Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj storiti, če sumiš, da otrok kadi travo?

Kaj storiti, če sumiš, da otrok kadi travo?

Sploh pa moraš jasno povedat da dokler bo pod tvojo streho pač ne bo kadil. Moj to ve in niti ne poskuša, znam bit zajeban. Drugače pa se naj mladostniki ukvarjajo s čim drugim kot je trava, čiki in alkohol. Seveda polna rit vsega pol pa na to mislit

Nope, alkohol je “gateway drug”.
Plus, travo se zavoha.

Seveda da ne senza. Trava dokazano povzroči melanholijo iz tega pa se razvije marsikaj. Tudi čiki ne povzročajo zasvojenosti. Drugače pa ti lahk milijon raziskav nalimam kjer piše da je pitna voda strupena pa tp ne pomeni da je res. Da se ti pa zdi normalno da mladostnik kadi travo te je lahk pa sram. Še dobro da nisi mati.

Meni so tudi moji to rekli in sem se pol skrivala – kaj to je boljse? Morem pa povedat da nikoli jih nisem vprasala za denar za cigarete. No in pol sem pri 18ih zacela “javno” kadit in sem jim placevala 200eur na mesec “najemnine” in kaj so potem lahko rekli? Cisto nic. In se vedno kadim tako da… Ce nekdo hoce kadit bo kadil…

Kje sem napisala, da se mi zdi normalno, da mladostnik kadi travo? 😮 Daj, nalepi, da vidim.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kje sem napisala, da se mi zdi normalno, da mladostnik kadi travo? 😮 Daj, nalepi, da vidim.[/quote]

Aja, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mladih v Polje pride zaradi melanholije? A zato se še medicinske sestre tam pritožujejo, da je toliko pacientov, da so jih primorane obravnavati serijsko?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kje sem napisala, da se mi zdi normalno, da mladostnik kadi travo? 😮 Daj, nalepi, da vidim.[/quote]

Aja, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mladih v Polje pride zaradi melanholije? A zato se še medicinske sestre tam pritožujejo, da je toliko pacientov, da so jih primorane obravnavati serijsko?[/quote]

Ne 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ampak 90 🙂

Senza spet ne ve kaj govori. Raje razmišljaj kaj piše in potem odpiši. Kolk ne maram ljudi ki vzrok za težave iščejo drugje samo tam ne kjer je resničen. Torej za težave mladih na psihiatriji ni kriva trava čeprav so vsi serijski odjemalci. Krivo je vse drugo samo zato ker Senza ne verjame v škodljivost le te. Če bi verjela potem bi si mogla marsikaj priznat. Raje tišči glavo v pesek. Presel se v Grčijo, tam je cela država takih ljudi. Glede skrivanja pa tako. Zaradi mene lahko kadi če mu paše, vendar ne pod mojo streho.

Ne vem, če ti bo pomagalo, vendar pred leti sem bila sama na isti točki kot ti, sumila sem, da sin kadi travo, in sum tudi potrdila. Najprej pri sebi pošlihtaj, kaj je trava in kakšne so posledice, ko ti bo približno jasno, da sta alkohol in cigareti veliko večji problem, boš tudi lažje pristopila k reševanju. Jaz sem se o vsem dodobra informirala, tako pri zagovornikih kot pri nasprotnikih trave. Dejansko je dokazano, da od trave ne postaneš odvisnik, od alkohola in cigaret pa. Res je tudi, da kdor je dovzeten za droge bo slej ko prej testiral tudi ostale prepovedane substance. V glavnem, ko si boš sama ustvarila sliko, se mirno pogovori s svojim sinom in kar je tu najpomembneje POSLUŠAJ ga. Tudi če ti bo dejanje zanikal, to sprejmi, pa vendar naj se pogovor nadaljuje v smislu če bi..
Moj sin mi je dejanje priznal, pogovor sva nadaljevala z njegovimi občutji, kaj je pri tem občutil, kaj doživljal, kaj mu je to pomenilo…. seveda si moraš vzeti čas za to in ogromno mero potrpežljivosti in brez pikice očitanja!!
Pri nas je delovalo, ker je skozi pogovor ugotovil, da zakajanje nima smisla. Seveda to ni bil enkraten dogodek, večkrat sva tako sedela in se pogovarjala, vedno in samo takrat ko sem ocenila, da je tak pogovor možen. Ničesar na silo in brez neprestanega očitanja in metanja polen pod noge!!

Puma spet po svoje sklepa, kaj Senza verjame, razmišlja, ve ali ne ve. Ker je to očitno bolj pomembno kot pa razlaga, ki bi jo kot strokovnjak (kao) lahko ponudil. Ne meni, ampak zaskrbljeni mami, ki ima problem s tem. Meni je kul.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kajenje trave ni normalno, niti nedolžno, če bi bilo, bi bila legalna.

To je razmisljanje na ravni mentalne invalidnosti. Cigarete in alkohol so legalni, torej so normalni in zdravi?
Trava bo cez par let legalizirana. Potem bo pa normalno in nedolzno?

In pol se boš lahko zakajevala v trdi dni al kako?Imaš kak hobi?Verjetno ne,zabušavaš čas v tri dni z zakajevanjem in bežiš pred svetom,svet bo jutri tukaj,tvoji možgani pa se bodo pasli na nekem drugem planetu in vegetirali.

Raje spij kakšno mrzle pivce čez vikend in ohrani zdravo telo,kot pa cele dneve poležavat z jointom v roki,otroci pa prepuščeni samim sebi.

Zgoraj enega , ki pravi, da travo zavohaš. Ja, že, ko se kadi. A pa zavohaš tistega, ki jo je kadil, recimo pred eno uro?

Se pravi je še bolj škodljiva, kot alkohol in cigarete.
Legalizirana? Sanjaj 🙂
Očitno ne poznaš nobenega zakajenca, ker sori, možgani se jim ustavijo na ravni pubertete in čeprav so odrasli, se z rednimi kadilci trave nimaš kaj pogovarjat, so v svojem svetu, tako čustveno, kot razumsko. Kadilci lahko normalno funkcionirajo, konzumatorji trave žal ne.
Sem pa tudi že prej napisala, da se mi zdi tudi do alkohola in cigaret toleranca absolutno previsoka.

Ja.
Ne smrdi po cigaretih, kot sin avtorice.

Kadilec morda funkcionira “normalno”, kaj pa alkoholik?

Ce ne kadis (niti trave niti cigaretov) v nekaterih primerih zavohas tudi ce je travo kadil 2 ure pred tem. Jaz za ljudi ki jih poznam zelo dobro vem ce so kadili travo al ne ze ko jih slisim po telefonu.

Očitno se ti niti sanja ne, kdo vse (redno) kadi travo, od profesorjev pa do svašta enih strokovnjakov z različnih področij, ki jim (roko na srce) težko očitaš, da so se jim možgani ustavili na ravni pubertete in se z njimi lahko veliko pogovarjaš (če si sama dovolj razgledana, seveda). Pa koliko gledališčnikov, ki naštudirajo za dve do tri ure dialoga…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kot prvo naj povem, da sem mama treh otrok, od katerih je samo zadnja še najstnica. Nihče od njih ni bil še niti pijan, kaditi so poskusili, pa niso dojeli čara, trava in kaj močnejšega jih ne pritegne.
Kot drugo – ne, otrok ni nikoli v tistih letih, ko je NORMALNO, da vse sorte proba. Puberteta ni izgovor za nič, kar škoduje zdravju, življenju ali morali.
Kot tretje – trava današnjih dni je čisto nekaj drugega, kot trava časov, ko smo bili mi recimo študentje. Je žlahtnjena in gensko spremenjena in posledično veliko močnejša in pogosto ne čisto predvidljiva.
Kot četrto – to, da otrok posega po čemerkoli ni normalno in kaže na neko stisko. Tudi jaz te bom vprašala – kje je oče. Kaj delata skupaj z očetom? Hribi, plezanje, adrenalin, šraufanje…?
Kot peto – nikar ne pričakuj, da boš od kogarkoli dobila recept. Še najmanj od raje. Dobiš lahko kak nasvet, ampak kontaktiraj strokovnjake. Zavod Pelikan, Mrgoletova dva… Odločit in speljat bosta morala pa starša. Lažje bo, če bosta usklajena.
Kot šesto – Droge (če?) so pri vas samo eden od problemov.
Kot sedmo – vso srečo.

Oseba “enapodobna” ti je dala ZELO dober nasvet. Ce bi bila jaz tvoj sin bi definitivno zelela taksen pristop kot ti ona predlaga.

Tak je bil moj foter in mi ni na kraj pameti padlo, da bi kadila – sploh pa ne kot osnovnošolka. Njegov argument sicer ni bil ‘dokler boš pod mojo streho’, ampak ‘dokler si mladoletna’. Sva pa imela zares dober odnos in sem ga vedno spoštovala kot osebo in posledično tudi njegova pravila. Slednja so bila smiselna in je bil pri njih vedno jasen in dosleden ter se jih je držal tudi sam. Verjamem, da starš, ki sam kadi, svojim otrokom težko prepoveduje cigarete, ker za to nima nobene moralne avtoritete.
Če bi me našel s cigareti ali čim drugim, bi mi najprej ukinil žepnino in kup ‘privilegijev’, ki sem jih imela, ker smo bili pač v dobrih odnosih. Nato bi mi pa čez poletje naložil toliko dela, da ne bi imela časa cele dneve okrog posedat. Ne glede na starost bi se že česa spomnil, če ne drugje znotraj širše družine – recimo, da bi morala pomagat stari mami, pospravit tetino stanovanje, doma skuhat kosilo in opraviti druga gospodinjska opravila. Druga možnost bi bilo pa kakšno prostovoljstvo – na primer družba ostarelim osebam, itd. Zaposlitev za večino časa, ko ne bi bilo nikogar doma.

Avtorica: vi najbolje poznate svojega otroka in veste, kako na kakšno stvar odreagira. Mi vam ne moremo povedati, kako naj pri otroku uveljavite svoja pravila. Načeloma gre pa vzgoja vedno po sistemu nagrade in kazni. Jasno postavite pravila in sistem kazni ter nagrad. Če se bo obnašal odgovorno, to pomeni več pravic, če krši osnovna pravila, ki jih postavite kot starš, je pa najprej odteg privilegijev potem pa sledijo druge kazni. Lepo po sistemu vzrok – posledica.
Vendar pa je osnova vsega spoštovanje! Če vas otrok ne spoštuje kot osebo, ne boste pri njem dosegli ničesar, pa če se postavite na glavo.

Kot osmo – ugotovi, ali kadi tobak ali travo in ustrezno prilagodi pridigo.

Če kadi cigarete se ne sekiraj preveč,ker niso tako nevarni kot trava.No dolgoročno že,ampak trava vdari na psiho,možgane.Poznam veliko travarjev,vsi čudaki,brez hobijev,ciljev,tu pa tam kakšna izjema ampak večina ni zmožna nekih racionalnih diskusij….pri 40ih še vedno mislijo,da so najstniki,nazivajo se z “model” itd…brain damage.

Očitno se ti niti sanja ne, kdo vse (redno) kadi travo, od profesorjev pa do svašta enih strokovnjakov z različnih področij, ki jim (roko na srce) težko očitaš, da so se jim možgani ustavili na ravni pubertete in se z njimi lahko veliko pogovarjaš (če si sama dovolj razgledana, seveda). Pa koliko gledališčnikov, ki naštudirajo za dve do tri ure dialoga…[/quote]

Res? Jih poznaš z imeni in priimki, ali posplošuješ? Ker skaditi en joint vsake toliko res ne škodi, samo priti do tega vsake toliko, je nevarna pot, ker hitro lahko pristaneš na vsak dan. Če pa kadiš vsak dan, ni šans, da si normalen, ti je videt in ne funkcioniraš, kot bi, če ne bi kadil.

Se strinjam. Pa s tistim, kar je napisala enapodobna, tudi.

New Report

Close