Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o ženskah, ki ne dojijo?

Kaj si mislite o ženskah, ki ne dojijo?

Kako lahko rečeš da sem vegeterijanka, brez da sem to napisala???? Zahtevam odgovor, ker sumim da mi je nekdo vdrl v računalnik in to potem lahko tudi prijavim.[/quote]

kakšni problemi pa tebe dajejo? si zgrešila temo? tu je govora o (ne)dojenju in ne o paranoji.[/quote]

Vem da je o dojenju, sem na začetku o tem pisala. Potem pa je gunar začel z stvarmi ki jih en more vedet potem pa ni nič več odpisal, čeprav drugače piše temo za temo.

Imela otroka na pediatriji 14 dni po porodu zaradi pohranjenosti. Ker je bila patronažna tak šus od babe, da ji sploh ni kapnilo, da otrok ne napreduje. Ob mojih pomislekih, da ne vem, ali imam dovolj mleka, mi je v roke porinila knjigo o dojenju, kjer spet piše, da je dojit TREBA, ker …
Otrok pa skoraj shiral.

Tiste, ki pametujete o vsem, kar mleko ima – po besedah pediatrinje dobi otrok vse, kar rabi, v kolostrumu in tistem zgodnjem mleku. Drugače (tudi po zadnjih raziskavah) sta umetno mleko in materino mleko ekvivalentna. OZIROMA, glede na katastrofalne prehranjevalne navade svetovnega prebivalstva si drznem reči celo, da je umetno mleko za nekatere bolj zdravo. Vsaka svinjarija, ki jo mamica zaužije, gre namreč tudi direkt v otroka. In nekatere so zaradi dojenja požrešne, da je joj. Je res ali ni?

O ženskah si ne ustvarjam mnenj glede na “tehnko” hranjenja njihovih otrok. Imam pa slabo mnenje npr. o ženskah, ki sebe vedno postavljajo na zadnje mesto…

Jaz sem na to tematiko prebrala veliko oziroma vse kar sem našla. In vse verodostojne študije potrjujejo kar si napisala.
Edina dokazana prednost materina mleka je mlezivo v katerem so vsa protitelesa, ki otroku lahko koristijo. Če otrok dobi to mlezivo z dojenjem ali po flaški je čisto vseeno.[/quote]

Ma, to enostavno ni res! Dojenje je seveda najboljše za otroka. Je kar lepo šptevilo snovi v mleku, ki jih drugje pač ni. Pa prilagojeno je otroku.
Kar pa ne pomeni, da se ga z ostalimi nadomestki ne da “gor spravit”. Je pa res, da dojenje v tem času morda ni najboljše za otroka. TO pa predvsem iz tega, če je mama zastrupljeno hrano z vsemi kemikalijami, hormoni itd, potem to seveda dobi tudi bebi. SAmo kaj, ko isti reči dobivajo tudi krave, tako da… :-)[/quote]

To enostavno je res dokler mi nekdo ne dokaže nasprotnega. Pa verjemi, da sem zelo podrobno vse preštudirala.
Najboljše za otroka je, da s pravilno prehrano primerno njegovi starosti lepo napreduje. Vse ostalo so manj pomembne stvari.

Točno tako so meni razložili tudi v bolnici, ko so otroka umetno hranili. Pomembno je samo, da otrok napreduje, ali z umetnim ali materinim mlekom, je čisto nepomembno.
Sicer je fino, da ima ženska izbiro, ampak če se katera odloči drugače, zaradi tega ni slaba mama, ker otroku ne bo nič manjkalo.

Nič si ne mislim o takih ženskah, kot si tudi nič ne mislim o takih, ki dojijo in takih, ki odrasle otroke dojijo…
Tolk mam drugih misli, da res o tem nič ne mislim. Jaz sem, ker mi je bilo komot, o tistih , ki pa ne, pa… pojma nimam

Kaj si mislim o teh ženskah?????

Moja najboljša prijateljica se je zavestno odločila da ne bo dojila – 2×.
O njej si mislim le vse najboljše in najlepše. Ne ocenjujem je po tem ali doji ali ne. Halo??
Dejstvo, da se je odločila, da ne bo dojila je popolnoma NJENA stvar, NJENA odločitev in NJEN problem in ne moj, tvoj, vaš!!! Ja???

O tem ali ženske dojijo ali ne nimam mnenja in mi po domače “dol visi”.

Zakaj se tako obremenjujete z življenji in odloćitvami drugih ljudi???
Ne razumem vas, res ne.

Dojenje + ali – to bo večno nedokončana tema. Vsaka mama se pač odloči po svoji vesti. Najbolj pomembno je, da je otrok sit in zadovoljen in da lepo napreduje. Bodisi z materinim mlekom ali nadomestkom. Če ženska ne doji, ni nič obsojanja vredno…..pravtako tudi ne, če kakšna doji dve leti ali pa še več. Pravzaprav, kdo lahko z zagotovostjo dokaže, da je eno ali drugo škodljivo za razvoj otroka. Študije? Statistike? Drage mame, lepo vas prosim. Ne obremenjujte se s tem, kako je pri drugih. Če ste prepričane same vase in v svoj način dojenja oz. nedojenja je itak vse o.k. Zakaj potem takšne žolčne debate. Prepričevanje drugih v svoj prav?

Z lepimi pozdravi vsem doječim in nedoječim mamam!

New Report

Close