Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj ste danes jedli za kosilo?

Kaj ste danes jedli za kosilo?

… ne jem. Pijem samo donat.
Jutri greva z mojim v eno fensi restavracijo in edina obleka, za to primerna, mi je tesna.
Zato ne jem – jutri bom kot deska, ploh trebuh…in se stlačim v oblekco 😉

Testenine s paradižnikovo omako (doma narejena), gor nariban sir, hrenovke, za prilogo zelena solata s fižolom.
Za jutri sem skuhala govejo juho, kaj za prikuho pa še razmišljam. Verjetno pečen piščanec , zraven krompir in zelenjava.
V ponedeljek zelenjavna mineštra s porom, zraven pecivo s sadjem.

… ne jem. Pijem samo donat.
Jutri greva z mojim v eno fensi restavracijo in edina obleka, za to primerna, mi je tesna.
Zato ne jem – jutri bom kot deska, ploh trebuh…in se stlačim v oblekco 😉
[/quote]

Samo da te ne bo po prvih grižljajih pognalo :-))


Cicerika, ki je namocena cez noc in odcejena je ful okusna tudi kot prigrizek: na olju jo preprazis in zacinis s soljo. Ampak res ko je topla, meni hladna ni vec tako zelo okusna.
Falafel se ravno tako pripravlha iz namocene cicerike.
Ta s pecice pride ravno tako hrustljava – ce pa zelis okus kuhane, jo bolj zalijes.
[/quote]

Kok časa to v pečici pečeš in na koliko stopinj?

Mi pa tako: za zajtrk žižole + kava
za kosilo: črn riž in prepraženi kalamari, z eno bučko, čebulo, kaprami, paradižnik + solata

Samo da te ne bo po prvih grižljajih pognalo :-))
[/quote]

Ne, ker greva na pljunek obrok 😉 To je ko na krožniku s premerom 50cm , dobiš mikro porcijo hrane 🙂
Sem pa stranske šive ojačala s sponkami za les. Za vsak slučaj.

Kaj so svaljki? A niso to tisti zapredki prahu, ki se kotalijo po hiši in ob katere se žena spotika?
[/quote]

Zanimivo, v naših krajih pa rečemo svaljki tistim zapredkom, ki jih mož vsako soboto potegne iz popka. Meni so všeč po pariško.

Na hitro popekla zeleno papriko, cebulo in narezana piscancja prsa, v ponev zmesala kuhane testenine in prelila s sojino omako.

Ob rdeči pesi si me spomnila na boršč.
Tako dobre mineštre moj želodček že dolgo ni okusil.
Tokrat je bila na mizi hobotnica v pečici z zelenjavo in kozarček mošta.

Kako si pripravila boršč?

Danes smo imeli kremno juho iz hokaido buce, piscancji zrezki v jajcki, riz z lisickami in paradiznikovo solato z mocarelo.
Jutri bodo pa filane paprike in pire krompir

Je*eš nedeljo brez tenstanega krompirja. Priloga svinjska rebrca počasi pečena pet ur, brokoli in zadnje letošnje kumare v solati. Rebra so se topila v ustih.

Pohan pišč. prsa in pečen krompirček.

Mmmm, njami, v bistvu njoki za lene? Kdaj lahko pridem?
[/quote]

Niso njoki za lene, navadni, ne da so daljši.

Pridi ob sv.nikoli 🙂

Začinjena piščančja prsa, pečena na kokosovi maščobi in paradajz in kumare v solati.

Široki rezanci s svežimi jurčki, endivja s fižolom. Za poobedek krostata.

Gobova juha, zrezki iz bučk, ostanek pireja iz čičerike od včeraj, še nekaj paprik in paradižnika z vrta in domač nashi za solato.

En kos jagenjčka na žaru, pečena paprika, v kosih pečen krompir, mladi radič v solati, jabolčna čežana.

Gobovo juho, pražen krompir, piščančja nabodala, solata.

Zanimivo, v naših krajih pa rečemo svaljki tistim zapredkom, ki jih mož vsako soboto potegne iz popka. Meni so všeč po pariško.
[/quote]
Ajej.
No, raje ne jej. Teh svaljkov, namreč.

😛

Kok časa to v pečici pečeš in na koliko stopinj?

Mi pa tako: za zajtrk žižole + kava
za kosilo: črn riž in prepraženi kalamari, z eno bučko, čebulo, kaprami, paradižnik + solata
[/quote]

Odcejeneno poprej namoceno ciceriko in osušeno prazis na vrocem olju, vmes obracaš in na koncu posoliš. In cimprej pohrustas.

Kuhan krompir, filana paprika.
Popoldan – sladico.

Zjutraj naredila – mille foglie -1000 lističev(sladica “podobna kremšniti”)

Pečen različen krompir – sladki, beli, rdeči, curry iz dveh vrst fižola + solata.
Jutri bo ostanek curryja z pečeno bučo in rižem.

korenčkova juha, goveji zrezki v omaki, polenta, paradižnikova solata

Dans sm pa nardila krompirjevo solato pa zravn file osliča (za vsazga) v pivsem testu. Spet pohvaljena 😉

Danes pa spet enkrat plastik – fantastik pizza. Brez solate.

New Report

Close