denarja za take neumnosti, veliko jih je brez vsake morale in pietete do umrlega takim bi predlagal, sežgite svojega bližnjega doma na vrtu, pepel pa vrzite v wc, ker ste itak na smrt skregani vam je vseeno pa še dober občutek bo vsakič, ko boste šli na wc bo izraz: poserjem se na tastare dobeseden.
[/quote]
Imaš malo Trobčevih genov v sebi, ko predlagaš take bedarije?

Tako se je odločila. Mrtvi ne govorijo več, zato je celo bolj primerno, če se prej nista videvali, pogovarjali, zakaj bi morala hčerka na pogreb? Zaradi drugih, ki so bili tam in so imeli polna usta obrekovanj?


Imaš prav, le zakaj bi hči hodila na materin pogreb to bi bilo pa res bolano in neobičajno.


Imaš prav, le zakaj bi hči hodila na materin pogreb to bi bilo pa res bolano in neobičajno.
[/quote]

Če se prebere samo tvoj stavek, potem bi vsak rekel, da je zmešana hči. Če pogledaš celoten spekter, se še živi nista prenesli, kaj imajo mrtvi od tega, da se prideš pokazat in hliniš ne vem kaj? Aja, govoricam se izogneš. Točno ja, zaradi drugih prideš.


Imaš prav, le zakaj bi hči hodila na materin pogreb to bi bilo pa res bolano in neobičajno.
[/quote]

Če se prebere samo tvoj stavek, potem bi vsak rekel, da je zmešana hči. Če pogledaš celoten spekter, se še živi nista prenesli, kaj imajo mrtvi od tega, da se prideš pokazat in hliniš ne vem kaj? Aja, govoricam se izogneš. Točno ja, zaradi drugih prideš.

… da se hčerka ni udeležila maminega pogreba. Prav je, da v življenju odpuščamo, predvsem pa lastni krvi – družina je ena sama. Mogoče se res poti razidejo, ampak ob smrti pa mislim, da če že ne prej, da bi moral odpustiti in se pogreba sorodnika udeležiti.
Če s kakšnim človekom ne bi hotela imeti opravka je s takšnimi zadrtimi, zamerljivimi ljudmi, ki še pred odhodom človeka s tega sveta, ne premorejo usmiljenja.

Obstaja več č udovitih filmov o odpuščanju, ta dva sta absolutna zmagovalca:
https://www.imdb.com/title/tt0399862/
https://www.imdb.com/title/tt6450186/
Mene sta veliko naučila – predvsem lahko rečem, da me je največ o odpuščanju naučila krščanska vera.

Kaj vse v lajfu ni prav! Odpušča se za čas življenja. Ko osebe ni več, se lahko kvečjemu spraviš sam s sabo. In če ni šla na pogreb, je imela za to svoje razloge. Kdo smo mi, da jo obsojamo? Mogoče se pa ni želela srečati s pohlepnimi sorodniki? Lajf gre naprej, ne vzbujajte ljudem slabega občutka, ker se vam nekaj zdi prav.

Če se prebere samo tvoj stavek, potem bi vsak rekel, da je zmešana hči. Če pogledaš celoten spekter, se še živi nista prenesli, kaj imajo mrtvi od tega, da se prideš pokazat in hliniš ne vem kaj? Aja, govoricam se izogneš. Točno ja, zaradi drugih prideš.
[/quote]
Ne ne izogneš se temveč jih sprožiš, prideš na pogreb je vsem normalno tudi, če vedo, da si bil s starši na bojni nogi si vsak misli, no lepo, da je kljub sporu prišla na pogreb, ne prideš je pa druga zadeva, vsi vedo, da nisi hotel na pogreb starša in to se pogreva še dolga leta.


Ne ne izogneš se temveč jih sprožiš, prideš na pogreb je vsem normalno tudi, če vedo, da si bil s starši na bojni nogi si vsak misli, no lepo, da je kljub sporu prišla na pogreb, ne prideš je pa druga zadeva, vsi vedo, da nisi hotel na pogreb starša in to se pogreva še dolga leta.
[/quote]

Torej zagovarjaš to, da nekdo pride na pogreb izključno na željo drugih? Ker se drugim to zdi prav. V izogib klevetanju? Meni se bi zdelo lepo, da bi se s svojo mamo pobotala za čas njenega življenja. Ja, to bi bilo lepo. Ko pride smrt, je vseeno.

Kaj vse v lajfu ni prav! Odpušča se za čas življenja. Ko osebe ni več, se lahko kvečjemu spraviš sam s sabo. In če ni šla na pogreb, je imela za to svoje razloge. Kdo smo mi, da jo obsojamo? Mogoče se pa ni želela srečati s pohlepnimi sorodniki? Lajf gre naprej, ne vzbujajte ljudem slabega občutka, ker se vam nekaj zdi prav.

To je moje mnenje, “vzemi ali pusti”, ne vem zakaj se razburjaš! jaz vem, da vedno težim k odpuščanju, pa imam kar nekaj težkih zgodb, ki so jih sprožili drugi ljudje zaradi svoje “žlehnobe”, za sabo.

Kaj vse v lajfu ni prav! Odpušča se za čas življenja. Ko osebe ni več, se lahko kvečjemu spraviš sam s sabo. In če ni šla na pogreb, je imela za to svoje razloge. Kdo smo mi, da jo obsojamo? Mogoče se pa ni želela srečati s pohlepnimi sorodniki? Lajf gre naprej, ne vzbujajte ljudem slabega občutka, ker se vam nekaj zdi prav.

To je moje mnenje, “vzemi ali pusti”, ne vem zakaj se razburjaš! jaz vem, da vedno težim k odpuščanju, pa imam kar nekaj težkih zgodb, ki so jih sprožili drugi ljudje zaradi svoje “žlehnobe”, za sabo.
[/quote]
Sama vedno zagovarjam odpuščanje, čeprav ob tem ne pozabljam. Žal je moj spomin včasih še predober. Ampak delam tako, da je meni lažje, ne tistemu, kateremu odpustim. Mi gre pa na živce, ker eni venomer zagovarjate stvari, ki bi jih drugi morali početi samo zato, da se navzven lepo vidi. Torej ni pomemben človek, ampak zunanji vtis, ki ga pusti. Ne zanima vas ta hčer, ampak samo to, da ni prišla na pogreb. In to se ne spodobi.


Sama vedno zagovarjam odpuščanje, čeprav ob tem ne pozabljam. Žal je moj spomin včasih še predober. Ampak delam tako, da je meni lažje, ne tistemu, kateremu odpustim. Mi gre pa na živce, ker eni venomer zagovarjate stvari, ki bi jih drugi morali početi samo zato, da se navzven lepo vidi. Torej ni pomemben človek, ampak zunanji vtis, ki ga pusti. Ne zanima vas ta hčer, ampak samo to, da ni prišla na pogreb. In to se ne spodobi.
[/quote]

Goldfish, ti si me pa prijetno presenetila. Menim, da najbolj s prstom kažejo na druge tisti, ki imajo sami najbolj umazano vest.


Sama vedno zagovarjam odpuščanje, čeprav ob tem ne pozabljam. Žal je moj spomin včasih še predober. Ampak delam tako, da je meni lažje, ne tistemu, kateremu odpustim. Mi gre pa na živce, ker eni venomer zagovarjate stvari, ki bi jih drugi morali početi samo zato, da se navzven lepo vidi. Torej ni pomemben človek, ampak zunanji vtis, ki ga pusti. Ne zanima vas ta hčer, ampak samo to, da ni prišla na pogreb. In to se ne spodobi.
[/quote]

Sama vedno zagovarjam odpuščanje, čeprav ob tem ne pozabljam. Žal je moj spomin včasih še predober. Ampak delam tako, da je meni lažje, ne tistemu, kateremu odpustim. Mi gre pa na živce, ker eni venomer zagovarjate stvari, ki bi jih drugi morali početi samo zato, da se navzven lepo vidi. Torej ni pomemben človek, ampak zunanji vtis, ki ga pusti. Ne zanima vas ta hčer, ampak samo to, da ni prišla na pogreb. In to se ne spodobi.

Odpuščanje je darilo samemu sebi. Ja, včasih je težko odpuščati, ampak zamera, jeza, ki so zlo neodpuščanja, škodijo samo nam samim.
Ne da me ne zanima hčerka, na koncu koncev je lahko celo ona tista, ki je naredila večje zlo v tej zgodbi z mamo, pa ima samo izkrivljen pogled na situacijo. Zgodbe ne poznamo, zelo dobro pa vem, katera pot pelje v luč, dobro, pravilno … in to je, če ne že prej kot pred smrtjo, vsaj na pogrebu, pot odpuščanja.
To zelo veliko pove o hčerki. Njeno dejanje samo zase govori o njej, o njenih negativnih lastnostih, katerih prvenstvena lastnost je sigurno trdosrčnost. Ona ni dobri človek. Pika.
To je moje mnenje.

Goldfish, ti si me pa prijetno presenetila. Menim, da najbolj s prstom kažejo na druge tisti, ki imajo sami najbolj umazano vest.
[/quote]
A zato si Barco napadala in potem poniknila, sedaj te pa vest zajebava.

Torej zagovarjaš to, da nekdo pride na pogreb izključno na željo drugih? Ker se drugim to zdi prav. V izogib klevetanju? Meni se bi zdelo lepo, da bi se s svojo mamo pobotala za čas njenega življenja. Ja, to bi bilo lepo. Ko pride smrt, je vseeno.
[/quote]
Preberi tako kot piše in ne tolmači nekaj kar ni napisano, sploh pa tole tvoje je res bolezensko, na željo drugih greš za pogrebom umrlih staršev?? ne ga srat no, na nobeno željo ne grem na pogreb, na pogreb staršev grem iz lastne želje in neke moralne obveze, ki jo normalni ljudje imamo, zanimivo je, da ljudje, ki imajo veliko za povedati čez starše so prvi na sodišču ob delitvi zapuščine.

S čem se nekateri vse ukvarjate. Ali nekdo pride na pogreb ali ne je njegov problem. Sploh ni važno ali so se razumeli ali ne.


Preberi tako kot piše in ne tolmači nekaj kar ni napisano, sploh pa tole tvoje je res bolezensko, na željo drugih greš za pogrebom umrlih staršev?? ne ga srat no, na nobeno željo ne grem na pogreb, na pogreb staršev grem iz lastne želje in neke moralne obveze, ki jo normalni ljudje imamo, zanimivo je, da ljudje, ki imajo veliko za povedati čez starše so prvi na sodišču ob delitvi zapuščine.
[/quote]

Preberi tako kot piše in ne tolmači nekaj kar ni napisano, sploh pa tole tvoje je res bolezensko, na željo drugih greš za pogrebom umrlih staršev?? ne ga srat no, na nobeno željo ne grem na pogreb, na pogreb staršev grem iz lastne želje in neke moralne obveze, ki jo normalni ljudje imamo, zanimivo je, da ljudje, ki imajo veliko za povedati čez starše so prvi na sodišču ob delitvi zapuščine.

Mene tudi zanima, če se bo ta hčerka odpovedala dedovanju, ker če je tako sovražila lastno mati, bi bilo edino sprejemljivo, da se dediščini odpove.

New Report

Close