Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj storiti v taki situaciji?

kaj storiti v taki situaciji?

Nečakoma (punca 17 let, fant 22 let) je mama umrla zaradi bolezni (pred 13 leti). Njun oče (moj brat) si je našel že drugo partnerico. S prvo partnerico je bilo vse ok, otroka sta se z njo razumela. Razmerje sta prekinila zaradi njegove prevare. Sedaj ima drugo partnerico. Problem je, da ta ženska hujska mojega brata ( očeta teh dveh otrok) proti otrokom. Otroka sta se mi zaupala. Prav tako sem to sama opazila ob druženjih in na skupnem izletu. Vem, da je eden pd njiju že polnoleten, ampak zadeva je drastična. Ženska ju nagovarja češ da je njun oče njej rekel, da bi bil raje če bi se otroka čim prej odselila. Prav tako ju nagovarja, da se naj izselita ker sta moteča v njunem skupnem življenju. Moj brat je vedno vse dal za oba otroka (naklonjenost, ljubezen, omogocal solanje, izlete, kupil oblacila, obema je bil zaupnik itd…). Sedaj na otroka ne da več nič. Ne zanima ga kako sta, če kaj potrebujeta, prav tako se doma vec ne pogovarja z njima. Punca hodi v srednjo solo in ne prejema stipendije, saj ima moj brat visoko placo. Ker ji oče več ne želi financirati niti malice v soli (odkar je s to zensko) dela dijasko delo. Fant se dnevno z busom vozi na fax pa si mora prav tako vse prislužiti sam. Moj brat je zaslepljen. Otroka nimata prihrankov, da bi kam šla. Želela bi obema ponuditi pomoč in dom v kolikor se to ne bo rešilo. Svojemu bratu sem že povedala, da ni prav kar počne on in njegova partnerica. Vedno zatrjuje, da ga partnerica ne scuva proti otrokom. Jaz pa sem to večkrat doživela na lastne oči. Kako naj kaj dopovem takemu zaslepljenemu decu? Kako naj rešimo situacijo. Za oba otroka mi je težko, ker ju zenska podi iz hise.

Tvoj brat je pezde, ki je izbral svojega tiča napram otrokom. Pojdite na socialno, povejte da ju ne preživlja (kar ju je dolžen ker se šolata), uredite da penzijo po mami dobivata na svoj račun (če jo ne), odselita naj se k tebi (to uredite s socialno) in zahtevata preživnino od očeta.

Ti jima pa stoj ob strani, ker si očitno edina ki ji je mar. Žal sta očeta izgubila. Verjetno se bo hotel spet igrati očka ko mu tič odpove, ga baba pusti ali pa pred smrtjo. Do takrat pa za vaše dobro bolje da pozabite nanj, ker samo bolečino otrokom povzroča. Ne opravičuj ga pred njima ampak samo poslušaj če hočeta govoriti o tem. Sta dovolj velika da razumeta da nimata več očeta, ne jima lagati da ga imata.

Tako mimogrede med drugim pogovorom potarnaj, da si slišala, kako je zdaj šola/študij draga, malice, karte…., ste se recimo v službi pogovarjali in so govorili tebi neverjetne zneske – vprašaj ga, koliko dobita njegova otroka.

Čisto nevtralno, ker mogoče pa zgodba ni tako zelo kristalno čista.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
pezdetek, 21.10.2022 ob 12:29

Tvoj brat je pezde, ki je izbral svojega tiča napram otrokom. Pojdite na socialno, povejte da ju ne preživlja (kar ju je dolžen ker se šolata), uredite da penzijo po mami dobivata na svoj račun (če jo ne), odselita naj se k tebi (to uredite s socialno) in zahtevata preživnino od očeta.

Ti jima pa stoj ob strani, ker si očitno edina ki ji je mar. Žal sta očeta izgubila. Verjetno se bo hotel spet igrati očka ko mu tič odpove, ga baba pusti ali pa pred smrtjo. Do takrat pa za vaše dobro bolje da pozabite nanj, ker samo bolečino otrokom povzroča. Ne opravičuj ga pred njima ampak samo poslušaj če hočeta govoriti o tem. Sta dovolj velika da razumeta da nimata več očeta, ne jima lagati da ga imata.

Se popolnoma strinjam! Dobri nasveti!

Otroške dodatke naj se njima direkt nakaže

 

Pa na csd

Ne vtikuj se, ker to ni tvoja stvar. Ona je polnoletna. On bo kmalu. Babe morate res povsod svoje rilce rinit.

Odgovor na objavo uporabnika
yourdaddy660, 21.10.2022 ob 14:08

Ne vtikuj se, ker to ni tvoja stvar. Ona je polnoletna. On bo kmalu. Babe morate res povsod svoje rilce rinit.

Še eno pezde, ki za lasten zarod ni zmožen skrbeti?

Polnoletnost nima nobene veze. Otroka se še šolata in jih je dolžen preživljati dokler se (do 26ga leta). Po zakonu. Zakaj so pa morali zakon za to sprejeti je pa drugo vprašanje in veliko o družbi v kateri živimo pove. Da mora zakon obstajati da “starši” skrbijo za lastne otroke. Nekatere bi bilo treba ob rojstvu sterilizirati.

Odgovor na objavo uporabnika
pezdetek, 21.10.2022 ob 14:33

Še eno pezde, ki za lasten zarod ni zmožen skrbeti?

Polnoletnost nima nobene veze. Otroka se še šolata in jih je dolžen preživljati dokler se (do 26ga leta). Po zakonu. Zakaj so pa morali zakon za to sprejeti je pa drugo vprašanje in veliko o družbi v kateri živimo pove. Da mora zakon obstajati da “starši” skrbijo za lastne otroke. Nekatere bi bilo treba ob rojstvu sterilizirati.

Nisem nikjer napisal, da naj ne plačuje preživnine. Za take zadeve skrbijo ustrezni organi. Ti lahko svojima nečakoma daš le nasvet, kaj storiti, v življenje starega in njegovo babo pa se ne vtikuješ. Vsak donator sperme naj bi bil sposoben preživljati svoja otroka, dokler je treba, zato ne obračaj mojih besed.

Sem Tomaz  42   let  in želim donirat spermo   031005939 dodaj na viber. 

prvič otroka imate otroške doklade, oče je dolžan za nju skrbeti dokler se šolata, tretjič otroka sta dediča po mami-

Oba sta v času šolanja (najdlje do 26. leta) upravičena do pokojnine po mami.

Pojdita najprej z 22-letnikom na SPIZ, saj je polnoleten, pozanimaj se, kako je z mladoletnico, če lahko poleg očeta tudi kdo drug vloži vlogo namesto nje, vsaj informacije bosta dobila…

Srečno, pa hvala za skrb.

Odgovor na objavo uporabnika
Senza736, 01.02.2023 ob 17:42

Oba sta v času šolanja (najdlje do 26. leta) upravičena do pokojnine po mami.

Pojdita najprej z 22-letnikom na SPIZ, saj je polnoleten, pozanimaj se, kako je z mladoletnico, če lahko poleg očeta tudi kdo drug vloži vlogo namesto nje, vsaj informacije bosta dobila…

Srečno, pa hvala za skrb.

Ni nujno, mislim, da mora imeti starš določeno število delovne dobe, da lahko oroci dobijo penzijo. Na žalost.

 

Sicer pa….če se otroka formalno odselita, ga lahko tudi za preživnino tožita. In ta pri njegovi plači ne bo majhna. Predvidevam, da zasluži čez 3 k neto, če niso upravičeni do dokladov.

New Report

Close