Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o osebi, ki spravi skupaj takšen zapis?

Kaj si mislite o osebi, ki spravi skupaj takšen zapis?

Imava odprt tretju trr na katerega nakaževa vsak mesec 2/3 plače – en več drug manj j* ga.
Je bil tudi že čas, ko en ni nič in je samo drug potem pa čez leto dve kontra.
S tega se pokrivajo vsi stroški vezani na gospodinjstvo, skupne dejavnosti in otroke.

Posebej skrbiva in tankava vsak svoj avto, mobitel, registracijo ter plačujeva malico v službi ter vsak svojo zabavo in hobije.

Midva imava zelo simpl: moje je moje, njegovo pa najino. Je pristal na to po tem, ko sem rekla, da deliva po tem, ko preneha financirati bivšo. 😂

Iz tega nič, se že po zapisu vidi, da si čoknjena. In te ločenke brez veze, da rinte še nekam, ker je vsakič slabše, če ste bile prvič usekne, ste potem vsakič le še bolj.

Joj, pa kdo bere te Iskrene.net??? Saj to je kot bi kdo resno bral Noro24TV!!! Sami fanatiki brez možganov.

A je tebe potem tudi mož poučil, katere stvari so vseeno drage, čeprav so morda v akciji? Obrazložiš možu jasno, da vložke ali tampone resnično rabiš vsak mesec?

Mene pa zanima koliko ste vi donirali na koncu ko zbirajo. Jaz sem dala 10 pa se mi zdi to malo in ne vem ali bi dala se 10 ali je bilo dovolj.

Ljudje nismo kloni, smo si različni.
Večina travmira že, če partner/ica predlaga SAMO pogovor o kakšni “drugačni” seksualni igrici ali praksi in je že cela drama (beri MON!] 😉
Kaj šele, da se predlog aktivno vpelje v vsakodnevno letno rutino!

Enako so interesi, hobiji, kaj komu pomeni, lahko popolnoma različni.
Npr.on si želi motor, ona reče, pa kaj ti bo to, jaz bi pa rada en dober tečaj salse in španščine, kar se njemu zdi itak nepotrebno.
Nimata pa za oboje.
Ali pa, ona reče, da potrebuje nove superge za fitness, njemu ni jasno, ker se mu zdijo, da so njene stare superge popolnoma ok.
Itn, itn..

Skupni račun je primeren pri skupnih stroških; hrana, voda, elektrika, ogrevanje, sredstva pri hišnih in gospodinjskih opravilih, stroški otrok, oblačila, šola, krožki..
Darila za skupne prijatelje ali starše, sorodnike, če so vsi v normalnih odnosih.

Za osebne hobije, manjše priboljške za dušo, telo in um, za osebne prijatelje, poslovna srečanja, osebno kozmetiko, pa se mi zdi, da je prav, da si človek tudi v partnerstvu ohrani nekaj trenutkov in samoodločanja, časovno kot tudi denarno, samo zase.


ti že veš in zmoreš, in najbrž tokrat res nimaš problemov, ko imaš samo svoj budget:)

Midva imava ločene račune, se pa najveckrat skregava ko hoceva nekaj oba plačat.

Če imata skupne finance, če sta se tako dogovorila in jima tako ustreza, zakaj pa ne.
Jaz ne bi nikoli pristala na tak način.
Midva imava vsak svoje finance, še nikoli se nisva skregala zaradi denarja, pa sva poročena skoraj 40 let. Ne predstavljam si, da bi jaz vohljala, koliko je on zapravil, če je šel na pivo in bi on mene kontroliral, koliko sem nakupila v trgovini.
Naslednji stavek pa mi res ni všeč:
Ženo sem tudi poučil, katere cene so razumne, katere drage, čeprav so izdelki ali storitve »v akcij
Ali ta žena nima sto točk, da jo je treba poučiti? Poučimo ponavadi otroka.
To jasno kaže na podrejeni položaj žene.

New Report

Close