Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj so vaši razlogi, da ne morete živeti skupaj s starši partnerja?

Kaj so vaši razlogi, da ne morete živeti skupaj s starši partnerja?

Kaj so vaši razlogi, da ne morete živeti skupaj s starši partnerja? Kaj je tu tako narobe? Da bi si življenje uredile v že stoječi hiši, kjer so manjši stroški, je kosilo na mizi ob uri, obleke oprane in slikane? Zakaj je za ženske to, da se priselite k partnerjevim staršem tako večji problem, kot za nas moške?

Meni je moja rekla, da si ne želi živeti v hiši, kjer živi moja mama, češ da si želi svoje stanovanje, svojo kuhinjo in prostor, kjer bi sama prala perilo. Meni pa ne gre v glavo, zakaj se ne more sprostiti, ker za njo res naredi vse. Obleke ima oprane, zložene in slikane. Kosilo je kuhano. Pokaže ji vse, kar se bi lahko od nje naučila, navsezadnje je mnogo starejša od nje in bolj izkušena, ampak se mi zdi da njeno pomoč vedno vztrajno zavrača in ne vem zakaj, ko ima pred seboj polno zakladnico brezplačnih nasvetov. Celo tako skrbna je, da skrbi za to, kdaj imava zobozdravnika, celo naročiti naju ne bi bil problem k zdravniku, ampak moja ne dovoli, popolnoma popeni glede teh zadev… in da ne pozabim na to, da naju res vedno spomni na vse, kaj morava vzeti s seboj, ko kam odhajava. Marsikdaj bi pozabila vzeti dežnik s seboj, če naju ne bi opozorila. Če bi ji bilo vseeno za naju, tega zagotovo ne bi delala.

Resnično, zakaj ne morete sprejeti te pomoči in živeti skupaj s partnerjem in njegovimi starši? Prednosti so ogromne. Finančne kot prvo. Lahko veliko bolj uživava, kot bi uživala kje na svojem. Tako imava več časa, ki ga ne zapravljava za kuhanje in pranje oblek. Meni resnično ne bi bil problem živeti z njenimi, ampak trenutno je situacija takšna, da imava tukaj že prostor, kjer bi lahko bila.. zakaj bi se potem selila k njim?

 

vse ti pa res ni treba razumet.

Odgovor na objavo uporabnika
DOVGČAS, 11.09.2021 ob 20:16

vse ti pa res ni treba razumet.

Over.Net predstavlja enega prvih slovenskih portalov, ki svojim uporabnikom že devetnajsto leto ponuja informacije, mnenja in odgovore o zdravju, simptomih bolezni, zdravilih, prehrani, gibanju ter o vsakodnevnih temah, ki jih uporabniki sprožajo na javnomnenjskem forumu.  

Portal je postal eden izmed najbolj obiskanih platform na slovenskem prostoru, ki mesečno doseže 1 milijon uporabnikov. Strokovnjaki podajajo strokovne in neodvisne informacije na 200 različnih forumih. Naš cilj je postati največji, neodvisni in nevtralni portal, ki nudi informacije katere temeljijo na preverjenih dejstvih. Portal želi v ospredje postaviti vsebino, ki bo dovolj razumljiva za laičnega poznavalca ter na ta način zagotoviti, da imajo uporabniki, bolniki preverjene informacije s katerimi si ustvarja širšo sliko o svojem zdravstvenem stanju.Over.Net predstavlja enega prvih slovenskih portalov, ki svojim uporabnikom že devetnajsto leto ponuja informacije, mnenja in odgovore o zdravju, simptomih bolezni, zdravilih, prehrani, gibanju ter o vsakodnevnih temah, ki jih uporabniki sprožajo na javnomnenjskem forumu.

nova
Uredništvo priporoča

Tvoja partnerka je popolnoma normalna. Želi si malo samostojnosti in miru. Verjamem, da je tvoja mama zelo dobra in ne misli nič slabega, toda kar počne, je vsiljevanje. Sem za lepe odnose, toda tako pretiravanje pa bi mi šlo na živce. Eden drugega vprašajte, ali kaj potrebujete, je kaj za pomagat….

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumem in nikoli ne bom, 11.09.2021 ob 19:25

Kaj so vaši razlogi, da ne morete živeti skupaj s starši partnerja? Kaj je tu tako narobe? Da bi si življenje uredile v že stoječi hiši, kjer so manjši stroški, je kosilo na mizi ob uri, obleke oprane in slikane? Zakaj je za ženske to, da se priselite k partnerjevim staršem tako večji problem, kot za nas moške?

Meni je moja rekla, da si ne želi živeti v hiši, kjer živi moja mama, češ da si želi svoje stanovanje, svojo kuhinjo in prostor, kjer bi sama prala perilo. Meni pa ne gre v glavo, zakaj se ne more sprostiti, ker za njo res naredi vse. Obleke ima oprane, zložene in slikane. Kosilo je kuhano. Pokaže ji vse, kar se bi lahko od nje naučila, navsezadnje je mnogo starejša od nje in bolj izkušena, ampak se mi zdi da njeno pomoč vedno vztrajno zavrača in ne vem zakaj, ko ima pred seboj polno zakladnico brezplačnih nasvetov. Celo tako skrbna je, da skrbi za to, kdaj imava zobozdravnika, celo naročiti naju ne bi bil problem k zdravniku, ampak moja ne dovoli, popolnoma popeni glede teh zadev… in da ne pozabim na to, da naju res vedno spomni na vse, kaj morava vzeti s seboj, ko kam odhajava. Marsikdaj bi pozabila vzeti dežnik s seboj, če naju ne bi opozorila. Če bi ji bilo vseeno za naju, tega zagotovo ne bi delala.

Resnično, zakaj ne morete sprejeti te pomoči in živeti skupaj s partnerjem in njegovimi starši? Prednosti so ogromne. Finančne kot prvo. Lahko veliko bolj uživava, kot bi uživala kje na svojem. Tako imava več časa, ki ga ne zapravljava za kuhanje in pranje oblek. Meni resnično ne bi bil problem živeti z njenimi, ampak trenutno je situacija takšna, da imava tukaj že prostor, kjer bi lahko bila.. zakaj bi se potem selila k njim?

 

Daj, reci da se hecaš…

Če pa se ne, potem ti res ni pomoči!

Da bi jaz skakala za mladimi, jim dajala nasvete in gledala, kdaj ima kdo zobarja…pa da bi jim kuhala in prala…

Se ti ne zdi , da je vse to too much oziroma vtikovanje v mlado družino?

Tvoja žena ima 100% prav!

Odgovor na objavo uporabnika
luna med oblaki, 11.09.2021 ob 20:43

Tvoja partnerka je popolnoma normalna. Želi si malo samostojnosti in miru. Verjamem, da je tvoja mama zelo dobra in ne misli nič slabega, toda kar počne, je vsiljevanje. Sem za lepe odnose, toda tako pretiravanje pa bi mi šlo na živce. Eden drugega vprašajte, ali kaj potrebujete, je kaj za pomagat….

Over.Net predstavlja enega prvih slovenskih portalov, ki svojim uporabnikom že devetnajsto leto ponuja informacije, mnenja in odgovore o zdravju, simptomih bolezni, zdravilih, prehrani, gibanju ter o vsakodnevnih temah, ki jih uporabniki sprožajo na javnomnenjskem forumu.  

Portal je postal eden izmed najbolj obiskanih platform na slovenskem prostoru, ki mesečno doseže 1 milijon uporabnikov. Strokovnjaki podajajo strokovne in neodvisne informacije na 200 različnih forumih. Naš cilj je postati največji, neodvisni in nevtralni portal, ki nudi informacije katere temeljijo na preverjenih dejstvih. Portal želi v ospredje postaviti vsebino, ki bo dovolj razumljiva za laičnega poznavalca ter na ta način zagotoviti, da imajo uporabniki, bolniki preverjene informacije s katerimi si ustvarja širšo sliko o svojem zdravstvenem stanju.Over.Net predstavlja enega prvih slovenskih portalov, ki svojim uporabnikom že devetnajsto leto ponuja informacije, mnenja in odgovore o zdravju, simptomih bolezni, zdravilih, prehrani, gibanju ter o vsakodnevnih temah, ki jih uporabniki sprožajo na javnomnenjskem forumu.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena 60 let, 11.09.2021 ob 21:11

Daj, reci da se hecaš…

Če pa se ne, potem ti res ni pomoči!

Da bi jaz skakala za mladimi, jim dajala nasvete in gledala, kdaj ima kdo zobarja…pa da bi jim kuhala in prala…

Se ti ne zdi , da je vse to too much oziroma vtikovanje v mlado družino?

Tvoja žena ima 100% prav!

Over.Net predstavlja enega prvih slovenskih portalov, ki svojim uporabnikom že devetnajsto leto ponuja informacije, mnenja in odgovore o zdravju, simptomih bolezni, zdravilih, prehrani, gibanju ter o vsakodnevnih temah, ki jih uporabniki sprožajo na javnomnenjskem forumu.  

Portal je postal eden izmed najbolj obiskanih platform na slovenskem prostoru, ki mesečno doseže 1 milijon uporabnikov. Strokovnjaki podajajo strokovne in neodvisne informacije na 200 različnih forumih. Naš cilj je postati največji, neodvisni in nevtralni portal, ki nudi informacije katere temeljijo na preverjenih dejstvih. Portal želi v ospredje postaviti vsebino, ki bo dovolj razumljiva za laičnega poznavalca ter na ta način zagotoviti, da imajo uporabniki, bolniki preverjene informacije s katerimi si ustvarja širšo sliko o svojem zdravstvenem stanju.Over.Net predstavlja enega prvih slovenskih portalov, ki svojim uporabnikom že devetnajsto leto ponuja informacije, mnenja in odgovore o zdravju, simptomih bolezni, zdravilih, prehrani, gibanju ter o vsakodnevnih temah, ki jih uporabniki sprožajo na javnomnenjskem forumu.

Fascinantno da otročki dobijo ženske. Kaj pa je narobe z njo da si ne more moškega najti? Mislim otročki, ki jih mame rihtajo ne seksajo. TI bi pa oboje. Špilal dojenčka in seksal. Seksajo moški. Odrasli ljudje. V vezah so odrasli ljudje. Ti imaš pač rad mamin jošk. Si nedorasel otročiček v telesu odraslega moškega (predvidevam). Ritko ti tudi mamica briše pa kupčka podre?

TI si bolan v glavo tako kot tvoja mat. Itak je to provokacija, drugače je pa to MOM s se pridruženimi narcističnimi motnjami.

Kakšni so pa tvoji razlogi, da ostajaš pri mami?

Verjamem, da je super in lepo biti doma, imeti vse pošlihtano, ampak pripeljati svojo punco, kasneje partnerico v to? Da si ne ustvarjaš svojega življenja z njo naprej, ampak še vedno furaš dalje življenje, kot si ga prej? In potem misliš, da bo ostala?? Zakaj?? Ker ji mora biti super lepo doma pri tvoji mamici ker ji LIKA? PERE OBLEKE? KUHA? Lepo te prosim… Ima fanta ali sostanovalca v mama hotelu??

Tvoja punca si želi biti na svojem. Vprašanje pa je, kaj je za uresničitev tega pripravljena narediti (delo, denar).

Odgovor na objavo uporabnika
Brezvezna, 11.09.2021 ob 22:14

Tvoja punca si želi biti na svojem. Vprašanje pa je, kaj je za uresničitev tega pripravljena narediti (delo, denar).

Kaj pomaga, če bi punca dala celo bogastvo, se raje za 100 let zakreditira, kot pa živela tam, če pa on noče stran?

Vidva bi živela tam? Kaj pa mama pravi, si jo sploh vprašal če želi da živi pri vas in da bo kuhala/prala/likala za oba. Glede na to da partnerki nisi povedal v kakšnem razmerju si s starši ti predlagam, da jo pustiš in ko boš iskal novo punco, je najbolje da na zmenke hodiš skupaj z mamo.

Razlogov je lahko veliko, vendar običajno ženske želijo nekaj svojega in menim, da je prav tako. Potem si pri 40 nesamostojna kokoška, ki ne zna ničesar.

Nekaj let je že lepo živet tako, potem pa bo želela na svoje, ker ne bo žeela, da ji tašča diktira kaj in kako, potem so še otroci in glede na tvoje pisanje, bo morala skrbeti tudi zate, ker ti ne boš mignil

Nobena normalna ženska te povohala ne bi. Ne vem kaj je z tvojo narobe. Kao odrasel dedc, pa totalno nesposoben in zajeden v mamino joško. Prvi problem. Drugi problem da sploh ne dojameš da to pač ni normalno. Da te mamica rihta kot odraslega. Tretji problem je pa še največji, nimaš nobenega spoštovanja do lastne matere, niti do partnerke, nimaš nobene empatije in si čustveno totalno prikrajšan in nerazvit. Tvoja mami misli da si s tem rihtanjem ljubezen kupuje. Pa ji ne vžge da prvo minuto ko te neha rihtat bo tudi tvoja ljubezen minila. Ker misliš da je tam zato da tebi streže. Je zate tam. Tudi ženo boš isto gledal ko bo mami obnemogla. Ona je tam zato da tebe rihta. Nikoli se ne boš zmožen sam. Ker si len, fizično in mentalno. Na stopnji razvoja 12 letnika. Misliš da je cel svet samo za tebe tu. Kaj lahko tebi ponudi. Vsakega normalnega človeka bi bilo sram da mu dvakrat starejša ženska rihta osnovne življenjske zadeve. Obleke, hrano…. Ampak ti niti pomisliš ne da je mogoče kdaj utrujena a ne? Ti ne kapne sploh. Da si mogoče zasluži mir in počitek na stara leta. Ne, sploh ne pomisliš na to. Ker ona je tam zato da je tebi simpl v lifu. Ne rabi imeti svojega. Vsaka normalna ženska bo letela stran od tebe.

Moja mami je vedno govorila o tem, kako bo moja bodoča punca živela pri nas. Tega si je želela, ni ji problem prati oblek, kuhati kosila, celo polikala bi ji vse obleke, pa moja punca ne pusti, si raje sama. Še obleke bi najraje sama prala, pa ne razumem zakaj ji je to tako zelo pomembno. Prav zavrača vso pomoč, ki nama jo nudi mami, čeprav tako bolana in obnemogla kot je, ne more veliko narediti. Vse jo boli, ima nekatere težave, se težko premika, ampak vseeno zbere toliko moči, da nama vse to naredi. Čeprav potem joka, da jo boli. Zato ne razumem, zakaj punca ne vidi kako jo ima rada in kako se žrtvuje za njo. Ona pa samo sanja o tem, da hoče živeti na svojem. Ne vidi pa, da bi že lahko bila na svojem, če bi sprejela mojo mami.

Odgovor na objavo uporabnika
izkoriščevalec, 12.09.2021 ob 07:43

Nobena normalna ženska te povohala ne bi. Ne vem kaj je z tvojo narobe. Kao odrasel dedc, pa totalno nesposoben in zajeden v mamino joško. Prvi problem. Drugi problem da sploh ne dojameš da to pač ni normalno. Da te mamica rihta kot odraslega. Tretji problem je pa še največji, nimaš nobenega spoštovanja do lastne matere, niti do partnerke, nimaš nobene empatije in si čustveno totalno prikrajšan in nerazvit. Tvoja mami misli da si s tem rihtanjem ljubezen kupuje. Pa ji ne vžge da prvo minuto ko te neha rihtat bo tudi tvoja ljubezen minila. Ker misliš da je tam zato da tebi streže. Je zate tam. Tudi ženo boš isto gledal ko bo mami obnemogla. Ona je tam zato da tebe rihta. Nikoli se ne boš zmožen sam. Ker si len, fizično in mentalno. Na stopnji razvoja 12 letnika. Misliš da je cel svet samo za tebe tu. Kaj lahko tebi ponudi. Vsakega normalnega človeka bi bilo sram da mu dvakrat starejša ženska rihta osnovne življenjske zadeve. Obleke, hrano…. Ampak ti niti pomisliš ne da je mogoče kdaj utrujena a ne? Ti ne kapne sploh. Da si mogoče zasluži mir in počitek na stara leta. Ne, sploh ne pomisliš na to. Ker ona je tam zato da je tebi simpl v lifu. Ne rabi imeti svojega. Vsaka normalna ženska bo letela stran od tebe.

Mogoce nisem nikjer omenil, da ji želim olajšati, ampak si mami tega dejansko res želi. Pravi da je to zato, ker se tako počuti se koristno, da nama lahko pomaga na takšen način in da ji ni težko. Nikakor je pa ne izkoriščam. Če bi potrebovala počitek, bi naredil namesto nje. Ampak tega ne želi, ker pravi da je to njena pomoč sprva meni, sedaj pa tudi moji punci.

Očitno se najde več takšnih maminih sinčkov po Sloveniji.  Tvoja mati je tipična manipulatorka. Naredi vse namesto vaju, vama vse znosi k riti pod pretvezo pomoči, potem pa joka kako je uboga, da vama v glavi premakne stikalo “uboga ona naju potrebuje”. Ubistvu gre pa za taktiko kako ne ostati sama in čisto nič za dejanja iz ljubezni. Kako tega ne vidiš?

Kaksen občutek to daje tvoji punci? Rada bi se osamosvojila, ima partnerja, potem pa jo v vsaki najmanjši stvari zatre v kali. Ker je ona kot bi ti rekel “zakladnica nasvetov in znanja” in ima pravico da se utakne v življenje tamladih.

Kdo pa pravi, da ne moremo ziveti skupaj. Ce ti ne mores, se ne ne pomeni, da tudi ostali ne moremo.

Odgovor na objavo uporabnika
Veronika celjska, 12.09.2021 ob 08:04

Kdo pa pravi, da ne moremo ziveti skupaj. Ce ti ne mores, se ne ne pomeni, da tudi ostali ne moremo.

Me veseli, da nekomu to uspeva. Nam žal ne. V 12 letih še vedno ne znam prav skuhati klobase partnerju. Kufre imam na pol že spakirane, naj mu mamica kuha klobase. Jezna nanjo ker je vedno zraven, vedno prisotna, vedno se vtika, jezna nanj ker ne vidi kako naju to uničuje. Jezna nase, ker nisem že prej odšla.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumem in nikoli ne bom, 12.09.2021 ob 07:48

Mogoce nisem nikjer omenil, da ji želim olajšati, ampak si mami tega dejansko res želi. Pravi da je to zato, ker se tako počuti se koristno, da nama lahko pomaga na takšen način in da ji ni težko. Nikakor je pa ne izkoriščam. Če bi potrebovala počitek, bi naredil namesto nje. Ampak tega ne želi, ker pravi da je to njena pomoč sprva meni, sedaj pa tudi moji punci.

Ja ok. Izgovore pa dobro najdeš, to ti je pa treba priznat. V bistvu uslugo delaš svoji obnemogli materi s tem ko “ji dovoliš” da se ubija zate 🙂

Če bi bil dedc. Odrasel moški. Bi se vsedel, povedal mami da jo imaš rad in da si hvaležen za vse kar je naredila zate, ampak je sedaj čas da sam skrbiš zase. In za njo kadar je potrebno. In da ne rabi bit koristna zato da jo imaš rad. Da si boš ustvaril svojo družino in sam skrbel za njo. Da boš pa vedno tam zanjo in bo vedno dobrodošla v tvoj dom. Ker to je delo staršev, da vzgojijo otroke v odrasle. Ne da jih tretirajo kot otroke do smrti.

Moja mami je zlata ženska, ki se je celo življenje žrtvovala zame. In za to ji bom vedno hvaležen. Ne poznam bolj močne osebe in bolj prijazne… je oseba na katero se lahko najbolj zanesem in ji najbolj zaupam. Zapustiti jo kar tako ne gre. Tega si ne zasluži. Po vsem tem, kaj je naredila zame.

Potem pa ostani pri zlati mamici. Tvoji punci pa ne otežuj, če želi stran.

A sem jaz tvoja punca mogoče? Moj tudi živi doma z mamo, v istem gospodinjstvu. Od začetka sem se počutila zelo dobrodošlo in sprejeto, kmalu so pa pričele letati ideje kako bi morala živeti, kaj početi, raznorazni nasveti, razlage kako počne stvari ona drugače od mene in zakaj je njen način boljši… Kasneje nisem smela več početi stvari, katere sem počela prej, češ da bo ona, da je to njena pomoč meni. Vzela mi je vso svobodo pod pretvezo pomoči, kljub upiranju in prošnjam partnerju, naj tega ne dovoli in da sploh nisem upoštevana. Dobila sem pa “zaušnico”, da sem nespoštljiva in nehvaležna, ker ne cenim njene pomoči. Drugače ne more početi nič sama brez pomoči mojega partnerja, niti po konzervo fizola ne gre po par stopnicah. Ker ne more. More pa po stopnicah, ko gre za mano pospravit stvari.

Je pa točno takšna kot tvoja. Drugače uboga, vse jo boli, skoraj da ne potrebuje zdravniške pomoči ob prvem kašlju, lahko pa iztrga njegove obleke iz rok in jih opere, posuši in zlika. Potem pa se skuha kosilo, ker ona ve, kako skuhati, da bo njemu dobro.

Norim, norim, nooooriiiiim. Ampak ne morem iz smorna v katerem sem.

New Report

Close