Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si vi predstavljate pod “srednji razred?”

Kaj si vi predstavljate pod “srednji razred?”

1350€? Zakaj pa ravno taka meja?
Jaz zase smatram, da sem nižji srednji razred. Če pogledam kje sem bila nekoč, ko je bilo treba še pri hrani pazit. Če pogledam recimo mojo mamo s 300€ penzije. Se počutim skoraj bogata.
Če pomislim nase v šoli, ko ni bilo denarja za neke osnovne zadeve, sem zdaj kot lord.

To je seveda samo približna številka. Nižji srednji razred je nekako do 1900 Eur.

Tole je pa klasična slovenceljska izjava. Imam puf za bajto in sem revna, ker mi ne ostane več za luksuz. Zakaj hudiča greste v take projekte, ki si jih komaj privoščite? Če bi imela dvakrat več dohodkov, bi bila bajta še za kakšen štuk višja, ali bi se kakšna limuzinica kupila in bi bila spet revščina. Takole lahko tudi milijonarji jamrajo, ko si natrpajo nepremičnin okoli sebe, potem pa jamranje, da jim vzdrževanje ves denar pobere.[/quote]

Aja, pa ti kar veš kakšno bajto imam? Kje pa talajo tako pamet, ki jo ti premoreš, da se še jaz v vrsto
postavim?
Sem povedala, da sem se zapufala (za staro, nedokončano bajto) v času, ko je moja plača za to
zadoščala. Potem je šla pa plača dol, cene pa gor. Če še nisi opazil.
Luksuz? A kos sira je zate luksuz?
Kr neki, res.[/quote]

Nisi ti nikjer povedala, da gre za staro in nedokončano bajto. Niti koliko staro in do katere faze zgrajeno. Da ne boš na koncu še trdila, da si vzela kredit za krpanje starega vojaškega šotora. Sicer pa moraš imeti za kredit za hišo tudi kreditno sposobnost in že kar solidne redne dohodke. Spodnji sloj kreditov sploh dobi ne. Nisi ti taka revica kot si domišljaš. Marsikdo bi zamenjal s tabo.

To je seveda samo približna številka. Nižji srednji razred je nekako do 1900 Eur.[/quote]

PRI mesečnem dohodku 1900€, takšen in višji dohodek je v Sloveniji tako redek, da ga je potrebno iskati z lupo ob belem dnevu, eni pa res ne veste nič o dohodkih v državi.

Prosim, če lahko nekdo našteje poklice in bonitete osebe, ki ima redne mesečne dohodke na osebo večji od 1900€. Ker če je nižji srednji razred, jih mora zelo veliko prejemati večje osebne dohodke! Kdo je potem v višjem srednjem razredu?

Preberi prispevek od asostene – to je tip človeka, ki bo rekel, da je nižji srednji sloj tam nekje okoli 1500 do 1900 neto plače in da revežev v Sloveniji ni, ker jih ona pač ne vidi – saj jih nima časa, ko bega iz enega dopusta na drugega in iz službe v sijajni stolpnici v domovanje v prestižni soseski v visokem avtu z zatemnjenimi šipami, iz katerega se mini avtočkov sploh ne vidi.

To je seveda samo približna številka. Nižji srednji razred je nekako do 1900 Eur.[/quote]

PRI mesečnem dohodku 1900€, takšen in višji dohodek je v Sloveniji tako redek, da ga je potrebno iskati z lupo ob belem dnevu, eni pa res ne veste nič o dohodkih v državi.

Prosim, če lahko nekdo našteje poklice in bonitete osebe, ki ima redne mesečne dohodke na osebo večji od 1900€. Ker če je nižji srednji razred, jih mora zelo veliko prejemati večje osebne dohodke! Kdo je potem v višjem srednjem razredu?[/quote]

Uradno zaznani dohodki niso vsi dohodki. S tisoč evri povprečne neto plače ne bi nikdar v Sloveniji zraslo toliko lastniških hiš, vikendov, brunaric, se kupilo toliko lastnih stanovanj in se zraven vozilo še s solidnim voznim parkom, se hodilo na dopust v tujino, da ne naštevam dalje…

Aja, pa ti kar veš kakšno bajto imam? Kje pa talajo tako pamet, ki jo ti premoreš, da se še jaz v vrsto
postavim?
Sem povedala, da sem se zapufala (za staro, nedokončano bajto) v času, ko je moja plača za to
zadoščala. Potem je šla pa plača dol, cene pa gor. Če še nisi opazil.
Luksuz? A kos sira je zate luksuz?
Kr neki, res.[/quote]

Nisi ti nikjer povedala, da gre za staro in nedokončano bajto. Niti koliko staro in do katere faze zgrajeno. Da ne boš na koncu še trdila, da si vzela kredit za krpanje starega vojaškega šotora. Sicer pa moraš imeti za kredit za hišo tudi kreditno sposobnost in že kar solidne redne dohodke. Spodnji sloj kreditov sploh dobi ne. Nisi ti taka revica kot si domišljaš. Marsikdo bi zamenjal s tabo.[/quote]

Seveda sem kreditno sposobna, ker imam redno službo.
In ja, še vedno trdim, da sem nižji razred, če za (do skrajnosti oskubljene)
življenjske stroške + zelo zmeren kredit porabim cel dohodek in mi ne ostane NIČ.
Če mi avto crkne, sem mrzla. Ni načina, da kupim drugega. In prvič v življenju ne morem
šparati sploh. Dajati mesečno majhno vsoto na stran. Ne gre, če se še tako trudim.
To ni srednji razred, zame ne.
In ja, se strinjam, da gre kupu ljudi še slabše, kot meni. Ampak zato jaz še vedno nisem srednji
razred.

Pretiravaš! 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev je ekstremno bogatih, imajo 530x večje dohodke kot najrevnejši. Tistih, o katerih pa ti pišeš, je malo, vse manj, število revežev pa se povečuje.

Tole je pa klasična slovenceljska izjava. Imam puf za bajto in sem revna, ker mi ne ostane več za luksuz. Zakaj hudiča greste v take projekte, ki si jih komaj privoščite? Če bi imela dvakrat več dohodkov, bi bila bajta še za kakšen štuk višja, ali bi se kakšna limuzinica kupila in bi bila spet revščina. Takole lahko tudi milijonarji jamrajo, ko si natrpajo nepremičnin okoli sebe, potem pa jamranje, da jim vzdrževanje ves denar pobere.[/quote]

Beri raje, kar je napisala, ne pa nekaj pametovat na splošno. Napisala je, da je puf vzela, preden so ji znižali plačo! Dvomim, da je jasnovidka, da bi vedela, kako bo čez kako leto.

To je seveda samo približna številka. Nižji srednji razred je nekako do 1900 Eur.[/quote]

PRI mesečnem dohodku 1900€, takšen in višji dohodek je v Sloveniji tako redek, da ga je potrebno iskati z lupo ob belem dnevu, eni pa res ne veste nič o dohodkih v državi.

Prosim, če lahko nekdo našteje poklice in bonitete osebe, ki ima redne mesečne dohodke na osebo večji od 1900€. Ker če je nižji srednji razred, jih mora zelo veliko prejemati večje osebne dohodke! Kdo je potem v višjem srednjem razredu?[/quote]

V višjem srednjem razredu ni veliko ljudi, jih je pa več kot ti misliš. Zato pa se imenuje tako. Tuklaj govorimo o zgornjih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi , ne vštevamo pa bogatašev.

PRI mesečnem dohodku 1900€, takšen in višji dohodek je v Sloveniji tako redek, da ga je potrebno iskati z lupo ob belem dnevu, eni pa res ne veste nič o dohodkih v državi.

Prosim, če lahko nekdo našteje poklice in bonitete osebe, ki ima redne mesečne dohodke na osebo večji od 1900€. Ker če je nižji srednji razred, jih mora zelo veliko prejemati večje osebne dohodke! Kdo je potem v višjem srednjem razredu?[/quote]

Uradno zaznani dohodki niso vsi dohodki. S tisoč evri povprečne neto plače ne bi nikdar v Sloveniji zraslo toliko lastniških hiš, vikendov, brunaric, se kupilo toliko lastnih stanovanj in se zraven vozilo še s solidnim voznim parkom, se hodilo na dopust v tujino, da ne naštevam dalje…[/quote]

Pravzaprav imaš prav, če pod uradno nezaznane prihodke šteješ samogradnjo, bivakiranje v mansardi, finančno pomoč staršev (ki so gradili v normalnih časih) in posojila.

Jaz sem isti razred kot Skela. Imam lastno nepremičnino, hvala bogu posojilo odplačano, sir si privoščim najcenejši, ampak bog ne daj, da mi crkne avto (btw, star 15 let, skeširan).

Zavist je gonilo napredka….je to zaradi zelene barve?

Ti si bila tudi pred kreditom v nizkem razredu.

To so tisti, ki vozijo bmw, audi, mercedes ali kakšno drugo dražjo škatlo in se cenkajo za dva centa pri nakupu kile krompirja.

PRI mesečnem dohodku 1900€, takšen in višji dohodek je v Sloveniji tako redek, da ga je potrebno iskati z lupo ob belem dnevu, eni pa res ne veste nič o dohodkih v državi.

Prosim, če lahko nekdo našteje poklice in bonitete osebe, ki ima redne mesečne dohodke na osebo večji od 1900€. Ker če je nižji srednji razred, jih mora zelo veliko prejemati večje osebne dohodke! Kdo je potem v višjem srednjem razredu?[/quote]

Uradno zaznani dohodki niso vsi dohodki. S tisoč evri povprečne neto plače ne bi nikdar v Sloveniji zraslo toliko lastniških hiš, vikendov, brunaric, se kupilo toliko lastnih stanovanj in se zraven vozilo še s solidnim voznim parkom, se hodilo na dopust v tujino, da ne naštevam dalje…[/quote]

Ne vem, ampak, mislim, da je ena gor napisala nekaj zate; Preberi prispevek od asostene – “to je tip človeka, ki bo rekel, da je nižji srednji sloj tam nekje okoli 1500 do 1900 neto plače in da revežev v Sloveniji ni, ker jih ona pač ne vidi – saj jih nima časa, ko bega iz enega dopusta na drugega in iz službe v sijajni stolpnici v domovanje v prestižni soseski v visokem avtu z zatemnjenimi šipami, iz katerega se mini avtočkov sploh ne vidi.”

Tipično slovensko : glavno da imam nepremičnino, pa tudi če potem za sir nimam….hahahahaha…upam da se dovolj ceglov naješ.

Ti si bila tudi pred kreditom v nizkem razredu.[/quote]

Mogoče, ampak se nisem tako počutila. Pravzaprav ne verjamem. Ker prej sem hodila na
dopuste in potovanja (res ne na Bahame) , kupila kdaj kakšno knjigo ali CD, šla v kino ali gledališče,
imela sem vsaj troje zimskih in troje poletnih čevljev, plus športno opremo (smuči, kolo itd) ki jo zdaj
samo sanjam, imela sem naročene revije, šla sem mimogrede v mestu na kakšno kavo ali tortico,
kupila na štantu kakšen šopek rož, za hrano nisem razmetavala, vendar nisem gruntala ali bi raje
sadje ali sir – kupila sem lahko oboje.K vsemu temu sem dajala mesečno nekaj na stran za nujne
stvari – če je bilo treba psa operirat, avto popravit, skratka en fond, ki skoraj nikoli ni padel pod eno
tedanjo plačo.
Zdaj vsega tega ni več.
Pa ne samo zaradi kredita, da smo si na jasnem.

Torej smo prišli do spoznanja, da lastniška hiša, dva avtomobila, kakšno stanovanjce za oddajo ali kakšna vikendica spadajo v uboštvo nižjega razreda. Kje se potem začne srednji? Tam nekje pri Mirku Tušu najbrž. Bogatašev pa itak nimamo. Zakaj potem narod kriči o tajkunih, ki so obogateli s privatizacijo, če so se reveži samo prebili v nek soliden srednji sloj?

Od kod ti pa ta sklep? Do takega spoznanja si prišel samo ti.

Od kod ti pa ta sklep? Do takega spoznanja si prišel samo ti.[/quote]

Do kakšnega sklepa smo pa potem prišli? Kaj je zdaj srednji razred?

Ha, ha…. sem se nasmejala. 🙂

Po številkah zgoraj sodim v srednji, če ne že kar višji razred. Imamo lastniško stanovanje, lepo, prostorno, en avto (ja, tudi taki obstajamo), pa ne neke znamke, samo navaden francoz :), se ne cenkam ampak dajem lepe napitnine, tudi samo pri kavici. Ko pogledam po sinovem ali hčerkinem razredu, so večina prebližno tako ali še bolj premožni, skorajda vsi hodijo na lepe dopuste v tujini (dlje od Hrvaške), pozimi smučat, otroci so lepo oblečeni, v dražjih oblačilih kot moji (meni znamke dol visijo), res pa ne vem, ali so zapufani.
Verjamem, da so mnogi na robu, a po drugi strani poznam ogrono družin, ki ima dosti in še več.

Plenilska elita si:
1) če si lastnik najmanj ene hiše, raje več njih,
2) če si latnik najmanj dveh avtomobilov, raje več njih,
3) par stanovanj za slabe čase, ki jih že leta in leta oddajaš za astronomske zneske uboštvu, ker imaš ti socialni čut in vračaš slovenskemu ljudstvu,
4) najmanj par vikendic, na različnih kontinentih, še raje v davčnih oazah, če slučajno imaš malo viška denarja po pomoti neprijavljen milijonček, ki si ga pretihotapil čez carino in čez ocean,
5) če imaš najmanj 15 milijonov na različnih bančnih računih, seveda tudi nekaj v davčnih oazah, ki si jih ti zaslužil v zadnjih 20 letih
6)če si latnik najmanj ene firme
7)če zate delajo Slovenci, ki jih teraš tudi po 16 na dan, ker so lenuhi in jim plačuješ 450€ na mesec, oni se pa po forumih v državi postavljajo češ da so višji srednji razred, ker njihova partnerka ne zasluži nič €, torej ona je nižji srednji razred, on je pa višji srednji razred! Logično!
8) po vsej verjetnosti, ta seznam ni popolen, dodaj in dopiši po potrebi…

Od kod ti pa ta sklep? Do takega spoznanja si prišel samo ti.[/quote]

Do kakšnega sklepa smo pa potem prišli? Kaj je zdaj srednji razred?[/quote]

Hiša, dva avta, plus vikend, plus stanovanje za oddajo je nižji razred? Dej mi pokaži, kje smo to
napisali….

Ha, ha…. sem se nasmejala. 🙂

Po številkah zgoraj sodim v srednji, če ne že kar višji razred. Imamo lastniško stanovanje, lepo, prostorno, en avto (ja, tudi taki obstajamo), pa ne neke znamke, samo navaden francoz :), se ne cenkam ampak dajem lepe napitnine, tudi samo pri kavici. Ko pogledam po sinovem ali hčerkinem razredu, so večina prebližno tako ali še bolj premožni, skorajda vsi hodijo na lepe dopuste v tujini (dlje od Hrvaške), pozimi smučat, otroci so lepo oblečeni, v dražjih oblačilih kot moji (meni znamke dol visijo), res pa ne vem, ali so zapufani.
Verjamem, da so mnogi na robu, a po drugi strani poznam ogrono družin, ki ima dosti in še več.[/quote]

Ne bi rekel. Po kriterijih vseslovenskega tarnanja spadaš nekje komaj nad prag revščine. Če francoza zamenjaš za korejca, boš pa že praktično pod njim.

Plenilska elita si:
1) če si lastnik najmanj ene hiše, raje več njih,
2) če si latnik najmanj dveh avtomobilov, raje več njih,
3) par stanovanj za slabe čase, ki jih že leta in leta oddajaš za astronomske zneske uboštvu, ker imaš ti socialni čut in vračaš slovenskemu ljudstvu,
4) najmanj par vikendic, na različnih kontinentih, še raje v davčnih oazah, če slučajno imaš malo viška denarja po pomoti neprijavljen milijonček, ki si ga pretihotapil čez carino in čez ocean,
5) če imaš najmanj 15 milijonov na različnih bančnih računih, seveda tudi nekaj v davčnih oazah, ki si jih ti zaslužil v zadnjih 20 letih
6)če si latnik najmanj ene firme
7)če zate delajo Slovenci, ki jih teraš tudi po 16 na dan, ker so lenuhi in jim plačuješ 450€ na mesec, oni se pa po forumih v državi postavljajo češ da so višji srednji razred, ker njihova partnerka ne zasluži nič €, torej ona je nižji srednji razred, on je pa višji srednji razred! Logično!
8) po vsej verjetnosti, ta seznam ni popolen, dodaj in dopiši po potrebi…[/quote]

Šokiran sem! Ves čas sem si nekaj domišljal, zdaj pa izvem, da z lastniškim stanovanjem, avtomobilom in nekaj prihranki spadam med ogrožene. Zdaj razumem tiste, ki se z BMW-ji vozijo na Karitas po pakete. Kaj jim pa drugega preostane v tej puščavi?

New Report

Close