Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj ste jedli danes za večerjo?

kaj ste jedli danes za večerjo?

Motovilec z bučo, sirom, granatnim jabolkom in pinjolami

Meni je tole prav zanimivo, kaki obroki za večerjo. Imam pač tako službo, da pridem domov ob 16.30 uri in takrat pojemo “kosilo”. Potem morda kak piškot. Ampak nikoli po 18. uri, ker ne smem že zaradi želodca. Dopoldan pa kak sendvič, sadje, jogurt. In si ne predstavljam, da bi po 19. uri imela še tako večerjo, saj bi bila širša kot daljša, pa že sedaj nisem dosti boljša.

A pa si morda kdaj pomislila, da si taka zaradi neprimernega načina prehranjevanja? Da je mnogo bolje, da ješ večkrat po malem, kot pa, da več kot pol časa stradaš, potem se pa enkrat na dan pošteno naješ?

Večerja ob 19, 20, tudi še kasneje je čisto OK, če greš spat okoli 24, še celo priporočljivo, ker ne moreš pustiti telesa 12 ali pa še več brez hrane.

A pa si morda kdaj pomislila, da si taka zaradi neprimernega načina prehranjevanja? Da je mnogo bolje, da ješ večkrat po malem, kot pa, da več kot pol časa stradaš, potem se pa enkrat na dan pošteno naješ?

Večerja ob 19, 20, tudi še kasneje je čisto OK, če greš spat okoli 24, še celo priporočljivo, ker ne moreš pustiti telesa 12 ali pa še več brez hrane.[/quote]

Ma ja, tele zgodbice o tem, kako je treba večkrat po malem jest, so kr neki. Čeprav se vsi delajo pametne in o tem že vrabci žvrgolijo, dejansko ni nobene zaresne podlage za to in folk dejansko samo ponavlja ene in iste lajne, brez da bi res vedel, o čem govori. Dejansko znanstveno te zadeve NISO potrjene, kljub vsej propagandi.

Jaz sem začela hujšat, ko sem skenslala vsa ta ‘priporočila’ in jedla samo, ko sem bila že pošteno lačna – pa takrat nisem planila na hrano, ampak jedla zmerno in pretežno zdravo.

V povprečju jem dva do tri obroke na dan (eden izmed obrokov je kos sadja). Jem dopoldansko malico oz. pozen zajtrk, nato MORDA vmes kak kos sadja, ter nazadnje pozno kosilo, ki se že nagiba k večerji.

ne predstavljam si jest še kasneje, razen če bi bil to edini obrok v dnevu. Zvečer raje spijem kak čaj z medom, če že.

New Report

Close