Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj so vaši razlogi, da ne morete živeti skupaj s starši partnerja?

Kaj so vaši razlogi, da ne morete živeti skupaj s starši partnerja?

Odgovor na objavo uporabnika
Ena 60 let, 12.09.2021 ob 22:08

Odgovor na objavo uporabnika
izkoriščevalec, 12.09.2021 ob 07:43

Nobena normalna ženska te povohala ne bi. Ne vem kaj je z tvojo narobe. Kao odrasel dedc, pa totalno nesposoben in zajeden v mamino joško. Prvi problem. Drugi problem da sploh ne dojameš da to pač ni normalno. Da te mamica rihta kot odraslega. Tretji problem je pa še največji, nimaš nobenega spoštovanja do lastne matere, niti do partnerke, nimaš nobene empatije in si čustveno totalno prikrajšan in nerazvit. Tvoja mami misli da si s tem rihtanjem ljubezen kupuje. Pa ji ne vžge da prvo minuto ko te neha rihtat bo tudi tvoja ljubezen minila. Ker misliš da je tam zato da tebi streže. Je zate tam. Tudi ženo boš isto gledal ko bo mami obnemogla. Ona je tam zato da tebe rihta. Nikoli se ne boš zmožen sam. Ker si len, fizično in mentalno. Na stopnji razvoja 12 letnika. Misliš da je cel svet samo za tebe tu. Kaj lahko tebi ponudi. Vsakega normalnega človeka bi bilo sram da mu dvakrat starejša ženska rihta osnovne življenjske zadeve. Obleke, hrano…. Ampak ti niti pomisliš ne da je mogoče kdaj utrujena a ne? Ti ne kapne sploh. Da si mogoče zasluži mir in počitek na stara leta. Ne, sploh ne pomisliš na to. Ker ona je tam zato da je tebi simpl v lifu. Ne rabi imeti svojega. Vsaka normalna ženska bo letela stran od tebe.

Bravo!

Čista 10-ka !

“Ena 60” in “Izkoriščevalec”,

A na to, da pa veliko slovenskih mam prav hoče, da sine zadržijo doma in da si sin najde eno žensko, ki jim bo podložna in, ki ji bojo one urejale življenje pa nista pomislili?

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 13.09.2021 ob 13:36

“Ena 60” in “Izkoriščevalec”,

A na to, da pa veliko slovenskih mam prav hoče, da sine zadržijo doma in da si sin najde eno žensko, ki jim bo podložna in, ki ji bojo one urejale življenje pa nista pomislili?

Ene bi naredile čisto vse, da sin ali pa hči ostane doma! Tudi, če se mora poslužit manipulacije. To ti je zgodba dandanašnjega slovenskega materinstva.

In to, da po eni strani njegova mami naredi vse, znosi vse k riti, po drugi strani pa jokca, kako je boga in ga rabi ob sebi, prav smrdi po grdi grdi manipulaciji. Fuj!

Mislim, da gre tukaj bolj za mamino prenavezanost, kot pa njegovo izkoriščanje. Ona dela točno to, kaj želi. Si ga na ta način navezati nase. Namesto, da bi vzgajala odraslo osebo.

Koliko gledam in poslušam matere teh odraslih juncev prav ponosno in ljubeče pojamrajo:” Veš sem mojemu Ivančku (35+) kupila nove spodnjice. Veš njegova nič ne poskrbi zanj. Vse ima zaprano in razvlečeno in raztrgano. Tak se mi smili revež, pa sem ravno slučajno bila na moškem oddelku pa sem sluuuučaaajno videla pa sem mu rekla na tu maš pa tiho bodi, drugače ova spet surlo vlekla vidiš kak je alergična, ker se imava rada….”

 

V skrajnem primeru, ko zadeve eskalirajo slišim vreščeč pogovor:” ČE NE BI BLO MENE, POD MOSTOM BI SPAL IN HRASTOVO LUBJE BI ŽRL.”

 

Potem vprašam:” Kako pa je kaj s spodnjicami tvojega moža?” in pa: “Ali tvoj sin ne živi v hiši, ki jo je tvoj mož podedoval od svojih staršev?”

Me pa čukasto gleda.

nova
Uredništvo priporoča

Hahahaha a veš, da sem jaz, ko mi je dekl dvignilo, se začela do taščinega moža obnašat tako, kot se je ona do mojega (ja vem, da je tamlad njen sin, tast pa meni ni nič) – ja ata sem bla v trgovini pa sem vam kupila gate, sem videla zadnjič, da imate vse raztrgane že (pred taščo seveda).

Ja ata kaj ste kaj jedli danes na šihtu?  Za vas pa res moramo kaj boljšega pripravit če cel dan težko fizično delate, kot toti pašta fižol. Pridite gor z mano, vam bom spohala šnicl.

Jaz bi mogla bit tiho pa to vse požret pa bit še hvaležna, da mi moža nafojtra in obleče, ona pa je takoj začela muvit. Sem ji povedala svoje in od tedaj naprej imam mir.

Če pa se kaj usaja, da sem na njenem ji rečem, da kolk vem, je ona glih tak  prišla z vrečko pa s trebuhom k hiši. Jaz imam vsaj svoje stanovanje tak da če če, naj se samo s sinom zmeni  – jaz bom že spakirala en dva tri.

Odgovor na objavo uporabnika
Snaha iz mansarde, 13.09.2021 ob 15:47

Hahahaha a veš, da sem jaz, ko mi je dekl dvignilo, se začela do taščinega moža obnašat tako, kot se je ona do mojega (ja vem, da je tamlad njen sin, tast pa meni ni nič) – ja ata sem bla v trgovini pa sem vam kupila gate, sem videla zadnjič, da imate vse raztrgane že (pred taščo seveda).

Ja ata kaj ste kaj jedli danes na šihtu?  Za vas pa res moramo kaj boljšega pripravit če cel dan težko fizično delate, kot toti pašta fižol. Pridite gor z mano, vam bom spohala šnicl.

Jaz bi mogla bit tiho pa to vse požret pa bit še hvaležna, da mi moža nafojtra in obleče, ona pa je takoj začela muvit. Sem ji povedala svoje in od tedaj naprej imam mir.

Če pa se kaj usaja, da sem na njenem ji rečem, da kolk vem, je ona glih tak  prišla z vrečko pa s trebuhom k hiši. Jaz imam vsaj svoje stanovanje tak da če če, naj se samo s sinom zmeni  – jaz bom že spakirala en dva tri.

Bravo!!

Zagotovo si izpadla totalna p****** ampak bravo od vseh nas, ki tega ne upamo! 💞

Napise se ZLIKANE in ne SLIKANE, saj ne slikas slike ampak likas oblacila!?

Drugace pa, nimam besed, vse kar ti mislis in nastevas da je plus  je minus. To da se tasca vtikuje v vsako stvar, se to a sta vzela marelo al ne, je bolano.

    Moški tega ne bi prenašali niti 5 min. Za to je večji problem, kot za ženske. Glej, ne smeš jest najljubše hrane, ne smeš izražat svojega okusa. Še svinčnika ne smeš okoli obrnit.

Eni živimo v sožitju. Čisto brez problema. Naša družina živi svoje življenje, partnerjevi starši živijo svoje. En v drugega se ne vtikamo, si ne gledamo pod prste, si ne brskamo po kosu za perilo, si ne jemljemo pravice posegati v podrobnosti kot so kdaj ima kdo zdravnika, in ne – tudi partnerjeva mama ne sprašuje sina, kdaj ima kaj. Ker je to ne briga. Če potrebujeta njegova starša kakšen prevoz, pomoč pri obisku zdravnika – pač povesta in prosita, nič se pa ne že prej vsiljujeta kdaj ima kdo kaj čez teden in vodita evidenco za najino družino. Živeti in pustiti živeti pomeni zame ravno tole. Jaz imam njegova starša zelo rada, oni nas vse… ampak to nam pokažeta ravno tako, da nama pustita dihati in živeti po svoje.

Sicer bi pa še nekaj dodal zgornjim komentatorjem in ostalim, ki berejo.

Vem kako grozno je to kar zgoraj opisujete a po drugi strani je dobro in koristno tako obnašanje slovenskih mam, ki svoje otroke vzgojijo v nesamozavestne odrasle, ki se ne znajo ločiti od mamic.

Ker je pač tako, da smo majhen narod in predstavlajte koliko več izseljevanja mladih v tujino bi bilo če bi se jih vzgajalo, v samostojne, ki se že z 20imi letmi izselijo na svoje, kot se mlade vzgaja nekje v tujini. In koliko bi se rodnost zmanjšala ko bi se mladi še več ukvarjali s kariero in financami. In potem nebi bilo dovolj mladih, da bi delali, bi morali pokojnine znižati tako da potem ko bi bili stari bi še bolj životarili.

Čisto preprosto,

Če ne boš imel jajc boš ostal brez ženske čez nekaj let. Po 25letih z enim v lifu, delam analizo in sedaj vem največja napaka stanovanje v njihovi hiši. Tašča 15x na dan spodaj šla kao pod stenge v shrambo, ob 11h zvečer po kruh, ob 7h zjutraj po marmelado. Jaz pa ob 8h zvečer se sesalca nisem smela prižgati. Otrok jokal na vratih ko prišla samo mimo, jo prosila vzemi ga samo da ne joče. Dedc danes še vedno Kima, čeprav dela škodo najini vezi. Zame je konec, ker želim živeti drugače. Da zaklenem vrata, da otrok ima lahko psa, da lahko pripelje prijatelje na vrt in stanovanje. Vse se vrti okoli tega kako bi oni imeli. Nikoli pa dedc ne pokaže trdnosti in reče dovolj je, konec žaljenja in nespostovanja. Ni vredno! Naredi ločen vhod, ločeno gospodinjstvo, uporabil jo boš za varstvo, bo zelo prav prišla. Lej imam sina in vem, da se bo moral odtrgati od mene, če želi narediti ok družino. Pač boš pa večkrat na obisku, ampak razumi tvoja dela dom za tvojo družino. In zagotovo bo prav prišla, ko boš imel otroke, jaz sem mislila da bom živčnega fasala ko moje cote obešala. K sreči zaklenila stroj. Zakaj? Ker sem bila vedno navajena biti samostojna in želela še vedno to v novem domu. Srečno

In si bolj kot vse želim samostojno življenje in mir. Kar pa ne pomeni, da njegova mami ni vredu ženska. Pomeni zgolj to, da jaz rabim v svojem življenju mir, svoj prostor, svoj tempo… Pa tudi, če me obleke čakajo 1 teden za zlikat. Pa tudi, če si jih vsak dan potem sproti likamo iz nuje. Delam vsaj z mojim tempom, mojim željam prilagojeno, mojim ciljem prilagojeno. Ne pa da mi nekdo non-stop gleda pod prste in govori, kdaj naj kako kaj naredim. Pa tudi živimo v istem gospodinjstvu in moram priznati, vsaka dodatna minuta tukaj pod to streho me duši.

Naravnim potom mladi in stari niso za skupaj.Pomoc nehote pomeni nadzor,kontrolo uveljavljanje ali vsiljevanje svoje volje.Strinjam se z njo.

Ma provokacija, ki se vidi na kilometre daleč. Ena, ki ji gre tašča na jetra, pa provocira. A ste res tako za luno, da ne vidite zajebancije v tem pismu?

Odgovor na objavo uporabnika
absolutno, 14.09.2021 ob 06:41

Ma provokacija, ki se vidi na kilometre daleč. Ena, ki ji gre tašča na jetra, pa provocira. A ste res tako za luno, da ne vidite zajebancije v tem pismu?

eto, moja prva misel ob branju te teme.. To piše ena razočarana bejba, ki ni vse po njeno

Provokacija gor ali dol… Takšnih zgodb je roko na srce res veliko. Mogoče ne čisto takšnih, da bi moške to res kaj dotaknilo, pripravilo do tega, da se začnejo spraševati…. Ampak preveč vpletene družine, tašče, tasta, mame, očeta, sestre, brata, nima veze.. nekoga, ki jemlje ves nadzor nad vsako najmanjšo stvar in s tem ubija razmerje, razmerja ali pa posameznike…

groza. ti sploh ne rabis zenske ker si ze v zvezi in to s svojo mamo. je lepo da jo imas rad.ampak da se ti zdi normalno ta pozrtvovalnost. tvoja mati bi morala na stara leta uzivat sama s sabo si ustvarit svoj krog ljudi, kam it, na kake dopuste toplice nekaj.tako pa je rajsi prisesana nate in ti nanjo. ti si center njenega sveta in tu zraven ne bo prisla nobena zenska. to je patologija sele ko se bos zacel temu upirat bo zacela izsiljevat z raznimi; kako si nesramen jaz pa vse naredim zate… tvoja punca ima prav edino ne razumem zakaj se hudica ne odseli in te brcne v rit. to da ti mama pere lika kuha pri teh letih ni normalno. to bi moral poceti sam ne glede na to ali ona to dela z veseljem ali ne. cas je da se ona osamosvoji in zacne kreirat svoje zivljenje neodvisno od tebe. pfff da bi jaz pristala na to da mi neka mama pere cisti in ustvarja svoje pogoje v mojem stanovanju. ni sans. sem tudi imela enega ki mi je rekel; moja mama gre z nama kamorkol greva. tudi ce se preseliva mora it z nama????? prislo je celo tako dalec da nama je po sexu nosila v spalnico narezano sadje 🤯🤯🤯 njemu to vse normalno. to da mu je kuhala in zanj postavila na mizo hrano ko kralju medtem ko ona ni jedla z njem pac pa je cakala da se gospodic naje revcek sele nato ce je kaj ostalo je sama jedla. nezaslisano. vsak nasvet vprasat njo. tudi finance sta imela skupaj. po 2 mescih sem ga sterala.

Odgovor na objavo uporabnika
Kakšni so pa tvoji razlogi?, 11.09.2021 ob 22:01

Kakšni so pa tvoji razlogi, da ostajaš pri mami?

Saj je napisal!

 

Drugače pa…ta mama je sigurno SAMSKA ali pa se počuti tako, kljub možu, če ga ima.

Kaj je narobe…pomisli, da imaš noge, roke, glavo…in nekdo namesto tebe vse upravlja…npr da cele dneve, mesece, leta živiš tako, da ležiš na postelji…kaj se zgodi s tvojimi mišicami, kostmi, sklepi, možgani??? Postanejo invalidni. No, in zdaj pomisli, kaj se zgodi s svobodno voljo človeka, če mu nekdo upravlja lastno življenje? Depresija, žalost, nemoč, jeza, sovražni odnosi, psihosomatske bolezni…a želiš to, da ti žena postane razvalina? Vsak normalen človek, si želi nadzor nad svojim življenjem, samostojnost in delat lastne napake…pri ženskah je to še bolj poudarjeno, ker je dom njena palača. Si kdaj videl oglas za stanovanja, kjer oddajajo sobe za ženske tako kot sobe za delavce?? Ne, a…z razlogom, ker moški rabi predvsem funkcionalne stvari, ženska pa ustvarjalne. Zato to ne samo tvoji, ampak vsem ženskam škodi, bivati podrejeno drugi ženski. Tvoja mama pa rabi zapolnit svojo praznino, lahko ji kupite psa in bo imela za koga skrbeti, to njej rabi, ker je nega v ženski domeni. Poglej samo v domove, kdo skrbi za druge? Ženske. Tako, sedaj pa razumi in mamo in ženo.

LP

Odgovor na objavo uporabnika
sanja ne sanja, 14.09.2021 ob 13:15

Saj je napisal!

 

Drugače pa…ta mama je sigurno SAMSKA ali pa se počuti tako, kljub možu, če ga ima.

Kaj je narobe…pomisli, da imaš noge, roke, glavo…in nekdo namesto tebe vse upravlja…npr da cele dneve, mesece, leta živiš tako, da ležiš na postelji…kaj se zgodi s tvojimi mišicami, kostmi, sklepi, možgani??? Postanejo invalidni. No, in zdaj pomisli, kaj se zgodi s svobodno voljo človeka, če mu nekdo upravlja lastno življenje? Depresija, žalost, nemoč, jeza, sovražni odnosi, psihosomatske bolezni…a želiš to, da ti žena postane razvalina? Vsak normalen človek, si želi nadzor nad svojim življenjem, samostojnost in delat lastne napake…pri ženskah je to še bolj poudarjeno, ker je dom njena palača. Si kdaj videl oglas za stanovanja, kjer oddajajo sobe za ženske tako kot sobe za delavce?? Ne, a…z razlogom, ker moški rabi predvsem funkcionalne stvari, ženska pa ustvarjalne. Zato to ne samo tvoji, ampak vsem ženskam škodi, bivati podrejeno drugi ženski. Tvoja mama pa rabi zapolnit svojo praznino, lahko ji kupite psa in bo imela za koga skrbeti, to njej rabi, ker je nega v ženski domeni. Poglej samo v domove, kdo skrbi za druge? Ženske. Tako, sedaj pa razumi in mamo in ženo.

LP

Točno tako se počutim jaz! Žalostna, depresivna, jezna, zatirana, neuslišana, predvsem pa zatirana! Da mi je odvzeta vsaka možnost biti samostojna, samo zato, ker je njegovi mami dolgčas v življenju in se preveč ukvarja z nama. Ker nima nobene družbe, nobenih vrstnikov s katerimi bi imela neko razmerje, potem se vsak dan cel dan ukvarja z nama. Če sva se naspala, kaj bova jedla, kaj bova malicala, kdaj greva pod tuš, če kdaj in kam greva v trgovino, če imava dežnik, ko odhajava, če sva dovolj oblečena, če sva obula prave čevlje, zakaj nisva kupila ene številke vecjih čevljev, bi lahko dala dvoje nogavice noter… Zakaj sva to naredila tako, če pa ona to naredi drugače… Brska po spletu za vsako stvar o kateri se pogovarjava, pa potem daje ideje ki jih je prebrala (npr. dobiva herpes na ustih, ima 10001 predlog kako, kaj in zakaj sva ga dobila, čeprav ji nič ne omeniva). Ona točno ve, kako in kaj ko zboliva. Ona ve, kdaj morava narediti to in ono. Ona ve kako oprati najino perilo, kdaj morava in kako zamenjati rjuhe, stala bi kar zraven in govorila kje naj kupim rjuhe, da nama bodo ok. GROZA! Samo tole lahko rečem! Obupen občutek visenja za vratom! Da sploh teh “brezplačnih” nasvetov ne omenjam!!!! Se kako niso brezplačni! Plačam jih s svojo lastno svobodo in tem, da si gospa jemlje pravico vsako minuto nadzorovati! Vse pod ogabno krinko prijaznosti. 

Zato ker si mamin sinček. Sklepam, da si star tam okoli 35 in je to tvoja prva resna zveza? Mamica naredi zate vse, še toliko da ti ritke ne umije, pa te hrani po žlički. Kar pomeni, da si totalno nesamostojen. Me zanima, če ti bo tudi tiča zdrkala, ko bosta šla seksat.

– To je zelo alarmantno. Ko bosta imela otroke … sklepam, da bo mamica hodila skrbet, ga vzgajat, se vmešavala v vzgojo, v to kako živite … itd. V odnosu ni prostora za 3, ampak 2. Takoj ko je kaj narobe, ko imaš kak problem, letiš k mami in ne partnerici?
– Živeti pri starših pomeni 24/7 nadzor. Vse bo vedela , s kom se druži, kdaj bo doma, zakaj je ni bilo doma in potem pametovala, kako si ti sam osamljen fantek in kako zanemarjen si.  (Sklepam, da je tudi možno, da bo ves čas hodila v vajino stanovanje, šnofat in pospravljat.)
– Glede na to, kako si nesamostojen, bo najbrž morala partnerica skrbet za tvoje starše, ko bosta zbolela.

Jaz bi na mestu tvoje partnerice, še skupaj živet ne bi šla nekam na svoje, ker zgleda da ne znaš nič. Bi bilo vse na njej, od pospravljanja in kuhanja. Ti bi pa vedno hodil k mamici jokat, ko ti ne bi bilo všeč. Vprašat se moraš, a si ti sploh pripravljen na partnersko zvezo? Ker imam občutek da ne. To je zelo bolan odnos, ker si odvisen od lastne mame pri teh letih. Ostani samski. Sem prepričana, da ti bo mami poklicala kako prostitutko, če tega že ne dela sama.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumem in nikoli ne bom, 12.09.2021 ob 07:45

Moja mami je vedno govorila o tem, kako bo moja bodoča punca živela pri nas. Tega si je želela, ni ji problem prati oblek, kuhati kosila, celo polikala bi ji vse obleke, pa moja punca ne pusti, si raje sama. Še obleke bi najraje sama prala, pa ne razumem zakaj ji je to tako zelo pomembno. Prav zavrača vso pomoč, ki nama jo nudi mami, čeprav tako bolana in obnemogla kot je, ne more veliko narediti. Vse jo boli, ima nekatere težave, se težko premika, ampak vseeno zbere toliko moči, da nama vse to naredi. Čeprav potem joka, da jo boli. Zato ne razumem, zakaj punca ne vidi kako jo ima rada in kako se žrtvuje za njo. Ona pa samo sanja o tem, da hoče živeti na svojem. Ne vidi pa, da bi že lahko bila na svojem, če bi sprejela mojo mami.

Aha, zato si ti tak revček. Ker je tudi tvoja mama revica. Sklepam da očeta ni prisotnega, ker tak moški pobegne od ženske, ki odraslemu moškemu rihta vse. Ti si pa tako egostičen, da namesto bi mami rekel da naj za sebe poskrbi, ji pustiš da dela vse. Vse samo za to, da bo lahko malo jamrala. Daj mi številko tvoje partnerice, da ji podam dobronamerni nasvet, da naj pobegne čimprej!

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumem in nikoli ne bom, 12.09.2021 ob 18:37

Zakaj se vsem zdi, da gre za manipulacijo in ne za ljubezen? A vas noben ni imel tako rad, da bi vam v življenju kaj pomagal??

To ni ljubezen. To je obsesija. IN TEBE NI SRAM?! Pri teh tvojih X letih (verjetno 30+) ne znaš povedati, da znaš nekaj narediti sam. Vse kar lahko poveš je “moja mamica skrbi zame, mi pere, pospravlja, kuha”. Verjetno zato, ker jo to osrečuje ane? Fuj! TI NISI NOBEN MOŠKI! Pravi moški, bi znal vse to! Tako imaš svojo mater kao rad, a bolna je in ti ji puščaš, da ti vse to ureja? Ti imaš Ojdipov kompleks. Pusti punco, naj si najde moškega, ki ima jajca in ki jo bo imel dejansko rad. Ker ti je nimaš. Glede na to, da mamo postaviš na prvo mesto, to ni ljubezen. Ostani na mamini zizi.

Ti si pa res ena velika copata. Nevem kaj je narobe z tvojo zensko da je s takem tipo ko mu se mamica plenicke menjava pa pudra ritko 😂

Taščo je absolutno potrebno zamotiti. Če ne moli nos tam, kjer ji ni treba. Absolutno ji je potrebno najti zaposlitev čez dan, da ni posesivna in preveč nalepljena na otroka in partnerko.

 

 

KER JI GRE NA KURAC DA SESAS MAMINO JOSKO

Mamin sinko

Zato, dragi mamin sinček, ker smo ženske samostojna bitja s svojo pametjo in hočemo svoj dom urediti kakor nam paše, svoje kosilo skuhamo  kakor nam paše, operemo in zlikamo kakor in kadar nam paše in lahko rečemo, da je to plod našega dela in našega gospodinjstva. Da se naročimo zdravniku in kamorkoli drugam je naše delo in ko gremo na dopust vzamemo, kar nam paše brez kakršnegakoli vtikanja kogarkoli. Če pa nekaj ne vzamemo ali pa pozabimo, bomo tam kupili, ker vse povsod prodajajo. Če nam pa to vse nekdo v tem primeru tašča dela dobronamerno, nam skrčijo možgane in ne znamo več razmišljat s svojo glavo. In ko te osebe ni več, kako bo šlo to naprej. Sj ne bomo nič znale same. Nič ni narobe, če ti tašča kdaj pa kdaj pomaga in da kakšen nasvet. Samo za boga milega, pusti mi dihat, bom že sama svoje gospodinjstvo popedenala. In pa glih tako bomo vsi preživeli. Ne reče zastonj stari pregovor naših južnih sosedov “ moja kučica, moja slobodica.”
pa lepo bodi pod krilom svoje mamice.

New Report

Close